| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 5:17 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Зворотний бік вишивки (Поради щодо того, як зробити гарними обидва боки вишивки)
Зворотний бік вишивки
shtynkaДата: П`ятниця, 2008-11-21, 6:34 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Пару років тому зацікавилась вишивкою, зараз вишиваю хрестиком, але цікаві й інші техніки. Багато інформації було переглянуто, але цікаво знати думку з народу, з перших рук: чи слідкуєте ви за виворотом вишивки? Як закріплюєте нитку та ховаєте кінці? Можливо, є проста корисна література на дану тему.

Я, наприклад, ховаю все з лиця, під хрестиками, на звороті дозволяю собі вертикальні протяжки на 3-4 рядки, не більше... Але хотілось би навчитись так, щоб і протяжок не було, і лице було гарним (особливо не можу зрозуміти, як можна при всьому цьому стелити хрестики в одному напрямку...) ну і, звісно зворотній бік був ідеальним...

Наперед дякую усім за участь в обговоренні.

 
КсеніяДата: Субота, 2008-11-22, 4:27 PM | Повідомлення # 2
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
shtynka, болюче питання... Особисто я не дуже переймаюся виворітом - все одно його не видно. Тому вишиваю так: спочатку вишиваю всі хрестики одного кольору в першому ряду, потім у другому, потім у третьому... Потім беру інший колір і так далі. Так на лиці всі в одному напрямку, а на звороті щось схоже на гобелен. Знаю, це неправильно, але доволі швидко і зручно smile

Полтава, Огнівка
 
fishka_87Дата: Субота, 2008-11-22, 9:06 PM | Повідомлення # 3
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
shtynka, я на картинах виворотом не переймаюсь зовсім, але нитки ховаю лише на вивороті, бо дуже боюся що на лиці буде видно (особливо якщо вишиваю на дрібній канві). Протяжки великі стараюся не робити, по тій причині, що нитки потім дуже плутаються.
А хрестики завжди лише в одну сторону дивляться. ЯЯ навпаки не розумію як їх можна в різні сторони класти:)
А от в рушниках стараюся виворіт робити якнайчистішим. Нажаль, ідеальною виворіт ще не виходить, але значно кращий ніж в моїх картинах
 
bulbashka_aeroДата: Неділя, 2008-11-23, 7:02 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
А у мене до вивороту хворобливе ставлення. Для мене він важливіший за лице. Бо хоч його ніхто і не бачить, але ж я про нього знаю...
Нитки я ховаю коли як - залежно від настрою. Або як наразі зручніше.
Щоб лице не страждало, коли на ньому нитки ховати - можна брати тоншу голку. Але я цього не роблю, бо лінива biggrin - все одно нормально виходить.
А коли починаю нову нитку - закріплюю її петелькою (якщо в дві нитки вишиваю).
А щоб хрестики в одному напрямку - іноді спершу вишиваю верхній стібок, а потім нижній під ним.

Загалом це питання практики і зручності - у кожного, мабуть, свої якісь прийоми.

Але найідевльніший виворіт - це, мабуть, двосторонній хрест. Але я ним тільки одну-єдину закладочку вишила. Дещо важкувато було приноровитися, коли до цього двадцять років інакше вишиваєш... biggrin

 
shtynkaДата: Понеділок, 2008-11-24, 9:58 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Клас, дякую всім, що відгукнулися. Кілька нових прийомів для себе візьму на озброєння - щодо верхнього стібка під нижнім (респект bulbashka_aero), особливо сподобалось. Петелькою також закріплюю іноді нитку, але бувають візерунки, орнаменти, де багато одного кольору і мені більше подобається вишивати довгою ниткою, а там де дрібні деталі - петелька є виходом. Щоб сховати на лиці кінці нитки - завжди беру меншу голку, принаймні гостру, бо основну масу вишиваю тупенькою, спеціальною...
В мене також хворобливе ставлення до звороту - особливо, коли справа йде про одяг, рушники, скатертини, серветки... Це ж, можна сказати, сакральна річ, вузлики та плутанина там для мене є неприпустимими... В картинах я також можу відходити від певних норм, але намагаюсь все одно робити гарний виворіт.

Цікаво було б побачити зворот на картинках - давайте ділитись, може це стане додатковим стимулом до опанування нових прийомів та нових ідей )))

Повідомлення відредагував shtynka - Понеділок, 2008-11-24, 10:03 AM
 
TanaДата: Понеділок, 2008-11-24, 10:25 AM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Згодня з bulbashka_aero щодо сховати злиця нитку, також про тоншу голку, якою ховаю нитку, але у випадку таких тканин, як, наприкла, рушникове полотно катушкове, з льоном проблем нема. Виворіт рушників, сорочок -- це ж обличчя майстрині, тому раджу використовувати хоч трішки двосторонніх швів, або техніки, які мають гарний виворіт, тоді загальний вигляд вишивки тільки виграє. А фото вивороту речей на форумі повно, продивляйтесь теми. shtynka, успіхів Вам і внутрішнього відчуття "правильного" вивороту!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
shtynkaДата: Понеділок, 2008-11-24, 11:06 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Tana, продивляюсь потихеньку... за весь час бачила тільки один рушник в конкурсі, тому вирішила створити окрему тему. Звісно, ще пошукаю. Щодо технік - я не багато їх ще засвоїла, поки що мене вистачило тільки на класичний хрестик... Багато ще попереду, дякую за поради.

Моя майстерня
 
MilalaДата: Вівторок, 2009-02-03, 12:57 PM | Повідомлення # 8
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
а я наприклад також дуже люблю щоб виворід був гарний і чистий)... biggrin а я наприклад роблю так, як починаю завджи ниточку зверху зашиваю, і як закінчую також під верхом зашиваю, і всі перетяжки..всі роблю на лицевій стороні (під хрестиками), тож низ в мене виходить чистий, самі горизонтальні та вертикальні палочки на ширину хвестика, це дуже клопітка робота, і звичайно шо довше виходить, але вже якось привиклось і не хочеться інакше. а вишиваю я по стовпчиках... спочатку вниз в пів хрестика.. а догори ложу в другу сторону, якшо не виходить. то деколи шию під низ пів хрестика, так щоб всі хрестики лежали в одну сторону)
 
ПасіонаріяДата: Вівторок, 2009-02-03, 11:22 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Tana)
раджу використовувати хоч трішки двосторонніх швів, або техніки, які мають гарний виворіт, тоді загальний вигляд вишивки тільки виграє.

Розділяю позицію Тани, зрештою так постійно роблю. Дівчата, використовуючи різні техніки швів у виробі, пересипаючи їх з мережками - виворіт виходить - шедевральний. Техніка хрестик у мене на на першому плані - якось так підсвідомо виробився стиль. Ховаю нитки більше на лицевому боці. Колись наша вчителька вчила нас подовжувати нитку зшиваючи її. Вона так це майстерно робила! У мене так не виходило, тому добрала свій спосіб "халтури".


ore et labore!
 
TanaДата: Середа, 2009-02-04, 10:16 AM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Як робиш все на одному подиху, то і виворіт сам собою виходить гарний; ритм малюнка узору сам приведе, де краще заховати нитку. Навіть не знаю, де в мене більше закінчується нитка: з виворотнього боку чи злиця вишивки dry . Одна порада -- сміливо освоюйте нові техніки та експериментуйте. На щастя, сьогоді з'явились купа книжок, є курси у Ю.Мельничука, є цей сайт і форум.... тому виворіт обов'язково вийде гарним.
Стосовно закладинок, які вишиваю, додам, що тут нитку простіше всього закінчувати під підгорнутим краєм.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2009-02-06, 12:40 PM | Повідомлення # 11
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Многие спрашивают, как начать, чтоб на изнанке не было узелков, я пользуюсь методом « петля»
Метод «петля»
Это самый экономичный метод, но его можно применять только в том случае, если для вышивания вы используете четное число волокон нити.

Если вы используете нить в два сложения, тогда возьмите одинарную нить длиной в 2 раза больше тех, что вы привыкли вышивать. Сложите ее пополам. Вставьте нить в иглу обрезанными концами в ушко. На конце нити будет сгиб. В месте, где вы хотите начать вышивку, с изнаночной стороны на лицевую проткните иголкой ткань и вытяните нить практически до конца, за исключением петельки. Аккуратно уведите иглу назад на изнаночную сторону, проткнув ткань рядом и вденьте иглу в приготовленную петельку. Аккуратно затяните петлю.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
LudmilaДата: Четвер, 2009-02-26, 10:36 PM | Повідомлення # 12
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Дуже доречні поради тому що почала вишивати сорочку і стикнулася з проблемою виворітньої сторони.Обов"язково застосую пораду з використанням петлі

Додано (2009-02-26, 10:36 Pm)
---------------------------------------------
Сьогодні скористалася вашими порадами. Вийшло гарно, але не ідеально. Будемо працювати над недоліками. Дуже вдячна!



 
LudmilaДата: П`ятниця, 2009-02-27, 2:18 PM | Повідомлення # 13
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
ganzya, Дякую!!! Просто супер, що не застосовувала обов"язково візьму на озброєння


 
shtynkaДата: Вівторок, 2009-03-03, 9:39 AM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Класно, але до цього я теж дійшла сама... просто не зникає враження, що я щось випустила... що є іще якийсь хитрий спосіб, якого я ніяк не можу осягнути.

Tana, ви якось говорили про двосторонні шви - я тут на форумі шукала, але ніяк не знайду того що треба... Може покажете?


Моя майстерня
 
TanaДата: Вівторок, 2009-03-03, 7:22 PM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
shtynka, це виколювання, пряма і коса гладь, всі рушникові шви.... подивіться, наприклад, книгу Стахурської, там багато наочного матеріалу. Книга викладена тут; Повідомлення # 94.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2009-03-27, 11:47 AM | Повідомлення # 16
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Помогите разобраться, пробую вышивать швом «занизывание», но возникла проблема, не получается спрятать красиво конец нитки, одни бугры и протяжки. Кто знает, как можно красиво запрятать кончик нитки? С изнанки получается красивый узор, а концы портят все. sad

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: П`ятниця, 2009-03-27, 12:39 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Нужно возвращаться в предпоследний ряд и идти по ходу узора, именно не в последний, а предпоследний.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2009-03-27, 1:42 PM | Повідомлення # 18
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Вплести нитку в узор, как бы прошивая еще раз? Правильно поняла? У меня толстая нитка- шерсть, думаю, будет слишком заметно, или разделить на пасма и в разные стороны. Вообще еще та задачка.
MAVKA вышивала на конкурс рушник «Карпаты» интересно как у нее получалась изнанка?


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: П`ятниця, 2009-03-27, 6:43 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Потовщення видно буде зблизька, а здалеку ритміка узора переб'є.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
nosiknataДата: Неділя, 2009-04-12, 2:22 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Вишивати з ідеальним виворітним боком навчилась по таким схемам які виклала ganzya - все виходить просто чудово! З приводу потовщень на лицевій стороні - коли ховаєш кінці дійсно інколи виходить "горбок" у тому місці, але у мене після прання і прасування з вивороту - всі ті горбочки пропадають, і нічого не замітно. особливо коли шию вовняною ниткою - воня м"якша ніж муліне і легко пропрасовується у проблемних місцях. Інколи я навіть сильно витягую полотно вишивки в різні боки коли прасую, для рівномірного розташування ниток, особливо коли треба вправити його в рамку.


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Зворотний бік вишивки (Поради щодо того, як зробити гарними обидва боки вишивки)
  • Сторінка 1 з 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.