| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-05-17, 3:17 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Прошу вашої поради та допомоги
TanaДата: Четвер, 2008-10-09, 4:24 PM | Повідомлення # 101
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
+1. Ящо дуже хочеться, то рушник сам буде шитися з Вашими добрими побажаннями. Прямуйте за покликом серця!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ДарцяДата: Четвер, 2008-10-30, 2:47 PM | Повідомлення # 102
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго дня!
Дуже цікавий форум - читаю і дивуюся. Дякую.
Не скажу, що збираюсь заміж от прям вже скоро, але вирішила вишити рушника.
Знайшла для себе те, що хочу зробити, потроху шукаю схеми. Знаю, що будуть там калина, троянди (бо читала, що на весільного рушника неможна маки нашивати), птахи і вінець.
Мені от у чому порада потрібна: чи можуть бути у рушнику симетричні обидві сторони? Якщо мова йде про рушник під коровай. Чому саме "коровайний", бо дуже тягнеться рука вишити птахів, а десь читала, що не можна птахів вишивати у рушнику, що кладуть під ноги молодим.


Любов - краща за життя. І щоби це зрозуміти, треба прожити ціле житя (с)
 
ganzyaДата: Четвер, 2008-10-30, 5:17 PM | Повідомлення # 103
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Я не очень поняла, о каком именно рушнике вы говорите. Ну почему нельзя семетрию? Большая часть рушников семетрична. Вышивайте, как вам нравится. На большинстве венчальных ( на которые становятся) вышиты птицы. Вы ведь не на вышивку будите становится, а на белое полотно по средине. Венец вышивается только на венчальном рушнике.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - Четвер, 2008-10-30, 5:24 PM
 
MalenaДата: Четвер, 2008-10-30, 11:37 PM | Повідомлення # 104
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Дарця, мабуть, мова йде про те, що сторони нареченого та нареченої ( "+" та "-", та, що вишавалась першою, і та, що на останок) мають бути різними, з відповідним орнаментом. Я правильно зрозуміла? Особисто мені траплялися і симетричні варіанти, й несиметричні. Але це стосується лише рушника під ноги. Той, що під хліб вишивали симетричним, але пишним і багатим.
Успіхів!
 
ДарцяДата: П`ятниця, 2008-10-31, 0:55 AM | Повідомлення # 105
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
так-так!! мова саме про "+" та "-" smile
я просто хочу зробити все правильно, згідно з традиціями, і тепер не знаю, який рушник вишити cry


Любов - краща за життя. І щоби це зрозуміти, треба прожити ціле житя (с)
 
marinakДата: Субота, 2008-11-01, 2:04 AM | Повідомлення # 106
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Традицій дуже багато wacko ... і чим більше читаєш, тим більше розумієш, що неможливо вишити рушник, який буде відповідати всім традиціям smile Я думаю, що треба вишивати такий рушник, що лежить до душі і який тобі подобається biggrin
 
LenorДата: Четвер, 2008-11-06, 2:07 AM | Повідомлення # 107
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт усім! Ось прочитала це все і не знаю, що робити... Я вирішила вишивати свій весільний рушник, але рушникового полотна у мене немає sad , точніше воно є, але для рушника, який я вирішила вишивати не підходить, завузьке. Я живу за кордоном і схему і полотно мені купляла сестра вдома. Чекати на нове я не маю часу, тому купила сьогодні звичайне обрізне полотно, але поки що не почала. (До-речі я з Тернополя і там тяжко знайти нормальне домотканне полотно). Підскажіть мені будь-ласка як обробити краї рушника і як робити китиці. І ще, всі говорять про рушник під ноги, на коровай, на образи, а рушник для того, щоб звязувати руки молодим?

Додано (2008-11-06, 2:07 Am)
---------------------------------------------
Напевно мені треба було прочитати все уважно, а то прочитала, що треба на необрізній тканині так і настрій зіпсувався, але перчитала все заново і заспокоїлась smile . http://www.nastunya.com/ua/shop/prod/1822/ я собі вибрала цей рушник і там видно, що малюнок доходить до країв, як мені їх підшити, до вишивання чи після? Буду дуже вдячна за допомогу smile

 
TanaДата: П`ятниця, 2008-11-07, 10:07 AM | Повідомлення # 108
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Lenor, якщо вишиваю на обрізному полотні, то всі краї оброблюю вручну, двічі підгинаю і підрублюю малесенькими швами, неначе намітка намітка виходить. Щодо країв: китиці, мережка, мереживо -- на Ваш вибір. Оброблюю краї до вишивки, а мереживо підбираю вже після.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
MalenaДата: П`ятниця, 2008-11-07, 1:38 PM | Повідомлення # 109
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Lenor, довгі краї також можна обробити невеличкою мережкою. В залежності від обраного орнаменту, може вийти дуже гарно.

Додано (2008-11-07, 1:38 Pm)
---------------------------------------------
Обробляти краї також раджу до вишивання.
А що китиць, то найпростіші можна зробити так:
спочатку, мабуть, доречніше вишити узор, а потім вже декорувати краї, в такому разі перед початком роботи відступіть від країв сантиметрів 10-15.
Далі на визначеному відтинку полотна висмикайте поперечні нитки, так, наче робили б мережку.
І нарешті згори, там, де вільні продовжні нитки входять в полотно, в'яжемо вузлики. Наприклад такі:

Мабуть, дуже незрозуміло пояснила. smile

Повідомлення відредагував Malena - П`ятниця, 2008-11-07, 1:39 PM
 
марічкаДата: П`ятниця, 2008-11-07, 4:54 PM | Повідомлення # 110
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Маніяк графічних ліній, прохання до вас і до всіх, хто це прочитає, хочу попросити у вас допомоги, хочу сама вишити своїй донечці сорочку , але в суто українському стилі і по древній схемі, можливо в когось є такі. Заздалегідь дуже вдячна[color=red]
 
LenorДата: Субота, 2008-11-08, 3:25 PM | Повідомлення # 111
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Malena i Tana дуже вам дякую за пораду! Вчора навчилась робити мережку biggrin , получається! А от щодо китиць то це трошки важче, а ті вузлики то їх "вручну" вязати просто як звичайні вузлики? Я просто до рукоділля не дуже shy ...

Додано (2008-11-08, 3:24 Pm)
---------------------------------------------
Tana, я ще хотіла б знати, а з виворотної сторони рушника можуть получатися, крім вертикальних палочок, хрестики? Бо коли перескакуєш через клітинку, а потім вертаєшся назад то получається хрестик, так можна? Я вишиваю перший свій рушник, так що я взагалі не в курсі... Мені подобається вишивати, але до цього часу я вишивала тільки картини, але там рисочки у мене получались горизонтальні...

Додано (2008-11-08, 3:25 Pm)
---------------------------------------------
Дуже мені хочеться, щоб рушник получився гарний і з лицевої і виворотної сторін smile

 
MalenaДата: Субота, 2008-11-08, 8:17 PM | Повідомлення # 112
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Lenor, вручну. Принаймні, я інакше не знаю, як biggrin Там треба пробувати, руку набивати, колись і вийде саме так, як вам хочеться smile
 
TanaДата: Понеділок, 2008-11-10, 11:14 AM | Повідомлення # 113
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Lenor, в мене виходять лише горизонтальні і вертикальні стібки з вивороту. Набивайте руку, на пальцях в даному випадку не пояснити, це справа інтуїції й досвіду.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
МаргоДата: Середа, 2008-12-10, 11:56 PM | Повідомлення # 114
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
А може хтось знає програму яка читає схеми вишивок? Ато подруга скинула декілька файлів, а не можу їх прочитати :((

Повідомлення відредагував Марго - Середа, 2008-12-10, 11:58 PM
 
TanaДата: Четвер, 2008-12-11, 9:52 AM | Повідомлення # 115
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Шановна Марічка, на форумі безліч традиційних схем і корисних посилань, почитайте про символіку і складіть свою схему, якщо викладені схеми Вас не задовольняють. Можете почати з цього розділу.

Марго
!Однією з найуживаніших програм є ПатернМейкер, про нього на форумі писано-переписано, викладені лінки на закачування тощо. Наприклад, читайте в темі "Схеми орнаментів (програма Pattern Maker та інші)", де ganzya поетапно все описала.

Приємного рукоділля!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Четвер, 2008-12-11, 9:54 AM
 
bulbashka_aeroДата: Вівторок, 2008-12-16, 10:56 AM | Повідомлення # 116
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (Марго)
А може хтось знає програму яка читає схеми вишивок? Ато подруга скинула декілька файлів, а не можу їх прочитати :((

А розширення у файлів яке? програм багато...
 
TanaДата: Вівторок, 2008-12-16, 11:11 AM | Повідомлення # 117
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дивіться на розширення файлів у РМ, викладених в темі.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
SchastyachkoДата: Неділя, 2008-12-21, 9:42 PM | Повідомлення # 118
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
Прошу вашої допомоги. Хочу вишити крижмо для майбутньої хрещеної донечки. на жаль не маю з цього питання ніякого досвіду, ні теоретичного , ні тим більше практичного. Чула, воно повинно бути тепли. на чому ж тоді вишиввати? які символи краще використати при цьому? може хтось вишивав такі речі чи бачив щось в інеті на цю тему. буду дуже вдячна за будь-яку інформацію.
 
СвітланкаДата: Понеділок, 2008-12-22, 10:29 AM | Повідомлення # 119
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Schastyachko, наскільки мені відомо, крижмо це біла тканина непарної кількості метрів бажано натуральна.... сама надавно хрестила і запитувала у священників. Потім з тієї тканини щось шиють для малечі... але ні в якому разі не для когось другого (кажуть так забирають долю малюка... тільки це вже не думка священників... а бабусі smile теж надійне джерело ;))


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
TanaДата: Понеділок, 2008-12-22, 11:00 AM | Повідомлення # 120
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Вишивала. Здавна крижмо - це нове полотно, зрозуміло, світле, яке хрещена мати несе для похресника.
Я вишивала велику х/б пелюшку білим з біло-рожевим, ін. пастельними тонами. Вишивала з одного краю хрест, з іншого -- ініціали, також вишивала білим листочки і пуп'яночок. Край обшивала мереживом, крізь яке протягла кольорову атласну стрічку в тон основного кольору вишивки. Дуже ніжно виходить. Батюшкам все сподобалось. Так як пелюшка тонка, то окремо купувала великий махровий банний рушник білосніжний. Такий мій досвід вишивання крижмо і конвертів для немовлят.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.