| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-03-19, 6:46 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: shtynka, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Галерея досягнень форумчанок » Довгобуд "Виплекана сорочка" (шиємо-вишиваємо сорочку собі)
Довгобуд "Виплекана сорочка"
TanaДата: Неділя, 2012-07-22, 5:32 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
За покликом серця, за необхідністю одягатись пристойно та з метою пошиття традиційного українського вбрання – сорочок – майстринями (і майстрами) нашої спільноти для себе та ліквідації такого явища як вишивальниця без вишиванки започатковуємо довгобуд «Виплекана сорочка»

Код
[url=http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/49-773-17][img]http://vyshyvanka.ucoz.ru/bunners/dovgobud_sorochka.jpg[/img][/url]

Умови участі:
-- велике бажання і внутрішній неспокій в душі;
-- погодження з висловом, що очі бояться – руки роблять;
-- допис у вільній формі про Ваш задум і його стан на сьогоднішній день.

Форма роботи
1.Звіт
Раз на місяць з 1 по 8 число написати, показати, що Ви зробили в напрямку реалізації своєї вишивальної мрії (схему, ідею, фрагмент вишивки, оздоблення, розкроєні деталі тощо), будь-що, що Вас наближує до мети – виплеканої сорочки.
2. Підтримка інших учасників добрим словом, порадою чи корисним посиланням.

Невиконання умов участі, відсутність звіту та активності в темі свідчитиме про те, що мрія не здійснюється і відкладається. Штрафів, покарань, виключень з довгобуду нема. Адже найбільше покарання – відсутність сорочки. З чим ми і боремось, вірніше, працюємо. Адже ми талановиті, завзяті, найкращі в світі, і шануємо як мистецтво в собі, так і себе в мистецтві))! Тому з глибокою повагою до себе, з любов’ю до свого вишивального «я» вишиваємо собі сорочку!

Результатом довгобуду має стати фото, де Ви з усміхненим обличчям, одягнуті у власноруч вишиту й пошиту сорочку, радієте життю. І показуєте приклад, як повинна світитися від щастя вишивальниця!:)

Учасники:
1. Tana: Початок роботи, жовтень, листопад
2. Jinsei Початок роботи
3. romantik
4. Andrew_Yer: Початок роботи, серпеньсічень 2013січень 2013, готова роботафото на власниці
5. Bullet Задум і ескіз
6. Kaluna Початок роботи, серпень, вересень, жовтень, січень 2013завершення вишивки
7. Oленка
8. Пасіонарія Початок роботи, жовтень
9. Zeta Початок роботи, жовтеньсічень 2013
10. Тетяна Початок роботи, вересень, жовтень, січень 2013лютий
11. siesta Початок роботи, фрагменти, майже готова робота
12. Волиняночка Початок роботи, листопад
13. sjana_if Початок роботи
14. Mod Початок роботи
15. martka80: Початок роботи, серпень , вересень
16. Oka:Початок работи, серпень
17. shtynka Початок работи
18. Сестра_Юлія
29. Киянка Початок роботи, жовтень, листопад,грудень, січень 2013лютий
20. a-stra
21. Mellory_zp Початок роботи, жовтень, листопад, грудень
22. Люлюсик Початок роботи, вересень
23. tanytryell Початок роботи, вересень, жовтень
24. Svitlyk Початок роботи, вересень, жовтень
25. aniel
26. Jasjka Початок роботи, січень 2013лютий
27.Tati Початок роботи, листопад, грудень, майже готова робота
28. Na_talka Початок роботи, вересень, жовтень, листопадготова робота на щасливій власниці
29. nota Початок-намір
30. sheva Початок роботи, груденьлютий 2013
31. 1_Olenka-zmijuchka_1 Початок роботилютий 2013
32. Galla  Початок роботилютий
33. Татьяна3618 Початок роботилютий 2013березеньпершоджерело: схема
34. fiery Намір
35. zetka Прототип сорочки
36. lady-v Намірпочаток уставки, схеми
37. Tatyanablack  Початок роботи.
38. Оксанятко Намір.
39. Олюша Початок роботи і звіт за лютий
...
Тема продовжується тут
 
ПасіонаріяДата: П`ятниця, 2012-07-27, 4:08 PM | Повідомлення # 41
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
.... а я на такій стадії, що точно знаю що хочу, але не хочу... знайти на це часу. aaa
У мене стоїть, навіть, не викроїна, а врізаний кусок полотна на рукави з товстого сіряку - аналог домотканого давнього полотна, і надпочато (Три! дні мордувала борщівські шви) .... і залишила.
Сорочка, швидше, на холодну пору, чорними шерстяними нитками (вже куплені і опробовувані), скоріше схилятиме до Борщівської, хоча не факт, що з конкретно якоїсь сорочки перешито. Інформації "наїлася" багато, тому вийде мій переспів на тему. Оскільки, повторю, полотно не викроїно за сучасним ладом, то є ймовірність пошити за старим зразком.
Отже, я вже налаштувалася на рукав"янку, трирівневу, густо зашиту за старим мотивом, паралельно зроблю намисто(а).
На сьогодні низ рукава (приблизно 1\2) розведено одним мотивом чорними ДМС, хоча, пізніше на старій сорочці побачила, що для борщівки за основу треба брати котушечні нитки від №40 до №10, чим міцніші, тим краще. Вчора на сорочці коліжанки вже пробувала в подібний спосіб заповнювати.
Побажайте мені успіху!


ore et labore!
 
Andrew_YerДата: П`ятниця, 2012-07-27, 6:28 PM | Повідомлення # 42
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Пані Людмило, щиро вітаю Ваш задум! Бажаю успіху в його втіленні!
Впевнений, що вийде прекрасний синтез, як Ви влучно говорите - переспів.
Уважно слідкую за ходом процесу. smile

P.S. Скажіть, будь ласка, полотно, що Ви використовуєте в цьому процесі, сучасного виробництва? І чи можна його десь придбати, чи воно є рідкістю.
Я приблизно уявляю що то за полотно, полюю на нього. Тут, у нас, навряд чи знайду, а у ваших краях ось уже другий рік поспіль побувати не вдається.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012

Повідомлення відредагував Andrew_Yer - П`ятниця, 2012-07-27, 6:30 PM
 
KalunaДата: П`ятниця, 2012-07-27, 11:55 PM | Повідомлення # 43
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Процес пошиття сорочки в мене затягнувся вже майже на два роки, суттєво загальмував на етапі підбору візерунку. Я б навіть сказала - непорушно smile
Хочу перешити 100% старовинний візерунок так, щоб він виглядав 100% стильно і сучасно smile
Щоб ця сорочка виглядала доречно в офісі а не лише на етнофесті wink
Станом на сьогодні:
1. Куплене тонке лляне полотно
2. Професійним конструктором одягу розрахована і зроблена викрійка сорочки ( але вже хочу трохи її змінити і ще точно не знаю як) wacko
3. Є бачення, що вона повинна бути вишита білим по білому з легкими, широкими рукавами зібраними на манжет.
4. Приглядаюсь до Полтавських сорочок, але боюсь що вирізування на тонкому льоні буде грубувато, а з мережками ще не знайшла візерунку.
Ось такий довгобуд



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - П`ятниця, 2012-07-27, 11:56 PM
 
Andrew_YerДата: Субота, 2012-07-28, 0:34 AM | Повідомлення # 44
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Kaluna, Олю, прекрасний задум!
Quote (Kaluna)
боюсь що вирізування на тонкому льоні буде грубувато

Ні не буде грубувато. Буде дуже витончено!
Подивіться на роботи решетилівських майстринь.
Буде все дуже гарно.
Ось погляньте.

Як на мене, то зовсім не грубо. wink


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
KalunaДата: Субота, 2012-07-28, 1:22 AM | Повідомлення # 45
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Andrew_Yer, дякую за підтримку smile
У решетилівських майстринь дійсно все дуже гарно і вишукано, моя мрія поїхати до них понавчатись, хоча й розумію, що то лише мрія smile
а вирізуванні мене лякає ось таке деформування при "експлуатації", бо маю намір сорочку носити а не тільки любуватись wink
Прикріплення: 4349900.jpg (194.3 Kb)



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
shtynkaДата: Субота, 2012-07-28, 9:27 AM | Повідомлення # 46
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
О, яка цікава тема.
Я знаю, що це дуже погано, але так уже виходить, що вишивальниця з мене така собі...
Довгобуди для мене більш поширене явище, ніж завершені роботи...
І спілкування на цьому форумі дає можливість хоч повільно, але таки доводити справу до кінця.

Щодо сорочки - всі бачили мою простеньку стилізовану сорочечку у галереї довгобудів із червоними рожаницями.
Так от останнім часом я все більше мрію про сорочку традиційного крою, з вишивкою на лляному полотні, яку було б не соромно вдягти на заходи, де вишитий стрій цінується.
Думаю, більше думок буде з часом, поки що ця ідея навіть не обросла шматком полотна на сорочку,
АЛЕ МОГО ПОКОЮ НЕМАЄ І Я МРІЮ ДО НАСТУПНОГО ЛІТА ЗРОБИТИ СПРАВЖНЮ ВИШИВАНКУ!


Моя майстерня
 
ПасіонаріяДата: Субота, 2012-07-28, 9:43 AM | Повідомлення # 47
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Andrew_Yer, Дякую за побажання.
Quote (Andrew_Yer)
Уважно слідкую за ходом процесу

Ось це мене і лякає! Ні, скажу делікатніше - зобов"язує. surprised
Quote (Andrew_Yer)
Скажіть, будь ласка, полотно, що Ви використовуєте в цьому процесі, сучасного виробництва? І чи можна його десь придбати, чи воно є рідкістю.

Каже моя співробітниця, що то "бортовка". Але вона не така грубувата, як в радянські часи була, а рівномірного переплетення і така, штивна, лубкувата. До вишивання годиться, тому що нитки одинакові, шити дуже зручно. Але як воно поведе себе у виробі - то є знаком питання! Випробую і доповім!
Я її вибрала свідомо, бо вона годиться для тяжкого виробу, триматиме форму. Час покаже.
Щодо рідкості. Потрапила на очі випадково. Коломийська гуртівня тканин з бавовни (здомішками і без), з льону (привозний з Білорусі тощо).

Quote (Andrew_Yer)
Я приблизно уявляю що то за полотно, полюю на нього. Тут, у нас, навряд чи знайду, а у ваших краях ось уже другий рік поспіль побувати не вдається.

Чекаю на фотоапарат, буде в понеділок ввечері, без фото вам "впихувати" не збираюся, як би ви не полювали! cool


ore et labore!
 
AgapyaДата: Субота, 2012-07-28, 4:03 PM | Повідомлення # 48
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 58
Нагороди: 0
Репутація: 61
Статус: Offline
Quote (Andrew_Yer)
Подивіться на роботи решетилівських майстринь.

Потрясающая сорочка! Когда-нибудь и я за такую возьмусь. У меня есть скан английской книги с решетиловской вышивкой.
 
OленкаДата: Субота, 2012-07-28, 7:01 PM | Повідомлення # 49
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Kaluna)
а вирізуванні мене лякає ось таке деформування при "експлуатації", бо маю намір сорочку носити а не тільки любуватись
Оля, вирізування схоже на "Hardanger"Фокус в щільності тканини. Прийнято брати з переплетінням 22. Але я впевнилась, що щим щільніше, тим краще виходить. Хардангер традиційно використовується на предметах побуту, які мають прасуватись часто, але форму свою зберігаюти добре.



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ZetaДата: Субота, 2012-07-28, 10:53 PM | Повідомлення # 50
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
ооооо - процес у багатьох пішов - і це не тільки радує.а й підштовхує до дій! smile
я теж визначилась - вже давненько хворію за мереживом по сітці - а після того,як придбала книгу Зайченко "Вишивка козацької старшини" та подивилась зблизу - то зрозуміла,що така буде моя перша сорочка cool - вже один зразок є - ще спробую один - і розпочну роботу smile але крій робитиму осучаснений - щоб носити всюди!






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - Субота, 2012-07-28, 10:54 PM
 
KalunaДата: Неділя, 2012-07-29, 0:30 AM | Повідомлення # 51
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Quote (Agapya)
У меня есть скан английской книги с решетиловской вышивкой.

как бы на него взглянуть ?
question



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
AgapyaДата: Неділя, 2012-07-29, 6:58 PM | Повідомлення # 52
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 58
Нагороди: 0
Репутація: 61
Статус: Offline
Quote (Kaluna)
как бы на него взглянуть ?

Я точно не знаю, может быть уже есть на форуме эта книга?:
http://streamphoto.ru/users....2f7066f
Если нет, то я загружу и дам ссылку в соответствующей теме. (Это не скан - это фотографии страниц).
 
Andrew_YerДата: Неділя, 2012-07-29, 8:44 PM | Повідомлення # 53
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Agapya, по-моему, нету этой книги на форуме.
Я её не встречал раньше.
Если Вас не затруднит, выложите ее куда-нибудь для скачивания.
Очень уж интересно.
Спасибо!


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
ModДата: Понеділок, 2012-07-30, 0:29 AM | Повідомлення # 54
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
усе і я почала роботу над сорочкою, ну .... думаю що почала : знайшла свій недоробок і випорола все нашите, ще в звалищах знайшла купу хороших ниток і голки (довгі і гострі, такі як люблю). Тепер треба повиводити з полотна плями, що утворились за часи лежання, стару розмітку рукавів -регланів і якісь странні знаки , написані колись мною (не знаю, що вони мали означати), перерозмітити наново сорочку. Узор я вибрала, буду шити те саме, що й випорола, тіки нормальними нитками, а не ковбасою. і як нормальні люди нашити зразок, бо планую не хрестик wink



Повідомлення відредагував Mod - Понеділок, 2012-07-30, 0:35 AM
 
TanaДата: Понеділок, 2012-07-30, 0:51 AM | Повідомлення # 55
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (shtynka)
я ідея навіть не обросла шматком полотна на сорочку,
АЛЕ МОГО ПОКОЮ НЕМАЄ І Я МРІЮ ДО НАСТУПНОГО ЛІТА ЗРОБИТИ СПРАВЖНЮ ВИШИВАНКУ!

shtynka, ти вже впряглася, так що хай мрія матеріалізується наступними кроками до шиття-вишиття!

Quote (Zeta)
я теж визначилась... вже один зразок є - ще спробую один -

Zeta, чекатиму на фото і звіт про старт, хороший нарямок і прекрасне джерело, звідки черпаєте натхнення.

Пасіонарія, із задоволенням читаю про Ваш досвід, про тканину, всім бракує таких простих, але необхідних кроків в пошитті. Владнати з бортовкою і знайти спільну мову з нею)))!

Mod, вітаю з початком роботи, запичую початок твоєї роботи. Чекатиму на зразочок. Легкої роботи!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2012-07-30, 1:20 AM | Повідомлення # 56
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Пасіонарія)
Каже моя співробітниця, що то "бортовка". Але вона не така грубувата, як в радянські часи була, а рівномірного переплетення і така, штивна, лубкувата. До вишивання годиться, тому що нитки одинакові, шити дуже зручно. Але як воно поведе себе у виробі - то є знаком питання! Випробую і доповім! Я її вибрала свідомо, бо вона годиться для тяжкого виробу, триматиме форму. Час покаже.

Я в шоці, що на ній вишивають, але вона дійсно тримає форму, бо це матеріал для укріплення форми виробів, використовується в дорогих піджаках і іноді в жакетах, в пальто, в плащах, зазвичай задля укріплення лінії плеча, комірця, а в чоловічому одязі - для формування модної форми грудини. Зараз рідко використовується. Я в 94-му отримувала свій диплом кравчині і нас вже тоді лише теоретично з нею знайомили (мало використовується в промисловості, лише в інд.пошиві). Зараз її використовують в меблевому виробництві.

Tana, я доповідаю про старт. А як це зробити? сфотографувати тканини? Я хочу пошити нетралиційну вишиванку із бавовни і сучасної синтетичної органді (тримає форму). Якщо хтось має досвід компонування цих двох матеріалів, - буду вдячна за додаткову інфу. Дякую!
Tana, чи виставити ескіз того, що буде? чи вже коли почну, власне, вишивку?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2012-07-30, 2:55 AM | Повідомлення # 57
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Bullet, зроби так, як тобі зручно: речення з описом, фото, ще щось. Головне, щоб ти розглядала це як початковий етап і бачила/відчувала свій наступнйи крок до виплеканої сорочки.
Quote (Bullet)
Якщо хтось має досвід компонування цих двох матеріалів

Це вища математика, слово "органді" для мене більш ніж загадкове. Впевнена, ти їх здружиш -- ці два матеріали))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
shtynkaДата: Понеділок, 2012-07-30, 1:20 PM | Повідомлення # 58
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Quote (Tana)
ти вже впряглася, так що хай мрія матеріалізується наступними кроками до шиття-вишиття!

дякую за підтримку! третій день читаю форум на тему сорочки, активно шукаю, якою ж вона буде )))
знаю точно, там буде кілька технік, обов"язково мережка, і напевно вона буде довга...
але традиційна )))


Моя майстерня
 
намистоДата: Понеділок, 2012-07-30, 1:43 PM | Повідомлення # 59
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 640
Нагороди: 4
Репутація: 484
Статус: Offline
Яка гарна тема! Я би радо приєдналася, та маю декілька замовлень, які треба виконати. Andrew_Yer, вразила ваша майбутня вишиванка! Гарний візерунок і темп роботи теж вразив! Так тримати! smile Бажаю успіху всім учасницям. Впевнена, що сорочки ваші будуть унікальні!:)

Моя майстерня
Найдорожче НАМИСТО на шиї у жінки - це руки її дітей, котрі її обіймають...
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
намистоДата: Понеділок, 2012-07-30, 1:52 PM | Повідомлення # 60
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 640
Нагороди: 4
Репутація: 484
Статус: Offline
Quote (Agapya)
может быть уже есть на форуме эта книга?:

Точно нет, потому что я ее давно бы уже заметила! Очень хочется посмотреть! Спасибо!
Quote (Пасіонарія)
Отже, я вже налаштувалася на рукав"янку, трирівневу, густо зашиту за старим мотивом, паралельно зроблю намисто(а).

Quote (Kaluna)
Хочу перешити 100% старовинний візерунок так, щоб він виглядав 100% стильно і сучасно

Дівчата, я вас прошу, діліться етапами! За вами так цікаво спостерігати. smile Бажаю слухняних стібочків!


Моя майстерня
Найдорожче НАМИСТО на шиї у жінки - це руки її дітей, котрі її обіймають...
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Галерея досягнень форумчанок » Довгобуд "Виплекана сорочка" (шиємо-вишиваємо сорочку собі)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.