| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 11:30 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: монах, Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Відродження системи українських родових знаків
Відродження системи українських родових знаків
OgnejarДата: Понеділок, 2009-02-23, 5:45 PM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Одразу, не зрозуміло, що тут робить тема про створення системи українських родових знаків, аналогу геральдики. Однак, вона має місце і тут smile

Зпочатку представлюсь, я адмін сайту, який буде запущенний на цьому тиждні, він називається "Діти Землі Слов'янської", він зроблений дослідницько-просвітительскою організацією "Насліддя слов'ян".

Для нас традиції символів, орнаментів та іншого мають велике значення. Саме тому, ми вирішили зробити нашу, власну систему, з урахуванням відомих традицій, яки дійшли до нашого часу. Не буде оминутим і досвід геральдики.

Герб - це німецьке слово, тому, ми в нашій системі від нього отказалися і зробили власну назву - "родознак" (родовий знак), яка утворена слов'янськими коренями.

Напрямів родознаку буде три: християнський (православний, на основі традицій христианізованої Русі), язичницький (родові знаки слов'ян до 10 століття), позаконфесійний (більш вільний напрямок, для творчих людей :))

Більше інформації викладу пізніше.

Ми хочемо інтегрувати й системи символів з вишиванки, але, це дуже складно, бо аналізувати необхідно багато інформації.

Є регіональні традиції вишиванки, можливо за цим принципом можена буде разробити та інтегрувати вишиванку у систему родових знаків.

Поки що, ми розробляємо родознаки безкоштовно, при цьому, родозначник - вільний та захищенний юридично.

Усі бажаючі, зможуть подати заявки на нашому майбутньому сайті.

У якості прикладу,
Проект родового знаку Миргородських:

Взагалі, нам потрібні люди, які знаються на вишиванках добре.

Повідомлення відредагував Ognejar - Понеділок, 2009-02-23, 9:36 PM
 
abilanДата: Понеділок, 2009-03-02, 12:38 PM | Повідомлення # 2
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Дуже цікава тема буде. Ви, мабудь, чули про "чаровниць". У нас у Запоріжжя зьявилось це обьєднання. Навчають, та інше. На перше знайомство, цікаво. Але здається не дуже воно наше. Як для мене - щось не моє, відчуваю dry , але не розумію wacko . Може хтось пояснити зможе.

Дуже цікаво дізнатися про регіональні особливості вишиванок. Особливо цікаві мої, запорізькі. Тут кого тільки не було і наплутано багато, але...


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
shtynkaДата: Вівторок, 2009-03-03, 10:03 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Цікава тема для мене, хоча б тому, що ми земляки )))
Ognejar, бажаю якнайшвидше відкрити свій сайт.
Щодо традицій вишивання суто запорізького регіону - я найбільше зустрічала інформації, що це переважно червоно-сині вишивані речі (рушники, сорочки), геометричні орнаменти...
Але я бачила рушники та картини, що вишивала моя бабуся на початку 20 століття (Гуляй-поле, потім с.Розумівка) - там птахи, рослини, і розмаїття кольорів, багато кружева та мережок... І це переважно гладь, а не хрестик, хоча хрестик теж зустрічався (більше на картинах та подушках).

abilan, що за об"єднання таке? Чесно, перший раз чую. Цікаво дізнатись більше інформації. Хоча я досить скептично ставлюсь до такого роду новоутворень.

Доречі, було б цікаво знати один одного в обличчя в нашому непростому місті ))) Якщо на форумі є іще земляки із Запоріжжя - пишіть в приват!


Моя майстерня
 
abilanДата: Вівторок, 2009-03-03, 10:54 AM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Отож і мене все тягне на мережки, гладь, викалування, вирізування. І на степові кольори. Та на біле по білому - аж млію від цього!.. Дуже цікаві книги знайшла тут на сайті, учора читала з ноутбука, аж доки очі не зліпалися, та мозок не всю інформацію приймав. Але, таки про запорожців вкарай мало... Щодо знатися - підтримую. Але не знаю, як писати у приват, можливо Ви мені, пані Тетяна, на abilan@mail.ru напишите свого мобільного, а я Вам передзвоню з радістю. Чекатиму. А розповім про це обьеднання.

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
OgnejarДата: Середа, 2009-03-04, 0:57 AM | Повідомлення # 5
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Сайт відкрився:

http://deti-zemli-slavyanskoi.org/

Там родознаки, щє не додавалися, я додам трошки пізніше на цьому тижні інформацію.

 
kalynaДата: Середа, 2009-03-04, 10:14 AM | Повідомлення # 6
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 90
Нагороди: 0
Репутація: 7
Статус: Offline
Привіт землякам з Запоріжжя. Ви праві, інформації про вишивку запорізького краю мало. Одного разу дивилася передачу по ТВ з цього приводу. Орнаменти прийшли до нас з Полтавської та Чернігівської областей, коли було заселення нашого краю. По розповідям знайомих вишивали переважно троянди на сорочках.

 
OgnejarДата: Середа, 2009-03-04, 2:04 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
kalyna

Привіт землякам!

Полтавщина, на мою думку, один з чистійших регіонів і найбільш україноправильних, якщо можна так сказати. Саме там, говорять по українські правильніше ніж у всіх інших регіонах. Хоча, етнічно наша мова йде від запорозьких козаків, то й регіон набагато більше.

Просто, я розглядав, як у різних регіонах говорять по українські. Це моя власна думка.

Тому, можливо там й не тільки мова добре схоронилась, а й традиції вишивання.

Цікаво, що найбільш розповсюдженні взагалі серед слов'ян у вишиванках кольори: білий, червоний та чорний. Не зрозуміло, чому панслов'янский флаг з синім кольором, замість чорного.

Взагалі то й, справжній флаг українців - червоно-чорний, під ним воювали усі, хто боровся за незалежність України. А чому. Я гадаю, що це традиційно так, бо на заході України була Червона Русь, а на сході - Чорна Русь (Чернігівщина), то й ці два кольори ніби й символізують кровь і землю, як найбільш дороге українцям.

Вибачаюсь, відійшов від теми

 
SchastyachkoДата: Середа, 2009-03-04, 3:20 PM | Повідомлення # 8
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
Шановний Ognejar, в Полтавській області говорять "найбільш правильніше, ніж у всіх інших регіонах" тільки тому, що саме полтавська говірка стала основою сучасної української мови, оскільки Котляревський написав свою "Енеїду", опираючись саме на Полтавські говори. А Котляревський, як відомо, є зачинателем української літературної мови. А суржики і говірки різних регіонів, які Ви чули, теж мають право на своє існування, оскільки районування кульури в Україні склалося історично.
P.S. Дуже перепрошую модератора за оффтоп.
 
TanaДата: Середа, 2009-03-04, 4:06 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Повністю підтримую Schastyachko.

Ognejar, найбільш поширені й уживані кольори у вишиванні -- червоний і синій (індиго). Чорний з'явився лише з появою анілінових фарбників. Класичні полтавські рушники -- чернецькі -- шиті саме червоним і синім. Полотно -- вибілене, близьке до білого. Чорного нема взагалі!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
OgnejarДата: Середа, 2009-03-04, 11:22 PM | Повідомлення # 10
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Schastyachko,Tana

Дякую за інформацію.

По об'єктивним причинам я не можу знати все smile Тому, мені необхідно зібрати, як найбільше інформації, що я і роблю.

Сайт у такому вигляді теж буде тимчасово, бо двомовність таким чином - це дуже незручно, але поки що немає можливостей переробити, як треба.

Мені цікаво, чи є десь інформація, як рушники вішались у хатах, у яких місцях, що з цим було пов'язано, як омога більше проце та про регіональні відмінності по рушниках, як їх розподіляти.

 
SchastyachkoДата: Середа, 2009-03-04, 11:40 PM | Повідомлення # 11
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
У моєї прабабусі рушники висіли на вишитих картинах, фотках, заставлених в рамки. над образами висіли так звані божники. В старій хаті, яка була зруйнована ще задовго до мого народження рушники вішали над вікнами, з розповідей знаю, що на тих рушниках була вишита якась особлива символіка, яка ніби захищала від нечисті. Оскільки, інформація моя далеко неповна і цілком можливо не зовсім достовірна (бо кажу ж не бачила сама нічого, тільки слухала щось таке, та й то неуважно мабуть:)), то раджу вам звернутися до книг та наукових праць, до людей, які глибше досліджували ці питання.
 
СвітланкаДата: Четвер, 2009-03-05, 11:27 AM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Ognejar)
Полтавщина, на мою думку, один з чистійших регіонів і найбільш україноправильних, якщо можна так сказати. Саме там, говорять по українські правильніше ніж у всіх інших регіонах.

доволі розповсюджена думка... я таке чула не один раз smile і в цьому, як на мене, є правда.... адже на заході нашої держави мова зазнала впливу польської, румунської, молдовської мови тому там так багато своєрідних слів... які інколи важко зрозуміти не те що назвати українськими smile та й культура західних областей зазнавала змін під впливом розвиненої західної культури.....
щодо східних областей то там мова теж зазнавала впливу російської мови... яку добре нав"язували людям.... а українську вважали мовою селян sad але за думкою істориків культура на сході України не могла збагатитися культурою Росії, бо на той момент наша країна була багатшою в цьому плані.... тож нашою культурою збагачувалась Росія smile
Саме тому і вважають більш "правильною" українською мовою саме полтавську ( я спілкувалась з полтавчанами і можу сказати що дійсно у них гарна українська мова.... та й маленький племінник вихований у недригайлівської бабусі так гарно спілкується українською мовою.... що навіть я вчусь у читирирічної дитини shy української мови)

прошу вибачити мене що не по темі.... але така гарна дискусія.... не втрималась shy



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка


Повідомлення відредагував Світланка - Четвер, 2009-03-05, 11:28 AM
 
OgnejarДата: Четвер, 2009-03-05, 11:40 AM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Schastyachko

Де б їх знайти, цих людей. Як правило, вони у похилому віці і не заходять до інтернету взагалі. sad

Я гадаю, що ця традиція пов'язана з рушником дуже добре підходить под родові знаки. Наприклад, можливо започаткувати традицію, щоб родові знакі не просто, як герб, якийсь, який валяється серед дипломів десь, а що вони весіли у кімнаті, разом з рушником. Це відродить одну традицію і додасть традицію втрачену smile

Світланка

Так, наш сайт буде розповсюджувати інформацію про репрессії української мови. У мене є повна інформація по цим справам. Такі міфи, як "мова селян", "окраїна" та інші створювались свідомо і були певні люди, які відповідають за цю пропаганду.

Повідомлення відредагував Ognejar - Четвер, 2009-03-05, 11:43 AM
 
SchastyachkoДата: Четвер, 2009-03-05, 1:57 PM | Повідомлення # 14
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
Ognejar, життя - не тільки інтернет:) будьте активні, живі, шукайте!!!
 
TanaДата: Четвер, 2009-03-05, 6:48 PM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ognejar, краще місцевого краєзнавого музею порадника не знайти.

Читайте також, наприклад "Вишивку східного Поділля" Причепіїв, там родові знаки на нафрамицях дуже детально описані й проаналізовані, і дійсно містять родові знаки. Ви зачепили великий культурний і звичаєвий пласт, починайте з конкретного, маленького smile


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
abilanДата: Четвер, 2009-03-05, 9:52 PM | Повідомлення # 16
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Повернусь до кольорів та символів запорізького краю. Народна майстриня, у якої я навчалась на початку 90-х, пояснювала мені так. Кольори вишивки відображують кольори тієї землі, де вишивали ту чи іншу річ. Запоріжжя - степ і кольори тут степові, тобто ковиль, сухі дерева, інколи маки... А блакитний колір - це ж васильки степові, синій - ще Дніпро і його не можна не вшанувати. Згадуючи слова народної майстрині, що у нашого краю вишивка схожа з Поліссям, пофантазую. Можливо, біле по білому - то ромашкове поле на ковилі?... Щодо символів - тут складніше... Мені складніше... Зовсім складно... Треба шукати.

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
OgnejarДата: П`ятниця, 2009-03-06, 11:54 AM | Повідомлення # 17
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Tana

Я б з задоволенням почитав би цю книгу, але електроної версії у інтернеті не знайшов. Можете будь ласка дати електронну версію цієї книжки, якщо звичайно маєте? smile

Я знаю, що я зачипив велику тему. Але, я займався років 5 символізмом слов'ян і вирішив, що треба свою працю у щось вкласти, а не оставити безплідною. smile А оскільки довелося багато спорити з геральдистами, я вирішив, а чому це європейці повинні вирішувати, як нам правильніше робити родові знаки? Чому ми маючі великі власні традиції, шукаємо щось у чужій геральдиці?

Традиції мають великі цінності особисто для мене smile

Schastyachko

Я гадаю, що з часом все саме знайде мене, якщо я не знайду wink

abilan

Дякую за інформацію. Я гадаю, що кращє починати вивчати регіонально, ось вже є Запоріжжя, Поділля smile

 
abilanДата: П`ятниця, 2009-03-06, 10:27 PM | Повідомлення # 18
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Та де ж воно є те Запоріжжя... Десь у віках заблукали коріння. Тільки прослуховуєшься себе з надією, що генетична памьять підскаже. Саме тому і шукаю інформацію про символи де можу. Буду дуже вдячна всім за допомогу. Поспілкуюсь зі спасівцями нашими, якщо щось дізнаюсь нови - напишу.

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
TanaДата: Субота, 2009-03-07, 11:09 AM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Ognejar)
Tana Я б з задоволенням почитав би цю книгу, але електроної версії у інтернеті не знайшов. Можете будь ласка дати електронну версію цієї книжки, якщо звичайно маєте?

Маю оригінал. Ще не переводила в цифровий вигляд.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
OgnejarДата: Субота, 2009-03-07, 8:48 PM | Повідомлення # 20
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Tana

О, було б добре, якщо би ви виклали smile

abilan

Дякую.

Скоро, буде перший варіант родознаку smile

 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Відродження системи українських родових знаків
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.