| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 10:03 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » МК по виготовленню листівки з вишивкою (матеріали, різновиди, декор)
МК по виготовленню листівки з вишивкою
nosiknataДата: Середа, 2010-11-17, 1:13 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Моє перше знайомство з вишитою листівкою почалося після візиту у музей -садибу Георгія Гараса. Майстер прикрашав різноманітними вишитими доріжками листівки до регілійних і державних свят, а у 70-х роках минулого століття випускалась у продажу його серія "Запрошення на весілля" з елементами вишивки. Моя перша спроба виготовити листівку була успішною
Тато допоміг з картоном, вишивку взяла з мережі.

У кожного свій шлях до вишитої листівки, і як показує досвід нашого обмінного проекту "Листівки" - досить успішний! Я пропоную вам на прикладах ознайомитись з основними елементами кріплення вишитої вставки на картонну основу. Маю надію, мій практичний досвід стане вам у нагоді напередодні Новорічних конкурсів, і привітання близьких, родичів чи друзів, буде авторським, ексклюзивним і рукотворним!

Отже розпочнемо.
Так виглядає приблизний набір інструментів і матеріалів для початку роботи

Двосторонній скотч ( вузький і широкий), ножиці різних видів,металева і проста лінійка, простий олівець ( гостро заточений!) і резинка, елементи декору, клаптики канви для вишивки і картон різної фактури і кольору. Оті коробочки прямокутні чи круглі потрібні як шаблони для вирізання отворів, найважче в домашніх умовах вирізати рівний овал, з квадратами чи прямокутниками - простіше.

Перший етап - пошук схеми на задану тематику і підбір картону в тій же, чи контрастній, кольоровій гамі.
Під час роботи, як би банально це не звучало, необхідно тримати руки і знаряддя праці в чистоті, - часто мити руки і не користуватись кремами, витирати краї лінійки. Вишитий клаптик не переться, і краї його не обробляються, оскільки це збільшує товщину листівки, а з картону плями взагалі не виводяться. З усіх боків вишитої картинки при обрізанні потрібно лишити поля шириною 1 - 1,5 см, для наклейки на скотч. Вишивка лише відпарюється з вивороту і ретельно пропрасовується. Якщо необхідно пришити бісер - після прасування. Ширина вишитого клаптика +- 10-12 см. Якщо ширше - краї картону починають деформуватись. Довжина - довільна, але за основу слід брати конверт - якщо збираєтесь її висилати, або фото - 10Х15, 15Х20.Кількість хрестиків, заповнення канви, колір і якість ниток - на ваш розсуд.

Другий етап - підбір картону . Він випускається у різних фактурах, розмірах, кольорах. Найкраще брати великі листи, але в магазинах я знаходила максимум формат А4. Картон має бути кольоровим з обох сторін, картони з дитячих наборів для творчості - не підходять.

Третій етап - розмітка. Процес потребує достатньої робочої поверхні і чистоти - лінійки і всі знарядя ретельно витираються. Крім того потрібні ножиці ( прості і фігурні), олівець, стерка, двосторонній скотч і картон. Клей ПВА чи інші види я не використовую ніколи - картон розмокає і стає "рюшечками".

Розташування і кріплення вишивки я покажу на прикладах. У кожного типу листівки є декілька варіантів закріплення вишитого клаптика, а ви можете придумати свій. Заштриховані місця означають місце кріплення двостороннього скотчу.

1. Односторонні.
Варіант 1.

Квадратний чи прямокутний відріз двостороннього картону заданого розміру. Відмічаємо поля під вишивку - зверху, 1,5 - 2 см, з боків по 2 см, довжина - довільна. Вишитий клаптик можна обробити декоративним швом, бейкою, або шнуром, я можна просто випороти бахрому. На вишивку наклеюємо двосторонній скотч, акуртно пошарово знімаємо захисний шар і клеїмо на титульну сторінку листівки.

на звороті пишемо привітання.
листівка з клаптиком канви готова!
Варіант кріплення 2.

Прямокутник з картону згинаємо навпіл.На титульній сторінці робимо отвір заданого розміру і геометричної фігури ( круглий, овал, квадрат, прямокутник). Не забуваємо про відступ від країв!!! Кріпимо двосторонній скотч на заштриховані місця.

Знімаємо захисний шар з сторони з отвором і клеїмо на отвір вишивку лицевою стороною вниз. Основна проблема - вишивка лягає криво, і відступ до країв отвору нерівномірний. Якщо проклеїти скотч на декілька мм відступивши від краю отвору - то манікюрними ножицями ці міліметри можна вирізати з паперу і все вирівняти. Будьте уважні! Після притискання двосторонній скотч неможливо відірвати без наслідків!

Далі знімаємо захист з скотчу на іншій стороні і закриваємо титулку з клаптиком - ставимо під прес.
на звороті пишемо привітання. одностороння листівка з віконечком готова!
Такого виду листівочки - можна робити невеликих розмірів. За допомогою дирокола можна зробити отвори , почепити шнурочки і використовувати їх у якості доповнення ( підвіски) до подарунків, або для персонального означення місць за святковим столом, або як ялинкові прикраси.



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
nosiknataДата: Середа, 2010-11-17, 1:14 AM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
3. Складані тристоронні.
Варіант 1.

Прямокутний відріз картону згиинаємо двічі, щоб утворились три сектори. На заштриховане місце наклеюємо двосторонній скот за розмірами вишиваного віконечка, або клеїмо його безпосередньо на вишитий клаптик
загинаємо правий край загинаємо лівий край і ставимо під прес.
Листівка готова, але за бажанням можна прикрасити титульну сторінку - або знову ж таки вишиваним клаптиком ( тоду знову під прес), або саморобним декором, або стрічкою перев"язати всю листівку (щоб її відкрити треба буде зрізати (розв"зати або зняти) стрічку), приклеїти зірочки чи бантики.
Варіант 2.

Прямокутний відріз картону згинаємо двічі, щоб утворились три сектори. У лівому робимо отвір заданої форми під клаптик з вишивкою. Увага! На цьому етапі немає заштрихованих місць під наклейку скотчу!

Загинаємо правий край. На заштриховане місце проклеюємо двосторонній скотч, або клеїмо його безпосередньо на вишитий клаптик.

Приклеюємо вишивку, загинаємо титульну сторінку і ставимо під прес. Опісля, на розвороті пишемо привітання.
складана тристороння листівка готова!

4. "Гармошкою". Цю листівку вигадала не я - мене надихнули календарики такого виду подаровані для відмітки строків вагітності biggrin Це були китайці, але ідея з вишивкою - моя! smile

Отже, прямокутні картонні заготовки складені навпіл, з"єднуємо між собою скотчем чи клейовим олівцем у вигляді гармошки.

На одній з сторін (вона повинна бути верхнім ребром) робимо отвори для вишиваних клаптиків заданого розміру, і по штриховці проклеюємо їх двостороннім скотчем. Вишиті клаптики приклеюємо на отвори лицевою стороною донизу.

Вигляд збоку. Листівка може мати необмежену кількість "ребер", головне щоб вагу вишивки витримали картонні кріплення.

З звороту вишитий клаптик закриваємо вирізаним по розміру листом простого ксероксного паперу ( не важливо якого кольору)

Вигляд листівки з отворами для вишивки. Після заповнення і проклеєння всіх отворів, ставимо листівку під прес. Її слід оформити для підвіски - у верхній частині робимо отвори для металевих скоб, чи стрічки.
Задумка була такою - підписами можна привітати велику компанію з декількох сімейних пар, які разом святкують, або залишити вдячні записки для господині свята від всіх присутніх гостей, або написати 12 бажань кожного гостя і через рік вивісити для перевірки справдженого - загалом така листівка-підвіска може стати окрасою святкової вітальні, передпокою, чи прикривати стовбур і кріплення ялинки ( якщо покласти на інше ребро). Її можна ще не раз використати для декору і як приємне нагадування про минулорічне свято.

Якщо мої підказки стануть вам у нагоді - я буду щаслива! Бажаю приємного процесу і радості від дарування!
З наступаючими святами!



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
BulletДата: Середа, 2010-11-17, 1:22 AM | Повідомлення # 3
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
nosiknata, безцінна інформація! Дякую.
Особливо сподобалась китайсько-українська ідея гармошки (намагалась перекласти українською - не вийшло ))).

Ната, вітаю з черговим значком в підписі smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
lady-vДата: Середа, 2010-11-17, 10:24 AM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
nosiknata, дякую

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
JasjkaДата: Середа, 2010-11-17, 11:29 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
nosiknata, Дякую за МК!Як раз в точку exclaim

Творча майстерня
 
lakizkaДата: Четвер, 2010-11-18, 1:05 AM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 0
Репутація: 29
Статус: Offline
Наталко, так цікаво! Доречі відкрию маленьку таємницю - Наташа по листівкам в Чернівцях давала майстер-клас smile (а може це не таємниця wink )

 
Dmutrik09Дата: Четвер, 2010-11-18, 9:43 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Натусічко! Дякую тобі за майстер клас! Просто чудово! wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
ЮлияДата: П`ятниця, 2010-11-19, 1:25 PM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
nosiknata, дякую!

У мене є теж МК з виготовлення листівки, трошки інші, здається попростіше. Може викласти теж тут чи хватить цього?


Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!
 
TanaДата: П`ятниця, 2010-11-19, 2:20 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Звісно, викладайте.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Home_FairyДата: П`ятниця, 2011-03-18, 3:39 PM | Повідомлення # 10
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 80
Нагороди: 0
Репутація: 31
Статус: Offline
Дякую за МК! smile Спробую і собі зробити листівочку smile Наталко, а я бачила у продажу заготовки під листівки, але ніколи не тримала в руках. Що воно таке? Як вважаєш, краще самій виготовляти заготовку? Як буде дешевше і краще?

 
ЖаннаДата: П`ятниця, 2011-03-18, 7:41 PM | Повідомлення # 11
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
nosiknata, супер!!! оце Ви молодчина! такі гарні мк!))) дякую дуже)))))


мій рукодільний ЖЖ
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » МК по виготовленню листівки з вишивкою (матеріали, різновиди, декор)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.