| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 6:23 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » рушник-оберег (допоможіть розібратися.)
рушник-оберег
МаринаДата: П`ятниця, 2007-12-07, 3:40 AM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ніколи не думала, що захочеться вишити рушник, але раптово просто аж руки засвірбіли. Так як уже маю чоловіка, то весільний мені ні до чого, отже буду вишивати оберег для родини.
Перечитала майже всі теми на сайті, ходила по посиланням, але деяких речей так і не знайшла (а деяких і не зроуміла upset ) В першу чергу не знайшла нічогопро кольорову гаму - якою вона має бути, або ж це не принципово. І по-друге так і не зрозуміла як же потрібно складати орнамент (сподіваюся, що правильно висловилася). А можливо хтось знає особливі орнаменти, що їх використовують саме в оберегах. Буду вдячна за будь яку допомогу з цих питань. smile
 
BulletДата: П`ятниця, 2007-12-07, 12:13 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Марина, У вас гарне і правильне бажання, на мою думку.

Взагалі, існує думка, що такі речі треба вишивати *як серце ляже*. Інші навпаки, говорять про канонічність орнаментів.
На мою думку, головне - це ваше налаштування на позитив під час вишивання, вже з вашого допису видно, що вам його не бракує! smile

http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/18-20-1 і http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/18-4-1 є трохи інформації (на нашому форумі), Плюс пропоную глянути в розділ статей, тут я знайшла статтю Ю. Мельничука http://vyshyvanka.ucoz.ru/publ/5-1-0-11 і також раджу вам почитати про вашу регіональну вишивку, в залежності від місцевості, на якій ви народжені чи зараз проживаєте...

Сподіваюсь почути від вас конкретні питання, можливло, чимось допоможу. Порадоб зх власного досвіду - точно ні, я не вишивала оберегових рушників... Але можу знайти десь літературу..

Успіхів!!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
poltergeystДата: Субота, 2007-12-08, 10:25 AM | Повідомлення # 3
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Сурьозна це справа, вишивання оберегів!
І дійсно, дуже добре що у вас є таке бажання!!!
На мою думку, і я в цьому підтримую Bullet, що скільки людей - стільки ж і думок.
Моя така: вишивання рушника з оберегами, це щось має мути схоже на таїнство, можливо інтимність.
Власне ви вкладаєте свою душу у вишивання і відповідно вам ніхто інший не потрібен, щоб у ту душу
заглядав...так, чи ні.
За за традицією, цей рушник, як під час вишивання, так і після - НІКОМУ НЕ ПОКАЗУЮТЬ, щоб не нанести біду!!! Використовують його для своєї родини, сім*ї в особливих ситуаціяї: народини (власне "крижма" - це і є обереговий рушник), женидбі, виряджанні у далеку дорогу і таке інше...
Для "складаня" такого рушника, або ж для його конструювання є символи, власне - "обереги", що існують віками ("берегиня" - образ жінки з піднятим руками, "свастика" - символ світовита, сили і могутності роду, "родове дерево" - схема вашого роду, де опущені гілки є померлі родичі, а підняті - живі...), то їх використання просто необхідне, а ось уже як їх розмістити на полотні і як об*єднати ....то вже ваше.
Що ж до кольорової гами - біле полотно (воно має бути "цільним" - без розрізів і зшивів, бажано без штучних волокон (це в ідеалі) і на ньому червоними (теплий червоний - "кумачьовий", а не бордо, чи рожевий) нитками вишиті символи. Можливо, за бажанням, вкраплення блакитного (вода, простір, космос), теплого відтінку жовтого кольору (сонце, сила, життя) і можливо - зелений (знову теплий зелений, темно салатний)...ось так.
Матеріали знайду...викладу...


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Субота, 2007-12-08, 10:35 AM
 
МаринаДата: Субота, 2007-12-08, 1:23 PM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Bullet, poltergeyst, дякую за поради. Буду також дуже вдячна за будь яку додаткову інформацію smile

Bullet, стаття Ю. Мельничука нажаль не відкривається sad

poltergeyst, окрема подяка щодо кольорової гами-такої інформації я не мала smile .

У мене виникло таке питання - чи можна на такому рушнику вишивати дерево життя?
Щодо родового дерева. Я розумію, що маю зобразити свою лінію та лінію чоловіка, але у нас уже 2 дітей - як це має відображатися на ньому?
В одному джерелі зустріла інформацію, що рушники із символом берегині обводяться хвилястою смужкою, як символом тривалості життя. Чи це дійсно так?

 
poltergeystДата: Неділя, 2007-12-09, 1:00 AM | Повідомлення # 5
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Ось ознайомтеся з цією статтею.
Вона напевно дасть вам всі відповіді на всі ваші запитання:
http://upload.com.ua/direct/900045269/rushnyk_oberig.rar

Якщо ж ні, то ставте їх тут - допоможемо...


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!
 
fishka_87Дата: Вівторок, 2008-09-09, 10:13 AM | Повідомлення # 6
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (poltergeyst)
Ось ознайомтеся з цією статтею.
Вона напевно дасть вам всі відповіді на всі ваші запитання:
http://upload.com.ua/direct/900045269/rushnyk_oberig.rar

Я дуже зацікавила рушниками оберегами smile але, нажаль, ця стаття вже не ыснуэ. Можливо вона збереглася у вас? БУду дуже вдячна, якщо ви ъъ викладете ще раз flower

 
TanaДата: Субота, 2010-10-09, 12:34 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Посилання від Українка Весільний обряд Багато всього з різних джерел, різні точки зору, але може комусь щось да знадобиться.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ДемидДата: Середа, 2011-10-26, 9:10 PM | Повідомлення # 8
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Здрастуйте! Ваш сайт просто знахідка!
Щодо рушників оберегів. Як Ви ставитеся до розробок Володимира Підгірняка?
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » рушник-оберег (допоможіть розібратися.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.