| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 4:25 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Робоча група відтворення вишивок в форматі більшому за А3 (оргтема)
Робоча група відтворення вишивок в форматі більшому за А3
TanaДата: Субота, 2013-09-07, 7:55 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Суто технічна тема.
Відтворюємо вишивку аркуш до аркушу, формат близько  А3, за фото і схемами. Обговорення тканини і ниток  тут. Висловлюйте бажання відшивати аркуш і вкажіть обраний вільний номер (наприклад, Лист 13-- romantik).
Всі, хто отримав(-мує) зразки тканини, висловіть, будь-ласка, побажання і враження щодо її зручності, необхідних розмірів для Вашого аркуша тощо

Лист 1 -- Zeta
Лист 2 -- Волиняночка
Лист 3 -- sjana_if -- готово!
Лист 4 --  Tana
Лист 5 -- lesya6316(Могилів-Подільський, Вінницька обл.) -- готово; зібрати рукав 52d
Лист 6 -- lovly_ulka
Лист 7-- Tana, Олена Попова
Лист 8 -- Mod
Лист 9 -- Andrew_Yer
Лист 10 -- Олена Уткіна (м. Київ) готово!
Лист 11 -- KS11 --готово!
Лист 12 -- fatini 
Лист 13 -- romantik (с.Новоселівка, Гайсинський р-н,Вінницька обл) -- дошити чорн. шовком -- готово
Лист  14 -- shtynka
Лист 15 -- LDII (Городенківський район, Івано-Франківська обл)готово!
Лист 16 -- Марина19 (м. Знамянка, Кіровоградська обл.) готово; зібрати рукав.
Лист 17 -- Irina_SV (Київ)-- готово!
Лист 18 -- Тетяна (Київ)-- готово!
Лист 19 -- Киянка (Київ) -- готово!
Лист 20 -- Олька (Маріуполь, Донецька обл.)-- готово
Лист 21-- ромашка1(Кузнецовськ, Рівненська обл.) -- готово!
Лист 22 -- edeiveysvik (м. Надвірна, Івано-Франківська обл.) -- готово!
Лист 23 -- Dmutrik09
Лист 24 -- Валентина Бочарова (Київ) -- готово!
Лист 25 -- liryna
Лист 26 -- Тетяна (Київ) -- домережити
Обкладинки дві -- Сестра_Юлія (Дніпропетровськ) -- готово!
Лист 31 (писанки) Ірина Міхалєвич (м. Олександрія, Кіровоградська обл.)Юстинка

Вимоги до відтворення аркушів альбому в форматі більшому за А3 :

1. Тканина – льон. Якщо не влаштовує тканина, зразок якої Вам був надісланий на пробу, оберіть зручний для себе інший льон не сліпучо-білого кольору, а природного лляного (білий з жовтуватим відтінком чи бежевим). Увага! Білоруський льон беріть не найтонший. Можна нерівномірний житомирський. Народна традиція передбачає вишивку на достатньо цупкому полотні (окрім серпанкового полотна, але ми поки що на ньому не вишиваємо).
2. Розміри тканини близько формата А3. Корегуйте cвій аркуш (збільшуйте чи зменшуйте кількість рапортів кожного орнаменту) так, щоб зашита частина вміщувалась в прямокутник 42х60 см (горизонтальні аркуші), або 60х42 (вертикальні аркуші). Можна цей прямокутний намітити штапівкою, щоб не виходити на нього. За прямокутником прошу лишити поля 3-4 см, краї не пруткувати і не оверлочувати, просто обійти ниткою, щоб не сипалися. Увага! Розміщуйте тканину по ширині (дольова нитка, або нитка основи має бути вздовж Вашого полотна).
3. Чисниця, або мінімальний стібок складає 3(!) нитки. Це означає, що хрестик 3х3 нитки, а один квадратик занизування -- це стібок в три нитки і три ряди. Таким чином, ми дотримуємось вказівок автора, не порушуємо сакральність числа «три» і, нарешті, в аркушах, де поєднується хрестик, занизування і рахункова гладь, неможливо масштабувати до 2-х, бо є окремі стібки в 6, 7, 8 ниток.
4. Нитки для роботи виробництва ПНК ім. Кірова (мають слабший блиск, ніж DMC). Вишиваємо в три нитки. Рекомендовані кольори:
червоний 0906, який відповідає 321 DMC;
сині відтінків індиго (в порядку пріоритету):
2412 як 336 DMC;
2611 як 312 DMC;
2614 як 803 DMC;
білі (в порядку пріоритету):
0102 як 2865 DMC;
0103 як ecru DMC;
0101 як blank DMC;
чорна вовна з аркушу 13 на розсуд romantik;
вирізування і лиштву можна виконувати крученою ниткою, як DMC pearl cotton типу ірис ПНК ім. Кірова


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LDIIДата: Субота, 2013-09-14, 2:27 PM | Повідомлення # 41
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 571
Нагороди: 0
Репутація: 183
Статус: Offline
Tana, пробач,забула зовсім.У мене є тканина правда №40.Скоро покажу що у мене виходить.Вишивала чисницею на 2нитки.
 
ВолиняночкаДата: Субота, 2013-09-14, 2:34 PM | Повідомлення # 42
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Не знаю чи в ту тему, але поки думка не ватекла пишу тут. smile Десь читала, що в музеї Гончара сорочки відтворюють не в повну величину, а в менших розмірах і одягагають ці сорочки на ляльки висотою близько 50 см - оптимальна висота, щоб і схему відтворити і нічого не втратити при зменшенні деталей. може і ми так зможемо зробити, а за основу ляльки зробити мотанки як sheva робила в себе!

Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
TanaДата: Субота, 2013-09-14, 5:18 PM | Повідомлення # 43
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (Bullet)
Отримала!!! Дякую, така тканинка....

Хай надихає!

Цитата (LDII)
У мене є тканина правда №40.Скоро покажу що у мене виходить.Вишивала чисницею на 2нитки.

Тканини всі важливі і потрібні, я спробую переділити свій клаптик на всіх,хто лишився без пробного зразку

Цитата (Волиняночка)
в музеї Гончара сорочки відтворюють не в повну величину, а в менших розмірах і одягагають ці сорочки на ляльки висотою близько 50 см - оптимальна висота, щоб і схему відтворити і нічого не втратити при зменшенні деталей.

Олю, так воно, та не так. Ляльки Юрія Мельничука трішки інше мають на меті, і вишивку, і одяг все ж адаптують для них . Але якщо хтось відтворитьна ляльці щось з альбому, буде просто прекрасно.
Пиши ідеї ще!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LDIIДата: Субота, 2013-09-14, 5:24 PM | Повідомлення # 44
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 571
Нагороди: 0
Репутація: 183
Статус: Offline
Tana, можу вишити дитячу вишиванку,але хотіла б на тоншому полотні,на марлівці.Буду пробувати і покажу.
 
TanaДата: Субота, 2013-09-14, 5:29 PM | Повідомлення # 45
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (LDII)
Буду пробувати і покажу.


Звісно. Це ж окремим пунктом проекту іде -- відтворення виробів з вишивкою із альбому. До речі, дитячі узори повизбирувала тут. Намітила і всім своїм дівчатам)))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ModДата: Понеділок, 2013-09-16, 11:32 AM | Повідомлення # 46
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
ваша активність мене вразила , і я долучаюсь до вашої ватаги

 
shtynkaДата: Понеділок, 2013-09-16, 5:36 PM | Повідомлення # 47
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
пробую вишивати на своєму клаптику домотканого, фабричного, щоправда не пам"ятаю номер 20. 30 чи 40... Через три нитки чисниці хрестики вишивати легко, але виглядає трохи діряво і важко ховати край ниток... По дві ще не пробувала. Чекаю на пробний шматочок, можливо полотно буде більш щільним, тоді і вишивка ляже по іншому.

Така ще думка приходила в голову, ба навіть дві. Є в продажу рушникове полотно шириною 33 см, було б напевно зручно оформляти на такому формат листів А3. І взагалі ті листи що під хрестик - може навіть яку тканину для вишивання використати по типу канви, чи треба тільки рівномірка? Класні тканинки у білорусів, особливо із додаванням льону, але напевно для відтворення альбому не згодиться...


Моя майстерня
 
TanaДата: Понеділок, 2013-09-16, 8:20 PM | Повідомлення # 48
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (Mod)
ваша активність мене вразила , і я долучаюсь до вашої ватаги
Аркуш  8 весь твій)))
 
Цитата (shtynka)
Така ще думка приходила в голову, ба навіть дві.
Збираємо такі думки-враження-поради, щоб знайти найоптимальніший варіант для всіх. Дякую, Таню!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ZetaДата: Понеділок, 2013-09-16, 11:35 PM | Повідомлення # 49
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Таню - отримала шматочок льону.на вихідних зроблю пробну вишивку та викладу.може встигну ще розрахунки на таке полотно зробити smile





Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
Dmutrik09Дата: Вівторок, 2013-09-17, 0:26 AM | Повідомлення # 50
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Tana, Таню намалювалися перші дві писаночки.
Прикріплення: 3565620.jpg (169.0 Kb)


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
TanaДата: Вівторок, 2013-09-17, 9:58 AM | Повідомлення # 51
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Dmutrik09, пречудові клинці!

Довідправила переділені шматочки тканини:
СестраЮлія  0318704610041
sjana_if 0318704610017


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
sjana_ifДата: Середа, 2013-09-18, 0:15 AM | Повідомлення # 52
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
Поки чекаю на тканинку, вирішила подивитись на лютневу артіль із занизування - і виникло питання.
Тоді ніби з'ясували, що занизування - коли клітинка покриває один рядок тканини, а заволікання - коли на одну клітинку - два рядка ниточок. Але ж ці всі узори тоді не будуть мати такого вигляду як на схемах, якщо ми сплющимо клітинки і будемо робити не дві лінії в одному квадратику (як наприклад показала Волиняночка), а лише одну.  wacko
Не знаю, чи зрозуміло написала biggrin


 
ZetaДата: Середа, 2013-09-18, 0:30 AM | Повідомлення # 53
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата (sjana_if)
сплющимо клітинки і будемо робити не дві лінії в одному квадратику (як наприклад показала Волиняночка), а лише одну.
  якщо 1 клітинка =2 ниточки піткання - то клітинка виходить у 2 ниточки основи (2х2)- от і заволікання,це на домотканому полотні,а якщо вишивати за описом,що одна клітинка = 3 ниточки піткання - то виходить 3х3 - як зроблю перші спроби - викладу із розрахунками smile
на перший погляд - на льні,що Таня прислала- клітинки теж рівні






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
TanaДата: Середа, 2013-09-18, 10:21 AM | Повідомлення # 54
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
sjana_if, в тексті передмови автор не розділяє занизування й заволікання, тобто все в альбомі заволікання (хоч названо занизування,навіть низзю) з чисницею в 3 нитки. Тобто три нитки -- ширина стібка, три--  висота окремогоелемента (квадратика на схемі)

Витяг з передмови:
Не зайве, мені здається, деякезначення і та обставина, що один із наведених вище синонімів вишивання «занизуванням» - «підволікування» або «заволікування» - філософічно зближеними із назвами, що вживаються в теперішній час кольорових ниток – «заполочі» (в північно-чернігівській говірці) – «заболоть» ) і з назвою кольорової шерсті – «волічка», «волучка» *); чи не значить ця фонетична близькість назви матеріалів, використовуваних для вишивання, з назвою способу вишивання, що ці матеріали початково, при своїй появі, використовувалися переважно для шиття «занизування», «заволікування»?


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Irina_SVДата: Середа, 2013-09-18, 10:33 AM | Повідомлення # 55
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 579
Нагороди: 0
Репутація: 217
Статус: Offline
Tana, Танічко, а мені тут -  і хочеться, і колеться :redface:. Хочеться приєднатись до такої важливої роботи, але так страшно, що не справлюсь і підведу вас... Може на зльоті розпитаю, що та як...і Ліза, Bullet, казала може візьме свої зразочки, то і я осилю :redface:. Ох ця невпевненість вже .......



"Життя цікаве та прекрасне - візьми від нього максимум"
http://irynasv.blogspot.com/
 
TanaДата: Середа, 2013-09-18, 10:44 AM | Повідомлення # 56
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Irina_SV, добре, вмовимо-зацікавимо 5-го Вас))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Irina_SVДата: Середа, 2013-09-18, 10:48 AM | Повідомлення # 57
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 579
Нагороди: 0
Репутація: 217
Статус: Offline
Тут просто ТАААААКААААА відповідальність!!!! Не можу допустити, що вас підведу Вже чекаю з нетерпінням 5 жовтня )))



"Життя цікаве та прекрасне - візьми від нього максимум"
http://irynasv.blogspot.com/
 
JasjkaДата: Середа, 2013-09-18, 10:51 AM | Повідомлення # 58
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
І я долучаюсь до вас
Лист 18 - яка техніка? хрестик?
Це цілий лист переробляти чи окремо,наприклад - 1. комір на окремому файлі (щось так,важко пояснити)
Пробачите,якщо щось не так


Творча майстерня
 
TanaДата: Середа, 2013-09-18, 11:03 AM | Повідомлення # 59
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Jasjka18-й аркуш (схеми,опис),так це все хрестик. Спробуй поки що зразочок, щоб потім розрахувати необідну тканину.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
sjana_ifДата: Середа, 2013-09-18, 4:05 PM | Повідомлення # 60
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
TanaZeta, дякую  smile .
Tana, а та частина передмови де пояснення до схем готова чи треба підключатися?


 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Робоча група відтворення вишивок в форматі більшому за А3 (оргтема)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.