| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 11:19 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Оформлення вишивок » Питання щодо оновлення вишивок (як оновити вишивку не пошкодивши виріб?)
Питання щодо оновлення вишивок
xena0746413Дата: Субота, 2009-05-02, 2:17 PM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Вітаю, шановні вишивальниці та вишивальники. Мене звуть Оксана. Вишиваю декілька років. Улюблені мотиви – квіти. Переважно , невеликі квіткові композиції з маками, трояндами і т.п.
Нещодавно почала вишивати рушники. Подобаються геометричні орнаменти з поєднанням кількох контрастних кольорів. Типу львівські, тернопільські чи закарпатські.
У мене до вас дуже цікаве питання щодо оновлення (відбілювання) готового виробу – серветка, рушник, сорочка. Тобто чи можна взагалі оновити стару вишивку і як це зробити не пошкодивши узор ? От, для прикладу у мене є жіноча блуза з рукавом «ліхтарик». В рукавах колись була резинка. І той проміжок полотна, куди вона була продіта пожовтів від часу. Блуза біла, тонкий хлопок, вишивка – по краю горловини, спереду - від грудей до талії, вишиті рукава. Кольори вишивки червоний та чорний. Блуза так би мовити «нова», не ношена. Орієнтовний вік – близько 25 років.
Я її випрала, але залишки жовтого кольору залишились. Хлором відбілювати не можна, оцтом – не впевнена. Що порадили б ви ?


І ще… Якщо питання оновлення вишивки цікавить не тільки мене, можна розширити цю тему і давати посилання на потрібні ресурси.

 
BulletДата: Субота, 2009-05-02, 10:11 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
xena0746413, я би порадила спробувати засіб для.. миття посуду. Мене спасає в багатьох життєвих плямистих ситуаціях. На колір вишивки не вплине.

А щоб вишивки тримали колір довше , їх можна прополоскати в слабкому розчині лимонної килости.

Як свідчить досвід, не бажано прати вишиті і розписані речі порошком Арієль smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
xena0746413Дата: Неділя, 2009-05-03, 11:26 AM | Повідомлення # 3
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дуже дякую за пораду, Bullet ! Цікава інформація. Обов"язково спробую ! Приємного вишивання.
 
TanaДата: Неділя, 2009-05-03, 9:26 PM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
+1 за засіб для миття. Навряд чи допоможе Ваніш. Полощемо в підкисленій воді.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
xenaДата: Середа, 2009-05-06, 9:51 AM | Повідомлення # 5
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт, здається "Ваніш" у мене десь був. Але експериментувати точно не буду. Вишивка - не місце для експериментів.

P.S/ одне маленьке і важливе повідомлення : я змінила свій логін користувача xena0746413 на xena. Це пов"язано з тим, що при реєстрації система сайту сама додала до мого логіну зайві цифри. Я подумала, що вони і справді зайві. Так от, всі повідомлення від xena - то мої.

 
ganzyaДата: Середа, 2009-05-06, 12:24 PM | Повідомлення # 6
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
У меня был опыт выведения пятен с вышитого рушника, я выводила белизной (хлорка) но наносила кисточкой только на пятно, держа вышивку в руках и внимательно следя, чтоб хлорка не попала на вышитое, тут же прополаскивала под проточной водой, и потом полоскала с уксусом. Метод рискованный и годится только для безнадежных пятен, когда стоит вопрос вывести или выбросить.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
xenaДата: Середа, 2009-05-06, 7:21 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Пишіть будь-які поради з особистого досвіду. Буду вдячна і думатиму, як зробити краще. Знаєте, всяке ж буває... Я минулого року крашанки на вишиту серветку поклала. Яйця серветку покрасили наче веселка. А потім випрала з господарчим милом. На диво фарба відійшла як не було. Я і досі не знаю чи правильно зробила. Інтуітивно вишивку перу з господарчим милом (без відбілювача) бо є вже і з ним. Правда коли перу вода до 30 градусів. Тобто, ледь тепла. Краще взагалі холодною прати. Ніколи не поліняє (навіть акрилові яскраві нитки). Інколи полощу з додаванням оцту.
 
shtynkaДата: Неділя, 2009-11-29, 0:19 AM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
xena, дякую за тему. В мене теж є що відбілити - от як надихнусь тут, розповім що з того вийде.

Моя майстерня
 
Сестра_ЮліяДата: Неділя, 2009-11-29, 3:23 AM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
xena, я перу забруднені речі господарським милом турецького виробництва. "Дуру" зветься.Виводить навіть плями, яким не один рік. Але порада - пробуйте на невеликому шматочку те, зо обертке, щобне було розчарувань...

Повідомлення відредагував Сестра_Юлія - Неділя, 2009-11-29, 3:23 AM
 
nosiknataДата: Неділя, 2009-11-29, 7:09 AM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Quote (ganzya)
меня был опыт выведения пятен с вышитого рушника, я выводила белизной (хлорка) но наносила кисточкой только на пятно, держа вышивку в руках и внимательно следя, чтоб хлорка не попала на вышитое

те ж саме робила я, але з "Доместос", тут же прополоскати не догадалась і в результаті пляма там де і була, правда не від ржавчини (прищепка підвела) а від "Доместосу" - білого кольору на тілесному льоні angry ще й прямо на грудях!
Подруга закрила ту пляму 4-ма рядами коралів.... помагає вроді...



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
Ольга2006Дата: П`ятниця, 2010-01-15, 2:01 AM | Повідомлення # 11
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
допоможіть може хтось підскаже я вишила сорочку чоловікові, а після прання тканина дуже сильно сіла. Це вже все?? і може хтось підскаже як правильно прати вишиванки
 
pozitivДата: П`ятниця, 2010-01-15, 2:18 AM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 257
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Ольга2006, Особисто я перу лише вручну, у воді 30-40 градусів. Без тертя і надмірного знущання над тканиною, одним словом все як при делікатному пранні. А головне - на вишиванки беру лише якісну тканину і нитки.


Для позитивної людини хрестики - також плюси!

 
LudmilaДата: П`ятниця, 2010-01-15, 12:13 PM | Повідомлення # 13
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Quote (Ольга2006)
я вишила сорочку чоловікові, а після прання тканина дуже сильно сіла. Це вже все??

Подивіться на типи українських чоловічих сорочок, там є варіани з вставками в боковий шов та рукав. Думаю, що все можна виправити. А наступного разу коли будете прати не беріть дуже гарячу воду.



 
KalunaДата: Вівторок, 2010-05-11, 4:23 PM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Допоможіть порадою, як відновити зовнішній вигляд вишитої ікони (або хоч покращити). Вишила її 16 років тому, просто вставила в рамрчку без скла, а з часом вишивка частково втратила колір, запилилась... Прати не можна ні в якому разі:
1. наклеєна по периметру на картон;
2. використовувались нитки не дуже якісні (що змогла назбирати в той час) і можуть полиняти.
Можливо хтось має подібний досвід. Як "оживити" таку роботу?



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
ТетянаДата: Вівторок, 2010-05-11, 9:57 PM | Повідомлення # 15
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Kaluna, боюсь, таки доведеться розбирати. Хоча б для того, щоб закріпити фарбу на нитках. Відклеїти можна спробувати, пропаривши з вивороту над киплячим чайником. До речі, який був клей? І чи великий запас тканини від вишивки до зрізу? Якщо менше півсантиметра, то розбирати ризиковано... Приблизно у ті ж часи нас одна вишивальниця навчила, що погано фарбовані нитки муліне (бавовняні, в жодному разі не акріл!) треба прокип"ятити у міцному розчині солі з додаванням оцту. Якщо треба, спробую знайти ті старі записи. Інший варіант - швидко випрати у ледь теплій воді з милом, добре промити і замочити на кілька годин у воді з оцтом. Мені колись попались вишневі нитки, які дуже линяли. Виявила я це, звичайно ж, коли величезна вишивка була готова. Довелось по ходу прання перебудовуватись. Нічого - все відійшло і після оцту не линяє. А без розбирання - хіба що видути весь пил феном і почистити пилососом...
Повертаючись до питання про сорочку, яка стала мала - колись моєму ще майбутньому чоловікові подарували вишиванку, яка після першого ж прання у холодній воді геть збіглася. З тих пір перед вишиванням сорочок завжди замочую тканину, особливо, якщо там є хоч трохи льону і зовсім немає синтетики...


Повідомлення відредагував Тетяна - Вівторок, 2010-05-11, 10:02 PM
 
УкраїнкаДата: Вівторок, 2010-05-11, 10:25 PM | Повідомлення # 16
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 842
Нагороди: 2
Репутація: 287
Статус: Offline
Quote
перед вишиванням сорочок завжди замочую тканину, особливо, якщо там є хоч трохи льону і зовсім немає синтетики...


+1!(бо маю вже одну сорочку з тотачаним "манжетом" по низу та рукавом "три чверті") confused biggrin



"Чарівниця форума-2010: скарбник схем"
 
KalunaДата: П`ятниця, 2010-05-14, 7:53 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Знайшла, цікаву для мене, інформацію в книзі Е.Литвинець "Шийте-вишивайте", можливо комусь теж стане в пригоді:



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
myrДата: Вівторок, 2010-09-07, 11:23 AM | Повідомлення # 18
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт! Щиро вдячна всім, хто має причетність до створення даного сайту. Знайшла для себе багато корисної інформації. А тепер прошу допомоги: справа в тому, що своїй дочці я вишила туніку бісером, вишивала бісером перший раз тому досвіду - ніякого. Мені попався неякісний бісер і при пранні полиняв на тканину. Я в прямому сенсі слова - в шоці!!!!!!!!!!!! Тканина - еластік біла. Якщо зможу, викладу фото з "результатом моєї творчості". Одна надія на вас, шановні Форумчани! sad sad sad Допоможіть хоча б вибілити тканину, бо бісер я весь і так знищу.
 
BulletДата: Вівторок, 2010-09-07, 11:57 AM | Повідомлення # 19
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (myr)
Допоможіть хоча б вибілити тканину,

Не знаю, чи допоможе те, що я напишу, але: прати вироби такі прати потрібно в холодній або ледь теплій воді.
Якщо ваша тканина, по якій ви шили - синтетична на 100%, то вам пощастило. Достатньо буде просто випрати кілька разів в прохолодній воді (синтетичні тканини не мають властивостей забирати всередину волокна фарбу іззовні). Якщо Напівсинтетична, то спробуйте замочити виріб у прохолодній воді, з виворітнього (!) боку натріть полинялі місця засобом для миття посуду (в ідеалі - фейрі, відпирає більшість того, що не перуть пральні порошки), добряче взмильте ті місця, дайте полежати ТАК, щоб в інших місцях не линяло ))). І разів зо 5 прополощіть у великій кількості води.
Вижміть в рушнику максимально сухо, сушіть на плечиках (на вішалці), щоб тканина з вишивкою не торкалась до інших частин сорочки.

І зовсім брєдова думка: сушіть бісером вниз, щоб з нього фарба не стікала cry

Якщо в складі тканини є вовна (шерсть), то легше зробити з блузки музейний експонат. нажаль.

п.с. Знов я відчуваю, що треба конче робитти статейний ряд про властивості тканин і фарб... :(



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
УкраїнкаДата: Вівторок, 2010-09-07, 2:33 PM | Повідомлення # 20
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 842
Нагороди: 2
Репутація: 287
Статус: Offline
myr, так шкода sad Якщо линяного небагато,може спробувати обережно ватною паличкою чимсь типу "Доместосу" потерти? У моєї дитини є вишиванка в незабудки,я вишивала її якісними нитками,а от серединки квіточок вишила чомусь нитками жовтими ще з маминих запасів.Тож періодично жовті плямки вивожу саме розведеним доместосом або "Білизною" з спинки і рукавів...Щоправда я вивожу з хб тканини,а як ваш еластик себе поведе від хлору-не знаю...


"Чарівниця форума-2010: скарбник схем"


Повідомлення відредагував Українка - Вівторок, 2010-09-07, 11:33 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Оформлення вишивок » Питання щодо оновлення вишивок (як оновити вишивку не пошкодивши виріб?)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.