| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-18, 8:26 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » писанки
писанки
lakizkaДата: П`ятниця, 2010-02-26, 2:26 AM | Повідомлення # 41
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 0
Репутація: 29
Статус: Offline
Сестра_Юлія, дякую! Вже потрохи треба починати.

 
ОляДата: П`ятниця, 2010-02-26, 3:48 PM | Повідомлення # 42
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 119
Нагороди: 0
Репутація: 50
Статус: Offline
Може комусь стануть в пригоді ідеї оформлення писанками інтер"єру вдома до Паски
настінна тарілочка
отакий павук
Писанки моєї колєжанки, подаровані мені минулого року.
 
lakizkaДата: П`ятниця, 2010-02-26, 11:04 PM | Повідомлення # 43
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 0
Репутація: 29
Статус: Offline
Оля, дякую за гарні ідеї. Дуже сподобалась кована курочка (чи то півник) в павук. І писанки скрізь чудові.

 
TanaДата: Понеділок, 2010-03-01, 6:17 AM | Повідомлення # 44
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Для заохочення та спонукання до дій та перемоги у Великодньому конкурсі 2010 ось що підготувала:

«Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев,1876.
Витяг зі збереженням орфографії та пунктуації:
«Последний лист сборника заключает в себя рисунки писанок. Этот отдел нашей орнаментики чрезвычайно разнообразен, и мне легко удалось собрать довольно значительную коллекцию его образцов, из рисунков которых можно было бы составить отдельный сборничек. Не желая в настоящее время предпринимать такое издание, я однакоже почла необходимым хотя наиболее типичные образцы моей коллекции. Образцы эти имеют то значение, что собраны в той же местности, где вышивки и ковры этого сборника, и представляют главнейшие типы писаночных рисунков вообще.
№ 1, 2, 3, 4 и 5 – представляют более старые формы, линейные. Из них наиболее строгой простотой рисунка отличаются первые две, чаще встречающиеся в в северной части новоград-волынского уезда. При простоте форм рисунка этих двух писанок и раскраска их самая не сложная. В №3 при то й же основе что и в №2, являются цветы-розетки, строй которых вполне зависит от основных линий всего рисунка. В меньшей степени, но все таки существенно сильно завитит от основных линий, пересекающих яйцо, и розетки №№ 4 и 5-го, причем розетка №5 сделана с закрученными концами, что не мешает ей быть вполне родственной розетке №4 и носить общее с ней название – «рожа». №6 – довольно исключительная писанка, исполненная, быть может, самым первообразным способом: выцарапать ножом весь рисунок по окрашенному яйцу. №№7, 8, 9 – основа рисунка состоит их меньшего количества, пересекающих яйцо линий, но все таки рисунок подчинен большей правильности, повторяясь в каждой осьмой части яйца. №10 и 13 – писанки, наиболее распространенные в средней полосе и представляющие собой гораздо более свободные варианты №3-го. №11 и 12 – тоже с линейной основой рисунка другого типа, чем предыдущие. Основой их слажут четыре пересекающиеся линии, в добавок к которым идет, изгибаясь в каждой осьмушке яйца, ломанная линия, образующая к краям треугольники, а внутри туже розетку. Формы рисунков остальных писанок, принадлежащих южной полосе, выходят из рамок линейности особенно от 17-го№. В них заметно желание воспроизвесть растительные формы, хотя орнаментным способом, но довольно изящно. Наконец №14 и 20, две крестовыя писанки, из которых первая, может быть, представляет символическое религиозное изображение. Впрочем это только можно предполагать, а вообще символика насталько не в духе наших писанок, что из множества виденных мною экземпляров, мне не встречалось ни одной писанки (народного производства) с теми символическими изображениями, которые обыкновенно помещаются на пасхальных яйцах, более искусственных; появляющихся в наших магазинах перед праздником Воскресения.
В заключение мне остается пожелать, чтобы представленные в моем сборнике образцы украинской народной орнаментики обратили на себя то внимание просвещенной публики, какое они заслуживают; чтобы мой сборник послужил материалом научно-этнографическим, а также способствовал различного рода практическим применением народного творчества. Если представляемые мною рисунки, не смотря на то, что взяты из произведений сельского населения, − не обладающего достаточными техническими и материальными средствами, не знакомого с искусством, как наукой, − представляют замечательные красивые и изящные образцы , − то какого развития могла достигнуть наша орнаментика, если бы за ея разработку взялась наша интеллигенция? – Я убеждена, что при благоприятных условиях наша орнаментика, вполне развившись, оказала бы существенное влияние и на родственные с нею искусства, напр. архитектуру, ваяние, произведения которых хотя гораздо грандиознее, но тем не менее могут черпать из орнаментики новыя силы, новыя свежия идеи.
О.Косачева»

Ще один аркуш з альбому


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Понеділок, 2010-03-01, 12:49 PM
 
shtynkaДата: Понеділок, 2010-03-01, 8:53 PM | Повідомлення # 45
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Дивлюсь я на викладені скани і слина потекла спробувати намалювати писанку цього року.
Але досвіду взагалі не маю і не уявляю, як такі речі робляться. В своєму житті найскладніше, що я робила - допомагала мамі примотувати листячко із першої зелені до крашанки, і тоді вони варились у відварі цибулиння із фарбником. А зараз є зручна технологія із термо-плівкою, і останні роки тільки на це і була спроможна.
Тож може, хтось проведе майстер-клас із писанок?


Моя майстерня
 
welshrabbitДата: Вівторок, 2010-03-02, 9:33 AM | Повідомлення # 46
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 345
Нагороди: 0
Репутація: 139
Статус: Offline
shtynka, я зараз навчаюся писанкарству, можу спробувати зробити невеличкий майстер-клас. Не знаю, як у мене вийде, до того ж сама ще вчуся, тож не "майстер-клас" а просто спробую пояснити технологію, цими днями спробую відзняти.

 
shtynkaДата: Вівторок, 2010-03-02, 12:07 PM | Повідомлення # 47
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
welshrabbit, буду дуже вдячна, і впевнена, що не одна я!

Моя майстерня
 
СвітланкаДата: Вівторок, 2010-03-02, 12:14 PM | Повідомлення # 48
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
welshrabbit, просимо-просимо! Будемо вдячні smile


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
TanaДата: Середа, 2010-04-07, 5:04 PM | Повідомлення # 49
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
МК на "Рукотворах"

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ulyafareДата: Середа, 2010-04-07, 6:12 PM | Повідомлення # 50
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 201
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Tana, дякую, гарний МК! До речі, там також є МК по виготовленню соломяних "павуків", як оце в Олі
 
Сестра_ЮліяДата: Середа, 2010-04-07, 6:32 PM | Повідомлення # 51
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
А це мої писанки перші. На жаль, з насиченістю барв і з вправністю ліній ще поганувато.

А це тогорічні. І не писанки , а просто декоративні яєчка - "мотанки".
 
BulletДата: Середа, 2010-04-07, 7:57 PM | Повідомлення # 52
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Сестра_Юлія, ти що? Все одно вони дуже гарні! smile А фарба лягає на яйце іноді зовсім непередбачувано. Мої маленькі учні приносять по кілька домашніх курячих яєць, вочевидь, гарно годують їх, тому що часом обтирка оцтом не допомагає, і яйця фарбуються одні рівно, інші - плямисто.
А твоє чорне з червоно-жовою зіркою - гарне і дуже акуратне:) На мій смак, щоправда, шкода, що дуже чорне smile Але то моя думка smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
olimpiaДата: Субота, 2011-02-12, 2:50 PM | Повідомлення # 53
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
Дівчатка, а де можна купити писачок? Дуже хочу придбати, а на Одещені цього нема. Я малюю писанки, як мене навчила бабуся (вона з Львівської обл)- цвяшком.

Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
TanaДата: Неділя, 2011-02-13, 12:30 PM | Повідомлення # 54
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
olimpia, бочила в "Світанку" київськом і ще в якомусь інет-магазині, мабуть, через інтернет Вам буде зручніше!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЮлияДата: Субота, 2011-02-19, 11:35 AM | Повідомлення # 55
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
1464 взірці українських народних писанок
38 таблиц, в каждой - 36-40 фотографий писанок. В таблицах названы регионы, в которых в разное время были собраны образцы, по ним мастера расписывали поданные здесь писанки. С внутренней стороны обложки сборника краткая статья " Як написати писанку".
Скачати з торрент-трекера можна ТУТ

Майстер-класи з писанкарства на ю-тубі - ОТУТ, ТУТ, і ще ОТУТ
Також, якщо поклацати по вкладках на панельці справа, то можна багато чого цікавого знайти по писанкарству...

"Світ у писанках Тараса Городецького" - ОТУТ

І Узори для пасхальних яєць
ОТУТ


Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!

Повідомлення відредагував Юлия - Субота, 2011-02-19, 11:41 AM
 
ЯгаДата: Субота, 2011-03-12, 8:44 PM | Повідомлення # 56
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Зібрала все, що є про писанки на ex.ua Дивіться тут:
http://www.ex.ua/view/5261867
Зміст:
Віра Манько Українська народна писанка
Віра Манько 1464 взірці українських народних писанок (2005)
Віра Манько "Світ у писанках Тараса Городецького. Альбом
Павлешин Алекса "Липовлянські писанки"
Біняшевський. Українські писанки. альбом.
Великодній сувенір. Українська народна писанка

А також, маю запитання: Чи хто знає, яким лаком і як покривати писанки? Бачила такі полаковані у МУНДМ. Виглядають свіжіше, кольори не тьмяніють і доглядати, я думаю, їх легше.

Додано (2011-03-12, 8:44 PM)
---------------------------------------------
У Львові відбудеться фестиваль «Лемківська писанка»


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ViktorijaДата: П`ятниця, 2011-03-18, 6:14 PM | Повідомлення # 57
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Знайшла якось в Інтернеті, може хтось таки витворить.....
Прикріплення: 1546498.jpg (155.8 Kb)
 
010101Дата: П`ятниця, 2011-03-18, 6:16 PM | Повідомлення # 58
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Viktorija, будь-ласка, викладайте фото на сторонні ресурси і кидайте посилання. Або попросіть дозвіл на виставлення фото. А писанка дуже гарна.
 
ViktorijaДата: П`ятниця, 2011-03-18, 6:24 PM | Повідомлення # 59
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Goncha, Ок!

Додано (2011-03-18, 6:24 PM)
---------------------------------------------
Яга, Я пробувала декупажувати яйця і покривала їх спеціальним лаком для декупажу, нажаль фотки немаю)))

 
ЯгаДата: П`ятниця, 2011-03-18, 7:12 PM | Повідомлення # 60
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Viktorija, дякую smile
Тільки що знайшла на Picasa книгу Елиїв, Зенон. "Двадцять Кип Писанок (Sixty Score of Easter Eggs)" USA: Self-published, 1994 exclaim здається, в альбомі є всі таблиці exclaim

Додано (2011-03-18, 7:12 PM)
---------------------------------------------
і перегляньте інші альбоми цього користувача
ще є
З.Н. Иваницкая Писанка
та "Славянская писанка"


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » писанки
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.