| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 5:30 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Модератор форуму: shtynka  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Вишиваємо артіллю » Техніка Вперед Голку. (Оргтема. з 1 грудня до ***)
Техніка Вперед Голку.
BulletДата: П`ятниця, 2013-11-29, 1:06 AM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Куратор Andrew_Yer




"... до кожного етапу будемо готувати завдання двох типів:
1) відшиття чогось конкретного по запропонованій інструкції
2) та вільна тема.

Перший тип стане в нагоді, коли за якихось причин нічого не вигадується. Ну, а другий тип з огляду на те, що не варто обмежувати творчу людину в творчості.

Враховуючи, що будемо виконувати практичне завдання, пропоную тривалість кожного етапу - один місяць. В деяких випадках, коли матеріалу буде не дуже багато, а поєднувати його з іншими темами буде не логічно, можливе скорочення тривалості етапу до 2-х тижнів.

Почнемо з 1-го грудня. Згода?

Перші два етапи будуть присвячені техніці попредголку і триватимуть один місяць кожен.

Питання першого етапу. Техніка попередголку (визначення). Двобічна стебнівка (штапівка). Двобічний черв’ячок (кривулька) та деякі інші приклади вишивання штапівкою. Заволікання. Занизування.
Питання другого етапу. Низинка (низь) проста. Низинка замкова. Подільська двоколірна низинка. Гуцульська низинка з кольоровими виповненнями.

Прохання запасатися шматочками тканини полотняного переплетення, рівномірної чи не зовсім, в залежності від ваших вподобань.

Якщо ви відчуваєте внутрішню потребу поділитися з колегами набутим досвідом чи якимись тонкощами певних технік, якщо певна техніка є для вас "рідною", тобто характерною для вашого регіону, і ви маєте можливість та бажання познайомити колег з її красою, базуючись на живих першоджерелах, будь ласка, обирайте теми і повідомляйте про свій вибір. Дякую!

Від адміністратора: Андрій додасть обов"язкову для верхнього повідомлення інформацію для учасників, а я внесу корективи в перше повідомлення.
Всі ваші коментарі, які з"являться тут ДО того, як Андрій викладе тут свій МК, будуть видалені або перенесені в тему організації "Артілей-2013". Це буде зроблено для зручності читання теми smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ZetaДата: П`ятниця, 2013-12-06, 7:33 PM | Повідомлення # 21
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата shtynka ()
на картинці шов кривулька )))) (за поданням авторів Українського народного вишивання Сусак, Стеф"юк) мені здається, штапівкою гармонічніше називати узори ламані чи то самостійні, а стебнівка - прямі лінії, чи плавні контури, що обводять інші мотиви. Це я так собі інтуїтивно відчуваю, вибачайте якщо я не права.

але ж ми говоримо про саме ТЕХНІКУ ВИКОНАННЯ,якою та кривулька робиться,що стосується плавних контурів - то там .здається використовується стебловий шов.він схожий на стебнівку - але відмінності є-
чи я помиляюсь.пане Андрію?






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
Andrew_YerДата: Неділя, 2013-12-08, 9:35 AM | Повідомлення # 22
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Цитата Zeta ()
але ж ми говоримо про саме ТЕХНІКУ ВИКОНАННЯ,якою та кривулька робиться

Так. В цій темі говоримо про двобічну кривульку. Така кривулька виконується двобічною стебнівкою. Аналогічну кривульку можна вишити й технікою "позадголку" (розглядатимемо в наступних темах). Але така кривулька з лиця та з вивороту виглядатиме не однаково.

Переглядаючи наявні публікації, прихожу до висновку, що "вистіг", "штапівка", "стебнівка", "прошиття" - локальні варіанти назви. Ці шви, які б лінії вони не описували, мають спільну ознаку. На лицевому боці вини мають вигляд ланцюжка стібків. Причому початок наступного стібка співпадає з кінцем попереднього. Тобто, стібки не перекриваються і не мають відстаней один від одного.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012

Повідомлення відредагував Andrew_Yer - Неділя, 2013-12-08, 10:08 AM
 
Irina_SVДата: Середа, 2013-12-11, 5:51 PM | Повідомлення # 23
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 579
Нагороди: 0
Репутація: 217
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer ()
Пропозиції для завдання добавлю за день-два. Якщо до того часу напрацюємо питань, то намагатимусь урахувати їх у завданнях.


Пане Андрію. можливо є уже фрагменти для завдання redface ? Щоб можна було уже виконати і здати на перевірку домашнє завдання




"Життя цікаве та прекрасне - візьми від нього максимум"
http://irynasv.blogspot.com/
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-12-14, 1:28 PM | Повідомлення # 24
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Як ми й домовлялися, пропоную два варіанти завдання.
1. Вільна тема. На ваш розсуд, на ваш смак, за вашим задумом. Обирайте узор, відшивайте, застосовуйте. Лише одна умова: наявність хоча б одного з розглянутих в цій темі стібка.

2. Пропоную узор для відшиття та застосування. Техніка - заволікання.

Далі - ілюстрації процесу. Я відшивав на коломийській 40-ці кіровським муліне у 3 ниточки. Чисниця - 3 нитки полотна.


Прикріплення: 2980093.gif (293.2 Kb) · 6815924.jpg (202.1 Kb) · 8718834.jpg (231.9 Kb) · 7702533.jpg (235.9 Kb) · 4961631.jpg (242.0 Kb) · 7276849.jpg (232.7 Kb) · 7882107.jpg (237.2 Kb) · 8329652.jpg (249.2 Kb) · 8944844.jpg (241.7 Kb) · 2904798.jpg (212.9 Kb)


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-12-14, 1:30 PM | Повідомлення # 25
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline


Прикріплення: 7407022.jpg (245.2 Kb) · 1637698.jpg (238.9 Kb) · 3305125.jpg (233.3 Kb) · 4966786.jpg (245.3 Kb) · 8925034.jpg (235.6 Kb) · 0245557.jpg (215.3 Kb) · 6702837.jpg (237.0 Kb) · 3369317.jpg (249.7 Kb) · 0824743.jpg (238.9 Kb)


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-12-14, 1:33 PM | Повідомлення # 26
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline



І кінцевий результат:


В мене відшиття цього фрагмента зайняло годин 6-7
Прикріплення: 8266254.jpg (247.8 Kb) · 1164023.jpg (272.8 Kb) · 3550311.jpg (234.0 Kb) · 1945326.jpg (245.5 Kb) · 9566796.jpg (221.0 Kb) · 4980504.jpg (322.9 Kb) · 3609152.jpg (304.2 Kb)


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
ромашка1Дата: Субота, 2013-12-14, 3:49 PM | Повідомлення # 27
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 350
Нагороди: 1
Репутація: 99
Статус: Offline
Андрію ,нам нитку  після кожного виконаного ряду теж відрізати? на вашому зразку ви відрізали
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-12-14, 5:28 PM | Повідомлення # 28
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Любо, відрізати нитку в кінці кожного ряду - традиція Полісся.
Я думаю, що це також залежить від того, що вишивається. Якщо рушник чи яка інша двобічна вишивка, то треба ховати кінчики. Тоді вишиваємо кілька рядів і ховаємо кінчик з вивороту під сусідній вишитий рядок.
Якщо шиємо сорочку, то можна і залишити не закріплені відрізані хвостики. Вишивка тримається досить міцно. До того ж, коли кінчики не закріплені, то це дає певну свободу, певний люфт і допомагає запобігти зайвому затяганню основи.
Отже, відрізати або ховати - на ваш розсуд. smile


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
TanaДата: Неділя, 2013-12-15, 9:33 AM | Повідомлення # 29
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer ()
До того ж, коли кінчики не закріплені, то це дає певну свободу, певний люфт і допомагає запобігти зайвому затяганню основи.

Ха-ха, в мене вже є цей зразок, але викінчувала петельками. Фото покажу (на ін.компьютері)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
LDIIДата: Неділя, 2013-12-15, 4:59 PM | Повідомлення # 30
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 571
Нагороди: 0
Репутація: 183
Статус: Offline
Andrew_Yer, дуже гарна і яскрава робота.Прекрасні світлини.
Tana, я впізнала зразок.
 
ТетянаДата: Понеділок, 2013-12-16, 8:50 PM | Повідомлення # 31
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Andrew_Yer, спасибі велике за такий детальний виклад усіх моментів! Намагаюсь і собі потроху шити. Показати поки що особливо нічого, але не думайте, що ми тут в кущах сидим і нічого не робим - шиємо, шиємо... 
Цитата Andrew_Yer ()
В мене відшиття цього фрагмента зайняло годин 6-7
У мене, напевно, зайняло б 6 тижнів... Мабуть, шитиму вкорочений варіант. Ох...
 
sjana_ifДата: Понеділок, 2013-12-16, 8:56 PM | Повідомлення # 32
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
Цитата Тетяна ()
не думайте, що ми тут в кущах сидим і нічого не робим - шиємо, шиємо...
  exclaim
Я, правда, почала не із зразка, а з речі. А далі - традиційно: вишиваю із задоволенням досить швидко, а щоб потім доробити...
Узір дуже гарний, проте кольори для виробу я взяла інші smile




Повідомлення відредагував sjana_if - Понеділок, 2013-12-16, 8:58 PM
 
irinka-vitaminkaДата: Понеділок, 2013-12-16, 11:25 PM | Повідомлення # 33
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 307
Нагороди: 2
Репутація: 171
Статус: Offline
Поки освоюю двобічне стебнівку, сподобався цей шов))) Є одна у мене задумка, сподіваюсь, що встигну освоїти усі шви і за три місяці вітворити задум!

http://vk.com/id201987262
 
marysya9Дата: Вівторок, 2013-12-17, 9:17 AM | Повідомлення # 34
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 88
Нагороди: 1
Репутація: 52
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer ()
В мене відшиття цього фрагмента зайняло годин 6-7
Знаєте, Andrew_Yer,а я вже 3-й день шию))))))) дуже подобається, все тепер зрозуміло ,та все одно відчуваю себе черепахою. І так само ,як  sjana_if, одразу на готовому виробі (не вистачиє мені терпіння на зразки).
 
Andrew_YerДата: Четвер, 2013-12-19, 9:35 PM | Повідомлення # 35
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Цитата Тетяна ()
У мене, напевно, зайняло б 6 тижнів... Мабуть, шитиму вкорочений варіант. Ох...
Тетяно, ми ж нікуди не поспішаємо wink
Шийте в комфортному для Вас темпі. Головне - отримати задоволення від вишивання та від результату. smile

Цитата sjana_if ()
Я, правда, почала не із зразка, а з речі
Коли вишивка відразу починає жити власним життям, це класно! Бажаю удачі! smile

Цитата irinka-vitaminka ()
Є одна у мене задумка, сподіваюсь, що встигну освоїти усі шви і за три місяці вітворити задум!
Впевнений що встигнете і щиро Вам того бажаю! smile

Цитата marysya9 ()
та все одно відчуваю себе черепахою
Якщо зразу намагатися досягти максимальної швидкості, то можна "зірвати руку".
Отже, опановувати щось нове потихеньку - правильна методика! smile


Чарівник - Майстер вишивання - 2012

Повідомлення відредагував Andrew_Yer - Четвер, 2013-12-19, 9:49 PM
 
marysya9Дата: Субота, 2013-12-21, 6:28 PM | Повідомлення # 36
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 88
Нагороди: 1
Репутація: 52
Статус: Offline
Одну сторону виробу я довишивала, тепер хочу відзвітувати та з типаннями: видно, що нитки трохи провисають місцями ,це не критично, та все ж.. пробувала затягувати щільніше - збирається тканина, можливо існують якісь хирощі з цього приводи, чи це все питання практики?) Да ,я вишиваю без п"ялець ,можливо ще в цьому проблема?
Зворот:      

У мене крутиться ниточка місцями і одна з 3-х може висатуватись більше за інші (ниточки Кіровьке муліне) можливо й тут існуютьякісь хитрощі уникнути цієї проблеми?
Потім я звичайно все підтягую по рядку ,та все одно мені здається, що такого не повинно бути. Залишила пару ниток в первісному вигляді, щоб було краще видно, потім все пидправлю
Далеко неідеальний зразок,думаю протилежна сторона вийде краще
Прикріплення: 4200841.jpg (184.3 Kb) · 6331440.jpg (231.1 Kb)
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-12-21, 7:02 PM | Повідомлення # 37
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
marysya9, мені подобається. Дуже гарно!

Цитата marysya9 ()
видно, що нитки трохи провисають місцями
В цьому узорі є досить довгі стібки, особливо на вивороті. Не знаю, чи можна уникнути провисання таких довгих стібків. Мабуть, ні. Я передивився велику кількість світлин автентичних зразків. Ситуація, коли довгі стібки провисають, зустрічається досить часто. Якщо в узорах не буде довгих стібків, провисань практично не буде. Отже, на мою думку, не варто занадто хвилюватися з цього приводу.

Цитата marysya9 ()
У мене крутиться ниточка місцями
Якщо це трапляється не часто, не проблема. Під праскою ниточки ляжуть рівненько.
Звісно, якщо підібрати трішки товщу нитку і вишивати в одну, то перекручувань не буде, буде трохи інша фактура вишивки. Треба пробувати.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
irinka-vitaminkaДата: Вівторок, 2013-12-24, 11:17 AM | Повідомлення # 38
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 307
Нагороди: 2
Репутація: 171
Статус: Offline
Відшила я зразок для свого майбутнього альбому двобічною стебнівкою. Ось що отрималось

1 сторона


2 сторона

 

Зараз планую відшити узор, теж двобічною стебнівкою, який стане частиною потім уже готового виробу


http://vk.com/id201987262

Повідомлення відредагував irinka-vitaminka - Вівторок, 2013-12-24, 11:29 AM
 
Andrew_YerДата: Вівторок, 2013-12-24, 11:24 AM | Повідомлення # 39
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
irinka-vitaminka, гарно!

Цитата irinka-vitaminka ()
який стане частиною потім уже готового виробу
Так-так. Навесні проведемо конкурс готових робіт. wink


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
Andrew_YerДата: Вівторок, 2013-12-24, 11:34 AM | Повідомлення # 40
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Цитата marysya9 ()
можливо й тут існують якісь хитрощі уникнути цієї проблеми?

Поради від Юлі Гончарової.
1. Щоб нитки не провисали під час вишивання, треба розтягувати полотно руками. Це також запобігає стягуванню полотна.
2. Ниточки у вишивальному пасмі треба час від часу прогладжувати пальцями і давати їм розкрутитись, тоді на вишивці буде менше дефектів.

Власне, ці поради, особливо друга, стосуються вишивання будь якою технікою, а не лише заволіканням.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012

Повідомлення відредагував Andrew_Yer - Вівторок, 2013-12-24, 11:35 AM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Вишиваємо артіллю » Техніка Вперед Голку. (Оргтема. з 1 грудня до ***)
  • Сторінка 2 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.