| | Вхід у форум

Четвер, 2024-05-09, 1:17 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Килимарство, ткацтво
dartsyaДата: Четвер, 2010-06-17, 3:39 PM | Повідомлення # 21
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
lady-v, оце так колекція!
 
LizaДата: П`ятниця, 2010-06-25, 7:14 PM | Повідомлення # 22
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Я у захваті!
 
JasjkaДата: Середа, 2010-10-06, 5:36 PM | Повідомлення # 23
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Ось моє ворсове ткацтво-на картинку воно не підходить,а на крісло може бути
лицева-виворотня-
Це все на маленькому станку-саморобному.Моя сумка(фото з фото)Перед тканий,а основа -тканина


Творча майстерня
 
BulletДата: Четвер, 2010-10-07, 11:53 AM | Повідомлення # 24
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Jasjka, сумка сподобалась дуже!
Нажаль, радикал.ру щось погано себе поводить. Я двічі оновлювала сторінку, щоб побачити, що ж там за сумка...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
lady-vДата: Четвер, 2010-10-07, 12:00 PM | Повідомлення # 25
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Jasjka, гарна сумка

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
JasjkaДата: Четвер, 2010-10-07, 12:50 PM | Повідомлення # 26
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Bullet, lady-v, дякую!!!!У мене лишилась тільки фотографія... sad

Творча майстерня
 
Kate-Black-CatДата: Середа, 2010-11-17, 7:13 PM | Повідомлення # 27
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Ткати можна навіть без рамки, зовсім по-первісному...

я так собі пояс робила - просто прив'язуеш товсті нитки до якоїсь планки, донизу - якійсь груз, щоб звисало рівненько донизу. Й руками ткеш. Довго, але цікаво.

Рамки з рухливими верхніми-нижніми планками можна знайти там, де все для вишивки - називаються гобеленові рамки, для гобеленової вишивки. Намотуються нитки так - у тебе в руках нижня планка, у когось верхня, ти на свій кінець ставиш початок нитки, потім хтось третій біжить до второго, перехиляє нитку крізь його сторону, біжить до тебе... Потім верхній жмут ниток намотуеться на верхню ланку, залишається нижній. Конструкція закріплюеться в боковинах. Соткала знизу, до верху рамки - перекрутила: вниз пішло соткане полотно, зверху чисті нитки залишились. Зіткала до кінця цієї сторони ниток - протягнула нитки далі, так щоби сотканий кусок був знизу. Знову усе намотала. Дішла до верху - отримала фактично неперервну стрічку, замкнуту у коло. Розрізала, нитки основи у вузлики затягнула.
Таким чином можна вдвічі збільшити довжину плетеної стрічки. Це й для нерухливих рамок підходить, но там просто в два рази збільшується.

Щоб простіше було прокидувати нитки - береш полосу бумаги чи картону, проводиш під 1, 3, 5... нитками основи. Коли робиш цей ряд - ставиш полосу "На попа", нитки йдуть догори, під ними прокидуеш уток. У ткацких верстатах можна обидва ряди прокидувати, вручну доведеться другий руками набирати smile

Прибивати готове полотно зручно звичайною розчіскою.

Зрозуміло чи показати якось на прикладі?

Треба пошукати, може маю МК, що колись робила з цього приводу.

Нас у школі ткасти вчили, с першого класу навіть smile

 
JasjkaДата: Середа, 2010-11-17, 7:33 PM | Повідомлення # 28
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Quote (Kate-Black-Cat)
Прибивати готове полотно зручно звичайною розчіскою.

А ми простою виделкою biggrin а рамки у нас зовсім простенькі були,і є wink з планочок,робиться підрамник,але гарно треба шкуркою почистити чоб не було заусінок(щоб не загнати скалки),по 2см по-бокам відступаєм,і відміряєм,відмічаєм кожні 5мм(ставим палочку),з двох сторін,зверху та знизу.На місці паличок,ножиком,чи стемескою робимо кут v(кожні 5мм).


Творча майстерня
 
СвітланкаДата: Четвер, 2010-11-18, 11:05 AM | Повідомлення # 29
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Kate-Black-Cat)
Зрозуміло чи показати якось на прикладі?
мабудь краще показати smile бо щось слабо зрозуміла як то робити довше полотно чим рамка wink



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
JasjkaДата: Понеділок, 2010-11-22, 4:34 PM | Повідомлення # 30
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Ось моя простенька рамочка , а це ці зубчики

Творча майстерня
 
SvitlykДата: Субота, 2011-03-19, 2:31 PM | Повідомлення # 31
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Натрапила на простенький настільний ткацький станочок.
http://odinstol.ru/other/57-tkatskij-stanok.html
http://odinstol.ru/from-witch/60-sozdanie-tkatskogo-stanka.html
Не те, щоб МК, але досить доступно по фото можна зрозуміти процес його виготовлення. Бердо тут служить не для прибиванни тканини, а для розділення ниток основи замість ремізок (за тим же принципом, як у тканні поясів на бердечку). Єдина незручність, як на мене, - бердо доведеться піднімати і опускати кожного разу вручну і тримати, поки прокинеш нитку піткання, а з огляду на те, що робоча ширина не така вже й маленька, це як мінімум трохи втомлює. Але, думаю, можна пристосуватися чи в крайньому випадку придумати, як його закріпити, щоб воно само трималося в піднятому чи опущеному положенні.
Можливо комусь пригодиться smile
 
BulletДата: Субота, 2011-03-19, 5:13 PM | Повідомлення # 32
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Svitlyk)
Єдина незручність, як на мене, - бердо доведеться піднімати і опускати кожного разу вручну і тримати, поки прокинеш нитку піткання, а з огляду на те, що робоча ширина не така вже й маленька, це як мінімум трохи втомлює. Але, думаю, можна пристосуватися чи в крайньому випадку придумати, як його закріпити, щоб воно само трималося в піднятому чи опущеному положенні.

Краще тоді вже використовувати відпочатку зручніший станок, бо заморочишся триати бердо в руці. Але дякую за посилання, сторніка там цікава.

Jasjka, а у мене така ж рамочка, хіба що менша (формату А2), для розділення ниток основи використовую звичайну добре обстругану і обточену наждачокю паличку. Прибиваю вдома виделкою, а на роботі майстриня використовує спеціальний пристрій, щось середнє між молотком і розчіскою, перепршую, я не знаю, як це називається.

А нещодавно до мене потрапив запакований станочок (дитячий явно)))) для ткання, німецький. Видно,Ю що предмет не використовувався, а от коробка від нього вже пошарпана. На спеціальні *шпулі* намотані нитки (човники це мабуть?), а для підбивання витканого прикріплено звичайну пластмасову розчіску (вона є і на картинці, що на коробці, так що все *як задумано виробником*). От ще сама пограюсь і напевно комусь передарую. Знати би ще, у кого є діти, що цікавляться таким.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-03-24, 0:23 AM | Повідомлення # 33
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (Bullet)

Краще тоді вже використовувати відпочатку зручніший станок, бо заморочишся триати бердо в руці.

Так, звичайно, якщо є така можливість. Проте, скажімо, я тчу на рамі, нитки перебираю пальцями (гобеленове ткання), прибиваю теж рукою, тож таке бердо не дуже й потрібне, хіба що просто, щоб нитки між собою не плуталися:), а от з довжиною часом проблема, бо з рамою надто не розженешся. При потребі мушу брати більшу раму. А тут, бачу, є певна подоба переднього і заднього валу, на який можна намотувати основу і готову тканину - то вже легше:)
А взагалі цей станок напевно більше для поясів згодиться. Я їх роблю з допомогою самого лише берда (подібного, як тут, тільки маленького), прив"язуючи передній кінець основи до себе, а задній до чогось нерухомого (до дверей наприклад, чи до стільця) - така собі мобільна конструкція виходить:). То там бердо теж рукою притримую, але при ширині пояса 5-10см це швиденько і зовсім не важко.

Додано (2011-03-24, 0:23 Am)
---------------------------------------------

Дещо нетрадиційний варіант гобеленового ткання (по-моєму пальчиками швидше і зручніше:)), але теж має право на існування. Без жодних станків та інших ткацьких хитромудростей. Замість човника - звичайна гобеленова голка (з тупим кінцем). Сторінка англійською, але візуально все цілком зрозуміло.
http://www.threadsmagazine.com/item....all

 
lady-vДата: Четвер, 2011-03-24, 9:23 AM | Повідомлення # 34
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Svitlyk, дякую за чудове посилання!
А в мене маленький дитячий станочок на 20 см шириною, а в довжину можна намотувати скільки хочеш. На пояса вистачає smile


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
BulletДата: Четвер, 2011-03-24, 9:51 AM | Повідомлення # 35
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Svitlyk, суперовий лінк, дуже дякую! В житті б не додумалась, що можна голкою пересувати нитку. Там такий курс, що і я собі спроюу теж, раптом якусь цікаву вставочку вдасться виткати для моєї сумочки smile


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-03-24, 11:47 AM | Повідомлення # 36
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
lady-v, здається я знаю, який у вас станочок (якщо це саме те, про що я думаю - бачила щось подібне на якомусь фестивалі)... Полюю на такий вже багато років, саме з метою ткати пояси на ньому. Бо при моєму способі трошки проблематично зберегти однаковий натяг нитки, а на станку такої проблеми взагалі не виникає. Але з усіх дитячих станочків, які мені траплялися - це скоріше рамки з човниками... Тож доводиться пристосовуватися:)
Отак виходить:

Bullet, мабуть цей спосіб якраз більше підходить для різних невеличких фрагментів і вставочок. Більше того, думаю, що таким чином основу можна натягувати по заданому лекалу (не обов"язково прямокутником) - наколоти шпильки по формі лекала з припусками на шви і усадку, а голкою в такому випадку якраз набагато легше працювати, особливо в дрібних деталях.
Якщо таки спробуєте, покажете результат? wink

 
lady-vДата: Четвер, 2011-03-24, 1:00 PM | Повідомлення # 37
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Svitlyk, станочок ще за союзу купленій моєю мамою мені, правда я тоді такими речами взагалі не цікавилась angry . А місяць назад я згадала , пішла до мами і перепросила happy і її , і станочок, але проблема в тім, що я мало уявляю, що з ним робити, і ніде не можу знайти і нформацію, як на ньому візерунки робити (а не просто пряме однорідне полотно, а його ясно як виткати) , а дууууууууже хочеться sad

А ваші пояси - чудові! Тільки я не уявляю як така краса робиться cool

Додано (2011-03-24, 1:00 PM)
---------------------------------------------
А той лінк, що ви дали просто безцінний, для тих хто хоче мати оригінальну сумочку biggrin


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-03-24, 3:27 PM | Повідомлення # 38
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (lady-v)
А ваші пояси - чудові! Тільки я не уявляю як така краса робиться cool
lady-v, дякую! Робляться вони способом ткання на бердо. Ця техніка не характерна для України, початок бере в середньовічній Скандинавії, а також поширена була в Росії.
Якщо вам цікаво, то ось трошки інформації:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%91%D1%80%D0%B4%D0%BE
І кілька МК:
http://engisdottir.nm.ru/howto_rigidheddleweaving.html
http://mag-az.ru/loom.html
В нас же пояси ткалися або власне на поясних станках, або на рушникових. Для пояса головну роль у формуванні візерунку грає основа, тому вона кольорова і натягується з певним ритмічним чергуванням ниток - залежно від бажаного малюнка. А піткання однотонне.
Я за відсутності станка "запозичила" спосіб "на бердо" - дуже виручає smile
А у вас же є станок, тож лишається тільки натягнути основу - і вперед! smile Принцип формування малюнку такий же.

Додано (2011-03-24, 3:27 PM)
---------------------------------------------

Quote (lady-v)
але проблема в тім, що я мало уявляю, що з ним робити, і ніде не можу знайти і нформацію, як на ньому візерунки робити (а не просто пряме однорідне полотно, а його ясно як виткати) , а дууууууууже хочеться sad

Тут варіантів може бути кілька... Думаю тільки, як це вам поснити "на мігах", просто показати було б набагато легше:)
При поясному тканні - все точно так, як в тканні на бердо, перегляньте попередні лінки - там є простенькі схеми.

Якщо хочеться щось типу рушникового ткання, чи доріжечку якусь - то тут може буте перебірне ткацтво або ткання на пряму нитку.
Перебірне ткацтво - це от з вашого допису # 22 вище з роботами Ганни Василащук - майже всі фото, крім кількох останніх. Робиться переважно на 4-ремізному верстаті, але можна примудритися і без нього - просто це доволі скурпульозна робота, треба вираховувати певну кількість ниток основи, через які прокидується нитка піткання і таким чином формується узор. Якщо знайду десь в себе більш детальний ілюстрований опис цієї техніки - викладу.

Ткання на пряму нитку - зразки теж є у викладених вами роботах Василащук (п"ять фото вкінці допису # 22, крім самої останньої) - набагато простіша техніка, для знайомства з ткацтвом - саме те, що треба.
Узор формується ніби такими "сходинками". Перш за все робиться ескіз малюнка на міліметровці, подібно, як схема для вишивки. Тільки тут одна клітинка в 2мм по вертикалі = 2 повним прокидкам піткання (2 рази туди-назад), а одна клітинка 2 мм по горизоналі = 2 ниткам основи.
Щось таке, як отут: http://www.chernorukov.ru/articles/?article=212

Повідомлення відредагував Svitlyk - Четвер, 2011-03-24, 3:58 PM
 
lady-vДата: Четвер, 2011-03-24, 4:05 PM | Повідомлення # 39
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Svitlyk, дякую за МК і детальний опис, спробую розібратись biggrin

Quote (Svitlyk)
треба вираховувати певну кількість ниток основи, через які прокидується нитка піткання і таким чином формується узор

Це означає, що нитки основи одного кольору, а кольора ниток пітканя постійно міняються?
Чи там іде суцільно одного кольору нитка піткання, а узор формується додатковими кольоровими нитками через одну нитку піткання (схоже на вишивку низинкою, тільки не поготовому полотні, а в процесі)?

Quote (Svitlyk)
Узор формується ніби такими "сходинками"

Там виходить вертикально дірка між кольорами?

Вибачте за тупі питання, як навчусь, то певне сама з себе сміятимусь wacko

Додано (2011-03-24, 4:05 PM)
---------------------------------------------
І, ще питання - товщина ниток онови і піткання має бути одинакова, чи різна, і якщо різна , то котра грубша, а котора тонша?


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-03-24, 4:36 PM | Повідомлення # 40
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (lady-v)
Чи там іде суцільно одного кольору нитка піткання, а узор формується додатковими кольоровими нитками через одну нитку піткання

Саме так. Це може бути, наприклад, основа - льон, основне піткання - теж льон, друге піткання (власне орнамент) кольорові нитки - вовняні чи акрилові, зазвичай трошки товстіші, ніж основа. Тут чергуються, як нитки, так і переплетення.
Це доволі складна техніка, тому важко отак в кількох словах все доступно донести, тож перепрошую, якщо щось не зовсім зрозуміло описала:)
Quote (lady-v)
Там виходить вертикально дірка між кольорами?

Ні, сусідні нитки піткання зачіпають одну і ту ж нитку основи, тож дірки немає.
Але такий спосіб ткання (з діркою) теж існує - називається техніка реле. По закінченні роботи ті всі дірки потім акуратно зашиваються з вивороту. Але в нашому традиційному тканні він зазвичай не використовувався, бо от гляньте на роботи тієї ж Г.Василащук - там стільки тих сходинок, що на процес зашивання дірок довелося б потратити купу часу biggrin , тай все ж таки це ужиткова тканина, вона повинна бути міцною, а суцільно-ткане полотно міцніше і практичніше, ніж зашите місцями.
Quote (lady-v)
Вибачте за тупі питання, як навчусь, то певне сама з себе сміятимусь wacko

Та ну! Я рада, якщо можу допомогти!
От, ще трошки і я почну ще не такі питання ставити в інших гілках, бо у вишивці, при всій до неї любові, - повний чайник і завжди думала, що я і процес вишивання - це щось несумісне, а останнім часом мене все більше приваблює думка сотворити щось таке для себе:) Так що тримайтеся:)))


Повідомлення відредагував Svitlyk - Четвер, 2011-03-24, 4:48 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.