| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 5:32 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » Майстер- клас по символіці візерунка (прадавні міфи вишиті голкою)
Майстер- клас по символіці візерунка
ЯснаДата: Понеділок, 2010-01-18, 2:53 PM | Повідомлення # 1
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Довгий час вагалася, де ж розмістити цю тему.
Дуже важко розділити символи рушникові чи сорочкові чи ті, що малюють на стінах та воротах.
Часто вони використовуються і сьогодні у трохи зміненому варіанті.
Моя мета була розібратися у моделі символа, щоб потім можна було за певними ознаками розпізнати його, і відповідно, правильно користуватися ним.
іноді пишуть мені жінки, які хочуть завагітніти, а вишивають в цей час символи безпліддя, або хтось хоче добробуту, а тримає в оселі символи бідності, хтось бореться за здоров"я, а носить на собі символи смерті та потойбічного світу.
можна в це вірити, а можна ні. Можна говорити, що відновити семантику візерунка вже не можливо.
Моя сім"я почала займатися музикою. Донька пішла в музичну школу, чоловік організував рок групу, а я почала займатися вокалом. Все це майже одночано.
В цей же час я придбала рушник і повісила його над вікном. Коли через кілька місяців я вирахувала його значення... На ньому були символи слов"янського Бога, який відповідав за музику.
Через деякий час я пропалила його праскою.
І на вікні з"явився новий рушник - з Деревом Роду.
В наступні пів року я завагітніла.
Перед родами я вже свідомо повісила Рожаницю. Народила я вдома, і досі всі згадуємо пологи як велике свято.
Коли розумієш символи, їх походження, як вони між собою пов"язуються, то читаєш вишивку як книгу.
Мені дуже хочеться, щоб це змогли робити якомога більше жінок. І ворожіння голкою приносило у життя лише добрі сили!

Дерево Роду

Досить часто плутають із Деревом Всесвіту, вважаючи, що вони несуть однакове смислове навантаження. Тому потрібно чітко розмежувати ці поняття.
Дерево Всесвіту символізує Бога Рода, в якому об’єднані усі Боги – це небесний, божественний Рід.
Дерево Роду символізує гілочку із Дерева Всесвіту, пересаджену на землю – це земний, людський рід, в якому об’єднанні пращурі з їх нащадками, нині живущими та ще не народженими.
Дерево Всесвіту вічне, Дерево Роду, як і людина, підвладне земним силам, воно може зламатися, засохнути, його життєві сили може висотати рослина – паразит. Тому, вишиваючи Дерево Роду жінка строго дотримувалася віками вироблених канонів, вірячи, що вони допоможуть захистити її рідних від лиха.
Виростало Дерево Роду із горщика – вазона, звідси походить ще одна назва візерунка – Вазон. Горщик має бути стійким: від цього залежатиме чи стабільним буде життя родини чи буде зруйноване життєвими негараздами, тому в основі він широкий, а до верху звужується – це стилізований трикутник вершиною вгору – символ чоловічого початку, з якого починається рід.
З горщика піднімається стовбур, він має бути міцним, адже це символ міцності роду. На стовбурі не можна малювати ніяких деталей, вони виснажують дерево, а отже знесилюють рід.
Дерево Роду має п’ять гілок – це відгомін прадавнього вузликового письма, яким передавалася інформація про рід, його геральдику. Різноманітні конфігурації із п’ятидільних мотивів зустрічається в давніх гуцульських та подільських низинних узорах і складає основу багатьох геометричних орнаментів, наприклад конструкція з п’яти ромбів, яка має назву „геральдичний вузол”.
Нижні гілки схилені до низу, в світ Нави – це прадід та прабаба, які уже померли або ж готуються до переходу на інший світ. На цих квітках не малюють ягідок, зерняток та вусиків, що виступають символами продовження роду.
Інші три гілки символізують дідів, батьків та дітей. Вони тягнуться вгору, в деяких випадках ці гілочки ніби виростають одна з одної показуючи таким чином безперервну спадкоємність поколінь.
На верхніх гілочках доречно використати символіку продовження роду, так як саме дітям належить виконати свій священний обов’язок перед Родом, щоб душі пращурів , які знаходяться у наві, могли повернутися на білий світ у нащадках і продовжити свій шлях духовного розвитку.
Ці квіти можуть мати овальну форму із зернами в середині, символізуючи собою матку, що утримує. Їх не можна опускати голівками донизу, щоб не накликати викидня або безпліддя.

для порівняння даю Рожаницю:

ніби теж дерево, але в ньому простежується постать жінка із піднятими руками, і квіточки вниху вигнуті у формі W

 
ПовітруляДата: Вівторок, 2010-02-16, 2:00 PM | Повідомлення # 2
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ясна, дякую за таку інформацію. будь ласка, напиши ще про символіку рушників, і сорочок. часто орнаменти на рушниках вишивають на сорочках. а також символіку орнаентів жіночої сорочки, і яка повинна бути дитяча вишиванка.
дякую тобі. :-) wink
 
JinseiДата: Середа, 2011-11-02, 12:19 PM | Повідомлення # 3
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Ой, а можна продовження? redface
Дуже цікаво почитати ще й про інші символи!
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » Майстер- клас по символіці візерунка (прадавні міфи вишиті голкою)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.