| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 6:39 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Ниточка шовкова (Чим вишиваємо. Як "лягає" нитка)
Ниточка шовкова
TanaДата: Середа, 2011-02-23, 3:40 PM | Повідомлення # 101
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Вот ниточки Льняные от ДМЦ. Кажется, лён есть в линейках разных производителей, не только у ДМЦ. Ниточки недешевые.

Купила, нарешті, ці нитки, днями відзвітуюсь, які вони в роботі. Перший мій досвід вишивкою льоном ви знаєте Зелена дорога, але там троїцька пряжа, товста.
А так на льоні я вишиваю переважно в одну чи дві нитки (на білоруському в дві грубо, а на нашому житомирському можна).


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
martka80Дата: Неділя, 2011-07-03, 10:36 PM | Повідомлення # 102
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 223
Нагороди: 0
Репутація: 54
Статус: Offline
Quote (Goncha)
У мене в роботі індійські нитки Долі

а як ці нитки поводяться при закріпленні і пранні? є якісь секрети чи все так само, як і для звичайних ниток?
 
OленкаДата: Вівторок, 2011-07-05, 5:25 AM | Повідомлення # 103
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Скажіть, а що натуральний шовк все ще не завозять? Я раніше вичитала у Тana.


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)


Повідомлення відредагував Oленка - Вівторок, 2011-07-05, 6:40 AM
 
010101Дата: Середа, 2011-07-06, 5:49 PM | Повідомлення # 104
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
martka80, в закріпленні непогано, бо я вишиваю найчастіше у парну кількість ниток - 2, 4, 6, 8, тому початок у мене - петелька. А закінчую тим, що спочатку вяжу вузлика, а потім уже ховаю-плутаю кінчик попід іншими нитками вишивки, поки нічого не повилазило. Думаю, усе, як і інші слизькі нитки, навіть трохи простіше, бо ниточкпа хоч і слизька, але не дуже (принаймні порівняно з ДМС)
Quote (Oленка)
що натуральний шовк все ще не завозять?

Принаймні я такого не бачила. Питала у Рікі, чим вона свої ажурні буковинські сорочки вишивала, то от якраз натуральним шовком, але у них цей шовк ще з радянських-пострадянських часів, коли розвалилася панчішна фабрика і залишився матеріал у тих, хто на цій фабриці працював. Матеріал гарний, але не бачу смислу шукати дефіцитний і дорогий натуральний шовк, коли є більш доступна віскоза (хіба що заради принципу - у мене ВСЕ натуральне, і то віскоза - природній матеріал, хоч і виготовлений штучно).
 
ЯгаДата: Середа, 2011-07-06, 7:43 PM | Повідомлення # 105
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Скажіть, а що натуральний шовк все ще не завозять?


Madeira Silk - натуральний шовк, що можна пошукати і придбати в Україні


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
martka80Дата: Середа, 2011-07-06, 11:46 PM | Повідомлення # 106
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 223
Нагороди: 0
Репутація: 54
Статус: Offline
Goncha, дякую.. Я щось там понаплутувала)) по кілька разів пройшлась. Ой...маю надію, що не полізе...
 
КиянкаДата: Неділя, 2012-01-08, 9:55 PM | Повідомлення # 107
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Дівчата, всім дякую за потрібну інформацію. Багато чого нового дізналася з ваших дописів, зокрема про металізовані та шовкові нитки.
Мій "ниточний" досвід невеликий: користуюся муліне ДМС та Анкор, іноді стають у пригоді старі запаси славнозвісних кіровських ниток. Алергія на акрилові нитки, а особливо їх в'їдливі кольори.
Вишиваю здебільшого картини хрестиком, оформлені потім під антиблікове скло, тому нитки й не линяють, а вишивання одягу та інших предметів побуту ще попереду, але, сподіваюся, після ваших порад новопридбані нитки себе не підведуть.
Хочу навчитися мережити. Скажіть, будь ласочка, які краще використовувати нитки для мережок?
Завчасно дякую!
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2012-01-09, 0:21 AM | Повідомлення # 108
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Quote (Киянка)
Хочу навчитися мережити. Скажіть, будь ласочка, які краще використовувати нитки для мережок?

Мережити можна будь якими, муліне кіровське, ДМС, Анкор, шовкові у моточках чи клубочках, або ще якісь, тут головне не боятися експериментувати. і брати нитку в тон тканині, тобто білу для білої, сіру для сірої, або знову ж таки - експериментувати! biggrin


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
КиянкаДата: Понеділок, 2012-01-09, 0:29 AM | Повідомлення # 109
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Dmutrik09, дякую за пораду! Експериментувати не боюся, хочу, щоб початок у такій важливій техніці, як мережка, був правильним і робота приносила задоволення.
 
ВолиняночкаДата: Четвер, 2012-01-26, 2:13 PM | Повідомлення # 110
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Дівчата, хочу запитатися, хто користувався воском для ниток, які ваші враження? Зараз в мене в процесі сорочка штучним шовком (такі ниточки в клубочках), вишиваю хрестиком. Скажу чесно, то якась мука. Кудись ті нитки лізуть, лягають як їм заманеться. Думаю, чи випорювати, чи спробувати такий віск. Поділіться досвідом, бо не знаю, що робити. Буду вдячна за поради!

Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
gagushaДата: Четвер, 2012-01-26, 8:30 PM | Повідомлення # 111
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 7
Статус: Offline
Спробуйте віск. Він дуже допомагає при вишивці металіком особливо від ДМС. Згладжує нитку, правда, нитка стає трохи матовою від воску, але після прання в гарячій воді віск відходить і нитка стає нормальною. Від кучерявлення мав би допомогти.
 
tanytryellДата: Субота, 2012-01-28, 1:07 PM | Повідомлення # 112
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Киянка, я мережила на домотканому рушникові, то використовувала звичайну котушкову №40 - вона була якраз завтовшки, як та, що у тканині. А вишивала серветки, у яких краї оздоблювались бахромкою висмикуванням ниток - то і взагалі, мережила висмикнутою із тієї бахромки ниткою. Мережка тоді не блищить, а стає ніби частиною полотна - дуже природньо виглядає і мені більше подобається, ніж шовк абощо...
 
SabrinДата: Понеділок, 2012-06-11, 10:26 AM | Повідомлення # 113
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Репутація: 187
Статус: Offline
Доброго дня всім. Добре, що є тема ниток...бо донедавна у мене ВСІ нитки поділялися на: для шиття, для вишивання, для вязання... smile Трохи почитала у Вас, то щось навчилась. Але запитання є, а саме: 1. Акрилові - то ті дешеві нитки, що продають на базарі? Бо починала я ними... Але маю деякий "спадок", що лежав років 15...Вишивала у нас тільки бабуся, в основному подушки, якраз тими базарними...не линяють, хіба трохи пушаться при вишиванні. 2. Чи нитки ДМС мають різну товщину? Бо ті, що в мене є(з того ж таки спадку) доволі товсті, для полотна не підходять. 3. Це не зовсім до теми, але прошу, відповісти, хто знає, маю канву(той самий спадок) таку дивну, дуже тверда і штивна, але не пластмасова. Де її можна використати? На тканину кладеться погано. Може, то для картин? Заздалегідь прошу вибачення ,якщо дублюю чиїсь запитання, не дивуйтеся, я у рукоділлі зовсім "чайник".
 
lady-vДата: Понеділок, 2012-06-11, 10:47 AM | Повідомлення # 114
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Sabrin)
1. Акрилові - то ті дешеві нитки, що продають на базарі?

Так, акрилові продають на базарі. Але думаю , що Ваші , ті , що мають 15 років всеж таки краще. Колись якісніше робили.
Quote (Sabrin)
2. Чи нитки ДМС мають різну товщину? Бо ті, що в мене є(з того ж таки спадку) доволі товсті, для полотна не підходять.

Дійсно, ДМС бувають різної товщини.
Quote (Sabrin)
3. Це не зовсім до теми, але прошу, відповісти, хто знає, маю канву(той самий спадок) таку дивну, дуже тверда і штивна, але не пластмасова.

Важко сказати, Ви не могли б викласти фотографію. Може хто з дівчать побачить як вона виглядає, та впізнає для чого її краще застосувати.


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
SabrinДата: Понеділок, 2012-06-11, 4:06 PM | Повідомлення # 115
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Репутація: 187
Статус: Offline
Quote (lady-v)
Важко сказати, Ви не могли б викласти фотографію. Може хто з дівчат побачить як вона виглядає, та впізнає для чого її краще застосувати.

Поки що не маю дозволу на викладання фотографій. Отримаю - викладу. Бо шкода, що лежить "мертвим грузом". Ще одне запитання: чи вишивають нитками "ірис"? Було трошки (знову ж таки в спадку).
 
lady-vДата: Понеділок, 2012-06-11, 4:58 PM | Повідомлення # 116
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Sabrin)
чи вишивають нитками "ірис"?

Вишивають, все залежить від тканини і Вашої творчої задумки wink


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
KalunaДата: Вівторок, 2012-06-12, 0:11 AM | Повідомлення # 117
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Quote (Sabrin)
чи вишивають нитками "ірис"?

я вишиваю wink на грубому домотканному полотні або на дебеленькому житомирському льоні, а ще - ними добре змережувати smile
вдалого вишивання



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Вівторок, 2012-06-12, 0:12 AM
 
ЯгаДата: Вівторок, 2012-06-12, 1:36 AM | Повідомлення # 118
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Sabrin)
чи вишивають нитками "ірис"?

і я вишиваю smile справа в тім, що нитки, якими вишивали наші бабусі - заполоч і ґарус - були кручені і тому більше схожі на сучасний "ірис" ніж на муліне. Якщо хочеться повторити щось схоже, є лише кручені ДМЦ або нитки для в'язання гачком. Мені подобається вишивати "ірисом" заволіканням, низзю, лиштвою, також можна отримати дуже об'ємний хрестик.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Вівторок, 2012-06-12, 2:36 AM
 
SabrinДата: Середа, 2012-06-13, 9:58 AM | Повідомлення # 119
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 5
Репутація: 187
Статус: Offline
Quote (Яга)
Мені подобається вишивати "ірисом" заволіканням, низзю, лиштвою, також можна отримати дуже об'ємний хрестик.

А покажіть, будь ласка, результат з "ірисом". Правда ,я тільки хрестик освоїла. До нових видів ще часу і часу...
 
ЯгаДата: Середа, 2012-06-13, 5:34 PM | Повідомлення # 120
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Заволікання, замкова низинка, рушникові шви, коса гладь відповідно:

В пікасі можна збільшувати зображення за допомогою кнопочки з лупою і плюсиком (вгорі), але не знаю чи вдасться Вам роздивитись.


Ось не дуже розпрасована замкова низинка зблизька:

і коса гладь:

На жаль, нічого сфотографованого хрестиком ірисом не маю sad


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Середа, 2012-06-13, 5:48 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Ниточка шовкова (Чим вишиваємо. Як "лягає" нитка)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.