| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 5:03 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
BulletДата: Вівторок, 2008-07-29, 3:22 PM | Повідомлення # 21
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Natty)
Для тих, хто хоче намалювати "свій" рушник та ще й вірно, чи інший орнамент вишивки, рекомендую піти вчитися в художній технікум/інститут Києва, Львова, Решетилівки і вивчити історію національної української вишивки! Або в Києві посидіти, вивчаючи джерела, витоки в загашниках Лаврської бібліотеки чи музею Гончара (2 пов.)!

+1 smile Чи вважаєте ви, що що підтримувати пам"ять про народну вишивку (традицію) можна лише шляхом точного слідування історичним взірцям і скрупульозного вивчення музейних експонатів?
Просто у мене така думка з"явилась: якщо я (я про себе особисто) поважаю наші традиції, але не хочу ходити в *народномго крою* сорочці, чи не роблю я шкоду передаванням цієї традиції (носіння української сорочки) іншим поколінням? Бо ж виходить, що я впроваджую вишивку народну в стрій сучасний. Таким чином чи розвиток не є частковою загибеллю коренів традицій?

Quote (Natty)
Квіточка, якщо вишивати почали і у вас від цього духовне піднесення і захват - вишивайте хоч квіточки, енергію воно нести буде, і кажучи друзям, що вишивали придане самі своїми рученьками довгими ночами - захват і хвала буде по-любе. Ну не похвала ж вищої художньої ради вам потрібна!

цілком погоджуюсь!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
fishka_87Дата: Вівторок, 2008-09-16, 8:59 PM | Повідомлення # 22
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
В мене виникло ось яке запитання до знавців українських традицій:)
Сестра моєї подруги виходить заміж. Звичайно куди ж без рушника! Рушника їй закінчувала сестра ( колись давно його почала вишивати тітка нареченої), на моє запитання чому сама наречена його не вишиває я отримала відповідь"Наша баба сказала що наречена взагалі ні в якому разі цього рушника вишивати, і навіть торкатися не повинна". Моєму здивуванню не було меж. На це я їй відповіла, що дівчина з давніх-давен сама собі рушники вишивала, а тим паче весільний. На що знов почула "Раз так сказали, значить так має бути"
Чи стикався хтось з такою ситуацією?
А питання власне ось у чому: чи справді в деяких регіонах України є таке повір"я ( у даному випадку бабця нареченої родом із Рівненщини)?
 
TanaДата: Середа, 2008-09-17, 12:26 PM | Повідомлення # 23
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Є і така традиція -- весільний рушник вишиває мати для своєї дитини, хрещена мати. Вважаю, слід виходити з традицій своєї родини, і якщо хтось з жінок близьких і рідних вишиє рушник доні, то хай так буде. Але якщо нікому вишивати, не лишатися ж без рушника нареченій, яка вміло вправляється з голкою.

Тому таку заборону відношу до забобонів. Головне, скільки любові й добрих побажань вкладено в рушник людиною, майстринею, яка сідає за обрядову вишивку.

Мені також не радили ставати на рушник, який я сама собі вишивала, мовляв, залиши своїм дітям. Так говорили поліщуки.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
MavkaДата: Середа, 2008-10-08, 4:28 PM | Повідомлення # 24
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 28
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
А як що сучасна наречена зовсім не тримала голки в руках ?! Тоді що? Мій знайомий Роман з І-Франківщини дуже гарно вишиває .Його плимінниця виходила заміж, часу було обмежено в неї, то він її вишив всі рушники до весілля. Думаю, що це самий дорогий подарунок та пам"ять від дядька є на все життя .Згідна з тим, що потрібно вложить в цю справу любов та добродушні думки , а останне повинні зробити молодята - відноситись з повагою , з любов"ю один до одного ,оберігати та бути розумними по житті. Як моя бабуся казала " дурака і вінець не вдерже" , а то вишитий рушник (Плюс чи мінус) .
Форумчаночки, а скажить будь ласка, чим відрізнюється рушник весільний під ноги від рушника під хліб , коли зустрічають молодих з Загсу? Ніяк не можу собі втямить, на різних сайтах по-різному пишуть.


І рушник вишиваний на щастя, на долю дала...
 
ganzyaДата: Середа, 2008-10-08, 6:09 PM | Повідомлення # 25
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
На рушнике под хлеб никогда не вышиваются пары птичек, короны и инициалы.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Четвер, 2008-10-09, 4:28 PM | Повідомлення # 26
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
На рушник під хліб використовую переважно орнаментальні композиції з простими графічними символами стихій...

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЮльченяДата: Неділя, 2008-10-12, 5:41 PM | Повідомлення # 27
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго здоровячка, панянки! Почитала трошки обговорень і зрозуміла, що мені до вас smile Ідея вишити весільного рушника виникла давно, але часу, як завжди, не вистачає. До теми про Підкоровайний рушник - особисто я вишиваю такий як ganzya давним давно в іншій темі показувала, з вазою, квітами і калиною.

Маю одне цікаве питаннячко, якого ніде не зустрічала. Бачила я старостів рушниками перев"язаних, дядьки животаті, а рушники йшли через плече, зав"язувалися на рівні талії і ще до низу добре звисали... Скільки ж то треба тканини? Метри зо три - три з половиною? Та і що там вишивати? З весільним більш менш зрозуміло - квіточки, листочки, ягідки, пташки... А от з тими старостівськими що робити? Дублювати якісь елементи весільного, робити його квітковим чи геометричним? Та і як поєднати узор так, щоб таку площу перекрити? Невишитим залишався кусочок сантиметрів 60-65 що на плечі і здалека не видно sad Але краса неймовірна!!


Хочеш, щоб було добре - зроби сам
 
КсеніяДата: Неділя, 2008-10-12, 6:09 PM | Повідомлення # 28
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Mavka, до речі, один мій знайомий вишив весільний рушник для свого весілля сам. Отака емансипація biggrin

Полтава, Огнівка
 
MalenaДата: Неділя, 2008-10-12, 10:48 PM | Повідомлення # 29
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Юльченя, здається, в подібних рушниках орнамент великого значення не має. Може бути і квітковим, і геометричним, тільки сумніваюся в доцільності весільного. Це ж є щось на кшталт подарунку старостам. Знаю, що вже за радянських часів один з моїх родичів ходив дівку сватати, так його шматком матерії пов'язали (то ж часи дефіциту були))
 
ЮльченяДата: Неділя, 2008-10-12, 11:36 PM | Повідомлення # 30
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Цікавав історія smile в мене на рахунок ти рушників старостівських є одна ідея... Скала до купки пару узорчиків, але обсяг роботи мене, чесно кажучи, лякає... Розберуся з форумом і постараюся закинути схемку smile

Хочеш, щоб було добре - зроби сам
 
Ksenja_777Дата: Понеділок, 2009-02-02, 2:47 PM | Повідомлення # 31
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Всім привіт!
Велике прохання до всіх: хто має схеми до весільних рушників- дайте ссилочку. Я шукаю старі узори з відповідно старою символікою.
Буду дуже вдячна, якщо хтось відгукнеться.
 
TanaДата: Понеділок, 2009-02-02, 7:02 PM | Повідомлення # 32
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ksenja_777, перепрошую, але Ви шукаєте піщинку на дні моря. Наскільки старі узори Ви шукаєте? Який регіон Вас цікавить? Чи переглянули Ви все, викладене по цій темі на форумі? Вас цікавлять схеми, подані для хрестика чи ін. техніками?

Шкайте, все-все є. smile


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
molniyaДата: Вівторок, 2009-02-24, 1:28 AM | Повідомлення # 33
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт всім!! Підкажіть, будь ласка, це правда, що весільний рушник, який стелитимуть під ноги, повинен мати тільки геометричний узор.. wacko



molniya
 
TanaДата: Вівторок, 2009-02-24, 9:15 AM | Повідомлення # 34
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
cool Хто це сказав? Як Ви вирішите, так і буде. Проте прадавні символий узори всі геометризовані ,та чи інкаше.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
savvangДата: Четвер, 2009-03-19, 5:56 PM | Повідомлення # 35
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
дівчата, підкажіть скільки взагалі має бути рушників на весіллі???

які символи на весільному рушнику характерні для Києва (Київщини)???


 
TanaДата: Четвер, 2009-03-19, 8:23 PM | Повідомлення # 36
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Весільний обряд передбачає близько 40 рушників. Але було б пречудово, якби вишити і/або виткати:
-- рушник під ноги (яким благословляють батьки, стають ногами на церемонії);
-- рушник під весільни хліб -- коровай;
-- рушники на ікони та хліб, якими благословляють батьки своїх дітей при виході з дому;
-- рушники, якими перев'язують сватів;
-- багато розшитий рушник, який віситиме на застіллі за спинами молодих... та ін.
Звісно, краще менше, да ліпше. З душею))

Київщина. Використовуйте геометризовані орнаменти: повна рожа, безкінечники та ін. Вони взагалі універсальні. А ще краще, сходіть в будь-який краєзнавчий музей, там надихнетесь і порадитесь))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
savvangДата: П`ятниця, 2009-03-20, 6:32 PM | Повідомлення # 37
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
дуже дякую за відповідь,
є ще таке питання, щодо кольорів..
які мають бути кольори на весільному ришнику???
які стилі вишивання використвують у вишиванні весільного рушника???
а що таке повна рожа??? це мальви чи троянди???


 
MalenaДата: Субота, 2009-03-21, 9:49 PM | Повідомлення # 38
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
savvang, чим більше цікавлюсь цією темою, тим більше усвідомлюю, що універсальних порад не існує. Про це і на даному форумі вже багато говорили smile Мабуть, це зумовлено в першу чергу тим, що в кожному регіоні чи то навіть кожному районі чи селі існували свої традиції. Погоджуюся з Tana, що найкраще сходити в місцевий музей та подивитися.
Якщо ж ви питаєте про весільний рушник загалом, то особисто мені траплялися здебільшого червоні весільні рушники. Та й такі мені найбільше подобаються. Але бачила і блакитні, і червоно-чорні, і різнокольорові. Щодо техніки, то вона також може бути найрізноманітнішою. Популярні нині хрестикові орнаменти - найчастіше адаптації інших, складніших, технік.

Повна рожа - ромби, складені у квітку.

 
savvangДата: Субота, 2009-03-21, 10:53 PM | Повідомлення # 39
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
а що означає не обрізані краї на полотні і як їх потім обробляти???
по краю вишивається орнамет чи краї підгинають та підшивають???


 
MalenaДата: Неділя, 2009-03-22, 0:32 AM | Повідомлення # 40
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
savvang, існує спеціальне рушникове полотно, ширина якого складає приблизно 40 см (залежить від верстата, на якому виткане), тобто обробляти довгі краї ніяк не доведеться. Що стосується країв коротких, паралельно яким ідуть смуги орнаменту, то вони, звісно, будуть обрізані, і обробити їх можна за власним смаком: чи то мережкою, чи то мереживом, чи то просто підігнути та підшити smile

Повідомлення відредагував Malena - Неділя, 2009-03-22, 2:33 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.