| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-25, 5:30 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Допоможіть у пошуку схем для вишивання чоловічих сорочок (Ваші пропозиції - схеми!)
Допоможіть у пошуку схем для вишивання чоловічих сорочок
panterapelirojaДата: Четвер, 2007-11-08, 1:15 AM | Повідомлення # 21
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Спасибі Вам велике, qanzaya, дай Боже Вам здоров'я!
 
TanaДата: Четвер, 2007-11-08, 9:45 AM | Повідомлення # 22
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Здається, будь-який монохромний чи двокольоровий узір можна вишивати білим по білому. Гладдю й мережкою, виколюванням тощо (нажаль, не можу сфотографувати приклади з книжки).

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
homasjaДата: Четвер, 2007-11-08, 9:47 AM | Повідомлення # 23
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Сорочки білим по білому вишиваються. зокрема, швом "виколювання.
На сайті http://www.rukodelie.net/vyshivka-ukrainskaja/art021.htm є стаття про техніку виконання цього шва і фото візерунку.
 
panterapelirojaДата: Четвер, 2007-11-08, 5:44 PM | Повідомлення # 24
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Спасибі бльшое всім, хто мені допомагає! У мене вже з'являються нові ідеї, думаю вишивку зробити гладдю, несколко швів "виколювання" і по краях мережку. Столко гарних малюнків, навіть не знаю який саме вибрати, а тепер ще й проблема із тканиною. Думаю, що тканина для сорочки краще взяти потемнее типу лляний а нитки побелее щоб візерунок було краще видне, як уважаєте?
 
poltergeystДата: Вівторок, 2007-12-04, 1:14 AM | Повідомлення # 25
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Та тут не тільки дівчатка sad
А малюнків, а тим більше схем для "білим по білому" я теж не зустрічав.
Я повторюсь, але ось може як варіант (правда сорочка не біла), але так краще видно biggrin
Як би трішки більше зображення - можна було б посидіти над схемою...

Хоча про що ми говоримо... якщо ви пані хочете своєму коханому вишити сорочку, то це має бути не чиєсь, а саме ваше!!! Те, що вам спаде на думку - те і зробіть. Воно може бути з різних частин, але ваше...спробуйте і у вас вийде. Головне кохати !!!

Прикріплення: 7378187.jpg (35.6 Kb)


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Вівторок, 2007-12-04, 1:26 AM
 
homasjaДата: Вівторок, 2007-12-04, 7:34 PM | Повідомлення # 26
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Я бачила чоловічі сорочки, вишиті білими нитками низинкою. Ось представляю одну. Якщо сподобається, можу спробувати зробити схему. Але, думаю, можна використати будь-який неширокий візерунок.

Може здасться дивним, що я ТАК рекламую низинку, але для такого лінюха, як я це найкращий спосіб вишивання та й виглядає багато. А вже про виворітню сторону і мови нема. Моя 11-річна дочка якось сплутала лице з виворотом і заявила, що цей візерунок їй не дуже подобається.

Добавлено (2007-12-04, 7:34 Pm)
---------------------------------------------
От ще раз глянула на фото, яке виклала і кинулось в очі, що це ж нашита на сорочку вишивка.
Так, є в низинці й недоліки - неможливо вишивати по канві, необхідно полотно.
Тому, або шити сорочку з полотна, або нашивати-вшивати вишивку.

Прикріплення: 8023331.jpg (186.0 Kb)
 
homasjaДата: Вівторок, 2007-12-04, 7:35 PM | Повідомлення # 27
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Ось ще одна сорочка - це вже гладь і виколювання
Прикріплення: 5479650.jpg (120.4 Kb)
 
dzvinkaДата: Неділя, 2008-01-27, 7:37 PM | Повідомлення # 28
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
вітаю всіх. мені дууууууууууже потрібна ваша допомога. хочу вишити своєму коханому сорочку, але не маю викрійку. підскажіть будь ласка.
 
usb22swlДата: Понеділок, 2008-01-28, 1:05 PM | Повідомлення # 29
почесний перекладач книжок на веб-полиці
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Це 39 випуск журналу "Вишиванка". На 6-7 сторінках описується як розкроїти чоловічу ча жіночу українську сорочку. Якщо потрібно можу викласти окремо суто ці дві сторінки на файлообмінник звідки Вам зручно помпати.
розмір архіву: ~5Мб
http://www.filefactory.com/file/c63d37/
 
СтеповикДата: Середа, 2008-02-06, 1:32 AM | Повідомлення # 30
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Шановні пані та панове, хтось може відповісти мені на такі питання:
1) Які кольори характерні для вишиванок Півдня?
2) Вишивка гладдю є характерною для Півдня?
3) Вшивка у сорочки так званих купонів не є відступом від канонів?(бо як мені розповідали вишивка наносилася відразу на полотно, чи так було не завжди)
 
TanaДата: Середа, 2008-02-06, 1:36 PM | Повідомлення # 31
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (panterapeliroja)
Привіт, дівчатка!
Допоможіть будь ласка знайти малюнки хрестиком білим по білому, хочу моєму женихові вишити вишиванку, але обов'язково білим узором на білій тканині, скрізь вже шукала ніяк не можу знайти.

Беріть узір, що припад до душі, і вишивайте білим. Згодиться будь-який монохромний.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Четвер, 2008-02-07, 12:02 PM | Повідомлення # 32
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Quote (Степовик)
Шановні пані та панове, хтось може відповісти мені на такі питання:
1) Які кольори характерні для вишиванок Півдня?
2) Вишивка гладдю є характерною для Півдня?
3) Вшивка у сорочки так званих купонів не є відступом від канонів?(бо як мені розповідали вишивка наносилася відразу на полотно, чи так було не завжди)

Как «жительница Юга» попробую ответить. Так как живу на Николаевщине буду говорить только об особенностях моего региона , итак характерна вышивка крестом, цвета красный и синий, иногда присутствует и третий черный цвет. Много мережки, мережка может быть как белой, так и цветной.
Но надо учитывать, что юг это в основном переселенцы, поэтому вышивка очень разная. Болгары, греки которые живут рядом с нами привносили свои приемы вышивки, украинцы перенимали и «адаптировали» как способы, так и колористику, есть много ярких вышитых гладью растительных узоров. Ну, невозможно выделить что-то уж совсем преобладающие.
Насчет купонов, мастера вышивки считают это отступлением от традиции. Я лично нет, так как хорошего полотна как раньше, сейчас днем с огнем не сыскать, а нынешнее очень быстро теряет свой «товарный» вид. А на вышивку столько сил положено. Но повторяю это лично мое мнение.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
СтеповикДата: П`ятниця, 2008-02-08, 0:51 AM | Повідомлення # 33
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Велике спасибі за відповідь, пані ganzya, ви дали мені багато цікавих відомостей. Мої прабабуся та прапрабауся також вишивали червоним, синім та чорним, але це було у Криму, виявляється що така вишивка розповсюджена досить широко.
Щодо купонів, то вам, як спецу, краще знати сучасний стан речей, тому можу вас лише спитати, а можна знайти тканину, що зберігає свій вигляд? Використовувати більш дорогу? Я розумію, що не все залежить від ціни, тому може ви підкажите які тканини більш менш пристойні тканини?

Добавлено (2008-02-08, 0:51 Am)
---------------------------------------------
Шановні формучани, а хто може підказати кольори Херсонщини, Таврії, Запоріжжя? Про Запоріжжя та Таврію я наприклад читав та чув, що викоритовали золотисті та похідні від фарбування цибулею кольори. Хотілося б ці відомості перевірити.

 
BulletДата: П`ятниця, 2008-02-08, 6:34 PM | Повідомлення # 34
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Степовик)
3) Вшивка у сорочки так званих купонів не є відступом від канонів?(бо як мені розповідали вишивка наносилася відразу на полотно, чи так було не завжди)

я десь уже відписувала про це...
Уявіть, що ви - середньостатистичнийукра\нський селянин, зайнятий на городині чи в полі. Вам бракує часу на те, щоб порспати, не кажучи вже про вишивання. Думаю, нашивання купонів було варіантом економити час і продловжити вік старій вишиваній сорочці, просто зрізавши вишиті частини зі старої сорочки і нашивши їх на нову.

Просто зараз ДЛЯ СПРОЩЕННЯ ПРОЦЕСУ (!!!) вишивають спершу купони, а потім вже нашивають. Раніше ж вишивали просто на сорочці, а коли та виношувалась і протиралась , то вишивку відрізали і нашивали на нову. smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
malvinkaДата: Вівторок, 2008-02-12, 7:51 PM | Повідомлення # 35
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 30
Нагороди: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
usb22swl, ganzya, дякую. biggrin
Скажіть, а ви не можете викройки виложити у окрему тему, щоб легше було знайти іншим?
 
BulletДата: Вівторок, 2008-02-12, 8:49 PM | Повідомлення # 36
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (panterapeliroja)
Думаю, що тканина для сорочки краще взяти потемнее типу лляний а нитки побелее щоб візерунок було краще видне, як уважаєте?

бачила дуже гарну чоловічу вишиванку з солов"їними вічками і мережкою - все білим по білому, але з тонкими контурами чорною ниткою. НЕПЕРЕВЕРШЕНО!!

Quote (malvinka)
Скажіть, а ви не можете викройки виложити у окрему тему, щоб легше було знайти іншим?

Уже виклали у відповідний розділ: Викрійки українських сорочок
Дякую форумачнам, що розмістили ці викрійки в інтернеті для загального доступу.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
hlopchinaДата: Неділя, 2008-02-17, 0:07 AM | Повідомлення # 37
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Цікаві на мій погляд візерунки чоловічих вишиванок.



:)
 
НареченаДата: Середа, 2008-07-09, 8:57 AM | Повідомлення # 38
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 49
Нагороди: 0
Репутація: 26
Статус: Offline
hlopchina, не просто цікаві, а чудові. Це гуцульсяка вишивка, яка притаманна деяким районам на Івано-Франківщині. Шкода що не можна розгледіти взір схематично(

Siamo felici quando siamo insieme:)
 
TanaДата: Середа, 2008-07-16, 12:46 PM | Повідомлення # 39
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Знайдено в мережі:
Сорочка чоловіча за 1750 грн. Ще одна.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Середа, 2008-07-16, 12:53 PM | Повідомлення # 40
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Допоможіть у пошуку схем для вишивання чоловічих сорочок (Ваші пропозиції - схеми!)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.