| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-03-19, 1:21 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » мотанки-нерозлучники (МК від форумчанки Жанна)
мотанки-нерозлучники
BulletДата: Середа, 2011-08-03, 1:28 PM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Створено на прохання форумчанки Жанна, що підготувала для нас МК smile Чекаємо.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЖаннаДата: Середа, 2011-08-03, 4:48 PM | Повідомлення # 2
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Ось я нарешті підготувала МК - тільки одразу попереджаю, що він доволі детальний, тому, може, все за раз не викладу)) не поспішайте коментити wink

Мотанки-нерозлучники - це змотані з тканини хлопець і дівчина / чоловік і жінка, які символічно намотуються на одній довгій спільній руці. Це є символом і оберегом їхньої любові, вірності, взаємодопомоги та взаємопідтримки. Нерозлучники - тому що навіки разом...



1. Робимо голівки.
Беремо два шматки білої тканини 20х20 см, довгі шматки складеної тканини для наповнення голівок та нитки для намотування сакральних хрестиків на обличчях.

Тканину-наповнення згортаємо сувійчиком і обгортаємо білою тканиною. Шию робимо не по центру під голівкою, а трохи ніби ззаду - так гарніше буде smile І обмотуємо шийку ниточкою - краще кілька разів, щоб добре закріпити.

Робимо личко-хрест. Нитку проводимо ззаду наперед по обличчі ляльки, закріплюємо на шиї іншою ниткою, і тоді знову проводимо нитку по обличчю - цього разу вже спереду назад.

Іншою ниткою знову обмотуємо шию - аби закріпити накладену ниточку, а тоді обмотуємо першу нитку і обгортаємо нею обличчя вже з боку вбік, утворюючи хрест. Один раз і другий, щоб і вертикально, і горизонтально була однакова кількість ниток. Так робимо і з ниточками інших кольорів - це вже хто як і скільки вважатиме за потрібне ))

Коли личко готове, обрізаємо ниточки, залишивши кінці для закріплення. Закріплюємо нитки, обмотавши їх навколо шиї та просунувши за них же - в попередню петлю. Так можна зробити не один, а три рази, щоб краще закріпити.

Так робимо і другу голівку. Можна її зробити трошки інакшої форми (я роблю жіночі трішки круглішими) і трошки в іншому порядку намотати ниточки.


Додано (2011-08-03, 4:00 PM)
---------------------------------------------
2. Робимо "спільну руку".
Беремо дерев"яну палку (я підшуковую міцну хорошу гілочку) довжиною 23-25 см (можна і довшу; і ще тут на фото в мене гілочка трохи крива, краще, звісно, коли рівненька :)). Обмотуємо її товстою ниткою від краю до краю, можна в кілька шарів. Закінчивши, нитку не обрізаємо.

Коли обмотали паличку, відступаємо від краю 5-6 см і притуляємо туди одну голівку. Цю ж нитку, якою мотали, доводимо до голівки і навхрест спереду і ззаду примотуємо її до палички. Слідкуємо, щоб добре обмотати і по шиї, і по талії. Нитку не обрізаємо, а промотуємо по паличці трохи далі - до другого краю, де, відступивши так само 5-6 см, примотуємо і другу голівку. Нитку не обрізаємо.


3. Робимо тільця мотанок.
Беремо чотири шматки тканини довжиною 30 см, ширина залежить від товщини тканини - потрібно подивитися, щоб змотувалися гарненькі, але не дуже товсті сувійчики. Беремо два з них і перекидаємо через плечі лялечки, схрестивши їх між собою спереду і ззаду.

Ниткою, якою примотували голівки до палички, обмотуємо тільця: навхрест через плечі, по талії, а знизу - парубкові так, щоб утворилися дві ніжки, а дівчині можна просто все разом. На фотографіях видно, які вийшли тільця з тоншої тканини і з товстішої.

Додано (2011-08-03, 4:28 PM)
---------------------------------------------
4. Одягаємо нерозлучників.
Для початку можна прикинути, з яких тканинок куди ми будемо робити вбрання, щоб було гармонійно.

Шиємо шаровари козакові. Беремо широкий шмат тканини (розміри міряти треба по ляльці, але дивіться, щоб тканина булп широка, щоб вийшли шаровари, а не ритузи :)), складаємо вдвоє і з вивороту прошиваємо бічні краї. Зверху тканинку підгинаємо і приметувальним швом прошиваємо верх шароварів. В кінці нитку не закріплюємо, не обрізаємо, а просто акуратно лишаємо, щоб потім доробити вже на поясі. Вивертаємо заготовку на лице і приміряємо до козака, щоб рівненько розрізати посередині штанини.

Розрізаємо штанини, вивертаємо шаровари і прошиваємо краї штанин. Тоді вивертаємо на лицевий бік і одягаємо на козака.

Зверху на поясі беремо ниточку, яку залишали, стягуємо її, поправляємо гарно складочки і прошиваємо пояс, щоб добре тримався. Знизу підгинаємо краї штанин всередину і так само приметувальним швом прошиваємо, стягуємо і закріплюємо. Шаровари готові.

Додано (2011-08-03, 4:48 PM)
---------------------------------------------
Шиємо спідничку дівчині. Беремо прямокутний шмат тканини і оздоблення для низу спіднички, наприклад стрічку. Загинаємо низ спіднички, приколюємо туди стрічку. Прошиваємо все це, якщо стрічка широка - то в два ряди: знизу стрічки і зверху. Звісно ж, слідкуємо, щоб захопився обрізаний край тканини. Тоді вивертаємо спідничку і з виворотнього боку прошиваємо бічні краї.

Зверху тканинку підгинаємо і прометуємо, тоді вивертаємо, одягаємо на лялечку, стягуємо і прошиваємо, шоб закріпити. Ззаду на виворотньому боці можна акуратно пришити край шовчика до якогось боку спіднички, щоб не стирчав, коли тримаємо лялечку в повітрі.


Робимо верхній одяг.
Беремо довгенький шматок тканини і, підгинаючи її обрізані краї всередину, щоб їх не було видно, обмотуємо тканинку навколо шиї лялечки, тоді накладаємо спереду навхрест і, акуратно підігнувши краєчки, примотуємо ниткою.



мій рукодільний ЖЖ


Повідомлення відредагував Жанна - Середа, 2011-08-03, 4:03 PM
 
BulletДата: Середа, 2011-08-03, 4:53 PM | Повідомлення # 3
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Шаровари не сприймаю, а от взагалі ідея - суперова! Дякую, Жанно!


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ModДата: Середа, 2011-08-03, 5:18 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
Bullet, а що з шароварами не так?

 
ЖаннаДата: Середа, 2011-08-03, 5:20 PM | Повідомлення # 5
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Беремо чотири однакові довгі, але не широкі відрізки тканини на жилеточки, обметуємо їх вишивальною ниткою, можна оздобити вишивкою чи мереживом. Коли вони готові, беремо два з них і накладаємо навхрест на так звану "сорочечку", дивимося, щоб усе скрізь було рівно і акуратно, і примотуємо наше вбрання пояском. Так само одягаємо козака.

Ось так вбрані наші нерозлучники. Настав час прикрасити голівки.


Робимо шапочку козакові. Беремо шмат цупкої тканини, підгинаємо краєчок і прикладаємо до голівки спереду, дивимось, щоб було рівненько, акуратно повертаємо козака спинкою і ззаду загортаємо тканинку, пришпиливши тканинку в кількох місцях. Тоді пришиваємо краї шапочки, трошки завужуючи її доверху. Для оформлення верху шапочки беремо клаптичок тканинки - такої, з якої шаровари, - і ховаючи її краї всередину, пришиваємо її до шапочки.


Прикрашаємо голівку дівчини. Відмотуємо нитки на волосся необхідної кількості та довжини. Розрізаємо їх з одного боку, накладаємо на голівку і примотуємо по шиї ниточкою. Зверху на волосся прикладаємо шматочок тканини, або мереживо, або хустиночку - і пов"язуємо все це верхньою хустинкою (хустинка, звісно, може бути й одна).


Заплітаємо дівчинці коси.
І наші нерозлучники готові!


Залишилося лише зав"язати їм на ручки мотузочку або стрічечку, на якій вони висітимуть на стіні. Можна також обв"язати стрічкою чи ниткою їхню "спільну руку" посередині - як знак пов"язаності їхніх життів.



мій рукодільний ЖЖ
 
BulletДата: Середа, 2011-08-03, 5:41 PM | Повідомлення # 6
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Mod, ну от як тільки вони почнуть мати якийсь зв"язок з українською традиційною лялькою - тоді все буде так (я про своє власне розуміння, зауваж, Надя, я не втручаюсь в авторський процес)))).

Хоча по другому повідомленню Жанни одна з ляльок має на голові смушеву шапку - ознаку переважно козацьку, тож і шаровани стають зрозумілими smile

Жанна, дякую!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЖаннаДата: Середа, 2011-08-03, 6:48 PM | Повідомлення # 7
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Bullet, так, я робила такого собі козака в шароварах))) можна, звичайно, й інакше вдягати і хлопця, і дівчину)))

ось тут я виклала фото ще інших своїх нерозлучників))



мій рукодільний ЖЖ


Повідомлення відредагував Жанна - Середа, 2011-08-03, 8:26 PM
 
OленкаДата: Середа, 2011-08-03, 11:59 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Жанночко! Прекрасні лялечки! Дякую! знову надихнули мене на спроби навчитись таки їх робити. Це ж такий чудовий дарунок для молодої пари!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЖаннаДата: Четвер, 2011-08-04, 1:34 AM | Повідомлення # 9
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Oленка, дякую))) так, нерозлучники дуже гарно дарувати на весілля або й просто так закоханим)))) до речі, мої перші мотанки були саме нерозлучники - рік тому))))


мій рукодільний ЖЖ
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » мотанки-нерозлучники (МК від форумчанки Жанна)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.