| | Вхід у форум

Четвер, 2024-05-02, 10:21 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 11
  • 12
  • »
Модератор форуму: shtynka  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Архів конкурсів » Конкурс сорочок
Конкурс сорочок
TanaДата: Понеділок, 2009-09-14, 8:01 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
КОНКУРС СОРОЧОК
Проводиться з метою поширення традиційного українського вбрання -- сорочок -- в історичному аспекті та сучасному трактуванні.

Призовий фонд має безпосередній зв'язок з музейною роботою.

Категорії:
1. Чоловіча вишиванка в народній традиції ( з описом-поясненням, звідки орнамент, крій тощо, можливо, з посиланням на музейний експонат чи альбомну ілюстрацію, яка стала прототипом вишиванки)
2. Сучасна чоловіча вишивана сорочка ( на футболках, класичних сорочках тощо)
3. Жіноча вишиванка в народній традиції ( з описом-поясненням, звідки орнамент, крій тощо, можливо, з посиланням на музейний експонат чи альбомну ілюстрацію, яка стала прототипом вишиванки)
4. Сучасна жіноча вишивана сорочка ( вишивка на блузах, сарафанах тощо)
5. Вишиванка для найменших діток (сорочки для хрещення, льолі – одіж, яка не має приналежності до статі дитини)
6. «Пишаймося своїм родом!» НАШІ сучасні фото у бабусиних і дідусевих старовинних сорочках.

Cтроки виконання робіт -- до 1 червня 2010 р.. Якщо робота готова, то відправляйте її за вказаною формою на t_naumenko@ukr.net :
1) назва теми листа "на конкурс сорочок";
2) номінація, в яку направляєте свою роботу;
3) Ваш нік на форумі;
4) приєднане фото (1-3 шт.);
5) опис роботи ( назву роботи, її розмір, опис застосованих технік виконання та перелік використаних матеріалів, інші відомості про роботу згідно обраної категорії) ;
Увага! Конкурсні роботи можуть бути опубліковані раніше конкурсу на іншому форумі, ЖЖ в мережі. Але виконані вони мають бути в період 2009-2010 рр
Вимоги до фото:
- приймаються виключно на вказану електронну адресу координатора конкурса;
- розмір мінімум 500 пікселів по більшій стороні, максимум - 1000 по більшій стороні. Вага фотографії не повинна перевищувати 250 Кб.
- на фото має бути чітке зображення конкурсної роботи (бажаними є загальний вигляд виробу і крупний план), відсутність авторського підпису.
- максимальна кількість фото одного виробу (предмету) - 3 штуки.
Кількість робіт від одного учасника − необмежена. Учасник -- зареєстрований користувач форуму з кількістю змістовних повідомлень від 15 на час реєстрації роботи. Так що новачки, будь ласка, дописуйте, долучайтесь до спілкування. Кожний виріб відсилайте в окремому листі.
Листи з роботами, не поданими в належному вигляді, не розглядатимуться, тому, будь ласка, поставтесь так само уважно до відправлення роботи на конкурс, як до її створення. Дякую за розуміння!
Успішного й натхненного шиття-вишивання!

Доповнення та поточний стан конкурсу.
За невідповідність представлених робіт вимогам категорій залишаю за собою право переміщувати роботи в іншу категорію, але не з'єднувати їх (категорії).
Виділила окремо вишиванки дитячі, хлопчачі і дівчачі.

Де-які призи:



Від Сестри_Юлії -- вагоме поповнення призового фонду, за що їй безмежная вдячність


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LudmilaДата: Понеділок, 2009-09-14, 11:01 PM | Повідомлення # 2
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Дякую за конкурс!!
Вважаю, що вишиванку реально вишити за три місяці. Можна ще додати 1 місяць



 
BulletДата: Понеділок, 2009-09-14, 11:09 PM | Повідомлення # 3
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, йой, Таня, Таня... підведеш мене.. ну не під монастир, але ж! Доведеться таки вишити чоловікові сорочку... : ))))
Тетянко, дякую за організацію конкурсу. Постараємось тебе не навантажувати сильно smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
abilanДата: Вівторок, 2009-09-15, 10:01 AM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Оце вже точно вся родина буде у вишиванках!!! Нарешті зроблю! biggrin
Чи правильно я зрозуміла, що у 2-й та 4-й категоріях можуть бути класичні вишиванки, та не обов"язково витримані осболивості регіональні та ін.? "Вишивана сорочка" чи "сучасний одяг з вишивкою" чи і перше і друге? А 1-а і 3-я категорії - це повинні бути аутентичні сорочки.

А по сроках, мабуть, треба дозволити січень повишивати. Там трохи більше часу буде.


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
TanaДата: Вівторок, 2009-09-15, 10:20 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Все зрозуміли вірно, дописала, щоб було ясно.
Вважаю, до квітня можна встигнути і дві сорочки))) тим більше, в нас стільки поточних конкурсів.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
abilanДата: Вівторок, 2009-09-15, 10:27 AM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Tana, а в яку категорію сорочку для 6-річної доньки? sad

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
TanaДата: Вівторок, 2009-09-15, 10:45 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Якщо очевидно, що це жіноча/дівчача сорочка, то до жіночих відносимо.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
abilanДата: Вівторок, 2009-09-15, 10:55 AM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Tana, дякую, зрозуміла.

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
BulletДата: Вівторок, 2009-09-15, 3:05 PM | Повідомлення # 9
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, відредагуй своє перше повідомлення в темі: вкажи строки wink


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2009-09-15, 10:19 PM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Як правило, для дітей перешивали з одягу дорослих; в музеї Гончара у Юрія Мельничука бачила схему сорочечки для хрещення, шиту біллю. В інтернеті багато чого суперечливого. Пошукайте по слову "льоля", не таке знайдете)))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
яляДата: Вівторок, 2009-09-15, 11:16 PM | Повідомлення # 11
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 94
Нагороди: 2
Репутація: 21
Статус: Offline
Цікавенький конкурс, як раз прикупила домотканного полотна, можливо теж наважусь щось вишити.
Tana, дякую за конкурс


 
BulletДата: Четвер, 2009-09-17, 11:10 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, Танюшо, для мене призом буде вже самий факт вишитої і пошитої сорочки для чоловіка (а який то приз буде для нього!!!)

Дівчата, питання по ходу справи: я теж маю шмат домотканого полотна, але воно грубе, жах! Чоловік просто вимагає (!) шити і вишивати на ньому, але на мій погляд, сорочка та буде як жупан. Підкажіть: як пом"якшити полотно (звичайне прання не допомогло), або як відмовити чоловіка від задуму : ))))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2009-09-18, 9:13 AM | Повідомлення # 13
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Як відмовити: 1)д-у-ж-е важко підібрати нитки, щоб виглядали не аляпувати, а приблизно як полотно. Мене просто дратує (вибачте), коли блискучими сучасними нитками вишивають на старому полотні. Це наука -- зістарити нитки або підібрати до тієї тканини; 2) старе полотно -- просто реліквія, яке потрібно зберігати в родині як предмет старовини для нащадків. А якщо ти "зіпсуєш" сорочку: не буде не її, ні полотна. Можна підібрати сучасний льон, цупкий, схожий на домотканий; для нащадків це буде відповідати часу створення сорочки 2008-2009р. 3)пом'якщитиполотно можна багатократнимй виварюванням і відбілюванням, що,зрозуміло, шкодить волокнам тканини, і вона вже не буде мати ефект старої, буде просто, вибачте, м'яке рядно.
Сподіваюсь, відмовила.
Але це моя особиста думка -- вишивати на новому полотні!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: П`ятниця, 2009-09-18, 9:58 PM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, мене ти вмовила варіантом 2 і 3. Впевнена, що відмовлю і чоловіка (він просив "хоча б таку пошити, а0ля *Мокша* ))))

Звернусь до тебе в асі з питаннями щодо вибору полотна, бо ти знаєш мій рівень вишивання (вірніше, його повну відсутність))))
Дякую.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
tanytryellДата: П`ятниця, 2009-09-18, 10:52 PM | Повідомлення # 15
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Bullet, є два варіанти, щоб вишити й не зіпсувати тканину: 1 - вишивати білими нитками, звичайними котушковими, надцятого сорту - вони за фактурою дуже нагадують старі нитки, 2 - дещо кращий, але і складніший - вишивати мережки нитками, які висмикнуті з цієї ж таки тканини - взагалі краса виходить...
Що стосується того, що тканина груба - якщо вишивати мережками й лічбою, то лапатих хрестиків не буде. До того ж, ажурний візерунок надзвичайно видозмінює будь-яку тканину, робить її візуально легшою. А щоб зробити її більш м'якою, і створити ефект старої, її просто треба випрати і виварити дощовою або просто пом'якшеною водою з сірим "хазяйственним" милом.
Крім того, не забувайте, що один час досить поширеним було крохмалення одягу, щоб він краще тримав форму. А ви вже "на всьому готовому" wink
 
nosiknataДата: П`ятниця, 2009-09-18, 11:35 PM | Повідомлення # 16
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Лізо, якщо пошити з такої тканини білизну і дати поносити питання про м"якість відпаде зразу ж!
я те полотно дала в руки чоловікові на Свіржі потримати, і ще описала можливі перспективи на Спаса в 30-ти градусну жару одіти в забиту людьми церкву таку вишиванку - помогло зразу ж! Має свою, вишиту на попліні і з задоволенням носить, для літа є вишита футболка, а білим по білому - я тільки вчуся.



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
shtynkaДата: Субота, 2009-10-03, 9:15 AM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Конкурс - що треба. Я четвертий рік уже виношую ідею створити собі вишиванку. Навіть пошила на замовлення дещо осучаснений варіант, але до вишивки так і не добралась. А тепер зменшилась на 10 кг, і сорочка висить. Тож, почну з нуля і сподіваюсь, до паски 2010 я таки матиму вишиванку... А може, ще і для чоловіка встигну зробити. Підписуюсь на цей конкурс, так буде більше стимулу до роботи.
Таня, велика дяка за конкурс.


Моя майстерня
 
юлявДата: Субота, 2009-10-03, 1:39 PM | Повідомлення # 18
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 26
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
а я меньше чим за рік вже четверту вишиванку доробляю. є нагода похвалитися.
 
shtynkaДата: Субота, 2009-10-03, 2:05 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Для мене головне не швидкість, а все таки - якість. І створювала я сорочку відпочатку з душею, досі не знаю всієї композиції, що мені б хотілось на ній вишити... Бо я вважаю, що в цьому таки щось є, вишиванка - це сакральна річ, сильний оберег, і треба її робити із осмисленням. Хоча я нічого не маю проти сучасних версій - сама задумувала осучаснену вишиванку. Та підхід "краще ніяк, ніж аби-як" для мене все одно в силі.

Моя майстерня
 
BulletДата: Субота, 2009-10-03, 2:52 PM | Повідомлення # 20
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (юляв)
а я меньше чим за рік вже четверту вишиванку доробляю. є нагода похвалитися.

то цей конкурс - саме для вас! wink

shtynka, у різних людей голова і уява працює на різних швидкостях і за різними натхненнями smile

А для мене цей конкурс - то нагода вишити таки коханому чоловіку моєму сорочку.... Дуже просив (вже й перестав))).



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Архів конкурсів » Конкурс сорочок
  • Сторінка 1 з 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 11
  • 12
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.