| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-04-23, 11:16 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 14
  • 15
  • »
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Наші рушники (Із збірок, з крамниць, з комор і скринь)
Наші рушники
vyshyvankaДата: Четвер, 2006-08-24, 10:41 PM | Повідомлення # 1
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Пропоную сюди писати і вкладати фото рушників, які ми купуємо, вишиваємо в нар. традиціях, знаходимо в старих бабусиних скринях тощо.

(Фото можна вкладати за допомогою кнопочки ОБЗОР внизу справа від віконця відповіді або _якщо кнопки нема_ вставляти код на рушник - посилання в неті... тут є тег імейдж.)

 
angelwithwingssДата: П`ятниця, 2006-08-25, 7:35 PM | Повідомлення # 2
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Ось привезла від бабусі рушник. Тернопільська область. Кілька фотогрфій:


Думаю, якщо час буде - додам схему. Може, хтось вподобає собі вишити:)
 
vyshyvankaДата: Субота, 2006-08-26, 3:58 PM | Повідомлення # 3
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
angelwithwingss, але ж це сучасна вишивка? Чи стара?
 
angelwithwingssДата: Субота, 2006-08-26, 8:12 PM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (vyshyvanka)
angelwithwingss, але ж це сучасна вишивка? Чи стара?

Ні, сучасна, звичайно. Точно роки не скажу, але приблизно вишивалося 20-25 років тому.

А в мене питання: чи може вишиванка ручної роботи коштувати 150-200 грн? Мені чомусь здається, що ні. Навіть якщо мало вишивки. А сестра доводить, що бачила такі.

 
vyshyvankaДата: Понеділок, 2006-08-28, 0:16 AM | Повідомлення # 5
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
angelwithwingss, може. Чому ні... В Шешорах на фесті першого року мої друзі купували вишиванки по 30 (тридцять!) гривень))) А вони вже тоді в столиці по 300 були... і цього року навіть, то теж чоловічі сорочки з вишитими (не нашитими!) вишивками коштували в бабусь по 50 (п"ятдесят) гривень

Так що - привіт вашій сестрі :)

 
ganzyaДата: Четвер, 2006-12-28, 11:10 PM | Повідомлення # 6
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Этот рушник я вышивала для своей дочери как видите, он обрезной может по назначению и непойдет. а жаль, очень старалась. За качество снимков извиняюсь, впервые держала в руках цифровик.

[img][/img]

Добавлено (2006-12-28, 11:00 Pm)
---------------------------------------------
еще один, его я вышивала под хлеб, которым встречают молодых. Ваза полная ягод и цветов - это пожелание чтоб дом был "полная чаша"

Добавлено (2006-12-28, 11:10 Pm)
---------------------------------------------
этот рушник был мой первый «правильный», у него почти идеальная изнанка и нет ни одного узелка.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Четвер, 2006-12-28, 11:50 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
ganzyaгарно як! А мереживо теж Ваше? Розробки Тараса Куліка теж вишивала))

Мій перший рушник, неідеальний, але вишитий для себе, тому найкращий (нині дошитий дещо)....да і взагалі в нього складна історія wink

Весільних рушників -- під хліб і під ноги -- вишила вже близько десяти. Спробую пошукати-посканувати фотографії, бо ж практично всі у власників)))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Четвер, 2006-12-28, 11:52 PM
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2006-12-29, 8:23 PM | Повідомлення # 8
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
кружево тоже мое, легче было найти узор для рушника чем подобрать к нему кружево, надо чтоб оно смотрелось органично вместе с основным узором рушника. А идеальная изнанка это когда на изнанке одни вертикальные черточки и не одной горизонтальной. То же связано с каким то «забобоном» уже и не припомню каким для меня легче вышить правильно чем выслушивать от какой-нибудь бабушки что я «наврочила»
Если кому понадобиться схема кружева с удовольствием поделюсь.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: П`ятниця, 2006-12-29, 9:37 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Не принимайте близко к сердцу вертикальные/горизонтальные изнаночные нити. Ели изнанка просто ровная, не "кострубата", то лушего и не придумаешь. Бабушки -критикантки, наверное, не знают тех же "солов`їних вічок"; большинство крестиковых техник дают свою специфическюу изнанку. На подобную критику я не реагирую.

Мои бабушки плели кружева ....я , к сожалению, очень далека от этого. Так что еще раз мое восхищение, ganzya


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Неділя, 2006-12-31, 1:24 AM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, Мені цікаве ваше ставлення до показовості весільних рушників.. Бо ж мені відомі автори , що стверджють, що весільні (під ноги молодим) рушники не повинні буцімто показуватись іншим людям, окрім самих молодих...
Цікава взагалі думка всіх присутніх :)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Неділя, 2006-12-31, 2:01 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Bullet, це вірно -- оберегові речі не для багатьох очей (я говорю не тільки(!!!) про рушники). Крім того, не виставиш те, що вже подароване. Свій можу показати, бо 1)він вже дещо інший ; 2) емоційно я дозволила йому і собі публічність)))

По суті ж питання. Вінчальні ікони взагалі б я не фотографувала. Моя мама не дозволила зняти вдома зі стіні вишиту картину на виставку... я не говорю про рушники. Для професійних фотографій давала ще один свій рушник, але то була така висока мотивація,-- ні про що не думала в той час. Весільні рушники, ті, що під ноги, повинні дітям матері вишивати, так що незаміжнім не раджу зловживати таким. А от під хліб -- будь ласка. А взагалі, якщо ваша вишивка претендує на сакральність, ставтесь до неї відповідно.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Неділя, 2006-12-31, 8:03 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, дякую .. погоджуюсь з думкою..


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Понеділок, 2007-01-01, 9:47 PM | Повідомлення # 13
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
у нас принято не выставлять на показ только рушник, на котором дома благословляют родители молодых вот этот действительно обереговий, а остальные все равно видят много людей, чтоб и не показать, на сколько помню раньше в нашей местности был даже такой обычай показывать приданое, особенно то, что сделала сама невеста.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Понеділок, 2007-01-01, 11:28 PM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya, це в якій місцевості ви живете?:)
Відчуваю, що вам не кілька сотень років, тож напевно це відносно новий звичай - показувати придане : )

Крім того, я ж питала саме про весільні рушники для молодих.. От що важливо - саме рушники молодих - їх, я читала, взагалі молода має одразу після шлюбного обряду звернути і за пазуху заховати. І не показувати ані мамі, ні подружкам. Взагалі нікому, бо , типу, вважалось, зщо кожна людина може покласти оком якусь *долю* чи *недолю* на той рушник, а відповідно - і на їх життєвий в парі шлях.. Отаке...
smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Вівторок, 2007-01-02, 8:35 PM | Повідомлення # 15
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Я живу на юге Украины, В городе Николаеве, и большинство родных из этих мест. Обычай показывать приданое наоборот очень старый, сейчас его не соблюдают, А раньше как рассказывали мне бабушки( а они были почти ровесниками прошлого века), это было очень распространено, чтоб показать что невеста работящая, мастерица. Бабушка изумительно вязала кружева, а ее сестра вышивала, с детства помню вышивки картин в ее доме. Вообще то обычай это такое дело хлипкое, они разнятся не то что в разных деревнях, а даже на разных околицах одной и той же. В моей родной местности у нас такая «солянка» из национальностей, обычаи одних перенимаются, другие забываются. А вот про рушник, который не показывали чужим это рушник родовой на нем благословляли родители, происходило это дома, и присутствовала при этом только родня, не показывали еще «родильный» рушник это на который повитуха принимала младенца. А так если прятать за пазуху и не показывать никому это как, венчаются при большом скоплении народа , да и батюшки очень плохо относятся к подобным забобонам.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Середа, 2007-01-03, 9:17 PM | Повідомлення # 16
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (ganzya)
не показывали еще «родильный» рушник это на который повитуха принимала младенца.

Типу *крижмо*? З якого матір потім шила першу сорочку?:)

Quote (ganzya)
да и батюшки очень плохо относятся к подобным забобонам.

Та мені якось.. до іншого місця думка з цього приводу батюшок. Батюшки до наших даааавніх традицій мають настільки мало відношення... Повірте... Я не язичниця (хоча поважаю цю течію), але вважаю, що ми маємо ставитись уважніше до НАШИХ , як вважають батюшки, *забобонів*... Напевно, це все не просто так wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Середа, 2007-01-03, 9:24 PM | Повідомлення # 17
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
крижма это при крещении, А родильный вышивала будущая мама пока носила ребенка, на него именно принимала повитуха, и обтерала младенца, это первое что чуствовал младенец в этом мире .

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Середа, 2007-01-03, 9:58 PM | Повідомлення # 18
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya, не буду сперечатись.. Просто так сьогодні нам сказав пан Мельничук Юрій Олексійович... Може він оговорився... (я про крижмо)


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2007-01-04, 1:02 AM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (ganzya)
крижма это при крещении

саме так


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Четвер, 2007-01-04, 1:20 AM | Повідомлення # 20
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
... ясно... Знач в нашій сім"ї такої їрунди не буде.. Шкода smile Але я не збираюсь хрестити дитину щаради того, щоб мати крижмо :)...


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Наші рушники (Із збірок, з крамниць, з комор і скринь)
  • Сторінка 1 з 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 14
  • 15
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.