| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 5:22 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Етнічна вишивка (по регіонах України) (Все про вишивку різних регіонів України)
Етнічна вишивка (по регіонах України)
homasjaДата: Середа, 2008-02-20, 7:00 PM | Повідомлення # 21
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
http://costum.ukr-pol.com/index-3-4.html
Дуже багато інформації про костюми різних регіонів України, зокрема, є і про лемківський. На жаль малюнки малого розміру.
 
vedanaДата: Четвер, 2008-02-28, 7:08 PM | Повідомлення # 22
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 25
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Тут є викрійки різних типів сорочок, у тому числі й Донеччини, а також і з маніжкою.

Vedana
 
КвіткаДата: Середа, 2008-03-05, 3:00 AM | Повідомлення # 23
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
привіт всім!Я збіраюсь вішити собі сорочку і дуже хочу таку як У МИРОСЛАВИ(вони чарівні)-ДОПОМОЖІТЬ знайти такі схемі
 
abilanДата: П`ятниця, 2009-02-27, 5:50 PM | Повідомлення # 24
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
И все же. Ищу коренные Запорожские мотивы. Казацкие.

Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2009-02-27, 7:37 PM | Повідомлення # 25
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
«ПОЛУБОТЧИШИНА СОРОЧКА»
Сорочка крім узору, теж прикрашена кольоровими тасьмами (смужками), нашитими на швах і на нешвах. Ці нашивки вживається в трьох красках: карміново-червоній, синій і оливково-зеленій. Поділ сорочки обшитий синьою тасьмою (верхній) та червоною (нижній). Нижні шви рукавів обшиті оливково-зеленою тасьмою. Краї рукавів, комір, пазуха оторочено червоним шнурком.

Тепер переходимо до найголовнішої частини сорочки, а саме взору. Автор статті описує взір так: “Сорочка окрім кольорових нашивок має ще багаті прикраси з вишиванок. Шитво виконано шерстю (вовняною ниткою) та шовком. Виключно шерстю (червоною та зеленою) вишито рукава й поділ, самою зеленою простенькі мотиви, що супроводять червоні нашивки на швах. Головна вишивка на грудях виконана півхрестиком двома матеріалами: шовком та шерстю. Більша частина окантуровки виконана шовком (темно-цинамоновим), менша – шерстю. Так само й запівнення контурів зашито здебільшого шовком. Вишиванка на грудях виконана переважно у вишнево-червоних та синіх тонах із додатком у невеликих дозах темнооливкового та палевого тонів. Підкреслено це сполучення червоно-синіх у центральній частині нагрудної вишивки (“павуки”) по боках пазухи. В широких бокових полях (квадратики) палеві й сині площинки йдуть наперемінку в діаганальному напрямку рядками. Схематичні “квіточки”, що закінчують вишивку внизу, виконані в оливкових та палевих барвах”.

Отже вишивка на грудях складається з п’ятикутника, обернутого гострим кутом додолу. Головний елемент вишивки – це “павук”, який йде двома смугами по боках розрізу і сполучується з собою нижче розрізу. Краї облямовані квіточками. Кожна квітка має стебло, саму квітку і закінчується “вусиками”. Рукав зашито взором на цілу його довжину симетрично на два боки. Вишивка на кінцях рукава має криволінійний меандр. Верхня вишивка на подолі сорочки складається з “баранячих рижків”. Весь орнамент чисто геометричний.

Сам автор зазначив, що “оздоблення сорочки дуже ефектне і справляє пишно-урочисте враження”.

Ось так виглядала оригінальна Полуботчишина сорочка. Завдяки Полтавському кустарному складу “полуботський взір” розійшовся по цілій Україні.

Любов ВОЛИНЕЦЬ

Малюнки до теми статті:


весь текст здесь


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: П`ятниця, 2009-02-27, 10:02 PM | Повідомлення # 26
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ganzya,
Дякую, Ганзя smile
До слова сказати ця ж стаття є і у нас на сайті, і вже дууже давно, з моменту організації нашого сайта, ми в дружбі з порталом "Хата", звідки Сторінка_М і взяла цю статтю.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
VikahoДата: Середа, 2009-07-08, 5:53 PM | Повідомлення # 27
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Мгм... Довго думала, до якої ж теми написати своє запитання, і зупинилася на цій.

Принесла до хати щойно отриману у подарунок схему чоловічої вишиванки (люблю спільноту отдам_даром! dry ). Роздивилася орнамент і трохи засумнівалася... Я у народних візерунках не знаюся, тож, може, хтось з вас мені підкаже: це ж сучасний візерунок, так? Якісь ніби сердечки... Пращури такого не вишивали?.. sad



Повідомлення відредагував Bullet - Четвер, 2009-07-09, 9:30 AM
 
ModДата: Середа, 2009-07-08, 10:50 PM | Повідомлення # 28
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
Vikaho, на мою думку, він скоріш осучаснений і трохи спрощений, але не факт, що пращури такого не вишивали . взагалі люди що хотіли , те й шили.

 
VikahoДата: Середа, 2009-07-08, 11:02 PM | Повідомлення # 29
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Та просто хочеться, якщо вже братися за вишиванку, то з серйозними символами smile З закодованою інформацією smile
 
ModДата: Середа, 2009-07-08, 11:16 PM | Повідомлення # 30
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
ну тоді на форумі десь гуляли "Знаки 155 стародавніх українських вишивок" там є фото чоловічих сорочок - можна перемалювати орнамент +трохи описано, що то за символи зображені

 
ModДата: Четвер, 2009-07-09, 0:10 AM | Повідомлення # 31
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
ось ще згадала - на сорочках часто вишивають "алатир", або "козацький хрест", дуже гарний і давній символ
З Вікіпедії:
"...Ружа або Алатир:
За легендою, Священний камінь Алатир (латир, алтар, олтар, вівтар) – це священний "живий камінь", що лежить у Вирії (Раю)
На ньому росте Дерево Роду (Життя).
Із нього виходять і в ньому сходяться всі дороги.
Він уособлює могутність і невмирущість плодючої творчої сили життя. Та міць і сила криється у незліченній і безкінечній кількості живих зародків-бруньок, що лежать під священним каменем і ними щовесни Дажбог засіває землю і людство. На ньому завжди горить живий Вогонь Сварога - Родове Вогнище, до якого Боги приносять свої палкі молитви заради минулого, сучасного і майбутнього людства.

Алатир (Камінь-Алатир, Око Рода, Козацькій Хрест, Ружа) є споконвічним духовним символом українців-русинів, знак Родового Вогнища Рідної Православної Віри. Він найсвятіший із символів людства, модель розгортання і згортання Всесвіту.

Алатир - це прадавній символ присутності Бога. Він походить від яйця, яке зніс Першобог українців-русичів Сокіл-Род і символізує єдність з божеством через вдячність Всевишньому. Вдячністю православного рідновіра Богу за своє народження і можливість самовдосконалення є життя по Праву (Божественний закон Справедливості).

Алатир уособлює могуть і невмирущість плодючої творчої сили життя. Згідно Покону Рода Всевишнього (збірки божественної мудрості предків) в Алатиреві закарбовані усі закони Прави.

Будучи прадавнім, глибинно українським знаком і символом, Алатир, як ніщо інше єднає нас із Всемогутнім Родом, своєю присутністю сприяє духовному і тілесному розвитку та добробуту...."




Повідомлення відредагував Mod - Четвер, 2009-07-09, 1:06 AM
 
ganzyaДата: Четвер, 2009-07-09, 7:36 AM | Повідомлення # 32
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
почитайте тему "Символы на рушниках", там есть о символах, а также ссылки на несколько статей, в том числе и на "СИМВОЛІКА ОКРЕМИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОРНАМЕНТІВ"

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
ПуфистікДата: Понеділок, 2009-12-21, 2:15 PM | Повідомлення # 33
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 26
Нагороди: 2
Репутація: 9
Статус: Offline
допоможіть знайти узор яворівської або городоцької вишиванки чоловічої.Не будьте байдужими!
 
TanaДата: Понеділок, 2009-12-21, 2:30 PM | Повідомлення # 34
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Городоцький шов і його відміни в книзі Стахурської, стр.58 і далі.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПуфистікДата: Понеділок, 2009-12-21, 7:28 PM | Повідомлення # 35
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 26
Нагороди: 2
Репутація: 9
Статус: Offline
ganzya, це чоловіча сорочка?може маєте додаткову інформацію про неї,дуже сподобалася,хотіла б вишити.
 
Сестра_ЮліяДата: Понеділок, 2010-01-11, 1:26 AM | Повідомлення # 36
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
abilan, на якійсь з рукодільних регіональних виставок я спілкувалася з майстринею, яка саме такі мотиви відшукує і вишиває. В інтерв"ю мені вона розповіла, що вашому регіону, Запоріжжю, добі козацтва, були притаманні вишивки білим по червоному тлу. саме по червоному. Правда, цікаво?! І звісно це був не хрестик. А рушникові шви, ще якісь складніші техніки. Вже й не пригадаю всьоо, що вона мені нарозповідала. Може, в цьому напрямку "рити".

Quote (abilan)
Ищу коренные Запорожские мотивы. Казацкие.


Додано (2009-12-22, 2:47 Am)
---------------------------------------------
Vikaho, там таки є елементи давніх укр. узорів. оті "крючечки-вусики". приміром. І ромби. Тільки вон мають бути одинарними, а не такими роздвоєними, як там. А сердечки мене просто посміхнули)))). Сама схема така собі, я б не бралася (ой, та хто б казав, я сама цього року теж щось схоже коханому вишила, "осучаснене"), а от кольори мені сподобались там.

Quote (Vikaho)
це ж сучасний візерунок, так


Додано (2010-01-11, 1:26 Am)
---------------------------------------------
Olgica, http://gioconda.livejournal.com/428091.html
Ось тут, прошу, про традиційний стрій Донеччини та Дніпропетровщини. І схеми вишивки є.
 
VikahoДата: Понеділок, 2010-01-11, 11:24 AM | Повідомлення # 37
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Дякую, Сестра_Юлія! Дійсно, сердечки мало того, що не в тему на вишиванці, та ще й на чоловічій... biggrin
От і мені ліньки братися за такий орнамент, але ж лежить схема та спокушає smile Хоча цю схему можна використати для чогось іншого...
 
BojkivchankaДата: Понеділок, 2010-01-25, 8:22 PM | Повідомлення # 38
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт усім! Я вже довго читаю і використовую smile Ваш чудовий сайт і тепер наважилася попросити: я сама з центральної прикарпатської Бойківщини - Долинщини, ДУЖЖЖЕ хочу мати свою, рідну бойківську сорочку, але у Львові бачу лише буковинсько-гуцульські... А в нашій родині так склалося, що визволителі винесли з хат все, навіть вишиту простинь з-під хворої маминої тітки... мені залишилася у спадок від бабусі лише поїдена молями крайка...
Буду невимовно вдячна всім, хто підкаже, де можна знайти автентичну бойківську вишивку. Знаю ще, що переважали синьо-червоно-чорні кольори і квітковий орнамент
 
BulletДата: Понеділок, 2010-01-25, 10:54 PM | Повідомлення # 39
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Bojkivchanka,
гляньте тут , у О.Воропая трооошечки , але є про крій бойківської сорочки. Щоб по тексту не булкали - це абзац над першими малюнками сорочок, схема 3.

також можна запитати у користувачки http://gioconda.livejournal.com/

ще трошки на http://www.ethnos.lemky.com/ethnic_....li.html


і ще трошки знайшла такого:
Quote
— Пані Христино, знаю, що ви як модельєр-технолог одягу за фахом і як член товариства «Бойківщина» добре знаєтеся на бойківському одязі. Чим приваблює вас цей одяг в цілому і бойківська вишивка зокрема?
— Що мене особливо вражає в бойківських сорочках, хоч я й сама бойківчанка, — це те, що в одній сорочці може бути кілька різних орнаментів: на манжеті — один, на вуставці — другий, на грудях чи на комірці — третій. Причому нитки ті ж самі, а орнамент різний. Дуже цікавий бойківський фартушок, який не має аналогів у представниць інших етнічних груп. Його зшивали з двох кусків полотна. Полотно було вузьким, а тому по шву посередині вишивали низинкою, хрестиком чи гладдю орнамент — знизу догори. Ще одна цікава деталь в одязі жінок-бойківчанок — камізелька або ж горсик. Її шиють або з сукна, або з оксамиту чи плюшу і вишивають рослинним орнаментом гладдю чи бісером (пацьорками).

http://www.citylife.com.ua/index.php?id=32&tid=370&art=538



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2010-01-26, 9:52 AM | Повідомлення # 40
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Bojkivchanka)
я сама з центральної прикарпатської Бойківщини - Долинщини, ДУЖЖЖЕ хочу мати свою, рідну бойківську сорочку

Що знаю про Бойківщину: відомі збиранки, які шиють навколо шиї, як манжети, а візерунок виходить як бісерна прикраса.. Основні кольори: червоний, синій,, чорний, жовтий, рідше інші.

Фото можна подивитись в книзі Стахурської, починаючи зі стр.177
Деякі фото є з курсів в Музеї Гончара
3264 x 2448 пик., 1557 Кб


3264 x 2448 пик., 1282 Кб


3264 x 2448 пик., 1285 Кб

Сподіваюсь, стане в нагоді.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Етнічна вишивка (по регіонах України) (Все про вишивку різних регіонів України)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.