| | Вхід у форум

Неділя, 2024-05-05, 3:36 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Вишивання та зір (Як врятувати очі?)
Вишивання та зір
ОлькаДата: П`ятниця, 2009-12-25, 9:52 PM | Повідомлення # 21
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Vikaho, поддерживаю Bullet! нельзя заниматься самолечением!!!
 
VikahoДата: П`ятниця, 2009-12-25, 10:55 PM | Повідомлення # 22
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
на жаль, з власного досвіду знаю, що слухати "поради" лікарів теж не можна sad
 
NitkaДата: Субота, 2009-12-26, 12:58 PM | Повідомлення # 23
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 227
Нагороди: 0
Репутація: 5
Статус: Offline
ТАУФОН +1, але не лежить довго. А ще не завадить на вулиці і поза вишивкою (і такого роду справами) фокусуватися весь час на більш далеких об'єктах. Чи водити авто - там далекозорість розвивається - ось вам і тренування. А ще добре вранці прокинутись і подумати (щиро!) "Світ, усе навкруг, як я рада вас бачити, поганих чи хороших, хочу вас бачити завжди ясно!" Я сама колись ледь не втратила повністю зір від хвороби - але все минає при правильному настрої. smile

 
BulletДата: Вівторок, 2010-05-11, 1:37 AM | Повідомлення # 24
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Прослухала-продивилась лекції проф. Жданова (взаглі він психотерапевт...!) про зір. Розповідає дуже ладно і зі зносками на факти. Повністю критикує відкриття Геймгольця. Тому радить розвивати УСІ м"язи очного яблука.
Ділюсь з вами вправами.
1. Пальмінг. про це я вже розказувала, вправи долонями на очах
2. Циферблат. Виводити очима круги то в один, то в інший бік, після кожного кола швидко-швидко кліпати очима (стимулює виділення сльози)
3. Квадрат. Те саме, що і циферблат, але з кутами. Очима ніби слідкуємо за уявним квадратом з фіксацією ока в кутах квадрата. Після прогону туда-сюда - швидке кліпання очима.
4. Змійка. Уявіть, що у вас перед очима повзе змійка. Прослідкуйте рух її тіла спершу зліва направо (з хвостика до голови), а потім справа наліво (до хвостика назад), Робимо очима такі рухи, як хвильки smile Швидко кліпаємо очима.
Закінчувати завжди вправою пальмінг (закриваємо долонями теплими наші очі /очі закриті/, потім не знімаючи долонь, відкриваємо очі, просто дивимось в темряву під долонями. закриваємо очі. Повільно віднімаємо долоні від очей. Очі ще закриті. Звикають до світла. Потім відкриваємо очі.

Багато знаків. Та все ж, може комусь буде в нагоді.

ВікаХо, я свинко, забула, що обіцяла тобі записати диск з лекціями Жданова sad Пробач...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
VikahoДата: Вівторок, 2010-05-11, 11:30 AM | Повідомлення # 25
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Скромно виставляю свій внесок до теми smile
http://gazeta.ua/index.php?id=328456

Bullet, нічого страшного, я його лекції на компутері передивилася вже wink

 
parsДата: Середа, 2010-11-10, 0:12 AM | Повідомлення # 26
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Корисна тема, я тут багато нового прочитала.
В мене в самої незначне відхилення зору і астегматизм, мені теж вправи іноді треба робити. Кажу з досвіду - вправи не лікують, але тримають на рівні. Це я помітила. Якщо довго не робити - з піврооку, то зір знову починає падати.

Quote (Vikaho)
Ну і питання до громади)
Ви знаєте людей, які замолоду багато вишивали, але під старість все одно мають гарний зір?..

Знаю ) Ця пані живе в гірському селі. В неї в хаті навіть шторки на вікнах і дверях вишиті. Має вже двох онуків і зір теж має відмінний, чого я їй і бажаю!
Взагалі, думаю, що пов.язано то з тим, що вона в своєму високогірному селі п.є воду з річок збагачену всіма мінералами і мікроелементами, а це позитивно позначається на всьому, включно і з зором. Так що так smile

Ще хотіла додати одну річ. Можу з впевненістю на 150% сказати, що використання лупи при виконанні дрібної роботи - безперечно зір вбиває надзвичайними темпами, тому якщо є змога, краще обмежитися очима і обійтися без лупи.


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
Natalka80Дата: Четвер, 2010-11-25, 1:49 PM | Повідомлення # 27
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 50
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Ох і тема... Почитала і згадала свою бабусеньку. Все життя вона вишивала і багато читала, і на старість років зовсім осліпла... Так жаль її було, вона все казала, що краще б ходити не могла ніж таке.. Вибачте за ліричний відступ cry
А оченята берегти безумовно треба! cool
 
BulletДата: П`ятниця, 2010-11-26, 0:36 AM | Повідомлення # 28
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Natalka80, звісно, шкода рідних. Моя мамуня теж втрачає зір, і з кожним роком все більше і більше. Дивлюсь на її вишивки і думаю: краще б ти, мамо, не вишивала... Але все одно не сидить без діла. В"яже на спицях, бо гачком не може. А на спицях рахує ряди і запам"ятовує кількість петельок. Не повірите, але всі речі на цій сторінці вона плела уже з вкрай поганим зором (відшарування сітчатки, на одне око бачить лише розмиті плями, навіть не бачить, хто саме перед нею стоїть - людина чи дерево, а друге око має зір.. мінус дев"ятнадцять!)

Бережімо оченята, любі дівчатка..

Позавчора на роботі я помітила, що не можу вшивати червоними нитками при електричному освітленні (у нас усюди висять кетягами енергозберігаючі лампи, може із-за цього?)

Свою роботу-довгобуд Марію з немовлям не можу вишивати після обіду, бо не бчу: де невишиті клітинки, а де - вишиті світлими нитками. sad
Мене спасає пальмінг (ще кажуть пальпінг). Коли очі печуть від напруги, то просто вмиваюсь і не працюю очима.

Мені цікаво: як працюють люди з великими лупами над вишиванням. Чи це зручно? Чи не спричинить то погіршення зору?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
parsДата: П`ятниця, 2010-11-26, 10:10 AM | Повідомлення # 29
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Чи це зручно? Чи не спричинить то погіршення зору?

то ше більше вбиває зір, бо очі і так втомлені, а тут ще вібувається наступне:
спочатку зображення сильно збільшується, очі розслабляються трошки, бачуть, а потім йде різкий перепад і від того очні м.язи страждають, зрачок страждає.. все...
то перше, що мені лікарі сказали взагалі ніколи старатися не робити. і більше того, окуляри з великим мінусом якшо знімати, то кажуть з закритими очима, шоби в очей не було шоку.


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
Natalka80Дата: П`ятниця, 2010-11-26, 10:58 AM | Повідомлення # 30
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 50
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
pars, ой дякую, що розповіли про вплив лупи на очі. А то я недавно замовила собі вишивальний станок і все вагалася яку лампу до нього взяти з лупою чи без... врешті-решт взяла звичайну і після Вашого повідомлення нарешті заспокоїлася, що зробила правильний вибір. cool
Ще чула, що для оченят корисна чорниця, цікаво тільки в якому вигляді? wacko


Повідомлення відредагував Natalka80 - П`ятниця, 2010-11-26, 10:59 AM
 
bulbashka_aeroДата: П`ятниця, 2010-11-26, 11:09 AM | Повідомлення # 31
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (pars)
В мене в самої незначне відхилення зору і астегматизм, мені теж вправи іноді треба робити. Кажу з досвіду - вправи не лікують, але тримають на рівні. Це я помітила. Якщо довго не робити - з піврооку, то зір знову починає падати.

Один мій друг за допомогою вправ покращив зір на три одиниці. Щоправда, займався з окулістом.
Тому варто спробувати...
 
parsДата: П`ятниця, 2010-11-26, 11:43 AM | Повідомлення # 32
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Natalka80)
Ще чула, що для оченят корисна чорниця, цікаво тільки в якому вигляді?

Та в любому biggrin
інше питання, що вже ні морква не є та сама, що колись.. ні чорниця..
є спеціальні вітамінки з елементами добрими для зору. Їх можна їсти вільно, то ж вітаміни. Я восени і наприкінці зими обовязково стараюсь купити якісь вітамінки і пропити для загального здоровя. Я їм зара більше довіряю.
Хоча від чорниці ніколи не відмовлюся cool


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
СвітланкаДата: П`ятниця, 2010-11-26, 1:19 PM | Повідомлення # 33
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Позавчора на роботі я помітила, що не можу вшивати червоними нитками при електричному освітленні (у нас усюди висять кетягами енергозберігаючі лампи, може із-за цього?)

у мене на робочому столі дома теж ця лампа була.... але очі так почали боліти від напруження що через тиждень викинула цю лампу не шкодуючі surprised краще я заплачу більше за електроенергію чим будуть боліти очі і голова!



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
BulletДата: П`ятниця, 2010-11-26, 2:01 PM | Повідомлення # 34
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote
Ще чула, що для оченят корисна чорниця, цікаво тільки в якому вигляді?

Ой, то все смішки-смішками, але цього вересня я наїлась чорниці * з чистої зони* на Західній Україні, кілограмів з п"ять за тиждень, не менше. Результат: у мене почали міграцію жовчні камінці. Ліс, чорниця, ніч, жодного лікаря навкруги - і я з адськими болями в печінці ))))))
Але щоб відчутно покращав зір - не відчула smile ))))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
bulbashka_aeroДата: Понеділок, 2010-11-29, 10:55 AM | Повідомлення # 35
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Вітаміни на зразок "Лютеїн комплекс", "Чорника форте", "Окювайт" наче непогані. В усякому разі, я після двох-трьох тижнів різницю зазвичай відчуваю.

Quote (Bullet)
Але щоб відчутно покращав зір - не відчула ))))

А добре б було, якби отак один раз наїстися чорниці або моркви - і не мати більше проблем biggrin

Quote (pars)
інше питання, що вже ні морква не є та сама, що колись.. ні чорниця..

Мені здається, що питання навіть не в тому, що їжа вже не та, а в тому що засвоюється воно не так. Ми вживаємо всього стільки, що організм встигає витягти з їжі тільки те, що засвоюється найшвидше. А вітамін А, наприклад, засвоюється важко...
Хоча хтозна. Може, мені так тільки здається)
 
ОлькаДата: Четвер, 2011-01-13, 4:58 PM | Повідомлення # 36
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Ще трохи поділюсь своїм досвідом, можливо комусь знадобиться. Виявилось, у нашому місті важко знайти нормального окуліста/офтальмолога (чесно, не знаю, як правильно казати). Я і лишила цю справу до кращих часів. Кращі часи настали сьогодні і дуже несподівано. Як то кажуть, допомога прийшла звідти, звідки я її і не чекала. Отож, пообіді я навідалась до дитячого очного відділення (добре, хоч дитячі лікарі бувають нормальні). Дівчина провела ряд тестів, все записала, а лікар порадила лікування. Ліки перелічувати не буду, то специфічне для кожного, єдине що - порадила купити "штучні сльози" (оксіал або систейн) та застосовувати перед роботою за компьютером (для мене дуже актуально, бо вся робота за компьютером), і ще на місяць курс вітамінів стрікс форте або вітрум фор айз. Ще дала роздруковку з вправами по зору ( Bullet вже перелічувала, що можна робити), ну і порадила зробити курс масажу (це найпроблемніше, бо найзатратніше).

До речі, мене завжди цікавило питання, як перевіряють зір у дітей, які ще не знають літер. Виявилось, що за допомогою малюнків. Спостерігала сьогодні, хлопчику рочків трьох показували малюнки він відповідав: (російська) "велосипедик", "звёздочка", "петушок золотой гребешок")))

 
010101Дата: Неділя, 2011-01-16, 12:00 PM | Повідомлення # 37
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Дівчата, мій кум, який деякий час працював продавцем у відділі з лампами і люстрами, на моє питання, яку краще лампу взяти для вишивання, сказав, що галогенову. Ніби у галогену найчистіший потік світла і тому очі не так втомлюються. Радив брати на 35 - 50W. Хто такою користується? Порадьте, будь-ласка, чи варто купувати?
 
OxankaFДата: Неділя, 2011-01-16, 1:24 PM | Повідомлення # 38
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 0
Репутація: 35
Статус: Offline
Ліза перераховувала вправи, від себе хочу додати, що найдієвіша вправа при близорукістті - це вправа з крапкою на вікні. Але дійсно треба робити. І старатися під час вишивання час від часу встати і подивитись у вікно, поводити очима за людьми чи машинами.

 
RapsodiyaДата: Понеділок, 2011-01-17, 10:37 AM | Повідомлення # 39
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата я тількіно недавно зареєструвалася на вашому форумі. Дозвольте втрутитися у вашу розмову.
Очі за своєю суттю є винесеними назовні клітинами головного мозку. Тому, інформація, яка поступає через очі обробляється мозком і, навпаки, стан нарвової системи має свій вплив на очі. Таким чином, перевантаження нервової системи, негаразди, важка фізична робота, збої у кров'яному тиску, таке інше є негативним впливом на наші очі. А навантаження на очі, що може бути і вишивання, може загострити цей негативний вплив. Тому, щиро раджу впускати в ваше життя більше позитиву, а якщо щось негаразд можна прийняти заспокійливі засоби. Ними можуть бути і трав'яні чаї. А то, якщо у вас душевний дискомфорт можна нетільки зору нашкодити, але і таких безконечників нашити.....
 
bulbashka_aeroДата: Понеділок, 2011-01-17, 10:57 AM | Повідомлення # 40
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Щодо вправ до очей, то вони не завадять нікому. Ось пару варіантів biggrin
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Вишивання та зір (Як врятувати очі?)
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.