| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 12:22 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Все про ляльку мотанку (ділимось секретами)
Все про ляльку мотанку
РосаваДата: Четвер, 2012-03-01, 4:11 PM | Повідомлення # 401
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Ось нарешті добралася я і до форуму. Як завжди, без мене тут стільки всього цікавого та гарнюнього відбулося :(( Ну чому у добі лише 24 години???!! (((

Дівчатка, ви всі просто молодчинки!!!
Стільки краси сотворили! Ваші золоті руці стільки лялечок-красунь намотали! Я шалено рада, що народне лялькарство не лише живе, а й розвивається))) Ряди майстринь поповнюються. І це чудово!))) Є надія )

Жанно, як завжди Ваші лялечки прекрасні! Нитяночки мене просто полонили

Atis, лялечки красуні!)) Ведучка особливо вразила

ivabog, вітаю Вас у компанії "лялькозалежних" biggrin Чудовий початок! Гарнесенькі лялечки!)) Сподіваюсь, мотанки полонили не лише Ваше серце, а й душу, і дуже скоро ми побачимо Ваші нові творіння wink

Додано (2012-03-01, 3:59 PM)
---------------------------------------------
Покажу хоч трішечки з того, що я за час своєї відсутності на форумі намотала (щоби, не дай боже, ніхто не запідозрив мене у тому, що я нагло забула про чарівну вишивальну спільноту ;)) )

Текля з дитинкою



Бабця-берегиня



Мотанка Зима (до речі, мотала її напередодні Нового року, закликаючи зиму. Таки накликала)) - морози й сніг - все було)))



Коляда (моя лляна богиня)))

Додано (2012-03-01, 4:11 PM)
---------------------------------------------
Ще мініатюрні мотаночки, які я по-особому люблю))

Матуся


Ніжна краплина


Осіннє сонце


Вереснева квітка


Моя майстерня

 
ЖаннаДата: Четвер, 2012-03-01, 5:35 PM | Повідомлення # 402
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Росава, лялечки просто неймовірні!!! слів нема!)))) Коляда мене полонила ;))))


мій рукодільний ЖЖ
 
РосаваДата: Четвер, 2012-03-01, 6:58 PM | Повідомлення # 403
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Quote (Жанна)
Росава, лялечки просто неймовірні!!! слів нема!)))) Коляда мене полонила ;))))


Дякую, Жанно rolleyes :)))

Ще ось хочу показати ще трохи мотаних лялечок (хоча це не зовсім мотанка) )))

Зерняночки


Нерозлучники (робилися для москвички, тож, прошу, не кидайте в мене помідорами за одяг лялечок)))


Травниця


Домашня Масляниця)

Додано (2012-03-01, 6:55 PM)
---------------------------------------------
І нарешті крихітна лялечка "На щастя". Ось одна з них)

Більше лялечок можна побачити в моїй майстерні "Світанкові роси"))) Радо запрошую)))

Додано (2012-03-01, 6:58 PM)
---------------------------------------------
Ну а ця дівчинка - подарунок.
Ця лялечка є цукерочкою весняного розіграшу)))
Дізнатися, як це "Щастя" отримати у подарунок, можна натиснувши на банер у моєму підписі))




Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Четвер, 2012-03-01, 6:21 PM
 
AtisДата: Четвер, 2012-03-01, 10:56 PM | Повідомлення # 404
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 20
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Ой яка краса!!!! А коляда мене також дуже вразила!!!! І лялечки на щастя чудові!!!! Я теж таких робила, було десь біля десяти штук, а залишилось лише дві - решту роздарувала)))) Ось і вони

 
рукодельницаДата: Неділя, 2012-03-04, 1:55 AM | Повідомлення # 405
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (яля)
я обожнюю мотанок можу свою. Ось ця оберігає маленьку дівчинку

така красива, дуже хлчу навчитися робити таку красу
 
рукодельницаДата: Неділя, 2012-03-04, 2:04 AM | Повідомлення # 406
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
дівчата а як зробити ляльку мотанку неразлучники, щоб вона була обережною. Я так розумію обережні лялки без рук, а неразлучники робляться на одній руці
 
ЛеліткаДата: Неділя, 2012-03-04, 6:10 PM | Повідомлення # 407
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 663
Нагороди: 2
Репутація: 252
Статус: Offline
Quote (Atis)
А в мене теж новенька є - дівка-баба, з одної сторони дівка, а з іншої-баба. Отакий собі трансформер))))

Ой, як цікаво! Це що - - на Україні і таких ляльок робилои? Не зустрічалась smile smile


Мій власний блог - Натхнення "очманілих ручок"

2012:
Чарівниця - Майстриня з мотання лялечок - 2012[/url] 2013
 
AtisДата: Неділя, 2012-03-04, 6:45 PM | Повідомлення # 408
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 20
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Мені здається, що це не чисто українська лялька, а більше російська. Хоча якщо добре подумати, то у них спільне слов'янське коріння. Просто власне українські ляльки відрізняються хрестом на обличчі і особливостями вбрання. А так ляльки ідентичні.
 
ЖаннаДата: Неділя, 2012-03-04, 9:10 PM | Повідомлення # 409
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
рукодельница, нерозлучники без рук навряд вийдуть, принаймні я взагалі не уявляю таких, бо в них спільна рука є своєрідною основою, до того ж вона символічна - тобто чоловік і жінка показані пліч-о-пліч, як єдине ціле... а взагалі нерозлучники - це ж більше сучасне осмислення ляльки-мотанки, не знаю навіть як щодо, так би мовити, автентичної обереговості таких ляльок... це більше сувенір, мені здається..


мій рукодільний ЖЖ
 
РосаваДата: Вівторок, 2012-03-06, 5:39 AM | Повідомлення # 410
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
рукодельница, насправді зовсім небагато оберегових ляльок робилося без рук. Натомість, є повно всіляких оберегових лялечок, які робилися з руками. Чого варта лялька шестиручка/десятиручка, суть якої як раз в тому, що вона мала багато рук (робилася вона як помічниця жінці, для того, аби жінка все встигала). Мотанка також була різною: з руками/рукавами і без.

Щодо нерозлучників, то про них найбільше інформації на російських ресурсах

Quote
В русской традиции во главе свадебного поезда, везущего молодую пару в дом жениха после венчания, под дужкой упряжи подвешивали пару кукол: куклу Невесты и куклу Жениха, чтобы они отводили недобрые взгляды на себя. Эти куклы были очень символичны – женское и мужское начало соединялись в неразрывное целое.

Кукол изготавливали подруги невесты из лоскутов белой, красной и другой разноцветной ткани, используя обрывки разноцветных нитей. Основой служила лучина или тонкая плоская щепка длиной 25-30 см, шириной до 1,5 см из любого дерева, кроме ольхи и осины (эти деревья связывались с нечистой силой).

У кукол получается одна общая рука, чтобы муж и жена шли по жизни рука об руку, были вместе в радости и в беде. Куклы можно свободно двигать по «руке».
http://www.rukukla.ru.cvadebnaa_kukla

Ось іще
Quote
НЕРАЗЛУЧНИКИ НА ПЕРВУЮ РАЗМОЛВКУ .Такую узловую куклу делала старшая женщина со стороны молодой на первую ссору молодоженам говоря "В узлы завяжись, а семью сохрани".

Мне подарила Неразлучников на первую размолвку (с объяснением, для чего делали такую куклу) кукольница Костырева И.В. из С.Петербурга, которых она выполнила на занятиях у Мишиной (клуб Параскева).

При изготовлении куклы завязаны 13 узлов.
http://www.rukukla.ru/razmolvka

Нерозлучники - однозначно оберегова лялька. Батьківщина цієї ляльки дещо незрозуміла. Росію давно вже охопив ляльковий бум, наші сусідки не один рік мотають різноманітних народних ляльок (в Україні захопилися мотаними ляльками чомусь значно пізніше) Так ось, визначити, які з тих всих ляльок чиєї народності вже досить таки нелегко.
Лялька Девка-Баба, Перевертыш - схоже, що російська... А от Нерозлучники могли бути і нашими і їхніми... Ви погляньте на посилання, котрі я Вам надала - там є інформація про них, і вона мені здається найбільш логічною та правдивою (МК теж там є).

Нерозлучники з хрестом на обличчі почали робити зовсім недавно. Взагалі, щодо хрестика на обличчі ляльки до кінця не все ще зрозуміло. Деякі дослідники припускають таку думку, що хрести робили лише певним ритуальним лялькам. Але, повторюсь, самі дослідники досі ще не мають однозначної думки. Найбільше оберегових ляльок робилося все ж таки без обличчя. Величезний внесок у популяризацію ляльки з хрестиком на обличчі внесла прекрасна майстриня Тесленко-Пономаренко, котра була якщо не першою, то однією з перших, хто почав відроджувати лялькарство в Україні.

ПС. Взагалі, всім, хто цікавиться ганчір*яною лялькою, раджу побродити по російському сайту www.rukukla.ru - знайдете там чимало цікавих лялечок обрядових, оберегових на всі випадки життя та на будь-який смак)))


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Вівторок, 2012-03-06, 6:29 AM
 
ЖаннаДата: Вівторок, 2012-03-06, 5:02 PM | Повідомлення # 411
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Росава, дуже цікава інформація про нерозлучників, дякую)))) а то мені вже ледь не закидали, що це я сама їх вигадала wacko surprised ..то я наводила приклади з інтернету.. але інформацію про них насправді важкувато знайти, тож дуже дякую ще раз)))


мій рукодільний ЖЖ


Повідомлення відредагував Жанна - Вівторок, 2012-03-06, 5:03 PM
 
shevaДата: Четвер, 2013-04-04, 7:06 PM | Повідомлення # 412
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Разрешите тоже похвастаться. Наконец-то, решилась сделать свою первую куклу-мотанку. Настолько понравился и сам процесс, и результат, что уже руки чешутся начать новую.
   


моя майстерня
 
zetkaДата: Четвер, 2013-04-04, 7:51 PM | Повідомлення # 413
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 216
Нагороди: 2
Репутація: 162
Статус: Offline
sheva, ОГО! Дуже майстерно!

 
shevaДата: Четвер, 2013-04-04, 7:57 PM | Повідомлення # 414
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
zetka, Спасибо, я старалась. Очень долго все обдумывала, готовилась, а решилась только после своеобразного "пинка" со стороны.

моя майстерня
 
ЖаннаДата: Середа, 2013-04-10, 11:29 PM | Повідомлення # 415
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
sheva, прекрасна лялька!! оце-то "перша" :)))) скільки праці, скільки тепла в неї вкладено - але ж ви молодець!!! творіть ще обов"язково - такий талант треба розвивати!)))


мій рукодільний ЖЖ
 
1_Olenka-zmijuchka_1Дата: Четвер, 2013-04-11, 2:46 AM | Повідомлення # 416
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 42
Нагороди: 0
Репутація: 27
Статус: Offline
sheva, а як ви зробили той кошик і те, що в кошику?))
 
shevaДата: П`ятниця, 2013-04-12, 11:34 AM | Повідомлення # 417
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Жанна, спасибо, очень приятно, что первая работа такого плана была так тепло принята. Обязательно буду продолжать. Спасибо всем за поддержку и вдохновение!
1_Olenka-zmijuchka_1



моя майстерня
 
1_Olenka-zmijuchka_1Дата: П`ятниця, 2013-04-12, 1:06 PM | Повідомлення # 418
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 42
Нагороди: 0
Репутація: 27
Статус: Offline
sheva, дякую за детальну відповідь! Дуже винахідливо!
 
TanaДата: Субота, 2013-11-16, 10:14 PM | Повідомлення # 419
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Звідси не могла не перетягнути сюди
Люди грають в життя.
Наосліп. Без правил.
Та, крути хоч як, –
Жінки світом правлять.

У пам’яті вузлик:
Як любити, то палко,
Сільська моя музо,
Бабусина лялька!

Вузлик другий –
«Не хвилюйся, не кину!»
Крізь стомлені руки
Тепло родинне.

Незбагнений хід.
Звивиста нитка.
Дитинства блакить
Тане так швидко.

Материнське єство
Промовляє ляльками:
«Життя варте того,
Щоб тривати віками».

Люди, грайте в ляльок
До сивин у волоссі,
Як кохають жінок –
Безрозсудно, наосліп!

Ірина Власенко


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ГаннусяДата: Середа, 2013-12-25, 3:38 AM | Повідомлення # 420
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 163
Нагороди: 1
Репутація: 115
Статус: Offline
Дівчата, завдякі цій темі мене теж потягло на створення мотанок. Треба ж все спробувати smile Першу,Марусю, залишила собі, другу - Весну-красну - подарувала подрузі на день народження.
  
Прикріплення: 8125569.jpg (233.9 Kb) · 2180655.jpg (222.1 Kb) · 9029680.jpg (153.7 Kb)
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Все про ляльку мотанку (ділимось секретами)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.