| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-04-16, 10:32 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • »
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Килимарство, ткацтво
BulletДата: Середа, 2010-04-07, 8:15 PM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Тему засновано з причин наводнення іншої рукодільної теми повідомленнями і коментарями про ткацтво. Прошу сюди писати про цей вид ДПМ, а також можна ділитись МК, лінками, фото процесу тощо.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Середа, 2010-04-07, 8:15 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Bullet, покажи, будьласка свій саморобний станочок. Я згідна віделкою прибівати

Якщо я забуду, то нагадайте мені після Великодня. Сфотографую і покажу тут і рамку (елементарно робиться мужчиною *без рук* і навіть жінкою))))). Нагадувати - в ПП smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ТМКДата: Середа, 2010-04-07, 8:15 PM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Мене цікавить процесс ткацтва напольних доріжек... такіх, як на півдні у хатах на лавках були раніше у наших бабусь. Хтось зрозумів про що я? - Що ткалися з розризаних на смужки старих тканин.

Якщо я вірно зрозуміла, ви про кружки і доріжки плетені зі старих речей. То не ткацтво, а плетення крючком, тільки великим, а моя бабуся навіть без крючка плела їх просто руками, але таким же чином.


"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-04-07, 8:16 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
ТМК, нет, я поняла о каких дорожках и кружках вы пишете.
Я хорошо владею крючком и сама вязала подобные кружки еще в студентческой общаге - из старых ползунков и распашонок нашей старшенькой.
Меня интересует именно ткачество дорожек полотном.
Дома на родине (юг РФ) этими дорожками устилала полы в летней кухне, скамьи на больших уличных застольях.


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.


Повідомлення відредагував Цветана - Середа, 2010-04-07, 1:07 PM
 
СвітланкаДата: Середа, 2010-04-07, 8:16 PM | Повідомлення # 5
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Цветана, такими доріжками застеляють підлоги і у нас в Сумській області smile на свята була у бабусі чоловіка і розпитала як вони ткались smile
беремо тканину і ріжемо її на тоненькі смужки (ширина десь 5 мм), натягуємо основу з товстих ниток і тчемо кольоровими смужками smile звісно раніше ткали на станку, але якщо нема станка то можна якось на рамці... та не знаю як там довжину зробити більше ніж розмір самої рамки... є така думка зробити рамку з рухливими планочками і на них намотувати нитки і доріжку.... та чи вийде так не знаю smile можна взагалі просто підвісити всю конструкцію і без усяких рамок ткати, тільки внизу груз причепити для доброго натягу ниток dry звісно станок набагато спрощував би нам роботу, та якщо його нема то треба якось виходити з цієї ситуації cool і сторювати свої "станки" як первісні люди



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-04-07, 8:16 PM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Світланка, спасибо за попытку мне помочь!
Теоретически я представляю как это ткётся (? как его проспрягать?)))
И, понятное дело, раньше этим занимались на спец.станках.
Мне бы хотелось увидеть (хотя бы) нечто самодельное (как у Bullet), на чем я могла попробовать сотворить подобный коврик.
Quote (Світланка)
та не знаю як там довжину зробити більше ніж розмір самої рамки...
Світланка, как раз ограничена будет ширина (в размер натянутых на станке поперечных нитей), а вот длина возможна любая, пока не надоест ткать, насколько я понимаю biggrin
Попробую-ка я поискать на досуге нечто полезное из Сети.
Зы: очень хочется такими ковриками - уютными, домашними, самобытными, - украсить интерьер дачи. Хотела просто привезти их с родины, але ж молодая и глупая жена отца успела навести "порядок" в отчем доме так тщательно, что тех ковриков-дорожек уже и след простыл cry :(


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.


Повідомлення відредагував Цветана - Середа, 2010-04-07, 2:36 PM
 
СвітланкаДата: Середа, 2010-04-07, 8:16 PM | Повідомлення # 7
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Хотела просто привезти их с родины, але ж молодая и глупая жена отца успела навести "порядок" в отчем доме так тщательно, что тех ковриков-дорожек уже и след простыл sad

кто не был молод тот небыл глуп :)Судячи з ось цих рамок там не тільки ширина, але й довжина лімітовані sad ось про що я казала... а щодо самого процесу, то в мініатюрі можу порадити подивитися трошки не те шо Ви хотіли, але ж :) і осьце... тут вже більш корисне для Вас буде

Додано (2010-04-07, 3:41 PM)
---------------------------------------------
бо крім нас самих майстер клас ніхто не зробить... самі форумчаночки діляться своїми знаннями за що їм велика дяка!

Додано (2010-04-07, 3:42 PM)
---------------------------------------------
погортайте уважно саме останнє посилання.... там багато чого cool



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-04-07, 8:16 PM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Quote (Світланка)
Судячи з ось цих рамок там не тільки ширина, але й довжина лімітовані ось про що я казала...

Свет, нет, не лимитована по длине tongue . Где-то я видела воочию процесс ткачества - то ли в глубоком детстве у бабушки на хуторе, то ли по телеку, то ли еще где, не помню...
Длину можно задать какую угодно, закрепив каждую нить основы нужной длины в станок. Лишние концы обматываются вокруг... гвоздиков? штырьков? и свисают в верхней части станка. По мере заполнения всей длины станочка готовым полотном, нити основы отматывают ровно на длину станочка и снова натягивают вдоль него, а готовое полотно просто сдвигается вниз.
Как-то так... понятно ли объяснила?
По 2-й ссылочке как раз совсем не то, что я хотела. Там ткут полотно из обычных шерстяных ниток довольно маленького, ограниченого рамкой с гвоздями, размера. Зачем, для чего, куда и что с этим дальше делать - не поняла.
Ладно больше не буду приставать с этим ткачеством. Внешний вид станка есть, надо коханого на досуге напрячь (благо, руки из правильных мест выросли))


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.


Повідомлення відредагував Цветана - Середа, 2010-04-07, 4:32 PM
 
BulletДата: Середа, 2010-04-07, 8:16 PM | Повідомлення # 9
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Світланка, о, у мене саме така рамка дома!!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СвітланкаДата: Середа, 2010-04-07, 8:17 PM | Повідомлення # 10
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Цветана, а треттє посилання? там розповідають як ткати і як зробити рамку wink
ось цю ;)
Bullet, буду тепер чоловіка мучати щоб зробив wink

Додано (2010-04-07, 4:35 PM)
---------------------------------------------

Quote (Цветана)
Там ткут полотно из обычных шерстяных ниток довольно маленького, ограниченого рамкой с гвоздями, размера. Зачем, для чего, куда и что с этим дальше делать - не поняла.

ну... можна підставку під гаряче зробити... а ще якщо квадратне, то можна зшити на коврик чи покривало якесь wink головне Ваша фантазія! та і нитки можна не прості використати, а порізану тканину....



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка


Повідомлення відредагував Світланка - Середа, 2010-04-07, 4:36 PM
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-04-07, 8:17 PM | Повідомлення # 11
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Bullet Здорово! Кто автор станочка? Невже чоловік?
Что-то уже делала на нем? Покажешь?
Світланка, проглядела ту маленьку ссыль, спасибо, что ткнула пальцем wink
Действительно, ценная! Там прямо книга. Учат ткать гобелены, но присобить запросто под дорожки.
Quote (Світланка)
ну... можна підставку під гаряче зробити... а ще якщо квадратне, то можна зшити на коврик чи покривало якесь головне Ваша фантазія! та і нитки можна не прості використати, а порізану тканину....

Сильно много мороки,, имхо cool
Хотя... кто-то посторонний или случайны может и нашу вышивку так охарактеризовать, наверное biggrin


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.


Повідомлення відредагував Цветана - Середа, 2010-04-07, 4:50 PM
 
BulletДата: Середа, 2010-04-07, 8:17 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Bullet Здорово! Кто автор станочка? Невже чоловік? Что-то уже делала на нем? Покажешь?

ага, як же ж... Мій чоловік з електрикою і компьютерами дружить. А рамку зробив шкільний майстерз художньої обробки дерева : ))))
Покажу. Зіткала (недоткала) пасочок, хотіла на себе, вийшло на ляльку : )))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ТетянаДата: П`ятниця, 2010-04-09, 3:32 PM | Повідомлення # 13
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Людоньки, якщо хтось таки спроможеться розпочати процес - поділіться фото і подробицями! Дуже давно мрію виткати таку доріжку, але, крім загальних підходів, поки що не дуже розібралась.
 
BulletДата: Субота, 2010-04-10, 10:00 AM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Тетяна)
Людоньки, якщо хтось таки спроможеться розпочати процес - поділіться фото і подробицями! Дуже давно мрію виткати таку доріжку, але, крім загальних підходів, поки що не дуже розібралась.

ну, Таню, вам же дали чудове посилання: як почати і закінчити .;)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЦветанаДата: Субота, 2010-04-10, 12:46 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Тетяна, до процесса ткачества лично у меня пока еще далеко, - я пока собираю инфу по этому вопросу, изучаю. Потом покажу станочек любимому, попробую склонить к плотничеству. Он у меня, как и у Bullet, с электрикою-электроникою дружит в основном, но образование инженера-механика ему должно помочь... по крайней мере, найдет кому поручить сделать.
А вот потом, когда список всего запланированного из рукотворчества уменьшится, сяду в беседке на даче и начну ткать (мабудь, сміття буде багацько з того ткацтва)))


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.
 
BulletДата: Субота, 2010-04-10, 7:29 PM | Повідомлення # 16
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Цветана)
(мабудь, сміття буде багацько з того ткацтва)))

думаю, навпаки! Ткацтво дозволяє використати найменші відходи ниточок smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ТетянаДата: Вівторок, 2010-04-20, 4:25 PM | Повідомлення # 17
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Малюнки там хороші, але у тій рамці я свою доріжку якось не дуже уявляю. Мабуть, щось у мене з геометрією не склалося. Колись дуже давно бачила в одному журналі статтю "Ткачество на бердышке" (якщо не помиляюсь). То там довжина була необмежена, а тут - лише між сторонами рамки? І ще там був спеціальний пристрій, яким можна було по черзі піднімати\опускати кожну другу нитку, а вже між ними протягувати нитку піткання. Пропонували для початку виткати щось невелике - наприклад, пояс, але за таким принципом можна було ткати і доріжки. На жаль, це було давно і той журнал не зберігся. Схожу ж на цю рамку зустрічала в описах, як ткати килим, але там натягувались вертикальні нитки, які потім обв"язувались короткими відрізками ниток, спеціальними вузликами. Оскільки ще не так давно на базарах продавали домоткані доріжки, то в мене ще не згасла надія "розкопати" живого очевидця й умільця. Напевно, насправді це було не складніше, ніж сплести кошика з лози. Раптом хтось знає, де цим ще займаються?
 
Dmutrik09Дата: Вівторок, 2010-04-20, 6:02 PM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Ну дівчата,як казала Nosiknata,це вже капець! Скажіть коли я маю спати? Надивлюся тут на всяке і собі вже хочу ткати.І це попри те,що вишиваю,в"яжу, шию? Ще ви мене ткацьким верстатом спокушаєте....Чоловік з дому точно вижене.... wacko

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
LizaДата: П`ятниця, 2010-04-23, 5:38 PM | Повідомлення # 19
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Тут дещо є про домоткані килимки
http://www.supersadovnik.ru/hmforum/post.aspx?id=493117&pg=1

і докладний опис ткацких рамок
http://www.supersadovnik.ru/hmforum/post.aspx?id=493117&pg=6

Додано (2010-04-23, 5:38 PM)
---------------------------------------------
Ткати можно на верстаті, але багато хто використовує рамку.
Сама мрію спробувати

 
lady-vДата: Четвер, 2010-06-17, 3:11 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
роботи тепер вже покійної Василищук Ганни Василівни - лауреата Шевчнківської премії, з села Шешори, що на Франківщині








Далі буде...

Додано (2010-06-17, 3:08 PM)
---------------------------------------------

Quote (Dmutrik09)
Ну дівчата,як казала Nosiknata,це вже капець! Скажіть коли я маю спати? Надивлюся тут на всяке і собі вже хочу ткати.І це попри те,що вишиваю,в"яжу, шию? Ще ви мене ткацьким верстатом спокушаєте....Чоловік з дому точно вижене....

Не бійтесь, не вижене, чоловіки люблять коли в жінки золоті руки, спорю він нишком тишком від Вас хвалиться Вами wink

Додано (2010-06-17, 3:11 PM)
---------------------------------------------

Quote (Dmutrik09)
Раптом хтось знає, де цим ще займаються?

Моя мама зробила собі саморобний станок, і робила ткані шарфики на продаж, колись виберусь до неї з фотоапаратом, сфотографую і викладу тут.


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012


Повідомлення відредагував lady-v - Четвер, 2010-06-17, 3:01 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
  • Сторінка 1 з 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.