| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 8:01 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Викрійки » Викрійки українських сорочок (Викладено нашими форумчанами)
Викрійки українських сорочок
koolfeДата: Четвер, 2009-11-19, 6:31 AM | Повідомлення # 61
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 37
Нагороди: 0
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Мені страшно дивитись на крій сорочок з прямокутників, у мене кравечька освіта і мене коробить при думці, що плечовий виріб може бути (навіть гіпотетично!) без пройми і вигинів по спині-шиї і т.д. : )))
це не зауваження, це просто емоція

Але ж класичний крій української сорочки і є набір зшитих докупи прямокутників.Я вже давно цікавлюсь цим питанням. Розібратися досконало - немає часу, але для себе зробила висновок, що старовинний крій української сорочки - це прямокутники. Мені даже хочеться пошити таку сорочку, щоб оцінити її такою, якою її носили наші предки. Я помню сорочку своєї бабусі і вона зовсім не схожа (кроєм) на ті сорочки, які зараз пропонують у продажі. Я вже думала, що може крій ще залежить від регіону виготовлення сорочки. Чи може сорочка з проймами це вже новітні технології. Ви, як людина з кравецькою освітою, може допоможете мені трішечки розібратися в цьому питанні. Буду дуже вдячна.

Повідомлення відредагував koolfe - Четвер, 2009-11-19, 6:33 AM
 
BulletДата: Четвер, 2009-11-19, 9:53 AM | Повідомлення # 62
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (koolfe)
але для себе зробила висновок, що старовинний крій української сорочки - це прямокутники.

ну тут я з ами не можу погодитись. Бо окрім прямокутників (які теж мали місце) українська сорочка також крокувала вперед і кроїлась також по формі, що нагадує сучасний реглан. А старовинні сорочки часто мали ластовицю - ромб, що вшивався в підпазушну область. Інакше довго ви сорочку з прямокутників не поносите. Хіба що у вас буде прямокутна пласка фігура.. А по фото видко, що у вас з фігурою все гаразд wink Отже, простими прямокутними не відкараскаєтесь wink

В розділі "Бібліотека" (вхід в меню з головної сторінки сайта) є викладена Танею книга Т.Ніколаєвої "Історія укр. костюма". Раджу скачати і впевнитись, що прямокутним кроєм сорочка не обмежується.

Прямокутний крій в деяких випадках, я так думаю, можна пояснити , можливо, невмінням робити більш складні крої...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Субота, 2010-01-09, 10:02 AM | Повідомлення # 63
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Блузка-украинка
Каждая девочка должна уметь сама сшить себе блузку. Нетрудно шить блузку-украинку. Прежде всего нужно сделать чертеж выкройки блузки. Девочки в возрасте 11—12 лет носят платье 40-го или 42-го размера.
Цифры размеров готовых вещей бывают только четные, например 38, 40, 42 и т. д. Если вы не знаете, какой размер платья носите, можно будет это узнать, измерив окружность груди. Возьмите сантиметр и опояшьте им фигуру по линии груди так, чтобы на спине сантиметр лежал на лопатках, а спереди проходил по самым высоким точкам груди. Полученную цифру разделите пополам, она и укажет ваш размер. Если цифра получится нечетной, например 41 сантиметр, скруглите ее до 42 сантиметров.
Возьмите лист бумаги, линейку, угольник и цветные карандаши. Чертеж выкройки для блузки 40-го размера делают такой же, как и для блузки 42-го размера.
Чертеж выкройки блузки
Выкройка спинки блузки. Начертите прямоугольник АБВГ (рис. 222 (1)), длина которого равна 46 сантиметрам — длине блузки, а ширина — 22 сантиметрам. От точки А отложите вниз 21,5 сантиметра, точку обозначьте буквой Е и проведите линию ЕЕ1. Эта линия будет линией груди и линией низа проймы. От точки Е отложите вниз 18—19 сантиметров, точку обозначьте буквой Д. Проведите линию ДД1 — это линия талии. От точки Б отложите влево 5 сантиметров, точку обозначьте буквой 3. Из точки 3 проведите прямую до пересечения с линией ЕЕЬ точку обозначьте буквой З1.
Линия выреза горловины. От точки А отложите вниз 1,5 сантиметра, точку обозначьте буквой И, а вправо отложите 6 сантиметров, точку обозначьте буквой И1. От точки 3 отложите вниз 4 сантиметра, точку обозначьте буквой М. Проведите прямую, соединяющую точки И1 и М, и немного ее продолжите. От точки И1 на линии И1М отложите размер вашего плеча, прибавив 1 сантиметр на посадку материи при шитье. Допустим, ширина вашего плеча 11 сантиметров. Значит, от точки И1 откладываем 12 сантиметров и ставим букву И2.
Пройма. Из точки З1 (вершины угла Е1З1З) проведите линию, делящую угол пополам. Отложите на этой линии из точки З1 3 сантиметра; точку обозначьте буквой Н. Соедините плавной кривой точки И2, Н, Е1. Линия Е1В — линия бока. И1И2Е1ВГИ — половина спинки блузки.
Выкройка переда блузки. Начертите прямоугольник А1Б1В1Г1. Длина этого прямоугольника — 49 сантиметров. Она равна длине переда блузки и на 3 сантиметра длиннее спинки. Ширина прямоугольника — 26 сантиметров. От точки А1 отложите вниз 23 сантиметра; точку обозначьте буквой Е. Из точки Е проведите прямую ЕЕЬ От точки Е1 отложите вниз 18—19 сантиметров, точку обозначьте буквой Д1. Из точки Д1 проведите прямую Д1Д. От точки А, отложите вправо 7,5 сантиметра, точку обозначьте буквой Ж и проведите прямую ЖЖ1.

Рис. 222. Чертеж и выкройка блузки:
1 — спинка; 2 — перед; 3 — рукав; 4 — раскрой материи по выкройкам; 5 — места соединения отмечаются крестиками; 6 — соединяемые части блузки прометываются петельками; 7 — ряд ниток разрезается ножницами; 8 — готовая блузка-украинка; 9 — узор для вышивания блузки.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Субота, 2010-01-09, 10:02 AM | Повідомлення # 64
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Горловина блузки. От точки Б1 отложите влево 11,5 сантиметра, точку обозначьте буквой К. От точки Б1 отложите вниз 7 сантиметров, точку обозначьте буквой К1. Точки КК1 соедините прямой, а затем кривой, отступающей от середины прямой на 1—1,5 сантиметра.
Плечо. От точки А1 отложите вниз 8 сантиметров, точку обозначьте буквой П. Соедините точки К и П прямой. От точки К на этой прямой отложите размер плеча, в данном случае 11 сантиметров, конец плеча обозначьте буквой М.
Пройма. Из точки Ж1 (вершины угла ЖЖ1Е) проведите линию, делящую угол пополам. На этой линии из вершины угла Ж1 отложите 2 сантиметра, точку обозначьте буквой Н1. Соедините точки МРН1Е плавной кривой (точка Р лежит примерно на 1/3 отрезка ЖЖ1).
Рукав. Начертите прямоугольник АБВГ длиной, равной длине рукава, в данном случае длиной 35 сантиметров, а шириной 40—50 сантиметров.
Линию АБ разделите пополам, точку обозначьте буквой О. Из точки О проведите вниз прямую ОО1. От точки А отложите вниз 15—16 сантиметров, точку обозначьте буквой Д. От точки Д проведите прямую ДД1. От точки О отложите влево и вправо по 9,5 сантиметра, точки обозначьте буквами Е и Ж. Из точек Е и Ж проведите вниз прямые до пересечения с линией ДДь точки пересечения обозначьте буквами Е1 и Ж1. Из этих точек проведите линии, делящие углы ЖЖ1Д1 и ЕЕ1Д пополам. На этих линиях из точки Е1 и точки Ж1 отложите по 8 сантиметров, точки обозначьте буквами Е и Ж. От точек Д и Д1 отложите вверх по 2,5 сантиметра, точки обозначьте буквами М и М1. Теперь проведите плавную кривую через точки М, К, О, К1, М1. Чертеж выкройки рукава, обозначенный буквами МОМ1ВГ, готов.
Для тех, кто носит блузку 40-го размера, в этом чертеже немного изменится пройма.
На чертеже спинки от точки Е1 отложите вверх 1 сантиметр и эту точку соедините плавной кривой с проймой (смотрите рис. 222 (1). Эта линия проведена пунктиром. На чертеже переда от точки Е отложите вверх 1 сантиметр и проведите плавную кривую, также обозначенную на чертеже пунктиром. При выкраивании блузки 40-го размера на швы не прибавляйте.
Кройка и шитье блузки
Сделанный чертеж переда, спинки и рукава блузки вырежьте по контуру. Это и будет выкройка блузки. Полученные выкройки проверьте с помощью сантиметра. Для этого положите выкройки на стол так, чтобы их боковые швы совпали. Затем измерьте сантиметром линию ЕЕ1 переда и спинки. Эта линия должна равняться половине окружности груди с прибавлением 6—7 сантиметров на свободное облегание. Значит, всего у вас должно получиться 48—50 сантиметров. Измерьте также свое плечо и плечо выкройки.
Если все размеры правильны, приступайте к кройке блузки. Возьмите материю, сложите ее вдвое, разложите на ней выкройки блузки так, чтобы середина переда и спинки лежала на сгибе материи. Выкройки приколите булавками. Наметьте на материи ниткой или цветным мелком перед и рукава блузки. Перед и рукава блузки выкраивать не надо. Отрежьте только для них нужный кусок материи. Спинку же выкройте, прибавив на швы 1,5 сантиметра. Проложите нитки по середине переда и спинки, а на рукаве по линии ОО1. Затем возьмите рисунок для вышивки, переведите его сначала на перед блузки так, чтобы середина рисунка совпала с серединой переда блузки. Рисунок на рукавах расположите так, чтобы линия ОО1 была его серединой, а линия ДД1 делила рисунок пополам. Если материя, из которой шьется блузка, сыпучая, необходимо обметать ее края. Теперь натяните перед блузки в пяльцах и вышивайте. Когда вышьете перед и рукава, их можно будет выкроить, прибавив на швы 1,5 сантиметра. По середине переда блузки сделайте разрез длиной 10—11 сантиметров.
После того как блузка раскроена, сметайте перед и спинку блузки в следующем порядке. Припосадите плечо спинки на 1 сантиметр и, начиная от горловины, сметайте плечи друг с другом. После этого, начиная от проймы, сметайте боковые стороны. Вырез горловины переда соберите. Чтобы сборки были ровнее, соберите горловину два раза, но нитки не закрепляйте, так как при примерке в зависимости от окружности шеи придется увеличить или уменьшить сборки. Затем сметайте рукава и соберите у плеча по линии КОК1. Примерьте блузку с помощью взрослых или подруг.
Если пройма узка, сделайте маленькие надсечки кончиками ножниц по краю проймы переда. Затем снимите блузку и приметайте к ней рукава. Точка О должна совпадать или быть несколько впереди плечевого шва, а линия рукава спереди должна проходить по плечевой косточке.
После примерки надо проложить нитки по точкам, сколотым булавками. Отметьте места соединений спинки, переда и рукава. Это необходимо потому, что примерка делается по одной стороне и после примерки приходится блузку распарывать и переводить примерку на другую сторону. После того как проложите нитки по отметкам, отметьте места соединений (рис. 222 (5)). Затем распорите всю блузку. Сколите сложенные вдвое части блузки и прошейте по ниткам примерки стежками «вперед иголку», только нитку пускайте свободно, так, чтобы на верхней стороне материи получились петельки (рис. 222 (6). Раздвиньте материал и полученный ряд ниток разрежьте ножницами (рис. 222 (7)). У нас на той и другой стороне материи будут стежки. Примерка переведена на другую сторону. Сметайте снова блузку по ниткам примерки, смотрите, чтобы точки соединений совпали. Еще раз примерьте блузку и приступите к ее шитью на машинке.
Нитки для шитья выбирайте в зависимости от материи. Для хлопчатобумажной материи нитки возьмите 40-й номер. Для батиста и маркизета нужен 50—60-й номер ниток. Шелк шьется шелковыми нитками.
Горловину блузки обшейте полоской материи в 2,5 сантиметра шириной, скроенной по косой нитке. Пришейте ее к горловине с лицевой стороны, чтобы край блузки выступал над ней примерно на 0,5 сантиметра, затем отверните эту полоску наизнанку так, чтобы с лицевой стороны эта полоска дала маленький кантик. Подогните подшивку и подшейте ее на руках подрубочным швом так, чтобы стежки были незаметны с лицевой стороны. После того как вся блузка сшита, обметайте ее швы.
Материала на эту блузку надо около 2 метров. Из оставшихся после кроя блузки кусочков ткани сшейте воротничок и манжеты.
Звідси


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Субота, 2010-01-09, 10:30 AM | Повідомлення # 65
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Тут викрійка жіночої вишиванки, корсетки та чоловічої вишиванки


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
NitkaДата: Понеділок, 2010-01-11, 3:04 PM | Повідомлення # 66
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 227
Нагороди: 0
Репутація: 5
Статус: Offline
я все думаю, що то за книжка така цікава. Але автор не відповідає)

 
TanaДата: Понеділок, 2010-01-11, 3:16 PM | Повідомлення # 67
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Принаймні я винесла сюди посилання й малюнок wink

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
зіркаДата: Середа, 2010-02-24, 9:35 AM | Повідомлення # 68
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 24
Нагороди: 0
Репутація: 21
Статус: Offline
Почала шити сорочинку для майбутнього синочка. довго він її точно не поносить, на хрестини і може ще кілька разів. Прямокутники - якраз те, що треба для профанів крою і шиття. biggrin

у зіницях, де полярна ніч
у розлуках - неминучих зливах
поміж ними все-таки щаслива
вперше за останні п'ять піврічь...

© моє власне

 
НатусяДата: Понеділок, 2010-05-24, 10:45 PM | Повідомлення # 69
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго вечора,дівчатка wink
Підскажіть, будь-ласка, як розкроїти чоловічу сорочку вишиванку з альбому Мирослави Кот "Українська сорочка".

додано адміністратором:
залийте фото на інший ресурс, тут вставте лише посилання на картинку (в тегах ВВ-кодів).
Використання дискового простору нашого сайту для викладення фотографій користувачами заборонено.

Прикріплення: 2968626.jpg (80.5 Kb)


Повідомлення відредагував Bullet - Вівторок, 2010-05-25, 11:58 PM
 
TanaДата: Вівторок, 2010-05-25, 9:41 AM | Повідомлення # 70
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Натуся,Ви ж розумієте, що це осучаснений крій.

Не можу прочитати Ваш останній лист на пошті , пишіть сюди або в приватні повідомлення


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Середа, 2010-05-26, 0:08 AM | Повідомлення # 71
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
Натуся,Ви ж розумієте, що це осучаснений крій.

дозволю собі не погодитись з шановною Таною smile

Натуся, схоже, що це сорочка з уставкою

Ось згадка про подібну є в книзі Тамари ... (забула прізвище!!!) , тут ЖІНОЧІ сорочки з усатвками, Наддніпрянщина. Порівняйте крій представленої вами світлини wink




Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
НатусяДата: Середа, 2010-05-26, 0:37 AM | Повідомлення # 72
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Bullet, Дякую за допомогу. happy Мені також ,
здається,що це сорочка з уставкою.
Може хтось має кравчиню в Києві,яка знається на крої.Підскажіть,будь-ласка телефон.
 
TanaДата: Середа, 2010-05-26, 9:26 AM | Повідомлення # 73
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Bullet)
дозволю собі не погодитись з шановною Таною

Можливо, я сплутала чоловічій/жіночій крій, але прямокутник під пахвами все розставить на свої місця))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
semiramidaДата: Понеділок, 2010-06-07, 1:36 AM | Повідомлення # 74
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Привіт дівчата smile
У мене така проблема,вирішила Коханому своєму вишитти вишиванку,та халепа,не можу знайти викріку на чоловічу сорочку:(Ті викрійки шо ви викладали на початку тему вже видалені:(У нас скоро випуск,а точніше 15 липня,хотіла встигнути пошити і вишити сорочку,та ось нічк викрійку не знайду...бо не хочу ж зхалтурити:(Дівоньки поможіть sad
 
muljkaДата: Понеділок, 2010-06-07, 2:36 AM | Повідомлення # 75
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт, дівчатка умілі руки! Давно любуюсь вашими роботами. Прошу про допомогу: як скроїти таку вишиванку

Додано адміном:
Вам радо допоможуть. Але просимо читати Розділ для Новачків. Не використовуйте дисковий простір форума для вивішування своїх фото. Це дозволено лише модераторському складу.

Прикріплення: 6989114.jpg (140.0 Kb) · 7733785.jpg (107.3 Kb)


Повідомлення відредагував Bullet - Четвер, 2010-06-10, 2:24 AM
 
TanaДата: Понеділок, 2010-06-07, 9:52 AM | Повідомлення # 76
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
muljka, вітаю на форумі і роблю Вам зауваження: викладайте фото правильно, читате правила форуму!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
semiramidaДата: Вівторок, 2010-06-08, 5:12 PM | Повідомлення # 77
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
У-у-у-у:(А мені хтось допоможе ?:(Ми вже в четвер збираємося такнину куплять,а я й досі викрійку не знайшла:(І шо гірше всього на розкладках журналів нема журналів про вишиванки:(І нема викрійок:(((
ХЕЕЕЛП МІІІ!!!:(
 
TanaДата: Вівторок, 2010-06-08, 9:29 PM | Повідомлення # 78
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
semiramida, чекайте, не панікуйте, вам потрібна викрійка а-ля сучасна сорочка 48, 50, 52 розміри? Вони йдуть у вкладках до схем "Вишивка хрестом". Якщо ж відтворюватимете крій з ластовицями, то заміри робити Вам слід самостійно

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
semiramidaДата: Понеділок, 2010-06-14, 9:34 PM | Повідомлення # 79
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Ну впринципі так,сучасна:/
А де ту "Вишивку хрестом" придбати:(?На розкладках питаю-нема,кажуть:((
Я в Києві живу,хтось підскаже де можна купити такий журнал?:(

Додано (2010-06-14, 9:31 PM)
---------------------------------------------
Дівчата,ще таке питання, орнамент треба на готовій сорочці вишивати?

Додано (2010-06-14, 9:34 PM)
---------------------------------------------
І ще одне,як вишивати на льоні,до цього була практика вишивання на канві хрестиком, здається є така тканина шо по ній вишиваєш а потім витягуються нитки?:/

 
ТМКДата: Понеділок, 2010-06-14, 11:06 PM | Повідомлення # 80
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
semiramida, "Вишивку хрестом" продають в магазинах рукоділь і в магазинах тканей. У Дніпрі точно, за Київ не поручусь biggrin Орнамент вишивають на розкроєній, але ще не зшитій сорочці. На льоні вишивають і без канви, але можна і канву придбати накладну, яку висмикують. А ще є така канва, яка розтворяється в воді, на ній вишивають, а потім замочують виріб і все. Таку канву потрібно шукати в спеціалізованих магазинах для рукоділь.

"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Викрійки » Викрійки українських сорочок (Викладено нашими форумчанами)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.