| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 11:44 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • »
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Жіноча сорочка. Особливості. (Особливості та нюанси)
Жіноча сорочка. Особливості.
TousjaДата: Четвер, 2009-08-13, 3:42 PM | Повідомлення # 21
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Lisna,
якщо ви хочете з постільної тканини шити сорочку - то беріть якісну бязь, ціна трошки вище середньої, але там і ниточки рівномірні...

як варіант, можете пошукати в мазазинах тканину для звичайних чоловічих сорочок (зустрічала назву рос. мовою - "рубашечная ткань")... досить непогана - маю з такої звичайну кофтинку, але ниточки дрібненькі і дещо мнеться...

а чому Ви не хочете придбати домотканого полотна?? як на мене це найкращий варіант (можливо через те, що на днях собі купувала cool ) дірочки добре видно, але вони зовсім не великі... Склад: льон з додаванням бавовни. Ціна десь 50-60грн. Стосовно того, чи не збіжиться - перед розкроєм просто виперіть - сяде приблизно на сантиметрів 10, тому врахуйте це при покупці.

 
LisnaДата: П`ятниця, 2009-08-14, 4:53 PM | Повідомлення # 22
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Напевне я галерею з салоном сплутала, моя вишиванка лежить на стадії тканини - зараз зачепилася з семантикою вишивки. Все таке цікаве, а часу так мало. Тканина вироблена в Україні, на ярличку зазначено -60% котон,40%-льон, не дуже мнеться и дещо звисае а не стирчить. Дуже сподобався поплін, але він дещо важкуватий та й дорогий, тому не купила. Взагалі чи вишивав хто на попліні, напишіть будьласка. В планах побувати на Сорочинській ярмарці, думаю там багато буде цікавого, запрошую всих smile

Додано (2009-08-14, 4:53 Pm)
---------------------------------------------
Нажаль я ніде не зустрічала домотканного полотна, принаймі в Полтаві. Якщо хто знае де поділіться ссилкою чи адресою з радістю подивлюся. Може на Сорочинці його привезуть.

 
simona4289Дата: Субота, 2009-08-22, 1:48 AM | Повідомлення # 23
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчатка, а хто з Вас має схемки і може скинути вишивки жіночої сорочки. Дякую
 
TanaДата: Субота, 2009-08-22, 12:14 PM | Повідомлення # 24
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
simona4289, на форумі безліч схем, заглядайте у відповідні теми.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LudmilaДата: Неділя, 2009-09-06, 5:17 PM | Повідомлення # 25
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Мені дуже подобаються соочки з вирізуванням, але знаю, що для такої вишивки потрібний неабиякий досвід і акуратність при її виконанні, адже від цього залежить як сорочка буде носитися. Знаю, що для вирізування потрібна спеціальна тканина і ще читала що краї виробу де вирізують обробляють спеціальним текстильним клеєм. Підкажіть, будь-ласка, яку тканину вибрати для сорочки, і чи застосовують клей під час вишивання сорочки


 
TanaДата: Середа, 2009-09-09, 11:14 AM | Повідомлення # 26
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Ludmila)
Підкажіть, будь-ласка, яку тканину вибрати для сорочки, і чи застосовують клей під час вишивання сорочки

Клей не використовую, а гострі ножиці просто необхідні. Раджу спробувати на кілької видах тканин полотняного переплетіння, потім зрозумієте, з якою працювати особисто Вам зручніше.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LudmilaДата: Вівторок, 2009-09-15, 11:47 AM | Повідомлення # 27
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Tana, допоможіть ще розібратися з дитячою сорочкою. нещодавно прочитала, що дітям не можна вишивати сорочку певними кольорами (наприклад, голубий колір-це колір потойбіччя, і ним вишиваються сорочки лише старшим людям і св"ященикам), хоч дуже часто зустрічаються такі сорочки. Ще читала, що мережки - це межа між нашим і потойбічним світом, і дітям не можна їх вишивати. Ух ... Аж мороз по шкірі...
Чим більше читаю, тим більше розгублююся і сумніваюся чи можна донечці вишивати певний взірець вишивки, боюся щоб не зашкодити sad
ЩЕ підкажіть, які візерунки можна вишивати для маленької дівчинки.

І ще, дякую за допомогу з вирізуванням, буду пробувати smile

Додано (2009-09-15, 11:47 Am)
---------------------------------------------
Знову виникло запитання: чи можна шов вирізування вишивати шовковими нитками?





Повідомлення відредагував Ludmila - Вівторок, 2009-09-15, 11:48 AM
 
BulletДата: Вівторок, 2009-09-15, 7:27 PM | Повідомлення # 28
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Ludmila)
нещодавно прочитала, що дітям не можна вишивати сорочку певними кольорами (наприклад, голубий колір-це колір потойбіччя, і ним вишиваються сорочки лише старшим людям і св"ященикам), хоч дуже часто зустрічаються такі сорочки.

Хм. А можна посилання на автора такого тексту?
Наприклад, так історично склалось, що весільні сорочки Київскього Полісся - блакитно вишиті. Думаю, про колір потойбіччя - це сучасно намудроване голодними псимьенниками (це типу, якщо їсти захочеш - казнащо написати можна:)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
LudmilaДата: Вівторок, 2009-09-15, 8:59 PM | Повідомлення # 29
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Bullet, це я прочитала на одному з форумів. Ця цитата більше б пасувала да теми про чоловічу сорочку, але і про жіночу також трішки є.
Цитата:"Сорочка з синьою вишивкою
Синій колір – це колір потойбічного світу. Його часто використовували на „пісних" рушниках. Кінець такого рушника вивішували за вікно, а на іншому ставили посудину з їжею – для предків.
Синій колір є жіночим. Переважно його носили жінки, які вже не могли мати дітей або вдови.
Чоловікові цей колір краще поєднувати з червоним – кольором вогню. Така сорочка матиме значення „живої води". Правда синього має бути поменше, щоб не „залити вогонь", тобто не послабити власне чоловічу силу.
Мабуть буде доцільним синій колір для духовних осіб, які безпосередньо мають справу з енергіями інших світів. Синій колір підсилює підсвідомі впливи, тому їх повинна носити людина, яка спроможна ними керувати.
Інакше чоловік почне жити емоціями, керуватися не розумом, а сьогомитьним відчуттям.
Не радила б я обирати синю вишивку і для неодружених чоловіків. Нагадаю, що синій колір - це не просто жіночий, а колір літньої людини, яка вже не може мати дітей, або ж зовсім юної дівчини, яка їх буде мати ще не скоро."

ось посиланна на цю сторінку http://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=5798&st=0

Додано (2009-09-15, 8:59 Pm)
---------------------------------------------
також там можна прочитати про мережку





Повідомлення відредагував Ludmila - Вівторок, 2009-09-15, 8:57 PM
 
BulletДата: Вівторок, 2009-09-22, 11:08 PM | Повідомлення # 30
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Ludmila, дякую за шматочок тексту і за посилання, пішла, прочитала... Ммм... певно, людина робить хорошу справу: розповідає нерозумним smile людям про те, як треба що носити, шити, вишивати.
Я не є прибічником радикальних думок, дій, і навіть остаточно не можу себе присилити прихилитись до якоїсь наукової чи дослідницької думки про символіку українського (і не лише нашого).
Також я автоматично відкидаю зі свого сприйняття людей, що зациклені на якійсь одній нібито правильній теорії. Людмило, я вважаю, що навіщось нам даний мозок. Напевно для того, щоб аналізувати. У тому числі, аналізувати знання, що приходять до нас ззовні чи зсередини (у кого як!)))
Я з цікавістю прочитала текст користувача того форума під ніком "Ясна", цікаво, але надто догматично (ну мені так видалось).
Останні років 7 я дуже фільтрую отриману від рідновірів інформацію про нашу історію, символи, традиції. Так само фільтрую і інформацію правосланого характеру.

Щодо блакиті в одязі. Фастів і Фастівський район , так історично склалось (мабуть ми тут всі відьми і відмаки? - за текстами шановної пані зі згаданого форума?))), але у нас блакитні весільні одежини.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Середа, 2009-09-23, 0:23 AM | Повідомлення # 31
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
а в православии церковные одежды голубого цвета одеваются на богородичные праздники, и церкви посвященные Богородице тоже красят в голубой.
Как с этим быть? полностью разделяю точку зрения Bullet smile


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
LudmilaДата: Середа, 2009-09-23, 0:46 AM | Повідомлення # 32
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Читати і прислухатися до думок інших потрібно, але потім робити свої висновки. Вишиваючи донечці сорочку вкладаю душу і любов, і вважаю,що це принесе дитині щастя. smile




Повідомлення відредагував Ludmila - Середа, 2009-09-23, 0:47 AM
 
ModДата: Середа, 2009-09-23, 10:33 AM | Повідомлення # 33
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
Quote
що мережки - це межа між нашим і потойбічним світом, і дітям не можна їх вишивати.

перший раз таке чую, - хм, мережка - це взагалі-то мереживо (рос. кружево) тільки вишите , а не нашите. Ахтось з "дослідників" взяв тай приплів його до слова "межа", дивні люди


 
TanaДата: Середа, 2009-09-23, 11:08 AM | Повідомлення # 34
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ludmila, як можна помітити, народні шви и традиції вишивання недарма виглядають прекрасно,якщи шити їх саме тими нитками, якими вони вишивались століттями. Наприклад, поверхницю, верхоплут -- вовною, товстою крученою ниткою. Вирізування, виколювання -- лляною тоншою.
Шовком вирізування не робила, треба ж обметати край, а потім вирізати, не пошкодивши шовкову нитку. Зовсім не впевнена, що це найліпший вибір ниток. Ще ж часто зовнішній край вирізування шили товстішою ниткою, середину тоншою контраснішою. Але незавжди.
В народі дітям перешивали з одежі дорослих. Звісно, не переобтяжували орнаментом, якщо робили нову річ: нескладні орнаменти, ягідки, полунички, вузькі смужечки, маленькі пухлики, зубцювання, -- це бачила на всласні очі.
Я б не була такою категоричною щодо мережок. Просто це дуже трудомістка операція, і для одежі дитини, яка швидко зростає, зрозуміло, не використовувалась часто.
Щодо кольорів. Які були, такими і шили. Ще треба ж зважати на місцеві особливості традиційної вишивки. На Чернігівщині буде одне, на Тернопільщині інше. І за кольором, і за техніками.
Сподіваюсь, я Вас трішки розрадила і допомогла тверезо подивитися на традиції і вибір технік, ниток тощо.
Bullet , ganzya, долучаюсь до ваших слів, згодна повністю.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LudmilaДата: Середа, 2009-09-23, 1:24 PM | Повідомлення # 35
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Mod, Tana, дякую


 
YarynaДата: Середа, 2009-09-23, 5:01 PM | Повідомлення # 36
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Nachtigall, хочу Вас попросити, якщо можна, схемку Буковинської сорочки, яку в виклали в цьому форумі. Мені дуже подобаються квіткові орнаменти. Хочу вишити собі таку сорочку
 
LudmilaДата: Середа, 2009-09-23, 5:21 PM | Повідомлення # 37
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Yaryna, схему цієї сорочки можна знайти тут, і в РМ скачати тут


 
YarynaДата: Середа, 2009-09-23, 5:51 PM | Повідомлення # 38
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ludmila, дуже дякую за підказку, я ще погано орієнтуюсь на цьому сайті. Але сайт просто чудовий!
 
ІрусяДата: Понеділок, 2009-12-28, 8:43 PM | Повідомлення # 39
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 51
Нагороди: 1
Репутація: 16
Статус: Offline
Можливо комусь знадобиться моя порада щодо тканини.
Мені подобаються жіночі сорочки вишиті на легкій спадаючій тканині.Одну сорочку я вишивала на стрейч-шифоні.Гарно,але треба бути акуратному,бо може затягуватись.
Іншу - на тканині"кйоллі".Дуже гарно.Вона зовсім не просвічується,є цупкішою за стрейч-шифон.але водночас легкою.Між іншим чоловічу сорочку я теж вишивала на "кйоллі".Гарно,багато і не мнеться.


 
Сестра_ЮліяДата: Вівторок, 2009-12-29, 2:46 AM | Повідомлення # 40
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Іруся, а фото покажете? дуже зацікавив ваш досвід
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Жіноча сорочка. Особливості. (Особливості та нюанси)
  • Сторінка 2 з 7
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.