| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-25, 5:50 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Художня набивка по тканині
Художня набивка по тканині
JasjkaДата: Четвер, 2010-11-11, 1:17 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline

У нас на Івано-Франківщині техніка називається "художня набивка на тканині",а в інтернеті та сама техніка носить назву Punch needle .
Ось які роботи я знайшла
biggrin :




Мої роботи:D


Творча майстерня

Повідомлення відредагував Jasjka - Четвер, 2010-11-11, 1:18 PM
 
BulletДата: Четвер, 2010-11-11, 2:14 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Jasjka)
Мої роботи:D

безсумнівно, втої роботи кращі за взірці з інтернету.
Мені цікава ця техніка, але здається непрактичною... Чи практична?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2010-11-11, 3:08 PM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Якщо я не помиляюсь, так раніше килими робили?...
Гарно, приєднуюсь до запитання про догляд... І похвалю найбільше 1 і 4 роботи. Jasjka, небо вийшло рерихівське, а писанки -- підтримали традицію своїм самобутнім мистецтвом!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
JasjkaДата: Четвер, 2010-11-11, 3:40 PM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Перша в спику моїх робіт це моя дипломна робота (декоративне вирішення архітектури),на ній зображена Івано-Франківська ратуша.А 4 "Писаночки" дійсно зроблена з різних схем писанок,і також дипломна biggrin
Я постараюсь провести невеличкий мастер-клас smile Bullet, це робиться легко і не потрую великих зусиль biggrin Тюльпани я зробила за тиждень(2) Tana, дісно таки робили килими,але іншим інструментом biggrin Зараз підготую і покажу biggrin


Творча майстерня
 
parsДата: Четвер, 2010-11-11, 3:44 PM | Повідомлення # 5
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Краса неймовірна! smile cool

всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
JasjkaДата: Четвер, 2010-11-11, 4:41 PM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Про художнню набивку по тканині матеріалу немає,в смислі є,але ніде не афіширується,не друкується,шукала biggrin ,тому розкажу своїми слова,и розкажу про свої маленькі секрети wink Ця техніка ще з СССР,памятаю як до нас в школу приходили і шукали бажаючих цьому навчитись.,знайшла ще стару роботу своєї прабабусі.
І так нам треба клей ПВА,тканину ,її використовують для малюванням маслом,чи стару простінку,ножниці,голка проста,інструмент,підрамник,можуть бути і пальца,залежно від розмірів роботи,нитки,у мене вони акрилові,так мовити базарні,а можна виклористовувати ірис,шовкові,вовняні,муліне,а також трикотажні,маркер.
І так,спочатку малюємо ескиз,наприклад я взяла міську ратушу(мені подобається робити архітектуру),і ось,що у мене вийшло(готовий ескиз).Збільшуємо до натюральної величини,тої яка нам потрібна,можна самому,я практикую на ксероксі.Натягуємо підрамник,але не сильно smile У мене розмір роботи 80х100см,тому свій збільшений варіант я між собою склеюю.Для перенесення рисунку,я використовую вікно,а в цьому випарку цілу віконну раму.Для перенесення я використовую маркер,щоб було видно лінії-горизонту,так би мовити розбиваю рисунок на площиниРисунок у же перенесли і приступаємо до головного-набивки6берем просту голочку засиляєм нам потрібну по кольору нитку,протягуємо через інструмент ,ставим інструмент під кутом 45 градусів і держим як ручку ,набиваєм площу одним нам потрібним кольоров,стараємся так щоб не було видно на лицевій стороні тканини,один біля одного ,Ось так виглядає сам процес .
Довжину петель можна керувати на самому інстременті(має накладки,які можна знімати),високі,маленькі чи навіть середні,я так робила сама архітектура має більший ворс,дерева - середній,а фон-маленький.Петлі можна залишати в такому виді як є(я залишаю),а можна обрізати в кінці роботи.
Мій секретик-готову роботу з виворотної сторони я покриваю тонким шаром клею ПВА,даю висохнути.Робота тоді стає пружною,не звисає :D(це стосується картин) Готову роботу оформляємо в рамку,або робимо подушечку,тоді клею не треба.
Роботи можна прикрашати петельками,чи іншим швом,макраме,можна створювати цілі композиції взявши бусинки,металічні,деревяні деталі,шкіру.
Надіюсь ви все зрозуміли з моєї розповіді biggrin Удачі на практиці!!!


Творча майстерня

Повідомлення відредагував Jasjka - Четвер, 2010-11-11, 4:43 PM
 
montanДата: П`ятниця, 2010-11-12, 10:38 AM | Повідомлення # 7
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 197
Нагороди: 1
Репутація: 51
Статус: Offline
Quote (Tana)
приєднуюсь до запитання про догляд

Я колись ще в школі зробила в цій техніці кілька подушечок з козаками з мультика. Вони нормально прались, це, напевне, залежить від ниток і довжини ворсу. Я брала, здається, якісь бавовняні в клубках (на вигляд схожі на ірис, але м"якші, нитка скручена з кількох, легко розділялися). Потім, коли ми переїжджали, віддали ті подушки сусідам на дачу, здається, вони є ще у них досі.


 
AtisДата: Неділя, 2011-10-02, 11:52 AM | Повідомлення # 8
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 20
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
а я пам' ятаю, як була маленькою, то мама теж в такій техніці робила подушечки. Вони так мені подобались. Хотілось би зараз спробувати. А підкажіть, будь ласка, де можна придбати такий інструмент, (думаю, що в мому маленькому містечку такого добра не знайдеться)
 
Оксана5Дата: Понеділок, 2011-10-03, 9:11 AM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Репутація: 30
Статус: Offline
Quote (Atis)
думаю, що в моєму маленькому містечку такого добра не знайдеться)

Я бачила у Львові на Водогінній (по Зеленій біля колишнього банку Дністер). Якщо цікаво, то можу взнати ціну.
 
MartinaДата: Понеділок, 2011-10-03, 4:06 PM | Повідомлення # 10
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Тобто інструмент для набивки продається "фабричного" виробництва? Я бачила подушки, прикрашені у подібній техніці в селі на Черкащині. На білій наволочці був квітковий візерунок з торцевої частини. Подушки були складені гіркою на ліжку вишитим малюнком вперед. Так інструмент для набивки був зроблений із голки, взятої із системи для переливання крові і у голці був просвердлений отвір.
 
JasjkaДата: Понеділок, 2011-10-03, 4:37 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Quote (Martina)
Так інструмент для набивки був зроблений із голки, взятої із системи для переливання крові і у голці був просвердлений отвір.

Так,цю голку можна робити самому,саме так як ви говорите


Творча майстерня
 
AtisДата: Вівторок, 2011-10-04, 0:19 AM | Повідомлення # 12
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 20
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Quote (Оксана5)
Якщо цікаво, то можу взнати ціну.

Була би дуже вдячна. Ой а можна докладнше, як зробити таку голку, пліз. Бо у Львові буду аж в жовтні, а до того часу хотілось би попробувати саморобною.
 
MartinaДата: Середа, 2011-10-05, 10:12 AM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Я так зрозуміла, що інструмент має вигляд трубчатої голки з вушком біля загостреного кінчика. Тобто голка медична - це трубочка зрізана під кутом, отже вона буде легко проколювати тканину, а отвір треба зробити біля загостреного кінця щоб протягнути нитку як у вушко звичайної голки для шиття,а трубчаста форма дає змогу вільно ходити нитці всередині голки. Зараз медичні голки тонші ніж були раніше у ситемах для переливання, то не знаю чи щось з того вийде, чи не затонка вона буде щоб проходила нитка. Бажаю успіху!
 
AtisДата: Середа, 2011-10-05, 1:46 PM | Повідомлення # 14
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 20
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Дякую. А ще скажіть, як то так робиться, шо нитка знизу залишається і не висмикується???
 
JasjkaДата: Середа, 2011-10-05, 2:44 PM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Atis, а чому ви не дивитесь вище?У повідомлені №6 показаний весь мастер клас,все детально описано,голка у вас буде подібна як у мене(якщо навіть будите робити саморобну).І обов"язково покажіть сюди свою роботу wink

Творча майстерня
 
AtisДата: Середа, 2011-10-05, 8:56 PM | Повідомлення # 16
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 20
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Quote (Jasjka)
Atis, а чому ви не дивитесь вище?

Та я дивилась, але все одно шось не дуже доходить((( Напевне треба спробувати, тоді може все якось роз'ясниться. Дякую за терпіння і відповіді!
 
ТМКДата: Середа, 2011-10-05, 9:23 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Аби всі петельки з лиця були однакової довжини, потрібно зробити на саморобній голці упор. В мене на голочці буа такий кружечок з товстої гуми, тобто на голку був надягнутий десь на 3 см від загостренного кінця.

Додано (2011-10-05, 9:23 PM)
---------------------------------------------
Десь так



"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
JasjkaДата: Середа, 2011-10-05, 9:36 PM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Quote (ТМК)
Аби всі петельки з лиця були однакової довжини, потрібно зробити на саморобній голці упор. В мене на голочці буа такий кружечок з товстої гуми, тобто на голку був надягнутий десь на 3 см від загостренного кінця.

Я про це писала вище,навіть малюнки є.І можна комбінувати висоти ниток.А уже набиту роботу мастити клеєм ПВА,якщо це картинка,щоб нитки не вилазили.


Творча майстерня
 
ТМКДата: Середа, 2011-10-05, 10:16 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Quote (Jasjka)
Я про це писала вище,навіть малюнки є.

Звісно писала (гарний МК ), просто на малюнку голочка не саморобна, тому, для тих хто буде робити її сам, я звернула на це увагу, бо то важливо smile


"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
JasjkaДата: Четвер, 2011-10-06, 10:02 AM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Дякую ТМК, biggrin за роз'яснення
я може трошки не так пояснила як хотіла...з тими накладками на голці.Але дійсно,так як писала Atis, треба пробувати,і уже по ходу роботи задавати питання wink


Творча майстерня
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Художня набивка по тканині
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.