| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-05-03, 1:26 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Прошу вашої поради та допомоги
TanaДата: П`ятниця, 2008-03-21, 12:51 PM | Повідомлення # 81
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Значення загальновживаних кольорів не змінюються happy
Якщо Ви вишиваєте характерний для тієї чи іншої місцевості мотив, звісно, логічно буде притримуйтись кольорів, які панують у вишивці краю. Про значення кольорів писано-переписано, не буду повторюватись, читайте гілки форума.

Із власного досвіду можу навести приклад. Вишивала рушник "під хліб" на "замовлення" друга. Нічого не обумовлювали наперед. А візерунок, орнамент в мене склався в 4-х кольорах: два вели чоловічу лінію, два -- жіночу. Виявилось, що два кольори улюблені молодого, два інших -- молодої. Хіба тут що пояснишь?! wink
Тож слухайте себе!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Середа, 2008-05-07, 9:49 AM | Повідомлення # 82
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Ищу рушники с виноградной лозой и колосьями пшеницы. Если у кого есть фотографии, покажите, пожалуйста. Если есть схема к рушнику, буду очень признательна.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Середа, 2008-05-07, 10:41 AM | Повідомлення # 83
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
ganzya, виноград з колосками разом не зустрічала жодного разу. Або виноград з дубовим листочком, калиною, або колоски з квітами-травами. Обоє несуть сильне символічне навантаження, вочевидь тому вишиваються окремо -- як головній елемент композиції.

Окремо можна підібрати схеми, можливо, Ви собі скомпонуєте.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Понеділок, 2008-05-19, 9:55 AM | Повідомлення # 84
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Продолжаю «страдать» по винограду, ну не идет он у меня и все. Узкие полосы нашла, а вот центральный мотив ну никак, по замыслу должна быть пара гроздьев винограда. Вышиваю красными и черными нитками. Если кто может, помогите схемами, не дайте «погибнуть» cry
Сейчас у меня вот так получается


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - Понеділок, 2008-05-19, 11:38 AM
 
LunaДата: Вівторок, 2008-05-27, 12:10 PM | Повідомлення # 85
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Всім привіт!
Дівчата, підкажіть будь ласка як обробити довгий край рушника? чи може є корисний лінк? чи то треба робити першим чи останім?


Повідомлення відредагував Luna - Вівторок, 2008-05-27, 12:12 PM
 
TanaДата: Вівторок, 2008-05-27, 3:14 PM | Повідомлення # 86
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Luna, вітаємо на форумі! Почитайте, будь ласка, уважно гілки, що стосуються рушників, почитайте скановані книжки з прикладами старовинних обрядових рушників, і зробіть свій вибір. Дуже часто край прикрашається мережевом, часто в сучасних схемах пропонують в'язати вузлики макраме, мережку. Якщо вызерунок самого рушника насичений, то й прикрашати край начеб-то вже зайве.

Особисто я віддаю перевагу акуратному краю, якщо ж сподобається мереживо, то воно має підходити під зміст орнамента.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Вівторок, 2008-05-27, 8:03 PM | Повідомлення # 87
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Если рушник «отрезной», то я по длинной стороне делаю мережку «кисточка» одновременно подворачивая край, и только затем приступаю к вышивке


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - Вівторок, 2008-05-27, 8:08 PM
 
LunaДата: Середа, 2008-05-28, 9:23 PM | Повідомлення # 88
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Tana, так я перечитала, але питаю більше про технічну сторону - мереживо, мережки, вузлики - не хочу, хочу просто охайний край, бо вмію лише так як написала ganzya, а може щось новеньке навигадували, бо з останього разу як брала голку в руки далеченько вже просунувся "науково технічний" бік вишивання happy
 
TanaДата: Четвер, 2008-05-29, 9:30 AM | Повідомлення # 89
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Повірте, тисячолітній досвід вишивання непорушний. Все геніальне -- найпростіше, і задовго до нас придумано. Але до цього просто треба дійти не тільки головою, а й розумінням, сердцем ...

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LunaДата: Четвер, 2008-05-29, 10:20 AM | Повідомлення # 90
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Tana, вірю, не лише вірю а й цілком підримую і поділяю smile до того ж рушник вишиваю під ікони тож зайві "прибамбаси" вважаю нідочого, але взнати новеньке ніколи не зайве smile
 
АсяДата: П`ятниця, 2008-06-06, 2:24 AM | Повідомлення # 91
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Здравствуйте, дорогие рукодельницы! tongue Начала вышивать рушник, узор составляю сама, как говорится с миру по нитке, однако, натолкнулась на такую проблему: как сделать красивой изнанку, чтоб без узелков, как советуют умудренные опытом. Если есть у кого хорошие ссылки по технике вышивания крестиком, поделитесь, плиз! Опыта маловато, но желание огромное, вот только время ограничено sad
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-06-06, 9:49 AM | Повідомлення # 92
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Відповідь тут

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Olga_DДата: Субота, 2008-06-14, 5:57 PM | Повідомлення # 93
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 46
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Не подскажете, согласно традициям вышивают ли рушники не на белом, а на цветном фоне, напр. на зелёном?
 
BulletДата: Субота, 2008-06-14, 9:07 PM | Повідомлення # 94
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Olga_D)
Не подскажете, согласно традициям вышивают ли рушники не на белом, а на цветном фоне, напр. на зелёном?

Не думаю. Увімкнемо логіку і наші знання з історії:
полотно вибілювали, згідно традицій, фарбували тканину у різні кольори, у т.ч. - зелений. Але для плаття, не рушників. Рушник мав бути білим, як чисте поле, доля, трактуйте як хочете.
Вишити традиційний рушник зараз мало кому вдасться. мені здажться, що більшість книг і досліджень з *традиційних* вишивок є вимисленими чи об"єднаними до купи більшою мірою завдячуючи фантазії дослідників.
Бо канонів вишивок таких вже жорстких не було. були повір"я, звичик, традиції знов-таки. Але не було схем і збірника правил smile

Тому вишивайте на якому вам заманеться полотні і не тримайте задніх думок wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2008-06-17, 9:49 AM | Повідомлення # 95
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Підтримую повністю.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
fishka_87Дата: Вівторок, 2008-09-16, 0:57 AM | Повідомлення # 96
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Допоможіть будь-ласка знайти схеми орнаментів з дубовим листям cry Передивилася усі теми - не побачила. Якщо десь було, вибічте за неуважніть, будь-ласка.
 
ganzyaДата: Вівторок, 2008-09-16, 10:39 AM | Повідомлення # 97
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
В теме «рушники (схемы)» есть графическая схема, в теме «Схеми орнаментів (програма Pattern Maker та інші)» есть чуть больше.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
fishka_87Дата: Вівторок, 2008-09-16, 12:34 PM | Повідомлення # 98
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (ganzya)
В теме «рушники (схемы)» есть графическая схема, в теме «Схеми орнаментів (програма Pattern Maker та інші)» есть чуть больше.

ДЯкую biggrin І справді знайшла. Вчора неуважно дивилася happy
 
ОлесяДата: Середа, 2008-10-08, 8:12 PM | Повідомлення # 99
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Вчора придбала полотно, голки, муліне, схему рушника. Хочу вишити доні Весільного рушника. Та от біда- ніколи в руках не тримала голки, гудзики пришиваю з трудом.
А душа просить занятись вишивкою. Люди добрі підкажіть, як його ліпше зробити: чи вишивати (і де навчитись?), чи, не дай Боже, ненашкодити дитині невмілим "прогнозуванням" долі??
Дякую за добру пораду.
 
MalenaДата: Середа, 2008-10-08, 10:42 PM | Повідомлення # 100
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Олеся, не знаю, чи маю Вам право радити, бо власний досвід вишивання зовсім не великий, але на цьому форумі зокрема безліч разів говорилося, що головне в вишиванні - відповідні думки та позитивний настрій. Можливо, вам траплялася і інтернеті стаття під загрозливою назвою "Загибель роду запрограмувала... мати", що ваше занепокоєння і викликала. Але ж не можна так близько до серця приймати все, що трапляється на очі))))
Скільки людей - стільки й думок. А дослідники-етнографи теж люди. Якщо захочете зібрати всю інформацію і вишити "ідеальний" рушник, наврядчи у вас щось вийде, бо дані навіть солідних науковців часом суперечать одні одному. Голова може розболітися від великої кількості інформації.
Тому моя порада: вишивайте! Якщо душа просить)
Пошукайте відповідну інформацію в інтернеті. Зокрема на цьому форумі зібрана сила-силенна порад. Знову ж таки, не намагайтеся слідувати всім.
Бог вам у поміч!
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.