| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 4:46 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Вишивка / за альбомом Олени Пчілки (всі питання, МК, зразки, вироби)
Вишивка / за альбомом Олени Пчілки
TanaДата: Середа, 2013-08-14, 12:17 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
В цій гілці відновлюємо вишивку за схемами та описом за планом:
1) для себе в довільному порядку;
2) для колекції й виставкової культурно-освітньої діяльності за певними вимогами (визначений розмір, паспорт-прив’язка до альбому, автор);
3) створення повноцінних виробів: а) з дотриманням призначення орнаменту (якщо в альбомі це комір сорочки, будь-ласка, відшивайте його на комірі сорочки(!); б) за задумом автора.

Увага! Розподілу по пробним зразкам і готовим виробам не буде, вишивайте те, щос подобалось найбільше і викладайте в цій гілці.

Будь-ласка, поставтесь відповідально до пункту 2, щоб ми могли представити повноцінні достовірні зразки музейної якості. Тому прошу читати передмову (скоро буде) та опис схем, а також долучитися до обговорення вимог для зразків.

Попередні міркування:
Цитата (Волиняночка)
Спочатку була думка вишивати зразки на великому полотнищі, щоб нічого не згубилось, але потім зрозуміла, що це незручно і у використанні, і для вишивання. Тому кожен зразок треба, напевно, вишивати на окремих шматках полотна, а тоді , можливо, зшити у одну книжку, чи заправити у папку з файлами, чи якось ще по іншому. 

Цитата (Andrew_Yer)
Наприклад, Л10 - рукав сорочки. Щоб мати точне уявлення про те, як він виглядає, його обов'язково треба зібрати. Тобто, відшити уставку, сам рукав, чохлу, зробити збірочки і все змережити. Тобто буде декілька варіантів оформлення.

Цитата (lovly_ulka)
Думаю, що всі зразки треба вишивати на однаковому полотні.

Цитата (Afinna)
А до того ж хочеться щоб ця велика праця якнайдовше зберігала свій вигляд, тому має бути ще й практично. Як варіант (з того що бачила і собі зазначила), береться два паспарту (або просто два аркуша картону, в них прорубується віконечко) і між ними вставляється/кріпеться тканина зі зразком (зразками), а потім вже все ці в файл. На паспарту - інформація про зразок. На мій погляд зручно, бо матимемо можливість бачити і лице і виворіт.

Цитата (Tana)
Скоріше за все, оберемо розмір, наприклад не більше А4, щоб вишивка була посередині, і багато вільного місця з боків, а потім підрубимо або прутиком, або оверлоком. Щоб оформити однаково. Стосовно наповнення, можливо, зірбати взірець з орнаментами для конкретної речі (наприклад, якщо це сорочка чоловіча, то за описом вишити з комір, пазуху на одному взірцеві). Поодинокі непідписані орнаменти окремо. А хустки , намітки добре влізуть по одній на зразок. Ще обговоримо. Ймовірно, зробимо кілька пробних зразків, щоб визначитись, обрати кращий, зручніший формат.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ZetaДата: Четвер, 2013-08-15, 11:22 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата (Tana)
2) для колекції й виставкової культурно-освітньої діяльності за певними вимогами
Таню,якщо так - то треба десь цю колекцію обов"язково показувати (крім форума) - інакше - який сенс  цим займатися! у любому випадку я готова відшити якісь зразки,навіть сорочку - але мені здається,треба оприлюднити план робіт,щоб кожний бажаючий взяв собі з того плану якусь роботу - тоді збереться повноцінна колекція
Цитата (Tana)
) для себе в довільному порядку;
вже дві обкладинки є з цієї збірки,зараз чоловіку сорочку роблю(сучасну) - показувати в цій темі?






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
lovly_ulkaДата: П`ятниця, 2013-08-16, 1:35 AM | Повідомлення # 3
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 35
Нагороди: 0
Репутація: 17
Статус: Offline
От я би з превеликим задоволенням вишила хустки...
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-08-16, 8:32 AM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (Zeta)
то треба десь цю колекцію обов"язково показувати (крім форума) - інакше - який сенс  цим займатися!


Zeta, відповідь на першій сторінші прокту http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/57-894-1:

Цитата (Bullet)
План роботи:
1) оформлення на форумі розділу, присвячений О Косачевій(Олені Пчілці), де викласти альбом «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки»(Київ, 1876р.) та наступні перевидання, та альбом Ольги –Кривинюк «Українські народні узори з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини. Вирізування й настилування», (Київ, 1928р.), корисні  посилання на музейні експозиції, літературу, статті, аудіо книги, все дотичне і  корисне за темою; список місць (музеїв, архівів тощо, де можна знайти альбом)
2) відновлення зразків: а)  перенабір вишивки і зразки тканинив програмі Рattern-Мaker (PM); б) для себе в довільному порядку; в) для колекції й виставкової культурно-освітньої діяльності за певними вимогами (визначений розмір, паспорт-прив’язка до альбому, автор);
3) створення повноцінних виробів: а) з дотриманням призначення  орнаменту (якщо в альбомі це комір сорочки, будь-ласка, відшивайте його на комірі сорочки(!);  б) за задумом автора.
4) організація та проведення майстер-класів, зустрічей, виставок за потребою та окремим планом;
5) проведення низки виставок з колекцією зразків в різних куточках України та за її межами, щоб показати можливість через спілкування в  мережі звертатись до етнографічної літератури, відновлювати і відтворювати  традиційні орнаменти, спілкуватись, ділитись досвідом, поширювати традиційну українську культуру.


Окладинки та ін. вироби викладати сюди, у виділену для всієї(!) вишивки тему

lovly_ulka, звісно, до чого прикипіли, те і вишиваємо. Хіба можна людину примусити вишивати ти чи інше? Навіть,якщо в нас буде вісім хусток за однією схемою, вони всі будуть різні. Побажання до готових виробів лише два, це пункт плану 3) створення повноцінних виробів: а) з дотриманням призначення  орнаменту (якщо в альбомі це комір сорочки, будь-ласка, відшивайте його на комірі сорочки(!);  б) за задумом автора. Тобто, перед тим, як вишивати, подумайте, чи це буде авторський виріб за мотивами, або фактично реконструкція виробу за схемою та описом Олени Пчілки.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - П`ятниця, 2013-08-16, 9:59 AM
 
romantikДата: Неділя, 2013-08-18, 12:00 PM | Повідомлення # 5
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Ось вишила такий костюмчик використавши Схему із збірки (лист 22, схема 233, вставка сорочечки для хлопчика). За браком часу (лише 2 дні на вишивку і пошиття) зробмла лише одну полоску.


Цей костюмчик поїде сьогодні на хрестини.
Прикріплення: 8466643.jpg (177.8 Kb) · 1623622.jpg (157.8 Kb)
 
ZetaДата: Вівторок, 2013-08-20, 2:25 PM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
сторінка 21,остання схема - здається №212

ще є одна обкладинка у Інни Єрмакової-треба попросити її сфотографувати окремо - там схема №117 сторінка 13
Прикріплення: 1184949.jpg (277.4 Kb)






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ZetaДата: Вівторок, 2013-08-20, 2:27 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
romantik, гарнесенький костюмчик! справжнього українця хреститиме wink





Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
TanaДата: Середа, 2013-09-04, 1:13 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (romantik)
Ось вишила такий костюмчик використавши Схему із збірки (лист 22, схема 233, вставка сорочечки для хлопчика)

Прекрасний костюмчик, таке хороше втілення=відновлення дитячих узорів. Започатковуємо дитячу тематику.

Цитата (Zeta)
ще є одна обкладинка у Інни Єрмакової-треба попросити її сфотографувати окремо - там схема №117 сторінка 13

Ти наш найвидший відновлючач орнаментів з альбому, й найбільш творчий!

Відібрала орнаменти для наших найменших(до 7 років, напевно, щоб можна було зорієнтувати людей). Викладаю з посиланнями

Лист 1. №4 Пазуха дитячої сорочки


№21 Пазуха дитячої сорочки зверху й знизу б); ( посередені узор для чоловічої сорочки 21а)


№10 Поділ дитячої сорочки


Лист 13. Уставки дитячих сорочок №113 і чорною шерстю №119


Лист 15. Уставки дитячих сорочок №№135, 136


Лист 16. Уставка і рукав №141


Лист 19. Уставки дитячих сорочок №№175, 176; ще 178 комір жіночої сорочки тонесенький праворуч знизу


Лист 22. Уставка дитячої сорочки №233


Лист 23. Комір, пазуха і обшивка рукава дитячої сорочки №256


Тепер точно зніметься чимало питань при створенні сорочок для немовлят)).
Прикріплення: 2026357.jpg (4.8 Kb) · 3512312.jpg (10.3 Kb) · 9890655.jpg (9.1 Kb) · 7402440.jpg (14.4 Kb) · 8511632.jpg (19.5 Kb) · 4872011.jpg (23.7 Kb) · 3207524.jpg (31.3 Kb) · 0167686.jpg (10.3 Kb) · 6942088.jpg (4.6 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: Середа, 2013-09-04, 4:44 PM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
ZetaTana, дякую за похвалу.

Цитата (Tana)
Відібрала орнаменти для наших найменших(до 7 років, напевно, щоб можна було зорієнтувати людей). Викладаю з посиланнями
Tana, що можете порадити із цих взорів для маленької дівчинки?
 
TanaДата: Середа, 2013-09-04, 5:33 PM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
romantik, для наймешних вишивається без статевої приналежності, саме тому мені дуже подобається №№ 4, 113,145.
Для трішки старших, як моя доня, дівчат, як на мене, буде добре (тай для хлопців) вужикт-вода-розвиток з Листа 19.
А майже дівці, впевнена, до лиця буде №141, кілька гілочок розвернутих "виростити" на рукаві... Я вже трішки загорілася, в мене купа дівчаток))Давайте разом відшивати.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: Середа, 2013-09-04, 5:38 PM | Повідомлення # 11
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Tana, дякую за поради. В мене самі хлопці. А для дівчинки моя сестричка попросила вишити в подарунок для чоловікової племіниці. От я і вирішила : "чому б не взяти із взорів Олени Пчілки"
 
AfinnaДата: Четвер, 2013-09-05, 0:26 AM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 380
Нагороди: 0
Репутація: 213
Статус: Offline
Цитата (Zeta)
ще є одна обкладинка у Інни Єрмакової-треба попросити її сфотографувати окремо - там схема №117 сторінка 13

Буде зроблено wink
 
ПтичкаДата: Четвер, 2013-09-26, 11:25 AM | Повідомлення # 13
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Tana
Допоможіть і мені,будь ласка!(Якщо маєте на те час,звісно smile ),бо я на цьому ще не дуже добре знаюся...Які взори з цього альбому підійдуть для хлопчика 11 рочків з перспективою ще на 2-3 рочки носіння?Вишивати буду свому похреснику...то може таким чином долучусь і я до вашого проекту...<_< ...бо дуже вже кортить прийняти участь....
 
LDIIДата: Четвер, 2013-09-26, 11:27 AM | Повідомлення # 14
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 571
Нагороди: 0
Репутація: 183
Статус: Offline
Читайте вище повідомлення Тані smile
 
ПтичкаДата: Четвер, 2013-09-26, 11:36 AM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Цитата (Tana)
Відібрала орнаменти для наших найменших(до 7 років, напевно, щоб можна було зорієнтувати людей).


там до 7 років, а мені потрібно  11...:D
 
TanaДата: Четвер, 2013-09-26, 12:25 PM | Повідомлення # 16
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Птичка, ну, 11 і старше -- то майже парубок. якщо Вам лягає на душу, то вишивайте дитячі, і сміливо можетет обирати вже чоловічі.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: Четвер, 2013-10-17, 2:04 AM | Повідомлення # 17
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Пенал за мотивами Олени Пчілки.
   


Мені так сподобались узори із збірки, що хочеться кожен використати...
Прикріплення: 6353396.jpg (214.4 Kb) · 3847150.jpg (192.5 Kb) · 5489517.jpg (275.0 Kb)
 
TanaДата: Четвер, 2013-10-17, 6:49 AM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
В саме серце і узор, і виріб!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ZetaДата: Четвер, 2013-10-17, 10:13 AM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата Tana ()
В саме серце і узор, і виріб!
+100  exclaim






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
Irina_SVДата: Четвер, 2013-10-17, 10:56 AM | Повідомлення # 20
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 579
Нагороди: 0
Репутація: 217
Статус: Offline
romantik, пенал чудовий! і орнамент витончений!



"Життя цікаве та прекрасне - візьми від нього максимум"
http://irynasv.blogspot.com/
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Вишивка / за альбомом Олени Пчілки (всі питання, МК, зразки, вироби)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.