| | Вхід у форум

Четвер, 2024-05-02, 7:51 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Прошу вашої поради та допомоги
BulletДата: Вівторок, 2007-08-28, 6:35 PM | Повідомлення # 61
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya, сміятиметесь, але моя мама все своє життя *крохмалить* в"язані гачком тонюсінькм вироби ... КЛЕЄМ ПВА!!! І тримається все пречудово.. а крохмаль їдять всякі різні літаючі тваринки wink

ПВА: розвести пів склянки ПВА в мисці води (літрів 5-10..) і всьо smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Середа, 2007-08-29, 9:31 AM | Повідомлення # 62
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
lovly_ulka, ось знайшла випадково віночок на рушник тут : http://rushnychok.org.ua/txt/bb-2.txt




Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net


Повідомлення відредагував Bullet - Середа, 2007-08-29, 9:33 AM
 
nataliyaДата: Середа, 2007-09-05, 6:20 PM | Повідомлення # 63
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Мне очень нравится вышивка в стиле Хардангер (счетная, с вырезанием и ажурными элементами)
В данной теме говорится, что нежелательно использовать ткань с обрезанными краями, получается, что и такие техники тоже нежелательны (также нить прерывается)
Вырезание в рушнике недопустимо?

Добавлено (2007-09-05, 6:20 Pm)
---------------------------------------------
У мене весілля в кінці жовтня. Я завжди думала, що сама буду вишивати весільний рушник, але так сталось, що мої юнацькі мрії були забуті за роботою та всім іншим...
Зараз я почала шукати інформацію про рушники, знайшла і ваш форум, це зупинило мене від необдуманого кроку. Також я прочитала статтю http://dolya.org.ua/zvyczaj/remesla/rusznyky.html - справді корисну і дуже цікаву.
Тепер я взагалі не знаю що робити. Звісно за місяць з гаком я не встигну вишите "той самий", сакральний узор.

На нашому весіллі не буде багато обрядів та традицій. Наші родини не дуже підтримували обрядовість під час нашого дорослішання, але деякий потяг (мабуть, природній) до традицій є. А ще я вважаю, що краще не використовувати деякі обряди, ніж робити їх неправильно, або скорочено...

Буде тільки реєстрація шлюбу "для держави" (не в РАГСі - виїзна церемонія), вінчання зараз не буде.
Мабуть, доведеться все ж таки придбати рушник, але після тієї статті, я просто боюсь придбати "не той", з поганою енергетикою.
Чи взагалі відмовитись від цього обряду?
Вишити свій рушник до вінчання (якщо все ж таки зважусь)

що порадите?


www.street-style.com.ua - Вулична мода в Україні
 
BulletДата: Четвер, 2007-09-06, 0:38 AM | Повідомлення # 64
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (nataliya)
Мабуть, доведеться все ж таки придбати рушник, але після тієї статті, я просто боюсь придбати "не той", з поганою енергетикою.

Привіт вам smile Це дурниці! авіщо відмовлятисьзовсім?! smile
Існує традиція (радянська мабуть..) - купіть рушник і просто дошийте на ньому хоч кілька хрестиків. Дехто вірить, що таким чином перекриває можливу негативну енергетику...

І ще: НЕ БІЙТЕСЬ! Ви підсвідомо накликаєте на себе те, чого боїтесь.ю То навіщо боятись?:)

У вас все буде чудово! ЯФ-то знаю ;)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2007-09-06, 9:44 AM | Повідомлення # 65
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Додам свої пять копійок. Будь-яка магія, релігія, забобони починаюсть діяти лише тоді, коли в них починають вірити. Адже ж сказано : "По вірі вашій да дастья вам". Тому не ідеалізуйте речі і остерігайтесь фетишизму.
Перепрошую за ймовірну різкість, але це моя думка.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Понеділок, 2007-09-10, 2:47 PM | Повідомлення # 66
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Полностью поддерживаю, «не надо брать дурное в голову» . А по поводу обрезных краев так это совсем не применимо в данном случае, вид вышивки как Хардангер у нас вы правильно назвали, называется «віризування” и широко использовалась всегда . особенно мне нравятся концы рушников сделанные в этой технике.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
AllusikДата: Вівторок, 2007-09-11, 9:42 AM | Повідомлення # 67
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
У меня ситуация тоже была интересная: еще год назад на август наметили с теперешним уже мужем свадьбу. Я решила (поздновато правда решила), что рушники сама вышью, вот хотелось мне самой их вышить, подруги говорили: оно тебе надо, тебе заняться нечем?? Причем вышивкой я не сильно увлекалась. Так, вышивала когда-то в школе. Так вот, обчиталась я очень много всего, про узоры, про размеры... И на вашем сайте, кстати, тоже очень много интересного и полезного нашла. Составила узоры на три рушника: под ноги в ЗАГСе, под хлеб и еще читала что руки рушником перевязывают, нашла канву. Вобщем работала наверно с месяц. В мае начала вышивать, наивно полагая, что до августа успею =) Поняв что не успеваю три, надеялась чтохоть один успею. Первый начала вышивать под ноги в ЗАГС. В результате - времени не хватает, дел куча - на работе, дома, у мамы... Одну сторону я вышила, вторую - только треть sad Конечно, оч жаль было, но я знаю, что я хотя бы этот рушник довышиваю, на венчание, я думаю, он пойдет. Мы еще не венчались. Или деткам моим smile Они ж тоже будут замуж выходить (или жениться)
А рушники мы купили, нарисованные обычные. Видели и вышитые, и тканые: сначала загорелась, а потом подумала - нет уж, не нужен мне рушник, вышитый чужой женщиной. Тем более я как посмотрела на изнанку, так мне плохо стало...
Так что я считаю, главное желание вышить, ну а если не успеваешь, ну что делать, покупай штампованный, и не бери дурного в голову: главное знать (не думать, а именно знать) что все у вас будет хорошо, и тогда действительно все будет хорошо!!!


Women like the simple things... Like men...
 
BulletДата: Вівторок, 2007-09-11, 2:28 PM | Повідомлення # 68
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Allusik)
потом подумала - нет уж, не нужен мне рушник, вышитый чужой женщиной. Тем более я как посмотрела на изнанку, так мне плохо стало...

+1



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Середа, 2007-09-26, 12:43 PM | Повідомлення # 69
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Не відповідні до цієї теми дописи перенесено в тему http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/10-44-1


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
marinakДата: Четвер, 2007-12-27, 6:43 PM | Повідомлення # 70
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Здрастуйте, всі!
Дуже цікавий у вас форум.
Я от думаю собі вишити рушник. 2 роки назад вишивала своїй старшій сестрі. Особливо не читала про правила шиття, поїхала в село до однієї бабки, яка багато шиє і вона мені дала узор. А от тепер читаю і розумію, що собі треба шити вже по-іншому. Хочу знайти гарну тканину. Може хтось бачив десь, ціна не важлива, тільки була б як треба, без обрізів. smile
Буду чекати відповідей. Дякую
 
BulletДата: П`ятниця, 2007-12-28, 2:44 PM | Повідомлення # 71
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
marinak, в залежності від регіону, де ви мешкаєте.
В Зах. Україні, наприклад, можна купити таке полотно на чи не кожному базарі.
В Києві - з рук або в магазинах тканин. В Столиці рушникове полотно часом буває в маг. тканин за Цирком.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
marinakДата: П`ятниця, 2007-12-28, 3:57 PM | Повідомлення # 72
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Я живу в Киеве. В магазинах не видела, надо будет после нового года поехать к Цирку. А вот на период выходных еду в Славск, может быть еще там найду. smile Спасибо за совет! biggrin
 
SafiraДата: Вівторок, 2008-03-11, 2:50 PM | Повідомлення # 73
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Почитала те що ви говорите і настрій мій зіпсувався. Я бачила тканину для рушника але там так мілко що я не зможу вишити, а не обрізну канву ніде не бачила. Невже немає ніякої альтернативи для тканини.

І маю ще одне питання. Читаючи про різні традиціїї прочитала що на рушнику долі (на який ставати) по середині не має бути вишитих птахів, а схеми які маю то з лебедями то з голубами. Підкажіть можна чи ні по центру птахів вишити. І якщо ні то чому?

Додано (2008-03-11, 2:50 Pm)
---------------------------------------------
Не обрізна канва - що мається на увазі? кусочок 150/50 см?
Чи можна по центру рушника долі птахів вишивати? Почитавши ваш форум зовсім розгубилась cry

 
TanaДата: Вівторок, 2008-03-11, 5:06 PM | Повідомлення # 74
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Safira Почитайте уважно наші обговорення, і побачите, що скільки людей, стільки думок. Якщо Ви вишиватимете з відповідними думками та настроєм, відкинете забобони, то на фабричному обрізному полотні широною в 150 см все вийде якнайкраще.
Не вдається знайти ткане полотно (необрізне -- мається на увазі виткане, одна нитка йде з початку до кінця), то не слід панікувати. Я кілька разів "підгортала" льон фабричний вручну, від цього обереговий зміст рушника не змінився ні для мене, ні для того, кому я цого вишивала.
Не створюте собі страхів, творіть з душею і сердцем, з любов`ю! Це найкращий оберіг!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Вівторок, 2008-03-11, 6:33 PM | Повідомлення # 75
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
Не створюте собі страхів, творіть з душею і сердцем, з любов`ю! Це найкращий оберіг!

+1 !!!

Шановній Сафірі я вже відписала листа. Сподіваюсь, вона спокійніше ставитиметья до рушників smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
SafiraДата: Середа, 2008-03-12, 12:01 PM | Повідомлення # 76
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дуже дякую за поради просто хочеться все зробити як най краще biggrin
 
bagiraДата: Середа, 2008-03-19, 2:56 PM | Повідомлення # 77
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Tana, Доброго дня!!! Допоможіть будь-ласка розібратися з деревом роду на весільному рушнику! Чи обов"язково його вишивати? smile
 
TanaДата: Середа, 2008-03-19, 4:47 PM | Повідомлення # 78
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
bagira, зоб`язати можете лише самі себе! smile
Визначтесь для себе, якою символікою Ви будете наповнювати рушник . Якщо з цього розмаїття можна зробити девево, кущ чи мотив вазону, то робіть. Інакше -- скомпонуйте горизонтальну смугу з відповідного орнаменту, розмістивши над нею або маленький вазон-- дерево життя, або безкінечники, або пташок тощо. Єдина порада -- не зашивайте рушник занадто щільно, залиште молодим вільний життєвий простір -- місце для власних дій. wink


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
bagiraДата: Четвер, 2008-03-20, 6:12 PM | Повідомлення # 79
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Tana, Дуже, Вам дякую за пораду :-)
 
SafiraДата: П`ятниця, 2008-03-21, 11:53 AM | Повідомлення # 80
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий день, я знову до вас за консультацією. Розкажіть будь ласка значення кольорів на весільному рушнику, зелений синій, жовтий і так далі які знаєте буду дуже вжячна. Спасибі
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.