| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 2:36 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Спитаю до досвічених господинь
Спитаю до досвічених господинь
TanaДата: Четвер, 2011-01-13, 4:46 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Досвічені господині, підкажіть, будь-ласка, як можна "врятувати" глиняний посуд, якщо він зацвів, і це схоже на грибок від вологи. Можливо, він недостатньо опалений (зроблений в техніці задимленої кераміки). Сода, оцет не допомогли. Скажіть, чи можливо його довести до ладу, щоб надалі зберігати в ньому продукти харчування?
Дякую!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Dmutrik09Дата: П`ятниця, 2011-01-14, 0:30 AM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Tana, взагалі з таким ніколи не стикалася. Може треба підсушити?. Поставити у прогріту духовку, але не горячу і без включеного газу.( це тільки моє припущення), але спробувати можна... wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
nosiknataДата: П`ятниця, 2011-01-14, 1:01 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Я спитаю у знайомого гончара, може щось підкаже.


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
BulletДата: П`ятниця, 2011-01-14, 1:16 AM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Перепитаю у директора завтра, він скульптор, але працює і в кераміці.
Тана, ти певна, що то саме зацвіло? А може то витділились якісь солі з глини?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2011-01-14, 11:47 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую, чекатиму порад. Точно не солі. Грішу, що неправильно зберігала там сир, яки був поцвів саме в посудині.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2011-06-17, 6:37 PM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ну що, хто мені допоможе порадою?

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
OленкаДата: П`ятниця, 2011-06-17, 8:38 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
10% ХЛОР не заливати, а трошки побризкати, і потім сухою тряпочкою протерти. Залишити на 1-2 хвилини змити, повторити поки зовсім не зникне. Або намочити ганчирочку в розчині і потерти. Як правило одного разу хватає. У нас тут це дуже поширене явище! Росте той грибок усюди, і на кераміці, особливо коли вологе повітря, яке тут майже завжди вологе. тільки проморгаєш вже є.


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)


Повідомлення відредагував Oленка - П`ятниця, 2011-06-17, 8:42 PM
 
TanaДата: П`ятниця, 2011-06-17, 8:55 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Oленка, дякую!Лист Вашій мамі від мене прийшов?

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
OленкаДата: Неділя, 2011-06-19, 10:09 AM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Tana, посилка прийшла! Звiтувала в поштi щастя. Крiм того нiчого не було! ДЯКУЮ за чудову посилку.

Додано (2011-06-19, 10:09 Am)
---------------------------------------------

Quote (Tana)
щоб надалі зберігати в ньому продукти харчування?
Я зразу не дочитала. Якщо плісінь або грибок проростає в глину, або інший посуд, то продукти харчування зберігати там не рекомендується читати тут



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
СвітланкаДата: П`ятниця, 2012-08-17, 0:27 AM | Повідомлення # 10
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Тетяно, я купувала покутську кераміку (димлена жива глина) то в порадах для використання було написано, що якщо горщик не просушити вчасно і досконало (приклад, горщики раніше сушили на тину smile ) то він може зацвісти.... в такому випадку треба гарно вимити і висушити на повітрі (не ховати одразу в шафу) горшик. У мене таке було, вимила, висушила і як новенький! Але якщо дійсно грибок або пліснява, то не радила б його використовувати.... я зберігаю горщики на полицях в кухні з самого верху (де гарячіше) і проблем більше нема


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
TanaДата: П`ятниця, 2012-08-17, 2:15 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую, Світланка! Подаруваа я свій горщик в хороше місце в українську хату))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СонькаДата: Субота, 2012-09-15, 0:01 AM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 289
Нагороди: 0
Репутація: 61
Статус: Offline
Дорогі господиньки, хочу придбати собі мультиварку, але не знаю яку. Може хтось користується такою чудо-машиною. Підкажіть, будь ласка, яку краще модель вибирати і на що звертати увагу. Я передивилася багато інформації про них, але хотілося б почути практичні поради. Буду вдячна за корисну інформацію.

 
Chere6nyaДата: Середа, 2012-10-03, 1:35 AM | Повідомлення # 13
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 212
Нагороди: 0
Репутація: 59
Статус: Offline
Дівчата! Поділіться досвідом! як ви зберігаєте свої вишиванки, плахти. Я пару місяців стрій не вбирала, з шафи витягла - плахті міль пожерла, заштопала, тепер думаю, як зберігати, чим перекладати краще, бо Рейдам не довіряю. І взагалі плахти старі як краще складати чи взагалі не складати, щоб складки не було?
 
BulletДата: Середа, 2012-10-03, 2:00 AM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Chere6nya)
як зберігати, чим перекладати краще, бо Рейдам не довіряю.

Якщо є можливість придбати якісний "Рейд" (зроблений в Польщі чи Німеччині, Рейд від "Джонсон і Джонсон " у мене був, як не дивно, завтра гляну, пофоткаю, якщо балони не викинула, вони дієві і смердять мрачно лавандою))), то дарма не довіряєш. Але по своєму печальному досвіду, я знаю, що у нас (Київсбка обл) продається "Надія у флакончиках", а не "Антиміль". А Дихлофос "із запахом зеленого чаю" мене просто вибив з колеї. Чому вже не зі смаком булочок?...

Таня, питання ВІД ТЕБЕ дуже дивує, бо ти в моїй уяві екстра валяльщиця і маєш досвід в зберіганні шерсті:) З бавовною то саме. Часто провітрювати, зберігати все чистим. Перекладати брусками туалетного мила - ніколи не підводить. Влітку все вивішувати на опромінення сонцем (вбиває наповал).

Я ще пару тижнів назад бідкалась нашестям молі (але зернової, чорної), її було нереально багато, як у фільмі жахів. Може, комусь стане в нагоді мій досвід, вичитаний у старих книжках по домоводству: намочила круглі ватні лиски в ОЦТІ і помазала все, що змогла вимастити. На шафах порозкладала мокрі тампоники з оцтом.

ПОКИ ЩО пройшло. А ще треба завести дома пеларгонію (герань, в народі - калачики), воно смердить листочками і відлякує міль. Пеларгонія також корисна вдома як профілактика застуд! Байкам про червоний перець не вірте, ми спробували, міль вижрала весь перець і літала як махаони. Ще з розчарувань: зернова міль не боїться лаванди! sad Чи шерстяна (платяна) боїться - не знаю, може теж адаптувались?:(



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OленкаДата: Середа, 2012-10-03, 9:57 AM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Поділюсь дуже давнім методом яким я користуюсь весь час, користувалась тут у Києві, користуюсь в Америці, бо міль вона є усюди. Я використовую дощечки з кедру. Рзкладаю у шафах і в коморці, молі не буває ніколи. Ще один дуже перевірений метод - плоди кінського каштану. Так того самого каштану який являється символом Києва. Зараз якраз падають. Назбирати таку собі, торбинку і поразкладати всюди, на поличка, а також у шафах, в кармани і просто в ті місця, де лежать речі до яких міль ласа. Каштан не має ніякого запаху, чим він відлякує я не знаю. Може той запах що він має, для молі достатній. Єдиний недолік, треба багатенько, штук 30 на стандартну шафку. Кедр, одної 10х20 дощечки хватає, на мою шафку розміром 2м х 5м.


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
SabrinДата: Середа, 2012-10-03, 11:18 AM | Повідомлення # 16
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Репутація: 187
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Може, комусь стане в нагоді мій досвід

я так розумію, що малась на увазі харчова міль? Бо та..."крилата істота" просто до шалу мене доводить: пролізає ВСЮДИ, прогризає всі пластмасові кришки, мішечки і т.п., і нахабно вижирає мої запаси(сушені гриби, сушеню з яблук, горіхи, сушені чорниці) та намагається добратися до круп. Тому ВЕЛИКЕ дякую за оцтовий рецепт, спробую.

 
ТМКДата: Середа, 2012-10-03, 5:56 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Quote (Sabrin)
я так розумію, що малась на увазі харчова міль

Ще від тої зарази допомагають шишечки туї або кипаріса. Перевірено.


"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
Chere6nyaДата: Четвер, 2012-10-04, 0:03 AM | Повідомлення # 18
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 212
Нагороди: 0
Репутація: 59
Статус: Offline
Дякуюза поради!!!! Ліза - хороший Рейд треба шукати, в нас чомусь крім підвісок до шафи нічого не знайшла! Як не дивно в мене завелася міль-гурманка :), вона не їсть вовну російську та кардочесану, а ось меринос тонкий - хрумає! та й плахти мої ще з тих часів, коли вівці їли екологічно чисто траву, їй до серця, чи то шлунку smile припали! Каштанів вже назбирала! Про оцет не чула, дякую за рецепт. А ще сьогодні мені розказали, що лавровим листом можна перекласти речі, також відлякує
 
soncevudaДата: П`ятниця, 2012-12-07, 8:06 PM | Повідомлення # 19
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 698
Нагороди: 1
Репутація: 106
Статус: Offline
Дівчата, маю до вас таке питання. Як ви ставитесь до вишивок для чоловіків ? я маю на увазі НЕ вишиванки, а просто подарунки. І як чоловіки ставляться до ваших таких подарунків? мені здається, що вони не дуже будуть цінувати вишиті листівки чи там біскорню. Ситуація така: в мене є добрий друг, з яким рідко бачусь, бо живемо в різних містах. Хочу йому зробити вишитий подарунок. Трохи про нього: він помічник режисера, тобто займається кіно, поет. Я чомусь думала вишити йому подушку з заходом сонця там, типу для відпочинку, бо відпочиває він дуже рідко. Може ще що порадите ? Дуже цікаво все що висловите з приводу вишивок для чоловіків!!!!


ЗАПРОШУЮ ДО КОНКУРСУ "ВСЕ ДО ШКОЛИ"
 
sjana_ifДата: П`ятниця, 2012-12-07, 9:30 PM | Повідомлення # 20
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
soncevuda, якщо зважати на смаки мого чоловіка, то подушка - це хороший подарунок smile . Ще можна чохол на телефон (якщо він не любить носити його на поясі). якщо носить краватки, то вироби Zeta дуже оригінальні (і майстер-клас є)

 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Спитаю до досвічених господинь
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.