| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 1:51 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 10 з 11
  • «
  • 1
  • 2
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • »
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
ZetaДата: Четвер, 2011-10-20, 11:28 PM | Повідомлення # 181
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Tana, Таню,оскільки я поки що займаюсь вишиванням одягу-то рушники мені купили на замовлення в Моршині- саме з самотканого полотна,і на вишиванку привезли трохи ширшого-по 60см завширшки- я саме з нього зараз чоловікові сорочку вишиваю-ткане однією ниткою.Там деякі майстрині ткуть і не дорого коштує smile





Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
DamochkaДата: Понеділок, 2011-11-28, 9:02 PM | Повідомлення # 182
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго вечора усім форумчанам. Я пишу курсову роботу на тему "Весільний рушник Півдня України. к. 19 - поч. 20 ст.". В процесі написання зустрілася з неприємністю браку наглядного матеріалу. Читаючи ваші дописи, натрапила на повідомлення, що хтось має давні рушники Півдня України. Будь-ласка, якщо це не буде важко скиньте фотографії цих рушників. Буду дуже вдячна за розуміння і допомогу.
-----------------------------------------------------------------
Добрый вечер всем форумчанам. Я пишу курсовую работу на тему "Свадебный рушник Юга Украины. К. 19 - нач. 20 в.". В процессе написания встретилась с неприятностью брака наглядного материала. Читая ваши сообщения, наткнулась на сообщение, что кто имеет давние полотенца Юга Украины. Пожалуйста, если это не будет трудно скиньте фотографии этих полотенец. Буду
очень благодарна за понимание и помощь.
 
lady-vДата: Понеділок, 2011-11-28, 9:12 PM | Повідомлення # 183
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Damochka, не дублюйте Ваші повідомлення в різних темах, повірте, його побачать і в одній темі, і якщо буде що відповісти, то Ви отримає те, що шукаєте.

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
An1t1KДата: П`ятниця, 2011-12-02, 2:30 PM | Повідомлення # 184
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 36
Нагороди: 0
Репутація: 16
Статус: Offline
Нарешті я вийшла заміж))) Тепер можу похвалитись своїми рушничками))
цей шила під ноги


Відредагувала lady-v
 
lady-vДата: П`ятниця, 2011-12-02, 2:42 PM | Повідомлення # 185
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
An1t1K, Вітаю з одруженням! Гарно вишили!

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
fieryДата: П`ятниця, 2011-12-02, 5:57 PM | Повідомлення # 186
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
An1t1K, Вітаю! Рушничок дуже гарний. Оце я розумію наречена! Пощастило чоловіку)))

Живу в ритмі щастя!!!
 
ВолиняночкаДата: П`ятниця, 2011-12-02, 5:58 PM | Повідомлення # 187
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
An1t1K, вітаю із заміжжям! чудовий рушник! А схемкою до нього можете поділитися?

Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
bulbashka_aeroДата: Субота, 2011-12-03, 10:45 PM | Повідомлення # 188
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
An1t1K, як гарно))) Хай і життя буде таке саме гарне))
 
An1t1KДата: Вівторок, 2011-12-06, 11:29 AM | Повідомлення # 189
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 36
Нагороди: 0
Репутація: 16
Статус: Offline
Я його шила з фотки рушника...і з кусочків різних підбирала....
 
ЮлiяДата: Четвер, 2011-12-08, 3:37 PM | Повідомлення # 190
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Вітаю всіх на цьому чудовому форумі! Я також довго перечитувала усіляку інформацію про рушники, і нарешті взялась його вишивати. В процесі роботи виникла така ідея: додати до малюнку трохи вишивки бісером. Але жодного весільного рушника, де був би бісер, я не бачила. Як думаєте, чи варто так робити?
 
ТюшаДата: Неділя, 2012-02-12, 9:23 PM | Повідомлення # 191
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 51
Нагороди: 1
Репутація: 11
Статус: Offline
Коли майбутній чоловік зробив мені пропозицію руки і серця, дуже захотілось вишити рушник власноруч. Хоча раніше вишивкою не цікавилась, та і вишивати взагалі не уміла (не пробувла). Місяць просиділа в неті, вивчала всілякі традиції, правила вишивки хрестиком... Потім був довгий шлях пошуку схеми..., але своєї, такої, щоб припала до душі, не знайшла))) Натрапила на якийсь російський сат і побачила цей рушник
 
ТюшаДата: Неділя, 2012-02-12, 9:27 PM | Повідомлення # 192
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 51
Нагороди: 1
Репутація: 11
Статус: Offline
Так припав до душі, що я не могла зупинитись, цілу неділю сиділа в Стічі (одразу і освоїла вишивальні програми) набирала схему. Трохи переробила, щоб пташки на одній гілочці сиділи) і хоча всюди пишуть, що на квіти і пташки ногами не слід ставати, я вирішила, що головне з якими помислами)
Ось що вийшло)
 
ТюшаДата: Неділя, 2012-02-12, 9:32 PM | Повідомлення # 193
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 51
Нагороди: 1
Репутація: 11
Статус: Offline
Нитки обирала довго, хотіла лише яскраві кольори, ніяких темних, особливо чорного...
Ось і результат)
Лице і виворіт) Так навчилась вишивати і дуже полюбила цю справу)

 
TanaДата: Неділя, 2012-02-26, 2:37 PM | Повідомлення # 194
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Спостереження дня. На ЯМ привернув мою увагу весільний рушник; привернув увагу хорошим орнаментов, а потім ошелешив підписом: "Ручная работа. Изображён старославянский орнамент в черном и алом цвете. Символизирует женское и мужское начало, радость и горе супружеской жизни."
Я до чого. Будьмо уважними як до своєї роботи, так і до своїх слів!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
KalunaДата: Вівторок, 2012-05-22, 1:20 AM | Повідомлення # 195
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Весільний рушник СТАТТЯ З САЙТУ там же багато фото в галереї


Рушник і весілля в житті нашого народу нероздільні. Народний вислів «на рушничок стати» з давніх-давен означає «взяти шлюб». Це тому, що рушник є найсильнішим оберегом, а весілля – найвизначнішою, кульмінаційною в житті людини подією. Наш мудрий народ за багато віків випрацював системи енергетичного захисту сім’ї, родини, громади. Це наш український «фен-шуй», здатний гармонізувати людську свідомість і оточуюче середовище.

Не випадково раніше наречена готувала власноруч (або з допомогою подруг і родичок) до свого весілля кілька десятків рушників: «у коморі сволок, а на ньому рушників сорок». Рушник на весіллі просто тріумфував: ним наречена обдаровувала під-час заручин жениха та сватів, пов’язувала талію собі і дружці на запросинах, рушниками увінчувалися ікони під-час батьківського благословення молодої пари, на рушник клали весільний коровай і ним пов’язували весільне гільце-деревце, ворота, (машину), рушником в’язали руки молодих при вінчанні. Як символ входження в нове життя і бажання щасливого життєвого шляху – молодята ставали і стають на рушник при урочистій реєстрації шлюбу і потім бережуть його усе життя.

Розкішний рушник над головами молодих за весільним столом, що возвеличує їх і немов би огортає своїми крилами – це кодування їх щасливої спільної долі. Поважні старости, що керують ходом весільного дійства – також пов’язані рушниками – символами їх відповідальності за молодих як на святі, так і в подальшому житті.
Рушник – це велике диво. Уже на початку нового літочислення він був відомий як священний атрибут, що єднав людські помисли з Вищою, Божественною силою. Сьогодні, в часи значних геокосмічних зрушень, коли змінюється на наших очах людина та її ставлення до себе і до світу, – рушник впевнено повертається в наше життя.

Але для того, щоб він мав справжню благодатну силу, до його творення потрібно відноситися відповідально і грамотно.

Рушник – живий організм, але таким він буде лише тоді, коли виконаний на натуральній тканині – льняній, бавовняній, а найкраще – на домотканому полотні. Полотнище повинно бути цільним, ні в якому разі не зшитим, бо це життєва дорога. В ідеалі – вишивка має бути ручною, виконаною власноручно. Справа в тім, що ручна вишивка сама по собі є своєрідною магією. В процесі вишивання енергія людської думки через руку, через електро-магнітні вихри на долоні, через поєднані три пальчики – сходить на енергопровідну голку, на саме її вістря і «вшивається» в полотно під-час здійснення безмежної кількості стібків, що є нічим іншим, як безкінечним повтором спірале-подібних рухів. Тобто світо-творчих рухів. Це і є творення проекту майбутньої Долі.

Дуже важливо, що саме вишивати. Рушник має свої композиційні закони, в яких втілені найголовніші життєві вартості: Білий світ, як єдине ціле, в якому присутня триєдність сьогодення, минулого і майбутнього. Або ж модель триєдності Світобудови: поєднання явного життя і невидимого, та ще високого космосу. Благословенними символами весільних рушників є Древо життя з квітами, листям і обов’язковою присутністю пари птахів вгорі обабіч Древа, повернутих дзьобиками один до одного; ромби з точками посередині, перехрещені ромби, «розцвічені» ромби. Це символи благословення, зародження, початку. Коло, поєднані трикутники, спіралі, безкінечники, різноманітні гірлянди, віночки, «букети», – все це доречні елементи у весільному рушнику, хоч їх звучання залежить від загального композиційного вирішення. А воно повинно бути осмисленим.

Ідеальна кольорова гама весільних рушників – червона на білому. Вона втілює найвищий рівень піднесеності, тріумфу, величі, бо саме таким є весілля. Варто зазначити, що поява у цій парі чорного відразу вносить конфлікт, драматизм. Краще не провокувати Долю. Натомість збагачення вишивки іншими кольорами: синім, блакитним, бузковим, жовтим і т.д., особливо тепло-золотистими, – надасть вишивці звучання життєвої повноти, радісності та оптимізму.

І ще: навіть дуже зайнятій нареченій варто власноруч вишити на своєму весільному рушнику хоч пару квіточок – з думкою про власне подружнє щастя. І вони працюватимуть на здійснення мрії.

Рушник має два крила, як поєднання двох протилежностей двох Доль, – чоловічої та жіночої. Це створення нової сім’ї – нової гілки в Древі Життя нашого Роду, народу, України. Це врешті, нова ланка-гарант безкінечності життя на нашій планеті. А символи росту і благодаті, що на рушнику зображені, – покликані благословити і захистити це поєднання. Тож будьте щасливі в парі!

Олександра Теліженко
Заслужений художник України



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Вівторок, 2012-05-22, 1:26 AM
 
romannahДата: Середа, 2012-05-23, 10:25 PM | Повідомлення # 196
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
Quote (Kaluna)
Рушник має два крила, як поєднання двох протилежностей двох Доль, – чоловічої та жіночої. Це створення нової сім’ї – нової гілки в Древі Життя нашого Роду, народу, України. Це врешті, нова ланка-гарант безкінечності життя на нашій планеті. А символи росту і благодаті, що на рушнику зображені, – покликані благословити і захистити це поєднання. Тож будьте щасливі в парі!

які чудові слова!!!!!!!!!


я всіх люблю
 
galya-ifДата: Субота, 2012-06-09, 1:10 AM | Повідомлення # 197
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Доброго вечора всім!!! Я хочу запитати : яка довжина має бути рушника під ноги???????
 
ВолиняночкаДата: Субота, 2012-06-09, 11:11 AM | Повідомлення # 198
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Quote (galya-if)
Доброго вечора всім!!! Я хочу запитати : яка довжина має бути рушника під ноги???????

Достатньою довгою для того, щоб молоді стали на рушник і не наступили на вишивку, а ширина самої вишивки від вашого бажання! А саме головне, щоб рушник був вишитий з любов'ю і позитивними думками!


Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
РолічокДата: Субота, 2012-06-09, 1:19 PM | Повідомлення # 199
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1584
Нагороди: 1
Репутація: 491
Статус: Offline
galya-if, моя викладачка казала, що якщо з домотканного полотна то 1 до 7, тобто ширина 30 - довжина 210, шир.40 - довж. 280. і т.д.


Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
taisiyaДата: П`ятниця, 2012-06-29, 11:22 AM | Повідомлення # 200
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 34
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Ось нещодавно вишила на замовлення - рушник під ноги "Дерево життя"

Всі розміри діляться на 7: довжина 210, ширина 35, тороки 7см. Без мережок та вузлів, їх не має бути на весільному рушнику. Вишивала лише вдень коли нечисна сила не ходить. Все це було обумовлено в порадах до весільного рушника, які мені дала замовниця.
А от за відношення 1:7 я не знала, ширину 30 робити побоялась, щоб не був вузьким. А раптом у нареченого 45 розмір взуття, бо міряла черевики свого чоловіка 43р , то довжина підошви 32 см.


Повідомлення відредагував taisiya - П`ятниця, 2012-06-29, 11:36 AM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
  • Сторінка 10 з 11
  • «
  • 1
  • 2
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.