| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-05-03, 7:00 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Наші рушники (Із збірок, з крамниць, з комор і скринь)
Наші рушники
bulbashka_aeroДата: Четвер, 2009-08-27, 3:27 PM | Повідомлення # 61
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (Malena)
bulbashka_aero, а яка довжина вашого рушника?

Здається, 2,80. Не пам’ятаю точно wacko
 
IriffkaДата: Четвер, 2009-08-27, 11:51 PM | Повідомлення # 62
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Девочки, подскажите,у нас ,я вообще не видела цельных рушников. Если и есть заготовки,то только обрезанные по краям,просто определенного размера. Есть как бы заготовка для рушника с бахромой и вставками канвы,но тоже длинные стороны подвернуты и прошиты. А как же быть?Ведь я везде читаю,что на свадебный рушник полтно должно быть необрезным.
 
BulletДата: П`ятниця, 2009-08-28, 0:33 AM | Повідомлення # 63
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Iriffka, такі рушники (полотна такі, вузькоткані) продаються 100% на Заході України, в Косові, наприклад (я особисто там купувала 2 роки тому назад)


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
яляДата: П`ятниця, 2009-08-28, 0:54 AM | Повідомлення # 64
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 94
Нагороди: 2
Репутація: 21
Статус: Offline
Iriffka, домоткане полотно купіть, я купувала у Львові на базарі, що коло Оперного, ширина 60 см коштувало 30 грн, але я для вишиванок брала, можна, я думаю і вужче знайти.

 
LudmilaДата: П`ятниця, 2009-08-28, 1:18 AM | Повідомлення # 65
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 537
Нагороди: 2
Репутація: 44
Статус: Offline
Iriffka, ткане полотно на рушники продається у Львові, його ширина 30 см, воно йде в рулонах тому вам, всерівно, прийдеться відрізати і обробляти менші краї рушника.


 
bulbashka_aeroДата: П`ятниця, 2009-08-28, 10:50 AM | Повідомлення # 66
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Iriffka
У нас у рукодільних магазинах продають рушникове полотно - 30 см. шириною. А край хоч-не-хоч доведеться відрізати і обробити. Але ж це навряд велика проблема biggrin Тим більше, що під необрізним краєм ширину мають на увазі))
 
abilanДата: П`ятниця, 2009-08-28, 11:16 AM | Повідомлення # 67
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Я теж вишивала на рушниковому полотні, але края не різала, а лише підвернула та підшила. От і вийшов рушник нерізаним по краю. А от мережки мої і вирізування вже рушник порізали. Але мережкований рушник інакше і не зрабиш?!..

Доречі, білі рушники. Цікаво було б дізнатися з якого приводу і до яких подій вони вишивались, Читала тільки про те, що у поминальні дні один край білого рушника вивішували з вікна, щоб душа померлого додому дорогу знайшла. А ще десь попадалось таке, що підчас весілля білом рушником зв"язували руки молодих. Скоріш за все це була біла невишита тканина, як символ дороги, яку молоді пройдуть разом. Як чистий листок паперу.

Чи так?! Розкажіть, хто щось знає про це.


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
IriffkaДата: П`ятниця, 2009-08-28, 7:07 PM | Повідомлення # 68
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Да я и понимаю,что на Западной Украине такие рушники 100% продаются. Только я живу на Северо-Востоке Украины и у нас такого просто нет. Уже и по интернет магазинам искала. Нашла только длиной 0,98 и шириной 0,37. А это же маленький. Ну что же буду искать. А обрезные для каравая, загса и перевязывать руки в церкви подойдут? Я так понимаю,что главное необрезной-для родительского благословения и церкви?
 
koolfeДата: Вівторок, 2009-09-01, 10:25 AM | Повідомлення # 69
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 37
Нагороди: 0
Репутація: 5
Статус: Offline
Розпочала нову роботу. Це весільний рушник для доньки. Вона у мене вже доросла, позавчора виповнилося їй 21 рік. Але сама, на жа аль не вишиває. Вона у мене займається економічною кібернетикою і говорить, що вишивка і вища математика не дружать. Тому вишиваю я.
Я довго не хотіла братися за вишивку весільного рушника, але поїхавши на Подільський ринок у Києві і надивившись ширпотребу, я все таки взялась вишити "свій ширпотреб".
Розмір 40 см на 2м 60 см.
Тканина рушникова.

нижній ряд фуксій я вже вишила. Вишиваю нитками Аріадна у 3 нитки.

А це виворітна сторона. Вже стараюсь як можу.

Додано (2009-09-01, 10:25 Am)
---------------------------------------------
Iriffka, якщо тобі цікаво як вишита вертикально з вивороту, я можу викласти майстер- клас. Правда ще не знаю куди.

 
BulletДата: Вівторок, 2009-09-01, 10:34 AM | Повідомлення # 70
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (koolfe)
Я довго не хотіла братися за вишивку весільного рушника, але поїхавши на Подільський ринок у Києві і надивившись ширпотребу, я все таки взялась вишити "свій ширпотреб".

але ж дійсно, рідна кров краще, ніж бабця, що за гроші вишиває...

Quote (koolfe)
Iriffka, якщо тобі цікаво як вишита вертикально з вивороту, я можу викласти майстер- клас. Правда ще не знаю куди.

Я приєднаюсь до прохан7ня майстер-класу!! Створіть нову тему в розділі МАЙСТЕР-КЛАСИ , перед назвою теми поставте МК (або Майстер-клас), будем вдячні!! smile

Легкого вишивання, щастя дочці! wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
abilanДата: Середа, 2009-09-30, 11:13 AM | Повідомлення # 71
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Щодо композиції на рушниках.
Навесні викладала свій рушник білим по білому. Тиждень тому показала його народній майстрині Харловій Валентині Гавриловні, у якої на початку 90-х недовго вчилась вишивці. Знайшла її знову. Так от, вона сказала, що це рушник з нещасливою долею і треба його закінчити. Викладаю те що було спочатку і те, що є тепер. Думаю, різниця у композиції помітна.


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.


Повідомлення відредагував abilan - Середа, 2009-09-30, 11:30 AM
 
BulletДата: Середа, 2009-09-30, 11:20 AM | Повідомлення # 72
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
abilan, покажіть пальцем.. я не помітила різниці.....
а рушник (мені) привабливий... взагалі я не розумію, як то можна сказати: з щасливою долею, чи не з щасливою..? )



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
abilanДата: Середа, 2009-09-30, 11:27 AM | Повідомлення # 73
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Рушники вишиваються на різні події і тому композиційно вони різні. Наприклад, рішник "на останню дорогу" на весілля не підходить. А різниця саме в композиція. На моєму різниця в тому, що після вирізування треба було зеркально повторити лінію мережок. Тобто він був "недописаний". Як незавершена картина, незакінчений вірш, пісня,... От що малось на увазі.

Додала ще одне фото. Невже не видно? Рушник - це ж дорога. Куди саме? Цього у мене не було. Тобто, "приспів, заспів" - є, а "до чього ця пісня" - не було. Дорога внікуди була. Треба було завершити.


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.


Повідомлення відредагував abilan - Середа, 2009-09-30, 11:34 AM
 
BulletДата: Середа, 2009-09-30, 12:19 PM | Повідомлення # 74
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
abilan, а... просто не помітила одразу wink


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
shtynkaДата: Середа, 2009-09-30, 2:06 PM | Повідомлення # 75
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
koolfe,
Quote (koolfe)
Я довго не хотіла братися за вишивку весільного рушника, але поїхавши на Подільський ринок у Києві і надивившись ширпотребу, я все таки взялась вишити "свій ширпотреб".

В мене б язик не повернувся назвати такий рушник "ширпотребом"... Дуже гарно виходить виворіт. Якщо взяти до уваги, що ви його шиєте для доньки, з найкращими почуттями - в цьому вже є особлива сила. А щодо звороту - вузлики і протяжки, плутанина - то за прикметами також проблеми у житті подружжя, так що ви не дарма трудитесь. Такий рушник значно краще стелити, ніж вишитий чужою людиною невідомо як.
Принаймні, в Запоріжжі мені не потрапляли на очі вишиті весільні рушники у продажу з акуратним зворотом...

Додано (2009-09-30, 2:06 Pm)
---------------------------------------------
abilan, слабо розбираюсь в геометричних орнаментах... Із того, що я знаю - нижня частина в композиції - це минуле, середина - дійсне, і верх - майбутнє... Або іще розподіл на нава-ява-права (за рідною вірою). І середню частину композиції якраз краще не відокремлювати лініями перетину від білого полотна середини, що символізує силу майбутнього, космічного і розумного світу прави, яка живить дійсне.
Проте, напевно Харловій Валентині Гавриловні видніше. Я лише висловила свою думку.

Рушник мені особисто дуже сподобався. Бажаю, щоб здійснилось все те хороше, що вкладене подумки при його вишивці. Бажаю вам не загубитись в наш час необмеженого доступу до інформації. Ваша справа - лише шукати, я впевнена - обов"язково знайдете все те, що вас цікавить.


Моя майстерня
 
abilanДата: Четвер, 2009-10-01, 10:19 AM | Повідомлення # 76
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
shtynka, дякую за побажання.
Quote (shtynka)
середню частину композиції якраз краще не відокремлювати лініями перетину від білого полотна середини, що символізує силу майбутнього, космічного і розумного світу прави, яка живить дійсне.

Цікаво було б розуміти, а що саме є таким "перетинанням"? Особливо у мережках.


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
TanaДата: Четвер, 2009-10-01, 4:19 PM | Повідомлення # 77
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Багато мережаних рушників в книжках радянського періоду, присвячених полтавським вишивкам. Там тлумачень мережок нема dry

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
МАРИШКАДата: Четвер, 2009-11-05, 8:36 PM | Повідомлення # 78
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Катерине. Не могу согласиться полностью с вашими цытатами. Хотя многое правидльно. И то, что анализируете старые рушники, и то, чтосуществуют определенные символы... НО никогад не вышивали настоящие свадебные рушники с пожеланиями (тектовым сообщением) и тем более кольцами обручальными. Нив коем случае не должно быть замкнутых колец на свадебном рушнике -- это означает замкнутое пространство и нет развития для молодых. А по поводу текста на рушниках -- это ошибка (нет ни в коем случае не ваша. Вы как раз на правильном пути). Ведь согласитесь: зачем вышивать буквами то, что содержат сами символы?. Каждый из которых гораздо сильнее, в енергитическом плане. Те же ростительные орнаемнты, те же птицы...
Еще хотелось бы уточнить про старинные рушники. К сожалению настоящих -- осталось мало. БОльшую часть еще до голодомора увезли за границу и не раз. И не только рушники...:( Свадебный рушник -- н5льзя показывать или не дай бог хвастаться им. И не каждый старинный рушник -- может быть образцом для подражания. Лучше всего для этого найти свои роддовые. Был ли удачливым тот брак? Как жили эти владельцы рушника? Как дети, внуки?
А на новый свой рушник переносим символы, которые в будущем помогут нам. Девушка, которая готовила свое приданное, вышивала только половину своего свадебного рушника (свою половину с Родовым деревом). Вторую же -- за месяц до свадьбы, где была информация в Родовом дереве о её избраннике.
Прикріплення: 2266821.gif (1.8 Kb) · 1643789.gif (1.8 Kb)
 
montanДата: Четвер, 2009-11-05, 8:47 PM | Повідомлення # 79
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 197
Нагороди: 1
Репутація: 51
Статус: Offline
Як на мене, це все дуже суб"єктивно. На Гуцульщині, наприклад, всі, або майже всі рушники геометричні, і немає окремо пташок, дерев, корон і т.д. І ніхто не ховає весільний рушник, навіть навпаки :). А щодо того, щоб шукати рушники тих, у кого був щасливий шлюб, і вишивати такий самий, то що, повторювати їх долю? happy Якби всі так думали, то у нас не було б такої різноманітності рушників smile

 
savvangДата: Четвер, 2009-11-05, 11:27 PM | Повідомлення # 80
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
МАРИШКА, я слышала от одной вышивальщицы, что как раз необходимо вышивать замкнутые кольца, как она сказала: " если не хотите развестись с мужем то только сомкнутые!!!"

 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Наші рушники (Із збірок, з крамниць, з комор і скринь)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.