| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 2:38 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Викрійки » Викрійки українських сорочок (Викладено нашими форумчанами)
Викрійки українських сорочок
BulletДата: Вівторок, 2008-02-12, 8:48 PM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
39 випуск журналу "Вишиванка". На 6-7 сторінках описується як розкроїти чоловічу ча жіночу українську сорочку.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net


Повідомлення відредагував Bullet - Неділя, 2011-06-26, 2:53 AM
 
TanaДата: Середа, 2008-02-13, 11:58 AM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
homasjaДата: Середа, 2008-02-13, 3:55 PM | Повідомлення # 3
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Скажіть , будь ласка, може хтось шив жіночу сорочку по такій викрійці, як в журналі "Вишиванка".
Я шити не вмію, тому, щоб потренуватись, спочатку шила сорочку дочці. І саме по схожій викрійці. Але коли вже було майже все готово, на примірці дочка почала скаржитись, що сильно стягує по спинці, неможливо витягнути руки вперед. Я почала приміряти, шукати в чому причина і виявилось, що стягує через те, що лінія плечей на викрійці горизонтальна. Прийшлось розпорювати і зрізати

Ось так приблизно.
Може причина також в чомусь іншому. Хто вміє шити, прокоментуйте і дайте рекомендації.
Пропоную спільними зусиллями створити ідеальну викрійку.


Повідомлення відредагував homasja - Середа, 2008-02-13, 8:10 PM
 
BulletДата: Четвер, 2008-02-14, 0:42 AM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (homasja)
на примірці дочка почала скаржитись, що сильно стягує по спинці, неможливо витягнути руки вперед. Я почала приміряти, шукати в чому причина і виявилось, що стягує через те, що лінія плечей на викрійці горизонтальна.

Повірте, насправді тягнуло по іншій причині. Або ви неточно пояснили незручність на примірці.
Скіс плеча не має стосунку до можливості витягування рук.
Мені важко уявити, що у вас насправді сталось, але певну проблему з руками має наш Президент (уважно гляньте на його жахливі жести з витягуванням рук з рукавів). Зазвичай це відбувається, коли плече і голівка рукава невірно посаджені на конкретну фігуру (Мене досі дивує, звідки у такої високої посадової особи звички колгоспника, що користується дешевими непідігнаними піджаками...)

Хомася, можете конкретніше пояснити, що там з витягуванням рук у вашої доні було? Мені цікаво, як кравчині smile

Звертую вашу вагу також на те, що українська сорочка передбачає для жіночої фігури з покатими плечима спеціальний і дуже зручний крій *реглан*, неймовірно зручний. У вас же на картинці звичайний вшивний рукав. Такі зазвичай є чоловічі сорочки. Питань з покатостями майже ніколи не виникає, тому що у чоловіка анатомічно так влаштовано, що плечі пряміші (кістки і м"язи), ніж у жінки.

Для мене, зізнаюсь, великим подивом є неспроможність багатьох жінок зробити викройку сорочки-вишиванки. Мабуть, тому що я сама шию і це видається очевидним. Не ображайтесь на мене, будь ласка, шановні вишивальниці.
Але я вже неодноразово писала про те, що завжди є можливість купити будь-який випуск журналу БУРДА МОДЕН (ДІАНА моден етс), тому що в кожному числі є жіночі блузи з вшивними рукавами. Там же написано, як зняти мірки (для НЕ кравчинь), по отриманих даних перенести на кальку викройку і шити собі на здоров"я smile Виріб майже ідеально сидітиме на вас smile Ідеальніше - лише у ательє інд. пошиву smile Хіба це не вихід - журнал Бурда?...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Четвер, 2008-02-14, 0:44 AM | Повідомлення # 5
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
homasja, забула додати: якщо у вас фігура з грудьми, то при подібній побудові (як ви на своїй картинці показали) ви матиме ще проблеми з посадкою в районі грудей....
Повірте, один раз заплатити 13,50 грн за журнал з купою викроєк - то спокійніше спатимете... wink
Тримайте нас в курсі пошива сорочки smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
homasjaДата: Четвер, 2008-02-14, 9:23 AM | Повідомлення # 6
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
А скажіть, як називається той журнал з купою викрійок wink і де його можна купити (заказати).
А щодо сорочки, то я її вже пошила. Шила як могла, тобто є купа огріхів, за які мене б розкритикувала кожна порядна кравчиня, але мені вона страшенно подобається і я думаю, що наступна буде ще краща. Але ще треба спромогтись вишити наступну сорочку. Дочка вже криком кричить, що "шикарна" сорочка потрібна саме їй і крутиться навколо моєї, примовляючи, що цю сорочку буде носити вона і її діти і онуки.... biggrin
Може десь спроможусь викласти фото.
 
TanaДата: Четвер, 2008-02-14, 3:10 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Для мене, зізнаюсь, великим подивом є неспроможність багатьох жінок зробити викройку сорочки-вишиванки. Мабуть, тому що я сама шию і це видається очевидним. Не ображайтесь на мене, будь ласка, шановні вишивальниці.

Ні, не ображатимемсь. Я шила сорочку наосліп, то було в дитячому театрі, де в Лесиній "Лісовій пісні" була я Долею. Сорочка вдалась, мабуть, як початківцю. Ще й досі вона "працює".
Але там була особливість крою -- пухликами збиралась на грудях окремимою деталлю.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Четвер, 2008-02-14, 5:08 PM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (homasja)
А скажіть, як називається той журнал з купою викрійокі де його можна купити (заказати).

Журнал BURDA Moden
купити на будь-якій розкладці журналів, на Петрівці тощо...
(я в шоці, де ви живете, що не чули такого журналу???)))
smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
homasjaДата: Четвер, 2008-02-14, 8:01 PM | Повідомлення # 9
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Вперше чую, щоб в Бурді були викрійки української сорочки.
 
BulletДата: П`ятниця, 2008-02-15, 1:28 AM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (homasja)
Вперше чую, щоб в Бурді були викрійки української сорочки.

Та ну капець! Вибачте, я не буду двічи передруковувати своє повідомлення. Читайте його уважніше. angry



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
homasjaДата: П`ятниця, 2008-02-15, 10:22 AM | Повідомлення # 11
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Мабуть ми говоримо про різні речі. Блуза "з вшивними рукавами", на мою думку, не має права називатися українською сорочкою. В автентичних сорочок є свої особливості крою, розташування вишивки, швів, ниток і т.д.
Пані Bullet, дякую за пропозицію. Але мене цікавлять викрійки саме автентичних українських сорочок.


Повідомлення відредагував homasja - П`ятниця, 2008-02-15, 10:30 AM
 
BulletДата: Понеділок, 2008-02-18, 4:09 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (homasja)
Мабуть ми говоримо про різні речі. Блуза "з вшивними рукавами", на мою думку, не має права називатися українською сорочкою

))))))))))))))))))))))))))))))))

ДОвго сміялась smile
- це розміщений вами малюнок. Саме це і є основа сорочки з вшивними рукавами smile
На яких ми мовах говоримо?:)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
usb22swlДата: Вівторок, 2008-03-04, 11:43 PM | Повідомлення # 13
почесний перекладач книжок на веб-полиці
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
І від мене питання:
Може хтось викладе свій прайс?
Тобто скільки (приблизно) буде коштувати викройка чоловічої сорочки, залежно від тканини.
Я ось хочу купити саму викройку, мені й цікаво скільки то буде коштувати.

Добавлено (2008-03-04, 11:43 Pm)
---------------------------------------------
ПРОДАТЕ МЕНІ ВИКРОЙКУ!!!!!!!!!!!!!!! cry

 
K_MarinaДата: Понеділок, 2008-03-10, 2:16 PM | Повідомлення # 14
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
дозволю собі втрутитись в діспут. Зараз шиють богато сорочок, так би мовити стілізованих під українську вишиванку. Такі сорочки ми бачимо на Андріївському узвозі и т.п. Такі сорочки крояться так: прямокутник довжиною, яка буде дорівнювати довжині майбутньой сорочки, а шириною десь 1,5 (на худеньку дитину чи дуже худеньку дівчину - 2 обхвата грудей). Для плеча робиться скіс - 30-45 градусів. Рукав - так би мовити - реглан, але дещо спрощений. Довжина рукава вимірюється від початку шиї и до того рівня, де ви бажєте, щоб рукав закінчувався (зап'ясток, лікоть і т.п.). Зверху рукава знов таки робится скіс, довжиною він має дорівнювати довжині скосу на поличках, кут скосу теж десь 30 градусів з обох боків.
Але наші предки навіть на початку віку так не шили.
В першому пості цієї теми є ссилка на журнал Вишиванка. Там наведено класичну сорочку - хлоп'янку. Цей тип крою був характерен для чоловічіх сорочок, а також для жиночіх в деяких районах України, наприклад в Тернопільскій обл. Але це був далеко не єдиний тип сорочок, який носили на тій самій тернопільщині. До тогож вишивку ціїй сорочки навряд чи можно вважати автентичною. Так, для хооп'янки дійсно характерен рослинний (квітковий) орнамент, але наведений в цьому журналі вариант скоріш авторський сучасний, ніж традиційний. Але та сорочка дуже гарно виглядає, навіть собі такую захотіла. Саме такий тип сорочок е єдиним варіантом сорочок с вшивним рукавом, які шили на Україні.

Додано (2008-03-06, 1:24 Pm)
---------------------------------------------
До сорочок з вшивним рукавом можливо, мабудь віднести сорочки на кокетці. Кокетка кроїлася тоді дущо вужчью, ніж зараз. Якщо зараз кокетку в основному кроят від плеча до плеча, то тоді це було не так. Щоб определити щирину кокетки я би встала ровно и заміріла відстань від однієй лямки бюстгалтера до іншої - це і була б ширина кокетки.

Додано (2008-03-06, 1:27 Pm)
---------------------------------------------
Були сорочки і з широкою, майже як зараз, кокеткою, але такі сорочки мені зустрчалися рідко. Треба сказати, що сорочки з кокеткою - це наймолодший тип крою, він прийшов на Україну на початку ХХ сторіччя.

Додано (2008-03-06, 1:51 Pm)
---------------------------------------------
А ось зараз спробую пояснити як кроїли основну кількість Українських сорочок. Вони кроїлися, як би мовити, з руковом типу реглан. Я зараз шию саме таку. Але я шию з домотканного полотна, самі розумієте - воно дуже дороге. Тому я намагаюся зробити ширину сорочки не дуже великою. Спрочатку експериментую з різними варіантами на чернетці - старій простині.
Спочатку поличку зробила прямокутною - такий варіант був більш поширений. Коли вшила рукав и присборила рукав та горловиту в мене почагло тягнути в районі грудей. Перш за все це пояснюєтся моїм бажанням зробити поличку вужчою - вона в мене не на багато ширше об'єму грудей (всього десь сантиметрів на 10). Тоді я зробила отой куточок, який вшивали під пахвами (просто квадрат, по одному з кожного боку, він пришивався в кут з'єднання рукава та полички) дещо більшим. Нажаль в цьому скані такого квадратика немає, але я сподіваюсь, ви зрозуміли, що я маю на увазі. Але, якщо зробити його надто великим, він, так би мовити, висить мішком, і мені не подобається, не дивлячись на це самє такі великі куточки і робили наші предки (жінкі то були гарні - не то що зараз: шкіра та кістки), тому об'єм в грурудях потрібен був великим. Тому я зробила невеликий скіс на поличках, такий який навела пані homasia, і тягнути стало дещо меньше. Такий скіс не був дуже характерним для крою сорочок нашими предками, але інколи робився, тому я ще поекспериментую, і мабудь на цьому варіанті зупинюся. Якщо є питання - стучиться в мило - я в цієй темі спробую пояснити всі питання, на які змогу відповісти. В мене е пара цікавих книжок, але сканер чомусь дулі крутить останнім часом, а фоткі получаються дуже важки та і відно на них не дуже гарно.

Додано (2008-03-10, 2:16 Pm)
---------------------------------------------

Ось так виглядає класичний крій сорочки. Жіноча - це так звана с уставками. Ці уставки були як цільнокроєні з рукавом, так и відрізні, в другому випадку вони вшивались як оп основі, так и оп пітканню (утку).

Повідомлення відредагував K_Marina - Четвер, 2008-03-06, 7:27 PM
 
BoroДата: Субота, 2008-03-22, 8:44 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (usb22swl)
Тобто скільки (приблизно) буде коштувати викройка чоловічої сорочки, залежно від тканини.
Я ось хочу купити саму викройку, мені й цікаво скільки то буде коштувати.

Купуйте у виробника ТУТ Схема з викрійками коштує 3 грн
Перепродують їх багато магазинів, наприклад ЦЕЙ. тут уже ті ж самі по 5,25 грн
 
вiкуляДата: П`ятниця, 2008-04-04, 5:40 PM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Лизонька,перезалей пожайлуста свои файлы с выкройками или отправь по эл.почте.спасибо.vyt-viktoriya@yandex.ru

Повідомлення відредагував вiкуля - П`ятниця, 2008-04-04, 6:29 PM
 
BulletДата: П`ятниця, 2008-04-04, 9:10 PM | Повідомлення # 17
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (вiкуля)
Лизонька,перезалей пожайлуста свои файлы с выкройками или отправь по эл.почте.спасибо.vyt-viktoriya@yandex.ru

будь-ласка, уважніше читайте дописи користувачів. Я просто переписала дописи користувачів Ганзя і usb22swl. Тому нічого перезаливати я не можу.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: П`ятниця, 2008-04-04, 9:12 PM | Повідомлення # 18
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Boro)
Купуйте у виробника ТУТ Схема з викрійками коштує 3 грнПерепродують їх багато магазинів, наприклад ЦЕЙ. тут уже ті ж самі по 5,25 грн

Boro, зауваження: уважно читайте, про що йдеться в даній темі.
Виробник, на якого ви вказали, продає лише схеми вишивки сорочок, а не викрійки.
Ваш допис буде видалено. Не я зла, просто інші форумчани вказують мені на такі недоліки інших.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
malvinkaДата: Субота, 2008-04-05, 0:32 AM | Повідомлення # 19
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 30
Нагороди: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
biggrin не повірите, насправді у "Вишивка хрестом", на яке є посилання у попередніх постах, є серія "Сорочки". У наборі є схема та ВИКРІЙКА чоловічої сорочки. Тижні 2 назад купила. Зараз переді мною лежить. Купила за 4,5 грн у ТЦ на м. Житомирській. У наборі пропонується 4 розміри: розмір 44-46, 46-48, 50-52, 52-54.

Повідомлення відредагував malvinka - Субота, 2008-04-05, 0:33 AM
 
usb22swlДата: Субота, 2008-04-05, 2:28 AM | Повідомлення # 20
почесний перекладач книжок на веб-полиці
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
вiкуля, ось перезалив все одним файлом + деякі скани з книг.
Рапіда: _http://rapidshare.com/files/104918016/____.rar.html
UA-IX: _http://upload.com.ua/get/900169496
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Викрійки » Викрійки українських сорочок (Викладено нашими форумчанами)
  • Сторінка 1 з 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.