| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-18, 7:36 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: shtynka  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Архів конкурсів » Голосування конкурсу рушників 2011: рушник – оберіг роду (до 18 грудня 2011 року)
Голосування конкурсу рушників 2011: рушник – оберіг роду
TanaДата: Четвер, 2011-12-08, 2:21 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Запрошую до голосування, яке триватиме від сьогодні до 18 грудня 2011 року включно.
Прошу обрати рушник і розповідь, які найбільше припали до душі! Переможець визначатиметься простою більшістю голосів.
Будь ласка, свій вибір (номер і назву виробу) виділяйте жирним шрифтом, бережіть очі координатора. Дякую!

11.«Рушник з голубами»
Фабричне полотно, муліне. Техніка – тамбурний шов. Розміри – приблизно 30 см на 2 м. Автор – Ольга Опанасівна Демченко.
Цьому рушникові понад півстоліття. Бабуся моя, зараз 82-річна жінка, розказувала, що вишила його ще дівчинкою: саме на ньому й училася вишивати. Часи були скрутні – сільська родина, купа дітей, бідність. Де вже було мріяти про хороші ниточки і якісну тканину. Натомість бабусиній подрузі із заможної сім’ї родичі з міста передавали фабричне муліне усіх кольорів райдуги. Подруга, каже бабуся, того не цінувала: заплутається ниточка, зав’яжеться вузлик – без жалю викидає. Бабуся весь той «брак» випрошувала і вишивала ним.
Рушник задумувався як весільний. Не знаю вже, чи на нього ставали при вінчанні бабуся та дідусь (бабуся після двох інсультів зараз в такому стані, що не дуже вже порозпитуєш). Та й про сам факт вінчання я дізналась нещодавно: дідусь наш був героєм праці з орденами і медалями, хоча до КПРС не вступав принципово, але про те вінчання в родині якось не згадували. Знаю тільки, що цей рушник супроводжував усе їхнє подружнє життя: побравшись, вони переїхали до сусіднього селища, власноруч збудували хату із саману, почали ростити двох дітей.
Рушник увесь час висів над образами, на покуті. Пам’ятаю цих голубків з дитинства, так само як дух бабусиних пиріжків із печі, як таємничу сойку в зимовому садку, яку я виглядала малою, сидячи на підвіконні під цим рушником...
Вже як закінчувала школу, в якийсь із днів образи на покуті враз обірвались і впали на долівку. А разом з ними впав і рушник. Чи то цвяхи в саманну стіну були вбиті ненадійно, чи то вже було передчуття біди. Невдовзі, за кілька днів після свого 60-річчя, дідусь помер від астми. Пізніше місце старих ікон на покуті зайняли нові. І новий рушник. А цей рушник із голубками вже не чіпляли. Лежить як пам'ять.


15.Рушник на покуті
Образи в хатах моїх прабаб і бабусь в кожній кімнаті в кутку розташовані на дерев’яній поличці, для якої спеціально вишивали рушник під ікону і недовгий рушник на образ. Як згадка про дитинство, саме таке оздоблення запам’яталось в старих хатах. Колись я витирала пил поруч і на мене впала ікона Божої Матері разом із лампадкою … не поранилась склом, а волосся ще довго пахло ладаном. Нема вже прабаби, її хати, рідко приїздимо до бабусі, але пам’ятаю цей запах в хаті, яка топиться дровами, сирість, запах від лампади, трава, яка проростала крізь підлогу в дальньому кутку хати, і рушники, які є основною прикрасою білих стін і небагатого меблювання.
Робота Беспалої Ликери Антипівні, до 1950р., крамне полотно, муліне кіровське, брокар, гачковане мереживо. Київщина.


17. "Прозирний"

В назві рушника мається на увазі, що він яскравий, кидається в очі! Так говорить моя бабуся (діалектизм Хмельниччини). Вишивала його моя мама десь на початку 90-х років, коли вже в хаті повісили ікони, якими благословляли моїх батьків на весілля. До того вдома ікони були сховані і нікому не показувалися. Відшитий з рушника маминої подруги акриловими нитками на вишивальному полотні. Незнаю чи цей рушник є оберегом роду, бо і мама і її подруга залишились вдовами. Може просто співпало.


20. "Зв"язок поколінь"
Представляємо вашій увазі наш вишитий рушник. Панама, нитки акрил, хрестик. 2010 - 2011р. Довжина рушника 2, 20 м. Рушник вишивався на протязі двох років: минулого і цього. Почалося з того що наша бабуся, велика вишивальниця,в"язальниця і кравчиня на все село, передала мені багато своїх рушників, і не тільки рушників... Але мені захотілося мати від бабусі рушник вишитий спеціально для мене, для нашої сім"ї, для її правнуків.Тоді я підговорила нашу стареньку бабусю Стефу вишити рушник, купила панаму, нитки, вибрала узір, і все якось не випадало заїхати до старенької в село, то дорогу розмило, то машина поламалася. Тоді вона сама зателефонувала і в наказовому порядку сказала: "Вже вези, бо я стара". Бабусі минуло 84 роки...Наказ є наказ.І як ви думаєте вона вишивала? Бере чорну спідницю,бо видно чорні дірки на панамі, дві пари окуляр і сідає на сонці на подвір"ї. Якщо сонця немає, то не вишиває...Так вишила наша бабуся рушник тільки чорними нитками і далі каже: "Ви молоді дошиєте самі, бо я вже не годна". Розхворілася і
через пів року бабусі нашої не стало. Залишився рушник , вишитий чорними нитками - символ нашої матінки землі, символ початку всього життя, бо без землі нема життя.Все якось "руки не доходили" закінчити бабусиного
рушника... Уже і правнучка бабусі підросла, підросла так що і хрестик освоїла.Ось так ми і вишивали наш рушник від одного покоління до другого,чим і гордимося.Не кожен може похвалитися таким скарбом!
Пишаємося тим, що рід наш вишивальний, що вишивальне ремесло передалося від прабабусі до правнучки. Що вишивка в нашому домі не поступилося всілякій сучасній техніці, кревно оберігаємо і збараємо клаптики старого вишиття, ділимося з усіма, чого і вам всім бажаємо!


Запрошую до голосування в коментарях!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
lady-vДата: Четвер, 2011-12-08, 2:50 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
JinseiДата: Четвер, 2011-12-08, 2:57 PM | Повідомлення # 3
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
15.Рушник на покуті

P.S.: Ех... Як важко обирати
 
sjana_ifДата: Четвер, 2011-12-08, 3:13 PM | Повідомлення # 4
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
17. "Прозирний"

 
JasjkaДата: Четвер, 2011-12-08, 4:30 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"

Творча майстерня
 
olimpiaДата: Четвер, 2011-12-08, 5:14 PM | Повідомлення # 6
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
11.«Рушник з голубами»

Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
ОлькаДата: Четвер, 2011-12-08, 5:35 PM | Повідомлення # 7
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
11.«Рушник з голубами» - дуже цікава історія рушника, дякую автору!

Рушники сподобались ВСІ! Радію за ті родини, які зберегли такі чудові обереги, які будуть передаватись наступним і наступним поколінням. Це справжній скарб!
 
ТМКДата: Четвер, 2011-12-08, 7:18 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
15.Рушник на покуті

"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
TanaДата: Четвер, 2011-12-08, 7:57 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь" . Задумалась і собі над таким рушником.
Дякую всім учасникам цієї номінації, всі історії життя і рушників - це коріння нашого роду і наша пам'ять. Це те, без чого не видно майбутнього! Дякую за теплоту!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
zetkaДата: Четвер, 2011-12-08, 8:00 PM | Повідомлення # 10
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 216
Нагороди: 2
Репутація: 162
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"

 
МарімарфаДата: Четвер, 2011-12-08, 8:36 PM | Повідомлення # 11
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 49
Нагороди: 0
Репутація: 41
Статус: Offline
11.«Рушник з голубами»
 
fieryДата: Четвер, 2011-12-08, 9:08 PM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"

Живу в ритмі щастя!!!
 
ganzyaДата: Четвер, 2011-12-08, 11:37 PM | Повідомлення # 13
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
20. "Зв'язок поколінь"

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
Оксана5Дата: Четвер, 2011-12-08, 11:39 PM | Повідомлення # 14
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Репутація: 30
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"
Дуже тішить , що традиції передаються із покоління в покоління.
 
LeniДата: Четвер, 2011-12-08, 11:43 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 155
Нагороди: 0
Репутація: 33
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"
 
AngelikaДата: П`ятниця, 2011-12-09, 2:47 AM | Повідомлення # 16
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 118
Нагороди: 0
Репутація: 21
Статус: Offline
20. "Зв"язок поколінь"
 
МашкавасДата: П`ятниця, 2011-12-09, 9:47 AM | Повідомлення # 17
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 61
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
Перше, що сьогодні потрапило в очі на форумі - цей конкурс.
Історії розчулили до сліз, кожна з них має дуже багато позитиву і родинної теплоти. Вибирати важко, але мус, як каже моя бабуся Роза.
Тому, 20. "Зв"язок поколінь"
 
bulbashka_aeroДата: П`ятниця, 2011-12-09, 4:29 PM | Повідомлення # 18
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
11.«Рушник з голубами»
 
РолічокДата: П`ятниця, 2011-12-09, 7:09 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1584
Нагороди: 1
Репутація: 491
Статус: Offline
15.Рушник на покуті


Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ЖаннаДата: П`ятниця, 2011-12-09, 8:37 PM | Повідомлення # 20
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
11.«Рушник з голубами» - дуже зворушливо))...


мій рукодільний ЖЖ
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Архів конкурсів » Голосування конкурсу рушників 2011: рушник – оберіг роду (до 18 грудня 2011 року)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.