| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 7:54 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 10
  • 11
  • »
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Питання про вишиванку
Питання про вишиванку
ElleДата: П`ятниця, 2009-01-23, 8:38 PM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Вітання всім!
Пишу у вас вперше, до цього лише читала і знайшла БАГАТО цікавого!

У мене запитання про нетрадиційну вишиванку smile

Колись давно я вишила таку ПОДУШКУ

Вона мені дуже подобається smile

А зараз я б хотіла собі вишити сорочку-вишиванку і ось надумала взяти такий малюнок з подушки - тут різні елементи є, нескладно підібрати для вишиванки.
Подобається колір, у мене є спідниці коричневі.... Хочу таку коричневу сорочку! І я вже сплю-і-бачу, як я пущу там ще блискучо-золотеньку ниточку... а-а-ах!

Але моє питання: чи буде вишиванка така занадто дивною?
Чи зараз вишивають, хто, що надумав? smile

Ще, кажуть, що тут є деякі чоловічі елементи, їх не варто вишивати.
Хто добре розуміється на символіці - підкажіть, що саме прибрати, щоб було по-жіночому smile

Я вже передивлялась багато схем, але мені не треба щось суто традиційне, мені важливо просто, щоб це було по серцю мені.
Наприклад, ось таке мені подобається:

НА ГРУДИ
а це на рукава

Додано (2009-01-23, 8:38 Pm)
---------------------------------------------
ПРОБАЧТЕ! Чомусь, фото не видно, а я наче, все правильно зробила sad
Переробила - можна клікати, сподіваюсь


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them


Повідомлення відредагував Elle - Субота, 2009-01-24, 3:49 PM
 
СвітланкаДата: Субота, 2009-01-24, 10:58 AM | Повідомлення # 2
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Вітаю Вас на вишиванці! В мене не великий досвід у вишиванні... то може моя порада буде не така правильна wink
На мій погляд краще вишити те, що Вам дійсно подобається... головне Ваші думки при вишиванні... і краще вишити і носити ніж вишити і заховати десь далеко! wink Мені також сподобались ці візерунки wink я бачу на них лілію... а це гарний жіночий символ! Та й зірочки в цетрі другого малюнка (які я сама обожнюю) таж можна вишивати на жіночому одязі... я планую вишити їх на сучасній сукні... щоб ходити на роботу smile бо не завжди можна одягти традиційну вишиванку... то планую поприкрашати сучасний одяг традиційними українськими візерунками smile
Тож вишивайте і носіть собі на здоров"є те що Вам до душі....



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
tanytryellДата: Субота, 2009-01-24, 5:07 PM | Повідомлення # 3
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Я маю чималий досвід вишивання, проте не вивчала навмисно традиційні візерунки, якісь забобони або принципи, якими слід користуватись при виборі візерунків.Я теж гадаю, що найкращий візерунок - це той, що до душі.
Але, вишивши сім сорочок, я засвоїла декілька простих правил. Перше - елементів не повинно бути надто багато. Краще це буде один-два, які повторюються, створюючи орнамент. Друге - як правило, і рукав, і пазуху сорочки вишивають однаковим візерунком. Досить привабливо виглядає поєднання вертикалі на грудях і рукавах, при тому, і там і там це два симетричних візерунки... Але така робота займе багато часу, чого я собі, наприклад, не могла дозволити, тому використовувала третє правило - якщо необхідно заповнити поле, це можна зробити повторенням поодиноких елементів з основного візерунку, розташувавши їх нижче вишитої упоперек рукава смуги, у шаховому порядку. Це дає враження водночас наповненості, довершеності - і легкості. А поспіль зашитий рукав, як на мене, має надто грубий вигляд...
Що стосується кольору тканини - знов-таки, до якого душа лежить... Остання з вишитих мною сорочок була фісташковою, хоча скроєна за традиційними схемами. А вишита - білими нитками, вирізуванням, виколюванням та простою лічбою. І тому була унікальною, неповторною.
Бажаю Вам, щоб і Ваша сорочка вдалась, і щоб Ви пишались своєю роботою так само, як я - своєю. shy
 
ElleДата: Субота, 2009-01-24, 5:18 PM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
ДУЖЕ дякую за відповіді та підтримку!

Світланка, Ви мене дуже підбадьорили! smile

tanytryell, щодо кольору, то я планую вишивати на білій тканині, от тільки саму вишивку хочу робити коричневою, а не червоно-чорною smile


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them
 
КсеніяДата: Неділя, 2009-01-25, 7:22 PM | Повідомлення # 5
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Elle, я сама бачила традиційну ЖІНОЧУ вишиванку, вишиту ДУБОВИМ ЛИСТЯМ - суто ЧОЛОВІЧИМ орнаментом. Так що можете аніскільки не хвилюватися smile

Полтава, Огнівка
 
tanytryellДата: Неділя, 2009-01-25, 11:49 PM | Повідомлення # 6
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Quote (Elle)
саму вишивку хочу робити коричневою, а не червоно-чорною

можна й червоно-чорну зробити такою креативною... останнім часом на київських виставкових заходах продають сорочки, які, хоч і вишиті традиційними візерунками - але таких кольорів (як тканин, так і самих вишивок), що душа радіє... я й сама хочу собі вишити щось ще таке ж креативне... взагалі-то, сукню хочу, але поки ніяк хоробрості не наберусь...
 
ElleДата: Понеділок, 2009-01-26, 7:38 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Quote (Ксенія)
Elle, я сама бачила традиційну ЖІНОЧУ вишиванку, вишиту ДУБОВИМ ЛИСТЯМ - суто ЧОЛОВІЧИМ орнаментом. Так що можете аніскільки не хвилюватися
Та невже??? Дякую за інформацію та підтримку!

tanytryell, дякую за інфо та бажаюся зважитись на сукню якнайшвидше!


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them
 
BulletДата: Понеділок, 2009-01-26, 11:27 PM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Elle, взагалі треба робити те, що подобається вам. Якщо ДУЖЕ вам хочеться - робіть чорну (модно ж). якщо ДУЖЕ хочеться - робіть не з суто жіночим взором...
Головне, щоб ви самі для себе могли пояснити: чому саме цей орнамент ви взяли. wink

Орнаменти показані вами - дуже гарні, нагадують мені (чомусь) давньо-слов"янськиі.. хоч і хрестик..

Успіхів smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
LisnaДата: Субота, 2009-07-11, 6:44 PM | Повідомлення # 9
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
доброго всим дня, Заходилася вибирати узор на мою першу вишиванку, дуже сподобалися маки, але на одному з сайтів прочитала повідомлення що маки вишивали лише вдовиці, думала вишити виноград- як зясувалось чоловічий символ. Намагалася розібратися у семантиці вишивки - зрозуміла що це потребує тривалого і детального вивчення, хоч було й цікаво дуже,але аж голова розболілася. То моде хто пояснить в двох словах для пересічного громадянина символіку, була б дуже вдячна.
 
ElleДата: Субота, 2009-07-11, 6:49 PM | Повідомлення # 10
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Я думаю, що не варто ЗАНАДТО заморочуватися символікою, а просто вишивайте те, що Вам подобається.
Я уже вишила свою коричневу вишиванку, про яку я запитувала в цій темі колись, вже постараюсь скоро тут виставити ФОТО smile


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them
 
BulletДата: Субота, 2009-07-11, 11:29 PM | Повідомлення # 11
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Elle, з нетерпінням чекаю на фотог. Не для критики, зовсім ні. Просто удже цікаво подивитись на виріб, з пиатнь виготовлення якого ви тут питали поради smile Цікаво, чи допомога якась від нашого сайту була? Чи вплинули ми позитивно на вирішення долі вашої вишиванки? ))


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
MalenaДата: Субота, 2009-07-11, 11:43 PM | Повідомлення # 12
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Lisna, ось тут є дуже коротко )))
а взагалі, згодна з Elle, не варто сильно заморочуватися. Моя особиста думка: мак сам по собі - то просто квітка, не більше не менше. Весь символізм ми вкладаємо в неї самі. Лише якщо наситити вишивку певними думками, емоціями вона починає діяти.
 
ElleДата: Неділя, 2009-07-12, 0:19 AM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Цікаво, чи допомога якась від нашого сайту була? Чи вплинули ми позитивно на вирішення долі вашої вишиванки? ))
Звичайно, мене дуже підбадьорили відповіді тут на форумі, от я і вишила. Це моя перша вишиванка, тому поради інших майстринь були дуже-дуже цінні smile
Quote (Bullet)
Elle, з нетерпінням чекаю на фото
Ой, якщо чесно, я не планувала вже ТАК скоро фото ставити - ще хочу краще пофотографувати сорочку із усіх боків... Але вже зараз можу одну не дуже вдалу фотку поставити, там темнувато, але думаю, загальне враження можна скласти
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos....1_n.jpg

А підкажіть, будь-ласка, чому у мене заборонені ББкоди [ URL] та [ IMG]? Я можу це десь виправити?


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them


Повідомлення відредагував Elle - Неділя, 2009-07-12, 0:26 AM
 
яляДата: Неділя, 2009-07-12, 4:19 AM | Повідомлення # 14
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 94
Нагороди: 2
Репутація: 21
Статус: Offline
Elle, супер дуже гарно, з дебютом вас biggrin

 
VikahoДата: Неділя, 2009-07-12, 12:47 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Elle, дуже гарно!! А щодо фотографій - це останнім часом такий глюк, у мене теж.
 
ElleДата: Неділя, 2009-07-12, 11:20 PM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Дякую, яля та Vikaho!!!
Так, дебют - це серйозно!!! biggrin


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them
 
solyarisДата: Понеділок, 2009-07-13, 8:24 PM | Повідомлення # 17
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий вечір!
Багато років я вишиваю картини. Нещодавно захотілося вишити чоловічу сорочку. Але ніяк не можу знайти схеми для вишивання. Буду вдячна за будь-які поради та схеми. Дякую.
 
TanaДата: Вівторок, 2009-07-14, 10:34 AM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
solyaris, як Ви можете бачити, на форумі дуже багато(!) тем і обговорень чоловічих сорочок, схем та ін., уважно почитайте гілки, неодмінно знайдете потрібне для себе. Напрклад, тут

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Вівторок, 2009-07-14, 10:35 AM
 
ElleДата: Четвер, 2009-11-12, 7:26 PM | Повідомлення # 19
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 11
Статус: Offline
Як і обіцяла, ось виставляю фото моєї вишиванки - саме про плани на неї я запитувала в цій темі:
Прикріплення: 1660266.jpg (295.8 Kb) · 2816802.jpg (231.8 Kb)


Since there is nothing so well worth having as
friends, never lose a chance to make them
 
shtynkaДата: Четвер, 2009-11-12, 7:36 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Тримайте мене міцно, бо я слиною подавлюся... Дуже гарна вишиванка Elle, так сучасно і традиційно водночас... Про щось таке і я мрію, тільки в червоних кольорах.

Моя майстерня
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Питання про вишиванку
  • Сторінка 1 з 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 10
  • 11
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.