| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-25, 6:48 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 10
  • 11
  • »
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
BulletДата: Понеділок, 2008-06-23, 3:12 AM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Переглянула форум, а окремої теми про весільний рушник так і не знайшла sad

Розпочнемо тут. Переглядаючи посилання, надані корустувачем Тана, зачепилась за окрему статтю БЕЗ авторства, на сторінках веб-варіанта Київських відомостей. Хочу скопіювати статтю тут. Перепрошую, що без перекладу. Збережено мову оригіналу.
Стаптті в електронних виданнях мають специфіку зникати після певного строку їх публікації, тому копіпейст тут:

СВАДЕБНЫЙ РУШНИК

Для таинства, а не карнавала

Чтобы свадебный рушник «сработал», его надо правильно вышить, а потом каждому стать на свой конец!
ПЕРВОЕ правило, которое должна соблюдать девушка, решившая вышить себе рушник — сделать это так, чтобы обе стороны рушника — лицевая и изнаночная — были идентичны. Ведь лицевая сторона — для людей, а изнаночная — для Бога. На первой — наши действия, а на второй — мысли, и они должны совпадать. Если же с изнаночной стороны нитки перепутаны и торчат узлы, то и жизнь у такой пары будет красивой только для людей.

Во-вторых, у вас должны быть чистые мысли и чистое тело: девушки постились перед тем, как начать вышивать свадебный рушник (из пальцев должна исходить позитивная энергия).

В-третьих, в доме должна быть тишина и покой.

В-четвертых, надо загодя приготовить нитки, иголки (их количество должно отвечать количеству цветов), ножницы, пяльцы, если надо. Говорят, иголки, купленные в понедельник — счастливые.
Свадебный рушник хорошо начинать в четверг, в день верховного божества, помолившись на рассвете (настроившись на нужный лад). Вышивать — при растущем солнце: чтобы зашитая в рушник энергия тоже росла. Ни в коем случае нельзя сидеть спиной к окну. Теми же иголками, которыми начали, вы должны и закончить вышивать рушник. Плохо, когда они теряются.

Традиционный мотив свадебного рушника — древо жизни, рода. Оно очень напоминает женщину, роженицу-Оранту: руки — верхние ветви возведены кверху, ноги —нижние ветви расставлены. Древо — это женщина, которая выйдя замуж, призвана привести новую жизнь в этот мир и продолжить род. Как правило, оно вырастает из какого-то горшка (символ плодородного чрева), часто — из гриба (фаллический символ). Это — первопредок: чем больше почтения к нему, тем счастливее род. А цветы на древе (вышивают, как правило, вверху) — это живые члены рода. Рядом с ними — птицы (духи, призванные охранять этот род).

К слову, вышивать нужно только тот рисунок, который пришелся по душе. В этом случае он попадает в резонанс с вашей энергией. Кому-то импонируют мелкие густые зубчики, а кому-то — мягкая широкая волна. Но лучше всего, если в семье сохранился рушник прабабушки, прожившей с прадедом долгую и счастливую жизнь. Его и нужно взять за образец.

Сегодня в селах вышивают два свадебных рушника (но очень редко). Один — для церкви и рагса, на него молодые встанут перед глазами всех гостей и «на камеру». Второй — для родительского благословения. Очень важно, чтобы этот второй девушка вышила сама.

Когда молодые стают на рушник — это кульминация свадебного обряда, длящегося целую неделю. На рушник становились на рассвете в воскресенье — в день Солнца(никак нельзя это делать в субботу — это день Сатурна, планеты смерти).

А получали благословение молодые от своих родителей. Они заводят их по простеленному полотну на покуть, к семейному столу. За ними в хату никто не входит — старшие дружки не пускают. В хате должна находиться Троица — отец (представляет Бога-творца), мать (Богородицу-Роженицу), а молодая пара — сын (они теперь две половинки единого целого). Мать простилает им рушник, а молодые становятся на него коленями (а не обутыми, как принято нынче). Очень важно каждому стать на свой конец: ему — на плюс, ей — на минус. Только так проходит адекватный обмен благодатной энергией. Как это определить? Тот конец, который девушка начинала вышивать первым, заряжен позитивно, тот, что вторым — имеет заряд минус. Это даже внешне проявляется в том, что сначала девушка вышивала с удовольствием, а потом повторяла этот же рисунок уже не с таким воодушевлением. Чтобы не забыть, где чей конец, девушка ставила на концах рушника метки (где звездочка другим цветом вышита, где использованы мотивы парных и непарных чисел: две или четыре звездочки вышивались на женском конце, три или пять — на мужском).

Когда молодые стали коленями на рушник, отец (а затем мать) благословляет их сложенными в единое целое двумя половинками хлеба, обернутыми другим рушником.

И напоследок. Если вы становитесь на рушник в ЗАГСе или в церкви, следите, чтобы на ваш рушник ненароком никто не стал. Этот человек или может забрать часть вашего благословения, или же изменить созданную с помощью рушника программу вашей семейной жизни: он внесет туда свою чужую информацию.

Джерело: http://www.kv.com.ua/archive/18175/culture/18187.html



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Понеділок, 2008-06-23, 3:20 AM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Не можу втриматись і не прокоментувати то свїми думками smile

Quote (Bullet)
Говорят, иголки, купленные в понедельник — счастливые.

Дуже дотепно. Особливо в наш матеріальний час smile Такі смішні забобони взагалі противні навіть християнству)))

Quote (Bullet)
Ни в коем случае нельзя сидеть спиной к окну

як мінімум, погано видно....

Quote (Bullet)
К слову, вышивать нужно только тот рисунок, который пришелся по душе. ........................... Но лучше всего, если в семье сохранился рушник прабабушки, прожившей с прадедом долгую и счастливую жизнь. Его и нужно взять за образец.

А що робити, якщо той рисунок ну не подобається і край? )))

Quote (Bullet)
На рушник становились на рассвете в воскресенье — в день Солнца(никак нельзя это делать в субботу — это день Сатурна, планеты смерти).

У нас в суботу розписують розлучених раніше.

Quote (Bullet)
Очень важно каждому стать на свой конец: ему — на плюс, ей — на минус. Только так проходит адекватный обмен благодатной энергией. Как это определить? Тот конец, который девушка начинала вышивать первым, заряжен позитивно, тот, что вторым — имеет заряд минус. Это даже внешне проявляется в том, что сначала девушка вышивала с удовольствием, а потом повторяла этот же рисунок уже не с таким воодушевлением.

Добре, що це не прочитали затяті феміністки... Навіть Ошо писав, що всі такого роду забобони - витівки недолугих на творчість чоловіків. Тут же ж виходить, що жінка - це *мінус*, *негатив* - капєц, а не весільний рушник, чесслово!!!...
\

Статтю скопіювала і виклала тут не для власного знущання з *начебто традиційних* обрядів. Просто багато хто з тих, хто відвідує форум, цікавляться всякими повір"ями. Повір"ями. Бо традицією це назвати важко.

Далі буде, якщо знайдеться.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2008-06-23, 10:50 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цілком згодна. Як сказав класик, сон розуму породжує страховиськ. Що вкладешь з душі і серця в роботу, таким рушник і вийде. Піддатися впливу прикмет і забобонів чи ні -- на те лише особиста воля конкретної людини.
Наприклад, можна вірити лише в добрі прикмети wink

Це дуже особиста річ -- шити оберегові речі, тому якось розповідати не наважусь, як я це роблю. Бо хтось робить інкаше, але це ж не значить, що неправильно?!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Понеділок, 2008-06-23, 10:55 AM
 
bulbashka_aeroДата: Понеділок, 2008-06-23, 2:17 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Я також думаю, що це - м’яко кажучи - не дуже розумні забобони. Найважливіше, що ми почуваємо, про що думаємо, чого бажаємо, а не день тижня чи кінець рушника. Просто примітивне трактування звичаїв (якщо це справжні звичаї).
Власне, з таким же успіхом ми і на звичаї печерних людей могли б також спиратися (може, вони по понеділках сусідів вбивали?! wink )
 
TanaДата: Понеділок, 2008-06-23, 6:25 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
відео щодо теми весільного рушника
Ось так!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2008-06-23, 11:15 PM | Повідомлення # 6
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
відео щодо теми весільного рушникаОсь так!

пречудово! Я знайома з Катрусею, авторкою того відео, дамо лінк на нашому сайті ні її зйомки (я там же знайшла ще багато відео про укр. традиції! smile Дякую, Тано smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
LightДата: Понеділок, 2008-06-23, 11:45 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Всіс привіт! Дуже чудовий форум, рада, що знайшла вас!!! biggrin

Але що до цієї статті, то якесь дивне поєднання релігії, астрономії та окультизму та забубонів cool

Quote (Bullet)
Свадебный рушник хорошо начинать в четверг, в день верховного божества, помолившись на рассвете

Якого ще божества??? Бог лише один. happy

Взагалі, я вважаю, що треба вірити тільки в найкраще і не брати у голову такі прикмети wacko

 
BulletДата: Вівторок, 2008-06-24, 0:59 AM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Light)
Quote (Bullet) Свадебный рушник хорошо начинать в четверг, в день верховного божества, помолившись на рассвете

Якого ще божества??? Бог лише один.

будьте трошки уважніші: це не моя цитата! Я цитувала статтю wink

Quote (Light)
Але що до цієї статті, то якесь дивне поєднання релігії, астрономії та окультизму та забубонів

Ну, шановна... Рідна слов"янська віра то і є тей самий мікс з усього-усього: )

Quote (Light)
Всіс привіт! Дуже чудовий форум, рада, що знайшла вас!!!

Ласкаво просимо smile Ми не менш раді, коли нас знаходять брати по разуму.. wink Заходьте частіше, тут буває навіть спекотно іноді smile

Щодо статті і відео.. Протягом першої хвилини бабця 4 (чотири) рази вжила слово *енергетика*. Чи давно у нас сільські давні бабці знають такі слова, особливо у контексті вишивання весільних рушників. Слухаючи далі, зрозуміла, що всей той текст я вже чула у вище згаданій статті Юрія Мельничука. Я щиро поважаю його, як науковця, за збереження народної вишивки (я сама то бачила і це було класно!), але іноді всіх нас зашкалює. Шкода, що дехто всерйоз вірить, що є якісь докази того, що хтось (невідомо хто) позаписував чи передав у спадок (!) таємні відомості про справжній смисл знаків на вишиванках...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2008-06-24, 9:50 AM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Так, крім того, досить дивно -- малювати власний рушник по шаблону, але шити що хочешь, товкти воду в ступі в поясненнях. Але для загального уявлення -- дуже корисне відео. А мати свою голову на плечах потрібно завжди.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
homasjaДата: Вівторок, 2008-06-24, 11:08 AM | Повідомлення # 10
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Приєднуюсь до загальної думки. Не треба перекладати власні прорахунки на щось чи когось іншого (рушник, чи майстриню, яка його вишила, ткалю, що виткала тканину тощо)
Для чого заморочуватись всілякими забобонами та прикметами. Треба думати про найкраще. Все залежить від нас самих. Всіляку, навіть найнегативнішу, енергетику можна переламати, змінити.
 
City_GirlДата: П`ятниця, 2008-07-11, 9:36 AM | Повідомлення # 11
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Здравствуйте, уважаемые рукодельницы. Хочу обратиться к вам за советом. Решила вышить для себя свадебный рушник. Прочитала все рекомендации, которые давались на этом форуме, поискала схемы в интернете и составила свою личную схемку с узорами, павлинами и деревами рода. Начала вышивать рушник. На него хочу в церкви с будущим мужем венчаться. Но вот на свадебном форуме обсуждая с девушками этот вопрос возникло сомнение. Можно ли на этот рушник становиться..... Говорят, что на рушнике на который становятся не должно быть крестов и живых существ. Крестов вроде нет, только дерево рода, а как быть с павлинами????? Вобщем я совсем растерялась что мне делать. Помогите разобраться. Спасибо ))))
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-07-11, 9:54 AM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Вітаємо на форумі!
Quote (City_Girl)
Говорят, что на рушнике на который становятся не должно быть крестов и живых существ.

Забобони це на мою думку.
City_Girl, якщо будете боятися, то точно не слід вишивати, Ви ж свої думки вкладаєте в рушник. Є така приказка: поради питай, а свою голову май.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
City_GirlДата: П`ятниця, 2008-07-11, 11:17 AM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
smile Вот и я такого же мнения, просто напугали слова одной из девушек, которая начала отгаваривать. Вот думала может кто слышал о таком ))))
Так что продолжаю вышивать как говориться с чистым сердцем wink
Спасибо, что успокоили )))


Повідомлення відредагував City_Girl - П`ятниця, 2008-07-11, 11:17 AM
 
BulletДата: Субота, 2008-07-12, 0:15 AM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (City_Girl)
Говорят, что на рушнике на который становятся не должно быть крестов и живых существ. Крестов вроде нет,

а існує така думка, що хрест - то спеціальні масонські уловки, що це такий поганий знак, шо просто ужасть.
Давайте будемо всьому вірити і застрелимось всі разом на світанку wink

Головне - позитивний настрОй wink Успіхів з рушником smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
DomnikaДата: Субота, 2008-07-12, 10:44 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
А що в нас продають у венсільних салонах? Яка загальна тенденція? Що купляє народ?
Я з Чернівців і в нас в місті та околицях розвинена ціла індустрія по пошиву весільних суконь та виготовлення аксесуарів до весілля. Є окремі магазини, що торгують виключно весільними рушниками, як друкованими фарбами на тканині, так і вишитими. Як на мене, то майже суцільний несмак, але народ то з ентузіазмом бере. Зазвичай такий рушник має розмір 180 Х 35 см. Тканина - звичайна панама, нитки акрилові. Поєднуються два кольори - бордовий та чорний, рідше рушник вишивають самими червоними нитками. Узор - чи геометричний орнамент, чи орнамент з троянд. Деколи ще вишивають симетрично по обидвох кінцях пару лебедів з серцем та написи : На щастя, на долю. На Франківщині є села, де займаються вишивкою рушників на продаж. Як призналась мені одна продавщиця рушників, вона бере їх по 70 грн за пару. В неї їх було кілька десятків. Більш складніші та елегантніші, але дорожчі рушники попитом не користуються.


16
 
СічДата: Субота, 2008-07-12, 11:13 PM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Domnika)
Я з Чернівців і в нас в місті та околицях розвинена ціла індустрія по пошиву весільних суконь та виготовлення аксесуарів до весілля. Є окремі магазини, що торгують виключно весільними рушниками, як друкованими фарбами на тканині, так і вишитими. Як на мене, то майже суцільний несмак, але народ то з ентузіазмом бере. Зазвичай такий рушник має розмір 180 Х 35 см. Тканина - звичайна панама, нитки акрилові. Поєднуються два кольори - бордовий та чорний, рідше рушник вишивають самими червоними нитками. Узор - чи геометричний орнамент, чи орнамент з троянд. Деколи ще вишивають симетрично по обидвох кінцях пару лебедів з серцем та написи : На щастя, на долю.

Можна тільки уявити, з якими емоціями то все робилося і яку інформацію молодятам буде нести.
Але більшість, на мою думку, сильно не переймається тим, ЯКИМ буде рушник на їхньому весіллі, хвилює лише його наявність чи відсутність, як частина "загальноприйнятого ритуалу".


"Хай твоя поведінка і твоя мова свідчать за тебе. Хай кожен, хто тебе побачив чи почув, міг сказати: цей чоловік читає життя Ісуса Христа. " Хосе Ескріва

"На диявола -хрест, на ворога - меч."

 
КвіточкаДата: П`ятниця, 2008-07-18, 11:29 AM | Повідомлення # 17
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго усім часу доби! Цікавий сайт, я вирішила зареєструватися та запитати. Мене цікавить дерево роду. Як саме воно вишивається і куди які вишивати гілки? Я читала статтю про нього але там так заплутано все, що я зовсім нічого не зрозуміла. Воно повинно "рости" з горщика, потім перші гілки на ньому символізують батьків нареченої зверху, нареченого знизу. Якщо ці гілочки донизу значить родичі померлі, якщо доверху - живі. Потім по середині щось, а наступні гілочки тітки і дядьки, тільки там говорилось ще про якісь крапинки. Це все що я зрозуміла. Допоможіть будь ласка розібратися!
На даний момент я зібралася вишити рушник і хочу щоб він був по усім правилам. Я точно знаю що він буде з любов"ю вишитий, але я трохи суєвірна, начиталась усякого... навіть у понеділок голки купила і в четвер почала вишивати... smile
 
ganzyaДата: Субота, 2008-07-19, 7:10 AM | Повідомлення # 18
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Прочитайте сообщение №1 в теме «Символы на рушниках», ваша ошибка, что Вы пытаетесь на одном древе уместить два рода, древо шьется отдельно жениху и невесте.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
КвіточкаДата: Неділя, 2008-07-27, 7:37 PM | Повідомлення # 19
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
дякую! Тепер я зрозуміла
 
NattyДата: Понеділок, 2008-07-28, 11:10 PM | Повідомлення # 20
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 12
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Сама цікава сторінка цього сайту! Дуже сміялася! Так весело читати всі ці тексти! Сподіваюсь, весільний рушник з деревом роду ніхто не збирається вишивати хрестиком або з трояндами, про які писала Domnika з Чернівців!!!

Для тих, хто хоче намалювати "свій" рушник та ще й вірно, чи інший орнамент вишивки, рекомендую піти вчитися в художній технікум/інститут Києва, Львова, Решетилівки і вивчити історію національної української вишивки! Або в Києві посидіти, вивчаючи джерела, витоки в загашниках Лаврської бібліотеки чи музею Гончара (2 пов.)! Чи хоча б купити декілька книжок Тетяни Кари-Васильевої, Тамари Ніколаєвої, Михайлини Сабадаш, та ні, достатньо для першого разу книги-альбома "Українська вишивка" Кари-Васильевої 1993р. Ви нічого не зрозумієте, листаючи лише сторінки в неті!

Хто знає звідки з'явся хрестик в Україні? Хто знає про мило? Я жалкую, що під час навчання байдикувала і прогулювала і так мало знаю про вишивання!

Квіточка, якщо вишивати почали і у вас від цього духовне піднесення і захват - вишивайте хоч квіточки, енергію воно нести буде, і кажучи друзям, що вишивали придане самі своїми рученьками довгими ночами - захват і хвала буде по-любе. Ну не похвала ж вищої художньої ради вам потрібна!


Фахівець з промислової комп'ютерної вишивки
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
  • Сторінка 1 з 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 10
  • 11
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.