| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 1:01 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Зустріч в Києві 17 січня 2015 року (в музеї Лесі Українки)
Зустріч в Києві 17 січня 2015 року
TanaДата: Вівторок, 2014-12-16, 9:51 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Запрошуємо на  зустріч в Києві в суботу, 17 січня 2015 року в музеї Лесі Українки за адресою вул. Саксаганського, 97 об 11 годині

У програмі:
-        екскурсія музеємЛесі Українки;
-        лекція «Етнографічний спадок родини Косачів»Оксани Константиновської;
-        лекція “Вираження українськоїідентифікації в одязі (на прикладі життя родин Косачів та Драгоманових)» Марини Олійник;
-        демонстраціярепліки весільного вбрання киянки кінця 19 ст. Надії Божинської;
-        показ сучасногоодягу з ручною вишивкою за схемами О.Косач Тетяни Зез;
-        майстер-клас по настилуваннюАндрія Єрмакова

На роботу і спілкування в нас є достатньо часу -- з 11-тої до 16-тої години. Занотуйте, заплануйте наперед!
Прикріплення: 1505758.png (92.1 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2015-01-08, 5:39 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Уточнена програма.
Подія у фейсбуці


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2015-01-09, 9:18 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Йдемо по програмі.
Екскурсія музеєм і лекція старшого наукового співробітника музею Оксани Константиновської. Розпитайте в тих, хто був
15-го листопада; це більш, ніж цікаво. Захоплену своєю справою людину
хочеться слухати ще і ще
Прикріплення: 3733133.jpg (72.9 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2015-01-09, 9:19 AM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Лекція “Вираження української ідентифікації в одязі (на прикладі життя родин Косачів та Драгоманових)» Марини Олійник. Запропонував музей. Має бути дуже цікаво, приходьте!
Прикріплення: 7185560.jpg (109.8 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2015-01-09, 9:20 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Демонстрація репліки весільного вбрання киянки кінця 19 ст. Надії Божинської Nadija Prekrasna. Це те найкраще, що кожна свідома українка може зробити сама і для себе.
Досвід. Очі бояться -- руки роблять. Дивіться і надихайтесь!
Прикріплення: 4963529.jpg (166.8 Kb) · 8199220.jpg (162.1 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2015-01-09, 9:23 AM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Показ сучасного одягу з ручною вишивкою за схемами О.Косач Тетяни Зез Тетяна Зез на наших майстринях, на наших дітях. Це те, що ми пропагуємо носити повсякденно; це те, що ми вишиваємо самостійно за кроєм і під пильним наглядом професійної кравчині; це збережена традиційна вишивка, модна і сучасна.  Це ZETA atelier
Прикріплення: 1963480.jpg (280.6 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2015-01-09, 9:28 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Майстер-клас по настилуванню Андрія Єрмакова Андрій Єрмаков
Бажаючі вдосконалити свої знання в настилуванні, яке як загальна назва гладьових швів, включає в себе білу лиштву, скісний настил, качалочки
та ін., зауважте, що із собою потрібно мати рівномірну тканину, голку, нитки, п'яльця, нотатник.
Заняття триватиме орієнтовно з 13:30 до 16:00.

Прикріплення: 9914247.jpg (267.7 Kb) · 8120187.jpg (309.7 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПтичкаДата: П`ятниця, 2015-01-09, 11:28 AM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Дівчатка,хто піде на зустріч! Можливо в кого буде можливість зняти МК пана Андрія поетапно і викласти десь тут...я розумію що дуже детально усе відзняти не вийде...но...може хоч основні єтапи...так хочеться зрозуміти як такою технікою правильно шити...Я думаю що не одній мені буде цікаво:)))
...ну нема у мене можливості приїхати до вас в Київ:(((
...звісно ж нікого не примушую це робити :))...
 
TanaДата: Середа, 2015-01-14, 9:52 AM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Птичка, ймовірно, так і буде.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
КиянкаДата: Неділя, 2015-01-18, 0:02 AM | Повідомлення # 10
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Прикріплення: 9868147.jpg (159.6 Kb) · 0167713.jpg (103.4 Kb) · 8615957.jpg (109.1 Kb)
 
КиянкаДата: Неділя, 2015-01-18, 0:03 AM | Повідомлення # 11
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Прикріплення: 5867690.jpg (144.3 Kb) · 6705297.jpg (101.9 Kb) · 4733883.jpg (135.1 Kb)
 
КиянкаДата: Неділя, 2015-01-18, 0:05 AM | Повідомлення # 12
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Прикріплення: 7902208.jpg (134.0 Kb) · 1034772.jpg (142.9 Kb) · 6637811.jpg (132.6 Kb)
 
КиянкаДата: Неділя, 2015-01-18, 0:07 AM | Повідомлення # 13
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Прикріплення: 6703702.jpg (83.8 Kb) · 9924684.jpg (114.4 Kb) · 7262158.jpg (158.2 Kb)
 
КиянкаДата: Неділя, 2015-01-18, 0:09 AM | Повідомлення # 14
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Прикріплення: 4276319.jpg (86.9 Kb) · 1251648.jpg (155.6 Kb)
 
ТетянаДата: Неділя, 2015-01-18, 9:42 AM | Повідомлення # 15
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Так приємно всіх бачити! Молодці! Чекаємо докладної розповіді про зустріч.
 
ZetaДата: Неділя, 2015-01-18, 3:53 PM | Повідомлення # 16
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата Тетяна ()
Чекаємо докладної розповіді про зустріч.
Таню - так багато вражень,що описувати довго! швидше ще раз зустрітись biggrin
Хочу тільки всім подякувати,хто приймає активну участь у цьому проекті! Працюємо далі! wink






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - Неділя, 2015-01-18, 3:54 PM
 
BulletДата: Неділя, 2015-01-18, 4:58 PM | Повідомлення # 17
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Zeta ()
так багато вражень,що описувати довго! швидше ще раз зустрітись

пропонуйте - зустрінемось!

Киянка, дякую за такі фотографії, все можна роздивитись і всіх!
TanaКиянка, Зета, Оля, Надя, Андрій, всіх вас приємно бачити!

Я теж в черзі тих, хто чекає на розповдіь smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
KalunaДата: Вівторок, 2015-01-20, 0:58 AM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Дякую за зустріч, позитивні емоції і приязне спілкування! Рада була всих бачити! Буду рада бачити знову wink
Фото виклала ТУТ https://www.facebook.com/photo.p....theater
Тут фото Інни Єрмакової https://www.facebook.com/andriy.....f=story
а ця маленька модель мене просто зачарувала своєю посмішкою smile
Прикріплення: 5173685.jpg (104.1 Kb)



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Вівторок, 2015-01-20, 1:15 AM
 
TanaДата: Вівторок, 2015-02-03, 6:01 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата Bullet ()
Я теж в черзі тих, хто чекає на розповдіь

Дочекались. Фото відмовляються вкладатись... але вони всі є вище

В рамках проекту «Вишивка етнографічна: «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев,1876» відбулась чергова зустріч в київському музеї Лесі Українки. Зацікавленість книгою, якою названий проект, зростає, збираючи різні покоління киян і гостей з різних областей України. Охочих завітати на гостину до родини Косачів-Драгоманових цього разу виявилось так багато, що співробітники музею провели дві екскурсії по музейним залам і меморіальній квартирі для тих, хто вперше прийшов до музею.

Куратор проекту Тетяна Серебреннікова поділилась з аудиторією станом проекту на сьогоднішній день: про кількість відшитих аркушів і їх оформлення, планами співпраці з бібліотеками, музеями, редакціями журналів «Всё о рукоделии» та «Майстерня вишивки» на 2015-й рік. Колективом спільноти «Спілкування за вишиванням» відновлено передмову до альбому (за загальною редакцією Оксани Дмитренко). Наразі пропонується читати її на форумі вишивальної спільноти vyshyvanka.ucoz.ru/forum.

Лекційну частину зустрічі представляли старший науковий співробітник Музеювидатних діячів української культури Лесі Українки Оксана Константиновська із захопливою розповіддю про роботу Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки) над створенням альбому та аспірант Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України Марина Олійникз доповіддю «Вираження української ідентифікації в одязі (на прикладі життя родин Косачів та Драгоманових)», проілюстровану архівними фотографіями.

Практичну частину зустрічі розпочали з демонстрації репліки весільного вбрання киянки кінця 19ст. Надія Божинська відновила традиційний і впізнаваний одяг − юпку з «перчиками»; докладно описала використані першоджерелам і відвідини музеїв з цим модним в середині 19 ст. жіночим верхнім одягом. І поетапно весь процес пошиття – від вибору тканини, схожої на «світло-зелену байку», до власне формування, порядку розміщення і закріплення «перчиків». Також майстриня продемонструвала весільний вінок і поділилась досвідом його створення – від дротяної основи до вибору жакардових стрічок. До юпки з перчиками була пошита спідниця, тож обговорювали варіанти пошиття спідниць, дотичних до історичних зразків і актуальних і зручних для носіння в теперішній час. Демонструвала юпку вишивальниця і вродлива українка Уляна Опанович, яка під час заходу вишивала аркуш альбому, присвячений волинським хусткам.

Говорили і про традиційні бісерні прикраси. В альбомі Олени Пчілки вони представлені «лавами», «лавочками» − прикрасами на шию, зроблені з дрібного кольорового «намиста». Відома київська вишивальниця, реконструктор традиційного одягу, колекціонер, меценат Олена Уткіна зробила копію стрічкової нашийної прикраси "рябушка" (с. Суємці Баранівського р-ну Житомирської обл.). Оригінал зберігається в Музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Відоме фото Лесі Українки в такій прикрасі використано вкупюрі номіналом 200 грн. А Тетяна Протчева, директор Музею вишивки, вишила цей портрет в авторській техніці глоу-арт. Портрет, який світиться в темряві, був представлений на огляд присутнім.

Про збереження і відтворення на сучасному одязі орнаментів, зібраних Оленою Пчілкою говорила майстриня, вишивальниця, донеччанка − нині киянка Тетяна Зез: «Я впевнена, що прививати дитині гарний смак треба з дитинства. А ще краще − це коли дитина змалечку буде знати,що українська нація завжди мала і буде мати традицію прикрашати свій одяг ручною вишивкою! З маленьких стібочків закладається генетичний код нації». І продемонструвала колекцію сучасного дитячого одягу з ручною вишивкою за схемами Ольги Косач.

Звернули увагу на книги, присвячені дитячому вихованню і формуванню у дітей українського світогляду: автобіографічний нарис Олени Пчілки «Золоті дні золотого дитячого віку…», «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу» Марка Грушевського та монографію Ярослави Левчук «Традиційна українська дитяча субкультура у висвітленні когнітивної культурології».

Назар Божинський, кобзар та лірник  Харківського кобзарського цеху, Лауреат першої премії конкурсу “Червона рута − 2013" за напрямком "кобзарсько-лірницьке виконавство", реконструктор народного одягу та традиційних прикрас, подарував присутнім народну пісню «Ой, піду я лугом». Традиційну вишивку Рівненського Полісся – рушники та сорочки −  представила відома українська вишивальниця Юлія Гончарова: поділилась досвідом відтворення старовинних орнаментів, в тому числі й за альбомом Ольги Косач, дала практичні поради по вибору тканини, техніці мережання, виправляла стібки початківців вишивальної справи.

Майстер-клас по настилуванню для широкого кола охочих провів відомий дослідник української традиційної вишивки, людина з викладацьким талантом та беззаперечним хистом до навчання інших Андрій Єрмаков. Пряма лічильна гладь, шиття по чисницях, вишивка біллю, зрозуміла схема орнаменту «хмелик» з одного з альбомів Олени Пчілки стали предметом заняття, цікавим вишивальницям різного рівня майстерності.

Робота над проектом триває. До нього завжди можна долучитися на форумі веб-сільноти «Спілкування за вишиванням» та на заходах, які проводять учасники проекту в культурних й освітніх закладах.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Вівторок, 2015-02-03, 8:58 PM | Повідомлення # 20
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Tana ()
Дочекались. Фото відмовляються вкладатись... але вони всі є вище

Дякую!! smile

Перечитала. Я в культурному шоці!!! smile Таня, захоплююсь тобою!!!!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Зустріч в Києві 17 січня 2015 року (в музеї Лесі Українки)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.