| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-18, 7:05 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Килимарство, ткацтво
lady-vДата: Четвер, 2011-03-24, 6:29 PM | Повідомлення # 41
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Svitlyk)
Саме так. Це може бути, наприклад, основа - льон, основне піткання - теж льон, друге піткання (власне орнамент) кольорові нитки - вовняні чи акрилові, зазвичай трошки товстіші, ніж основа. Тут чергуються, як нитки, так і переплетення. Це доволі складна техніка, тому важко отак в кількох словах все доступно донести, тож перепрошую, якщо щось не зовсім зрозуміло описала:)

Та ні все зрозуміло, я так і думала, що то так би мало бути, хоч сама не ткала ще biggrin виправлюсь wink

Quote (Svitlyk)
останнім часом мене все більше приваблює думка сотворити щось таке для себе:) Так що тримайтеся:)))

Питайте! Завжди буду рада відповісти на любе Ваше питання, в якому розуміюсь сама smile І я думаю, що на цьому форумі не я одна, багато дівчат вміють і знають, те що не знаю я, і завжди щиро раді допомогти.


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-03-24, 6:40 PM | Повідомлення # 42
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (lady-v)
Питайте! Завжди буду рада відповісти на любе Ваше питання, в якому розуміюсь сама smile І я думаю, що на цьому форумі не я одна, багато дівчат вміють і знають, те що не знаю я, і завжди щиро раді допомогти.

Дякую, lady-v, це дуже приємно! Хай тільки "дозрію" остаточно biggrin
Навзаєм завжди рада поділитися тим, що знаю про ткацтво.
 
fieryДата: Вівторок, 2011-03-29, 5:28 PM | Повідомлення # 43
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
Знайшла фото роботи, яку ткала ще в школі))) Не судіть суворо redface


Живу в ритмі щастя!!!
 
SvitlykДата: Вівторок, 2011-03-29, 6:21 PM | Повідомлення # 44
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
fiery, чому ж суворо smile Якщо це ще шкільна робота - то це взагалі супер!
Дуже хороший гобеленчик, гама така приємна. В скелях є щось реріхівське:)
А там зверху на фоні неба напис якийсь чи монограма?
 
fieryДата: Вівторок, 2011-03-29, 6:26 PM | Повідомлення # 45
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
Дякую)

Quote (Svitlyk)
А там зверху на фоні неба напис якийсь чи монограма?

Ні)) То щось в небі відбувається)))


Живу в ритмі щастя!!!
 
SvitlykДата: Вівторок, 2011-03-29, 6:33 PM | Повідомлення # 46
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (fiery)
Ні)) То щось в небі відбувається)))

Ааа, зрозуміла))) Здалеку нагадує готичний шрифт:)
fiery, а зараз не тчете?
 
fieryДата: Вівторок, 2011-03-29, 7:37 PM | Повідомлення # 47
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
Quote (Svitlyk)
fiery, а зараз не тчете?

cry
Ехххх((( 6 років не бралась за ткацтво(((


Живу в ритмі щастя!!!
 
Світ-лисичкаДата: Середа, 2011-04-06, 0:38 AM | Повідомлення # 48
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Можна завітати зі своїми питаннями? Я навчилася ткати пояса на бердо,тепер хочеться чогось більшого,як сумка,подушка,рушник... Чоловік навіть станок мні купив(не складний). І почалося ткання пробами, помилками... В основному помилками. Ось,що в мене вийшло. http://s12.radikal.ru/i185/1104/53/c0d71e0e9676.jpg Нитки акрил,бердо30/10 см. Вийшло,як видно полотно ДУЖЕ рідке, а хотілося би щось як справжня тканина. ( але я в звхваті навіть від цього шматочка )) .Тут має бути смайлик с рожевим личиком) Тепер питання перше - я бачила,що в тканні кожний ряд повторюеться 2 рази,але коли я так зробила, малюнок витягнувся ,як готичний, довелось розпускати. Як вони це роблять повторюючи рядки візерунка, а виходить в довжину нормальне?
Наступна проба була на бердо( як воно,до речі, українською зветься?) 540/10 см. Але нитки для основи вже хлопок, щось нагадує "ірис" . http://s008.radikal.ru/i306/1104/b6/e7219c3d1dec.jpg Така сама картина. Тканина рідка. Якщо я візьму по 2 нитки для основи, що мені робити з "утком"( це "піткання" українською?) Поки що я прокладую уток такою ж ниткою, як основа, і визерунковою, товстою. Але знов, тільки один раз на ряд малюнка. Будь ласка, порадьте, що я роблю не так?
 
ViaДата: Середа, 2011-04-06, 1:29 AM | Повідомлення # 49
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
Поки що я прокладую уток такою ж ниткою, як основа, і визерунковою, товстою. Але знов, тільки один раз на ряд малюнка. Будь ласка, порадьте, що я роблю не так?

А навіщо ви прокладаєте такою ж ниткою??? Прокладайте визерунковою двічі - і все буде гаразд, саме так, як ви хочете.


 
Світ-лисичкаДата: Середа, 2011-04-06, 3:40 AM | Повідомлення # 50
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (Via)
А навіщо ви прокладаєте такою ж ниткою?

Там,де я читала про ткання сорочок и рушників саме так і робили. (але вони ткали на складних великих станках,етнографічних) І ,якщо я не буду прокладати такою ж ниткою, будуть довгі протяжки, є місця де візерункової немає, і тоді там тканина не створиться. Те ткання двустороннє,як зеркальне:де з однієї візерунок, з другої- фон.

 
ViaДата: Середа, 2011-04-06, 8:08 AM | Повідомлення # 51
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
І ,якщо я не буду прокладати такою ж ниткою, будуть довгі протяжки, є місця де візерункової немає, і тоді там тканина не створиться. Те ткання двустороннє,як зеркальне:де з однієї візерунок, з другої- фон.

О, дійсно - ви ж взяли складний візерунок, там секційно нітку не прокладеш. Тоді очевидно - що ви слабкувато прибиваєте нитки піткання, на станках це доволі просто - з силою прибити, а вручну це роблять виделкою, ретельно притискають прокладену нитку якомога щільніше до попереднього ряду, вийде цупка тканина, а не сіточка.
А ще на основу беруть якомога тоньші нитки - а на піткання товщі, це також робить тканину щільнішою.


 
Світ-лисичкаДата: Середа, 2011-04-06, 7:31 PM | Повідомлення # 52
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Via, дякую за поради,почала прибивати розчіскою, поки що 3 рядки, але вже бачу, що нитка піткання ховається між візерунковими рядками. Але з'явилася така проблема: полотно звужається на пару см вужче,ніж воно є на бердо. Є якись хитрощі,щоб запобігти цьому? І друге питання: коли змінюється візерункова нитка,її прив'язують до попередньої,чи так кладуть? Дякую.
 
ViaДата: Середа, 2011-04-06, 8:48 PM | Повідомлення # 53
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
Але з'явилася така проблема: полотно звужається на пару см вужче,ніж воно є на бердо. Є якись хитрощі,щоб запобігти цьому?

Ніяк - чим щільніше ви прибиватимете нитки піткання, тим вужче буде полотно, але в цьому нічого страшного немає, просто ви бачите максимальні можливості ширини вашого тканого полотна, ширше - тільки сітка неприбивана вийде. Звісно - ідеально мати верстат на всю кімнату, але то таки розкіш.

Quote

І друге питання: коли змінюється візерункова нитка,її прив'язують до попередньої,чи так кладуть? Дякую.

Кладете наверх - десь на 1-2 сантиметри на кінець попередньої щоб накладалися кінчики старої і нової нитки, а нитки основи придушать. Вузли вязати не треба - їх дуже видно, та й нема сенсу.


 
Світ-лисичкаДата: Середа, 2011-04-06, 9:28 PM | Повідомлення # 54
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Via,Дякую за пояснення. Тепер можна тренуватися далі і сподіватися,що з кожним разом вийде краще та рівніше. Хоч придержуватися рівного края і полотна важко... Ще питання по закінченню ,щоб не розпускалось полотно- що з ним робити? Бахрому не для кожної речі оставити можна. Як ще,крім вузлив,можна закріпити нитки?
 
ViaДата: Середа, 2011-04-06, 10:17 PM | Повідомлення # 55
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
Ще питання по закінченню ,щоб не розпускалось полотно- що з ним робити? Бахрому не для кожної речі оставити можна. Як ще,крім вузлив,можна закріпити нитки?

Можна обверлочити smile Ви ж розумієте - що це край звичайної тканини, все те саме робите, як і завжди. А якщо залишаєте бахрому - останні кілька рядків якомога сильніше прибийте, тоді ніточки сусідні між собою позвязуйте. Якщо ну дуже коротко обстригти - вийде не бахрома, а так, легкий ворс на краю.
Рівний край - то вже мистецтво, тут тільки досвід - і все одно до магазинного-верстатного не сягнути sad

Будь ласка - що знала, підказала. Оце аби мені ще верстат добрячий - то і ткати можна, теорію знаю і прясти-ткати вмію, але ні на чому. А ці дрібненькі станочки - забавка, ширина полотна таки невтішна навіть для запаски.


 
Світ-лисичкаДата: Середа, 2011-04-06, 10:23 PM | Повідомлення # 56
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
А я таки зітку собі запаску чи плахту, тільки навчусь. Навіть на цім станочку)) Щеб закладне ткання навчитися різнокольорове. Та 100 років до життя,щоб на все хватило,чого хочеться навчитися))
 
ViaДата: Середа, 2011-04-06, 10:36 PM | Повідомлення # 57
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
А я таки зітку собі запаску чи плахту, тільки навчусь. Навіть на цім станочку))

Цікаво - невже вистачить ширини???? Тоді покажете, чи дійсно вийде - я точно візьмуся ткати smile
А закладне ткання набагато простіше, як на мене - там взагалі нічому вчитися, туди-сюди ниточки секторами. Аби взор намалювати-розрахувати ретельно . Вище Svitlyk багато гарних порад дала - почитайте.


 
SvitlykДата: Четвер, 2011-04-07, 2:02 PM | Повідомлення # 58
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
Вийшло,як видно полотно ДУЖЕ рідке, а хотілося би щось як справжня тканина.....Тепер питання перше - я бачила,що в тканні кожний ряд повторюеться 2 рази,але коли я так зробила, малюнок витягнувся ,як готичний, довелось розпускати. Як вони це роблять повторюючи рядки візерунка, а виходить в довжину нормальне?

Світ-лисичка, важко сказати так на відстані, але можливо проблема на лише в слабкому прибиванні, а й в товщині пряжі і щільності основи.
Щодо щільності основи - це якраз те, чому ваша тканина сильно звужується відносно ширини берда. Просто можливо ваше бердо розраховане на грубшу основу і відповідно більшу відстань між нитками. Перебірне ткання передбачає доволі густеньку щільність ниток основи, тож і бердо має мати більшу кількість зубців на ту ж ширину.
Щодо рідкої , рихлої тканини. В традиційному перебірному тканні одна прокидка узорного піткання справді закріпляється не однією, а двома прокидками основного (фонового) - тобто один раз туди і один раз назад - таким чином утворюється один повний поступ, що забезпечує рівномірну, щільну тканину. Але різниця між товщиною основи, фоновго піткання і узорного доволі велика, тоді узорне піткання застеляє фон і його практично не видно. До того ж для узору краще брати товстішу, але досить м"яку нитку, яка б легко прибивалася, або можна брати тонку пряжу зібрану в кілька ниток до потрібної товщини.
Зробила кілька сканів з книжки С.Сидорович "Художня тканина західних областей України", можливо допоможе вам трошки розібратися. Тут добре видно порядок і принцип ручного перебору:

і варіанти перебірних орнаментів:

Можливо на форумі вже є викладена ця книжка, це фактично підручник з українського традиційного ткання, дуже раджу. Якщо нема - можу при нагоді посканувати і викласти.

Повідомлення відредагував Svitlyk - Четвер, 2011-04-07, 3:32 PM
 
lady-vДата: Четвер, 2011-04-07, 3:28 PM | Повідомлення # 59
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Svitlyk)
можу при нагоді посканувати і викласти.

Була б Вам дуууууууже вдячна smile


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
Світ-лисичкаДата: Четвер, 2011-04-07, 6:36 PM | Повідомлення # 60
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Via, ширина того,що я зараз тку 35 см, я не все бердо заправила, тому,думаю, вийде 40см. Замало. Але ж перуанці ткуть на паличках, як на "сволочке",тільки в них він довгий. Ширина їхнього полотна- як у кого рук вистачить)) Можна спробувати.Але не так гарно сидіти на землі, я пробувала... Більш ніж декілька хвилин, ніг не відчуваю.Не перуанка я...
Svitlyk Дякую,було б цікаво і саму книгу почитати. Спробувала накопати її в тирнеті, та тільки реферати попадалися .
Щодо берда, це саме часте,яке вдалося купити для мого станочка. Частіше доведетьсяі робити самой, я в контакті бачила, але не дуже зрозуміла, і там було бердо без дірочки посередині. Якщо я так зроблю, то зев утворювати ниткою, як в тканні на ниту? Чи просто буду тонкі тканини вишивати,це я теж люблю, а товсті і соткати можна)),коли навчуся. Відірватися не можливо, на работі думаю про рядки і перебор, це як магія)) Спати лягла, глаза закриваю, а нитка так і бігає, швидко, і тканина рівненька така. У ві сні.))
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.