| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 10:39 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Наші рушники (Із збірок, з крамниць, з комор і скринь)
Наші рушники
TanaДата: Середа, 2007-01-31, 1:27 PM | Повідомлення # 21
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Весільний рушник під хліб. Символіка дуже давня і дуже "моя". Льон нерівномірного плетіння невідбілений, бавовняні кіровські нитки. Бажання створити. Любов. Ось таки рецепт приготування:))
Стосовно вищезгадуваної "показовості" весільних рушників. В цьому ракурсі і в цьому оточенні вважаю за можливе))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
lovly_ulkaДата: П`ятниця, 2007-05-18, 6:49 PM | Повідомлення # 22
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 35
Нагороди: 0
Репутація: 17
Статус: Offline
Всім привіт!
Bullet, маю в своїй бібліотеці книжку Ксенії Колотило, правда, не знаю, яке видавництво і який альбом - книга перевидавалася багато разів, і можливо, трохи відрізняється від тієї, схеми з якої викладала Nachtigall. Можу відсканувати, якщо потрібно.

Добавлено (2007-05-18, 6:49 Pm)
---------------------------------------------
Отут http://www.umacleveland.org/embroidery.htm є світлини старовинних рушників і елементів одягу з вказанням області і місцевості. Єдиний недолік статті - англійською мовою smile

 
BulletДата: Неділя, 2007-05-20, 11:25 AM | Повідомлення # 23
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (lovly_ulka)
Отут http://www.umacleveland.org/embroidery.htm є світлини старовинних рушників і елементів одягу з вказанням області і місцевості. Єдиний недолік статті - англійською мовою smile

Чудовимй сайт, відомий вже мені smile Дякую за нагадування wink Додала лінк в каталог файлів

Quote (lovly_ulka)
Bullet, маю в своїй бібліотеці книжку Ксенії Колотило, правда, не знаю, яке видавництво і який альбом - книга перевидавалася багато разів, і можливо, трохи відрізняється від тієї, схеми з якої викладала Nachtigall. Можу відсканувати, якщо потрібно.

Думаю, що дуже і дуже потрібно smile
Я просто зараз створю в каталозі схем розділ *Ксенія Колотило* і ви туди зможете додавати скани. Всі глядачі нашого сайту будуть вам невимовно вдячні!! : )***



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2007-06-01, 9:37 AM | Повідомлення # 24
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
смотрите Галерея схем там есть несколько рушников, а я покажу маленький рушничок вышивала два , для мамы и дочки , мама повесила его на икону. фото не очень, в жизни он покрасивше будет wink

схема в программе Pattern Maker схема


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - П`ятниця, 2007-06-01, 9:41 AM
 
TanaДата: Вівторок, 2007-09-25, 3:36 PM | Повідомлення # 25
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Мій весільний рушник "в дії" biggrin


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Вівторок, 2007-09-25, 3:37 PM
 
BulletДата: Середа, 2007-09-26, 12:28 PM | Повідомлення # 26
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
Мій весільний рушник "в дії"

сподіваюсь, це той, що під каравай і є? smile
поліській взор, якщо не помиляюсь? Файний!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2008-03-03, 1:04 PM | Повідомлення # 27
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Bullet, візерунок прадавній, з солярними знаками, символами води, землі, вогню... за схемою, виданою Тарасом Куликом. Там два рівні -- зародок в розвитку, як рухаючись за та проти годинникової стрілки, намагається пізнати Бога -- Всевидяче Око, як у нього з`являється душа, ручки, ніжки, дітородні органи.
Я дуже хотіла вишити цей рушник саме на льоні, трудилася на одному диханні, звісно, остаточний варіант -- з корективами виконавця.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Понеділок, 2008-03-03, 1:16 PM
 
TanaДата: Четвер, 2008-04-24, 1:08 PM | Повідомлення # 28
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Весільні рушники під хліб (перепрошую за якість, вже подаровані, тому навряд зніму фото як треба ).

Перший шитий за місяць, використовувала існуючі орнаменти; другий довго, місяці чотири носила в голові, малювала, вишивала, дуже глибокий і символічний, різнитсья сильно з чоловічої та жіночої сторони.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Вівторок, 2008-07-29, 5:31 PM | Повідомлення # 29
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Скан з газети "Порадниця" №26 від 26.06.2008

Сподобався, сподіваюсь, наберу в РМ, викладу в схемах. Поки що не втрималась викласти вирізку з фото.
Прикріплення: 2072776.jpg (66.6 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПасіонаріяДата: Четвер, 2008-07-31, 0:51 AM | Повідомлення # 30
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Tana)
Весільні рушники, ті, що під ноги, повинні дітям матері вишивати, так що незаміжнім не раджу зловживати таким. А от під хліб -- будь ласка. А взагалі, якщо ваша вишивка претендує на сакральність, ставтесь до неї відповідно.

Мені теж вишивала моя мама. Коли мені показала, який буде вишивати - я зморщилась. Неподобався він мені. Особливо я не люблю написи - в мене асоціація з лозунгами (комуністичними). Мама вишила, а я собі приговорюю: кольори гарні, символічні, квіти, багато червоного - нормально. Якби така гарна доля! Мама вже погодилася випорювати написи - я заборонила. Все на мому рушникові, як зробила мама (від початку і до кінця). Вийшли в мене два різні боки : (різні написи, тороки різняться). Не скажу, що я знала канони. Все вийшло підсвідомо.



ore et labore!


Повідомлення відредагував Пасіонарія - Четвер, 2008-07-31, 10:28 AM
 
ПасіонаріяДата: Четвер, 2008-07-31, 10:44 AM | Повідомлення # 31
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
А ось цей - виходить обереговий. Я його шила сама - це мій перший рушник.
(Що ще цікавого, що один бік рушника світліший за інший на тон. Як так вийшло - не знаю, ніде в узорі не різниться, а між собою різняться - вийшов тіньований ) biggrin

Він - невеличкий, на цільному домотканому полотні, якраз під калачі на благословення батьків на весіллі. Дуже він мені сподобався, коли побачила подібний на стіні у старої приятельки, правда я змінила трошки його (там він був на невибіленому льоні, багато смужок і комбінацій з основного узору, густо зашитий).
Раніше він був строго у моїй кімнаті (підсвідомо я його нікому не показувала). Але пройшли роки, я ним прикрасила бабусену кімнату.

Вона любить старі образи (то її придане), я їх заквітчала соняхями (там був пишніший букет із сухоцвітами, але у бабусі алергія на який компонент, і я прорідила), мій оберіг зажив іншим життям.


ore et labore!


Повідомлення відредагував Пасіонарія - Четвер, 2008-07-31, 11:20 AM
 
ПасіонаріяДата: П`ятниця, 2008-10-17, 9:30 PM | Повідомлення # 32
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Вишиті рушники нашої городянки, поважної пані Мирослави Гродзінської



ore et labore!
 
len_aДата: Четвер, 2008-12-04, 12:59 PM | Повідомлення # 33
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Я - мама двох дорослих синів. Поэтому должна быть начеку. Вот и вышила такие рушники.

Додано (2008-12-04, 12:53 Pm)
---------------------------------------------
а это изнанка

Додано (2008-12-04, 12:57 Pm)
---------------------------------------------

не знаю, как маленькие картинки вставлять. Копирую вторую ссылку, подскажите, плиз.

Додано (2008-12-04, 12:59 Pm)
---------------------------------------------


Повідомлення відредагував len_a - Четвер, 2008-12-04, 12:50 PM
 
NachtigallДата: Четвер, 2008-12-04, 3:45 PM | Повідомлення # 34
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 27
Нагороди: 0
Репутація: 16
Статус: Offline
2 рушник просто супер!
 
ОлькаДата: Четвер, 2008-12-04, 5:32 PM | Повідомлення # 35
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
я вообще обожаю сочетание красного и черного на рушниках! очень красиво!
 
ДжонсДата: Четвер, 2009-01-01, 12:31 PM | Повідомлення # 36
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
len_a, очень красивые рушники, это сколько же вложено труда и любви к сыновьям! Умничка! biggrin
У меня вопрос, если можно, а птичек и древо жизни специально не вышивала?


Борони Боже під час вишивання думати про щось погане, сваритися, злитися на когось. Обрядовий рушник має зберігати в собі лише найкращі мрії, найсвітліші думки й почуття.
 
len_aДата: Вівторок, 2009-01-06, 1:30 PM | Повідомлення # 37
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Джонс, я уже позже поняла. какие требования предъявляются к рушнику. С голубями вышивала по купленной схеме, только головки голубей развернула навстречу друг другу. Второй - тоже по схеме, под каравай будет, места на нем уже не хватает для пары павлинов. А первый мой рушник - вообще из набора всяких разных красивых полос. Я его на икону повесила.
Есть еще вышитый красивыми растительными орнаментами и сверху "на счастье, на долю". Но хочется его дополнить парой павлинов. Но вопрос.... Можно ли над надписью еще что-нибудь вышивать? И если я вышью птичек, то можно ли его под ноги стелить?
Очень хочется услышать советы.
 
SchastyachkoДата: Вівторок, 2009-01-06, 3:02 PM | Повідомлення # 38
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
len_a, особисто я бачила такі, не знаю наскільки це правильно чи не правильно, оскільки я не великий спеціаліст. пам'ятаю тільки, десь читала, що в народі звертали увагу на те, щоб на весільних рушниках птахи торкалися гілочки чи дерева (так, як у вас на першому рушнику), оскільки вірили, що птахи, що "літають" симвоізували душі померших. тому якщо дошиватимете, не забудьте гілочку smile
А взагалі, рушники дуже гарні. Ви - молодець! мені теж найбільше сподобався другий smile
 
ЕкатеринаДата: П`ятниця, 2009-01-16, 0:31 AM | Повідомлення # 39
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Самое главное, не закрывать полосами от космоса древо жизни. Борони Боже під час вишивання думати про щось погане, сваритися, злитися на когось. Обрядовий рушник має зберігати в собі лише найкращі мрії, найсвітліші думки й почуття. Адже то закладається програма майбутнього подружнього життя.

Дрібні огріхи не випорювали, щоб не внести хаосу у долю. Життя тече не по шаблону, отже, не біда, якщо зірочка відхилиться убік чи хвилька вийде нерівномірною.

Що ж до вибору узору, то він мав бути двобічним. Це символізувало гармонію між зовнішнім і внутрішнім світом. Якщо ж лицьова сторона виробу гарна, а зі споду перетянуто нитки і стирчать вузли, то вважали, що й життя буде про людське око.

Усі слова зашифровані в символах узорів

Додано (2009-01-15, 11:38 Pm)
---------------------------------------------
Згідно з давніми канонами вишивання рушників, кожен з них ділиться на три приблизно рівні частини. Дві третини, з обох країв рушника, вишиваються, а середина завжди обов’язково залишається чистою. Вільна від візерунку частина уособлює зв'язок з космосом. Про це слід пам’ятати, компонуючи орнаменти на весільному рушнику. Якщо не знати цього, то може статися, що добрий і щирий по формі напис-побажання насправді буде шкідливим для майбутнього молодого подружжя. Це може статися в тому випадку, коли він розташований над вишитими символами, що зображують самих молодят та їх майбутнє благополуччя. Тому, вишиваючи весільний рушник, слід пильнувати, щоб на шляху небесного благословення до молодої сім’ї не було ніяких символічних перешкод.»

Додано (2009-01-15, 11:39 Pm)
---------------------------------------------
Рушник, на который жених и невеста становились ногами, ни в коем случае не должен был включать в себя орнаментов из цветов или птиц. Цветы и птицы символизируют основные семейные ценности – совместную жизнь, любовь, детей, поэтому под ноги их не ложили. На этом рушнике вышивали растительный орнамент. Наиболее характерными были калина, виноград, дубовый лист и желуди. Иногда растительный орнамент заменяли геометрическим, характерным для того или другого региона. Главное требование к полотенцу, которое стлалось под ноги молодоженам, - непрерывность орнамента из конца в конец рушника, чтобы не прерывалась жизненная дорога молодой семьи.
Рушники, которыми украшались иконы, были разными для невесты и жениха, т.е. вышивали мужской и женский рушники. Общим элементом на орнаментах этих рушников были цветы лилии, которая символизирует собой продолжение рода, а на женских рушниках - еще и невинность, и виноградная листва с виноградными гроздьями, которые символизируют благосостояние в доме. На женском рушнике вышивали калину - символ женского начала. На рушнике жениха вышивалась дубовые листья и желуди, которые означали стабильность и мужскую руку в доме, силу и здоровье.

Додано (2009-01-15, 11:40 Pm)
---------------------------------------------
Рушник под каравай был наиболее ярким и содержательным, для него практически не существовало таких ограничений, как для предыдущих двух, скорее, наоборот. На нем вышивались цветочные композиции, в частности, наиболее распространенными были цветы лилии и розы в объединении одна с другой или отдельно. К ним прибавляли другие цветы. Кроме того, на „коровайном” рушнике вышивали птичьи пары. Чаще всего на свадебных рушниках вышиваются пары голубей, которые символизируют любовь и согласие; лебедей, как знак верности молодых друг другу, ласточек, которые символизируют весну и любовь. Кроме того, на этом рушнике вышивались свадебные обручальные кольца и надписи-пожелания.
Рушник, которым связывали руки молодым, мог объединять в себе элементы из рушников, которые вышивались на иконы. Также на нем могли быть присутствовать элементы, характерные для „коровайного” рушника, вышивались обручальные кольца и надписи. Кстати, вышитые обручальные кольца появились на рушнике в советские времена. Вышивая рушник с обручальными кольцами, важно помнить, что они не должны быть до конца сомкнутыми.
Для всех свадебных рушников существует ряд правил, которые обязательно нужно учитывать при их создании. В частности, ни в коем случае нельзя вышивать свадебный рушник на сшитом из двух кусков полотне. Свадебный рушник, как и молодая семья, должны быть единым целым. Середина рушника никогда не зашивается, это символ связи молодой семьи с высшими силами. Именно поэтому очень важно, чтобы над вышитым основным элементом рушника, который мог символизировать молодоженов, не было другого, более мелкого орнамента или надписи, которая будто перекрывает молодым поток Божьего благословения. Также нельзя вышивать на рушнике птиц не в паре. Соблюдение этих простых правил помогает молодым пройти свою общую жизненную дорогу в счастье, мире и согласии.

Додано (2009-01-15, 11:42 Pm)
---------------------------------------------
Одним із найпоширеніших символів на писанках, так само, як і рушниках, стінних розписах, килимах, посуді, є символ «Дерево життя», або як його ще називають - «Вазонок». Найдавніші українські колядки донесли до нас стародавні уявлення людей про ті часи, коли ще не було ні неба, ні землі, а було лише широке море, і на ньому - явір зелений. Отже, у вигляді дерева - явора, верби, дуба, берези, яблуні, груші - уявлявся стрижень світобудови, навколо якого встановлювалась рівновага протилежностей. Світове дерево завжди зображується не натурально, а стилізовано, тобто спрощено, узагальнено. У таких зображеннях обов'язково є поділ на три яруси по вертикалі та дотримання чіткої системи правої і лівої сторін. Нижня частина - коріння, що входить під землю, часто подається у вигляді трикутника, горщика. Тут містяться змії, риби, водоплавні птахи й тварини, бо низ дерева - не лише підземний світ, а й море, річка, всяка вода. Також нижня частина Світового дерева - це світ підземного бога, володаря підземного вогню та незліченних багатств втілення уявлень про світ потойбічний, минулі часи.

Середній ярус уособлює землю, реальний світ, світ сьогодення. Тут зображено великих тварин - биків, коней, оленів, вовків, ведмедів -та людей. Верхня частина Світового дерева піднімається у безмежну височінь - до Бога. У верхів'ї селяться птахи, бджоли, розташовані небесні світила. Часто буває, що на вершечку дерева днює Сонце.

Дерево життя - це і дерево роду, де кожна квіточка позначає якогось родича, а всі разом - втілення родоводу певної людини. Найпростіше тричленне позначення дерева-сім'ї. Це - стовбур з трьома гілочками: батько, матір, дитина.

Найдивовижнішою властивістю Дерева життя є його здатність перетворюватися у Жінку-берегиню з піднятими до неба руками.

Додано (2009-01-16, 0:21 Am)
---------------------------------------------
Надеюсь, админ не будет ругать меня за такую большую цитату (не хочется, чтобы делали ошибки при создании рушников). Частенько в образцах вижу много ошибок, хотя я тоже не большой спец. Но если читать всё вдумчиво, топонимаешь главное - древо жизни сплошной линией закрывать нельзя. Выглядеть оно может и в виде вазона, и в виде веточки с птицами. Над ним можно вышивать венок (не соединенный сверху в сплошное кольцо) с короной (если венчаетесь, а раньше все венчались обязательно), можно летающих птиц как символ молодых (птицы обязательно должны смотреть друг на друга - ну это вы сами знаете). Пожеланий я на старых рушниках не видела (может потому, что вышивальницы были тогда неграмотные?). Сама я вышивала в таком порядке: нижний перевернутый мир, полоса, узор-пожелания для жениха виноград, маленькая полоса в виде желудей, пожелания СОВЕТ ДА ЛЮБОВЬ и над ним имена жениха и невесты, волнистый узкий цветочный узор, узор-пожелание для невесты роза, еще цветочная полосочка узкая, и основной узор: древо жизни, по бокам павлины, по краям берегини, над берегинями на уровне верха древа (по краям-сверху) два узорных креста. Венок я готовила, но вышить не успела. Вот, надеюсь, что делала правильно. biggrin

Додано (2009-01-16, 0:31 Am)
---------------------------------------------
Вот такие образцы старых рушников как подтверждение моих слов:




Очень нравится вот этот старинный рушник:

 
ganzyaДата: П`ятниця, 2009-01-16, 9:24 AM | Повідомлення # 40
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Екатерина в этой теме очень хотелось бы увидеть ваши рушники. smile
а ваше сообщение ближе к теме "Символы на рушниках"
Quote (Екатерина)
Очень нравится вот этот старинный рушник

схему рушника поместила в тему "Рушники (схемы)"


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Наші рушники (Із збірок, з крамниць, з комор і скринь)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.