| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 2:45 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 25
  • 26
  • »
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Прошу вашої поради та допомоги
ОжинаДата: Четвер, 2006-08-17, 0:20 AM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Усім привіт! Не знала, навіть, що є такий сайт. Приємна несподіванка :)Шкода тільки форум нещодавно відкрили. Але все одно приємно :).
У мене є така невеличка проблемка. Річ у тому, що я скоро буду виходити заміж і дуже хотілося б вишити рушник під каравай своїми руками. Проблема тільки у схемах. Я розумію, що тут представлено величезна кількість варіантів.... Але так як з просторовою уявою у мене трохи поганувато, то я не можу поєднати усе подумки. Може хтось показати готовий рушник і схему до нього? Чи кинути якісь ссилки. Або хоча б схему, але з уже поєднаними орнаментами (щоб їх багато було, тобто високі такі - все ж таки рушник весільний :)). Ось, здається, висказала. Вибачайте, якщо трошки сумбурно wacko
А взагілі-то давайте спілкуватися і підтримувати форум, а то учасників вже сім, а тем тільки одна. Хотілося б з вами дружить smile

(Адмін, мабуть моя темка не дуже вписується в назву розділу. Може який би такий розділ добавити? А то я довго думала, де б доречніше написати. Чи я чогось не побачила? якщо так, перенесіть цю темку куди треба. Дякую)

Дуже усім дякую!

 
vyshyvankaДата: Четвер, 2006-08-17, 8:47 PM | Повідомлення # 2
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
1. Добре, додамо такий роділ smile
2. Про весільні рушники відпишу сьогодні, але пізніше : )
 
vyshyvankaДата: Четвер, 2006-08-17, 10:50 PM | Повідомлення # 3
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
З приводу весільних рушників.. Хоч ви і не питали, але все ж розкажу відоме мені, а раптом ви не в курсі? wink

Весільний рушник не повинен мати обрізних країв. себто вишиватись має на цільнотканому полотні (таке тчуть на Західній Україні), бо - за повір'ям, нитка, що тче рушник, - то як доля - мусить ходити зліва - направо, і не повинна обриватисть. Обрізні ж рушники (по довгій стороні обробляються мережкою чи просто *підрублюються*) вказують на пророкування молодому подружжю сварок і таке інше (кожний обрив ниток по краю - це сварка чи неподобство зі здоров"ям)

Крім того, сучасні молодиці не зважають на обов'язкове вишивання весільного рушника власноруч. Часто замовляють вишивати їх іншим жінкам. Цього робити не слід. Так само не варто вишивати весільний рушник і мамі молодої чи молодого, бо ж сама наречена, вишиваючи рушника, думками своїми вселяє добрі наміри у вишивку. Не можна вишивати і в поганому гуморі.

Щодо узору весільного рушника... тут треба зважати на багато моментів: на регіон одруження, на вік молодих (уявіть, навіть це впливає))), та і багато на що ще.

2 ОЖИНА, днями пошукаю в бібліотеці у нас (в Школі народної Майстерності) відомості про весільні рушники. Ви лише вкажіть на регіон свій :)

 
ОжинаДата: П`ятниця, 2006-08-18, 10:43 AM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Вишиваночка, дуже дякую за інформацію. Я, правда, края вже обрізала, т.я. вишивати буду на канві з мілким хрестиком cry Не вмію на полотні.
Скільки вже інформації читала про обрядовіть і про рушники, такого не зустрічала. Дякую за просвіту smile
Я живу у Житомирі, регіон полісся.
 
vyshyvankaДата: Субота, 2006-08-19, 1:28 AM | Повідомлення # 5
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Ожина, все одно: раджу придабти канву з дрібним чи будь-яким зрестиком, але НЕОБРІЗНУ !!! Це дуже важливо. Коштує вона недорого (десь 7 - 10 грн за метр при ширині 40 - 50 см), а от долю ви собі напрограмуєте - точно хорошу! wink

Успіхів вам у вишиванні : )

 
монахДата: Вівторок, 2006-11-14, 12:02 PM | Повідомлення # 6
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 23
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Вишиванка права, такі, здавалося б, дрібниці на які ми не звертаємо уваги призводять до дуже поганих наслідків. Звичай - це не просто бабусині забобони - це перевірене сотнями чи тисячами років дійство, яке дає оптимальний результат. Ми дуже багато втрачаємо внаслідок того, що не звертаємо увагу на звичай. Тому приєднуюсь до рекомендацій і пропоную взяти нову тканину. Ви втратите трохи часу, але наслідки будуть інші.

Спочатку було слово
 
vyshyvankaДата: Вівторок, 2006-11-14, 8:49 PM | Повідомлення # 7
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
монах, дякую за підтримку традицій і моїх слів ;)
 
ЕкатеринаДата: Субота, 2006-12-16, 1:46 AM | Повідомлення # 8
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Очень интересуюсь свадебными рушниками, значением символов, однако сведения очень разноречивые, иногда прямо противоположные. Не могу найти книгу - Островская Т. А. "155 старинных украинских вышивок", Киев, 1992 г. Ваши 155 узоров не из этой ли книги?
 
BulletДата: Субота, 2006-12-16, 9:49 PM | Повідомлення # 9
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Екатерина, нажаль, я вже не маю на руках цієї книги... А глянути автора не можу : ) Напевно це вона і є.. Маю великі сумніви щодо можливості випадкового збігу в назвах різних авторів : )


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Неділя, 2006-12-17, 8:02 PM | Повідомлення # 10
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
к сожаленью не везде можно достать рушниковую ткань , У нас это большая редкость а качество ниже плинтуса - серо грязная , нитки разной толщины вобщем ужас. Вот и вышила я рушники на обрезной и что теперь с ними делать? Грустно sad

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Понеділок, 2006-12-18, 1:26 AM | Повідомлення # 11
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya, вишила - от і добре. буде для сватів чи під хліб smile

А спеціальне рушникове полотно можна замовити в спец. магазинах або у західняків, що продають декоративні штуці всякі в столиці smile
В середньому, метр такого полотна вартує від 6 до безкінечності, мабуть )) 6 грн - шириною 40 см. Я собі , правда, купила як їхала з Шешор... а не тут...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Понеділок, 2006-12-18, 8:53 PM | Повідомлення # 12
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Что делать живу в Николаеве и выехать не то чтоб в западную, в Киев немогу, (проблемы с здоровьем) Может кто подскажет можно ли где заказать по почте? и еще это (неотрезное по длине) относится ко всем рушникам или только к так называемому рушнику «доли».

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Вівторок, 2006-12-19, 3:05 AM | Повідомлення # 13
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya, тільки до того, на який стають молоді.. ви назвали - рушник долі . smile Власне, так і є ))

Пошукаю нетом - що знайду - вам сюди відпишу...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Середа, 2006-12-20, 1:03 AM | Повідомлення # 14
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline

это обложка знаменитой книжки

Добавлено (2006-12-20, 1:03 Am)
---------------------------------------------

А это схема которой поделилась девушка Танаис по ней я и вышивала свой рушник


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Середа, 2006-12-20, 1:54 AM | Повідомлення # 15
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya, обкладинка, здається, є в альбомі схем... Так, саме з цієї книжки скани виставлені в однойменній теці в каталозі схем smile

А рушник покажеш? тут і розділ є для хизування роботами ;)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2006-12-22, 8:39 PM | Повідомлення # 16
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Коли починала шити рушники, ще не знала ні про поради, ні про забубони абощо. Головне, робити це з відповідними думками. Чого дотримуюсь я: 1)не випорювати,а виправляти; 2)обрізні краї обробляю ручними швами; 3)здебільшого вишиваю на льняному цупкому невідбіленому полотні, рахую нитки, клітин там нема)); 4)весільний рушник не має бути занадто довгим, так і занадто коротким, те саме з шириною; 5)шити з любов'ю. А долю вишивати собі слід свою, тому різноманіття символів до Ваших послуг))

На ЩАСТЯ, НА ДОЛЮ, НА ДОВГІ ЛІТА!

Рушникову тканину можна замовити тут Щоправда, по 13 грн/метр


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - П`ятниця, 2006-12-22, 9:36 PM
 
BulletДата: Субота, 2006-12-23, 11:51 PM | Повідомлення # 17
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, дякую за посилання, але там більшість предметів датовані 2005 роком sad

Щодо вишивання рушників, в основному, ви праві: аби вишиввали у гарному гуморі wink Але обрізні краї все одно не припустимі для весільного рушника, на якому стоятимуть молоді!!!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Неділя, 2006-12-24, 8:04 AM | Повідомлення # 18
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Нашла я рушникову ткань но стал вопрос она не совсем белая, как ее отбелить? имею уже негативный опыт по отбелки домотканой ткани химическими отбеливателями (пятнами пошла) Подскажите как вы отбеливаете и чем? или может так и оставить.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Вівторок, 2007-04-03, 1:06 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
ganzya, я б не відбілювала....неідеально біла тканина більш природно виглядає, нештучно; жива, так би мовити wink

Bullet, в інт-т-магазині дата показує день появи продута у каталозі, як правило, знаходять його, навіть якщо тимчасово нема на складі.

Добавлено (2007-04-03, 1:06 Pm)
---------------------------------------------
Не можу не поділитися радістю. Купила випадково на базарі рушникове полотно, щільне, по 10 грн/метр!!!!!!!!!!!!!!!!Отаке щастя! Як раз на два рушники, і ще трішки лишиться. Так що висновок: ніколи не знаєш, де знайдеш полотно, потрібн ов кармані носити відповідну суму))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Вівторок, 2007-04-03, 11:00 PM | Повідомлення # 20
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (ganzya)
Подскажите как вы отбеливаете и чем? или может так и оставить.

100% ! Так і залишіть smile Ченсне слово, невідбілений рушник часто ще симпатишніший!! smile

Quote (Tana)
Купила випадково на базарі рушникове полотно, щільне, по 10 грн/метр!!!!!!!!!!!!!!!!Отаке щастя!

Ура, класно smile А я минулого року їхала з фесту Шешори-2007 і купила полотна рушникового по 6 грн smile Правда, там...в Косові... tongue



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
  • Сторінка 1 з 26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 25
  • 26
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.