| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 7:40 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Оленчина кімната відпочинку (Або Українці за кордоном!)
Оленчина кімната відпочинку
OленкаДата: Четвер, 2011-08-18, 11:52 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Вітаю з відкриттям власної майстерні! smile
Сьогодні я дізналась про чудові новини в житті нашої американської форумчанки Ольги Оленки і не можу пройти мовчки, відчуваю, що перед моїм від"їздом просто зобов"язана створити таку тему для Олі!!
Оля, чекаю на хвастушки вишивками НАРЕШТІ! smile
Далі в цьому повідомленні всі тексти додані Оленкою!
-------------------------------------------------------------

ВИПАДКОВО СТАЛОСЬ ТАК, ЩО ПЕРШЕ ПОВІДОМЛЕННЯ СТАЛО З"ЯВЛЯТИСЬ НА КОЖНІЙ СТОРІНЦІ. МЕНІ СПОДОБАЛОСЬ.

А також я вирішила добавляти сюди те що є для мене найважливішим на протязі місяця, або на данний момент. Іноді тут будуть з"являтись мої віршики, оповідання, і можливо роботи, над якими я буду працювати.

Таблиця порівняння кольорів ниток від різних виробників тут.
Табличка порівняння ниток Cosmo з ДМЦ (Ті що у Олі-Калини) ТУТ
Різні техніки вишивки (відео)



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
Andrew_YerДата: Середа, 2012-06-06, 12:28 PM | Повідомлення # 481
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Дозвольте приєднатися до теми.
Моя батькивщина - північ Донецької області. Мисце проживання останні 10 років - Луганськ.
Останні років п'ять ми (сім'єю) намагаємося регулярно відвідувати карпатський край, а саме, гуцульщину - Яремчанщину, Косівщину, Верховину...
Влітку і зимою, на Різдво (то окрема тема smile ).
Чарівний край, прекрасна природа.
Але, ще більш прекрасні люди, що живуть в тім краю! Мої шановні гуцули, я вас так люблю!
В нас на форумі є чимало представниць славетного роду гуцульського. З нетерпінням чекаємо на йх розповіді.
Декілька спостережень. Це лише моя особиста думка.
- гуцули стовідсотково і беззастережно ідентифікують себе як український нарід
- гуцули 100 відсотково релігійні. В значній мірі збереглися дохристиянські традиції. Дотепер існують мольфари (і це все дуже серйозно).
- природа для гуцулів - жива. В більшості відносяться до неї з великою повагою. Таке ставлення відображається в мові: "дощ падає", "ріка забрала" ....
- у гуцулів панує матріархат. Чоловіки, звісно, є, але роль жінки і соціальна, і в сім'ї дуже значна.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
JinseiДата: Середа, 2012-06-06, 2:38 PM | Повідомлення # 482
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
І я свої 5 копійок вставлю wink
Ось знайшла цікаву статтю про гуцулів.
 
Andrew_YerДата: Середа, 2012-06-06, 5:53 PM | Повідомлення # 483
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Ось трохи взорів, що я бачив у Верховині.

Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
OленкаДата: Четвер, 2012-06-07, 9:40 AM | Повідомлення # 484
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Andrew_Yer, Jinsei, Прошу приєднуйтесь.
Jinsei, стаття дуже цікава, дякую
Andrew_Yer, якщо я правильно роздивилась, то більшість візерунків відшиті саме не хрестковими швами, наче лиштва, качалочка, прямий і косий гобеленові шви, наче набірування. Але я не можу роздивитись в деталях, бо при великому збільшенні все розмазується, а при малому ееееееееех.... не видно. На шостому фото - по горловині, то намисто чи вишивка? І ще - Ви помітили, у Вас багато фото вверх ногами. Дякую за чудову галерею вишиванок!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
JinseiДата: Четвер, 2012-06-07, 10:46 AM | Повідомлення # 485
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Як на мене, на першому (і подібних наступних) фото вишито замковою низзю (чорним), а проміжки заповнено кольоровою гладдю.
 
Andrew_YerДата: Четвер, 2012-06-07, 11:32 AM | Повідомлення # 486
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Олено,
Quote (Oленка)

Andrew_Yer, якщо я правильно роздивилась, то більшість візерунків відшиті саме не хрестковими швами, наче лиштва, качалочка, прямий і косий гобеленові шви, наче набірування.

Так, не хрестиковими. Переважно низинка, замкова низинка з заповненням, ретязь.

Звісно, зустрічаються і хрестики, але я намагаюсь викладати хрестикові узори лише там, де без них ніяк не обійтись.
Quote (Oленка)

Але я не можу роздивитись в деталях, бо при великому збільшенні все розмазується, а при малому ееееееееех.... не видно.

Всі фото викладено як вони є, без попередньої обробки.
Завантажуйте повнорозмірні варіанти (там 3872х2592). Так буде легше роздивитися деталі


Quote (Oленка)

На шостому фото - по горловині, то намисто чи вишивка?

Намисто

Quote (Oленка)

І ще - Ви помітили, у Вас багато фото вверх ногами.

Так. Бо то вони так висять на вішачках smile
Вибачте, я не подумав, що буде не зручно роздивлятись.

Quote (Oленка)

Дякую за чудову галерею вишиванок!

Може ще шось підберу wink


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
ЯгаДата: Четвер, 2012-06-07, 8:58 PM | Повідомлення # 487
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Яга,
Quote
Можемо мінятися джерелами
я з радістю, моє найголовніше джерело - інтернет

Моє теж. Хотілось би поділитися з Вами посиланнячками на ел. книжки про Гуцульщину, її мистецтво і орнаменти. Багато-що вже викладалось на цьому форумі, але нехай у Вашій темі буде виділено за темою "Гуцульщина" wink

Скажіть одразу як у вас в Штатах стан справ із завантаженням із наших файлообмінників? Про всяк випадок, майже все, наведене нижче, у мене є і я можу Вам надіслати по скайпу або ел. пошті.

Отож:
1. Гоберман "Искусство гуцулов" - радянська книжка-огляд мистецтва Гуцульщини російською мовою; попри те. що дуже смішно нині читати фрази типу "ой погано жилось гуцулам поки не прийшли совіти", але книжечка розказує про особливості гуцульського народного мистецтва різних жанрів і його основні центри станом на сер. ХХ ст.

Нещодавно я прочитала дві брошурки, які Гуцульщини стосуються лише частково, але плюс у тому, що вони старі (поч. ХХст)
2. Народное искусство Галиции и Буковины и Земской Союз в 1916-1917 гг. войны - про мистецтво Буковини, Гуцульщини і Тернопілля
3. Маковський "Искусство Подкарпатской Руси" - розповідає про мистецтво Закарпаття, в тому числі закарпатських гуцулів.

Далі з авторитетного джерела:
4. Гнат Хоткевич "Гуцули і Гуцульщина"
5. Володимир Шухевич "Гуцульщина" 2-й том польською мовою - один том великої праці про Гуцульщину поч. ХХст. Вона виходила у 1897-1902 українською мовою у 5 томах, у 1902-1908 польською мовою у 4 томах, українською було перевидано у 90-х, але нашого видання я не знайшла. Як у вас з польською? wink

А тепер ближче до орнаментів.
Хрестик. Тут варто звернутись до узорів мальованих художниками, натхненними народними вишивками - Ксенією Колотило та Георгієм Гарасом
6. Ксенія Колотило 1 (або тут)
7. Ксенія Колотило 2 (або тут)

8. Георгій Гарас (або тут)

Також найпростіше хрестиком відтворити узори з цієї книги:
9. Мирослава Шандро "Вишивки Гуцульщини" (або тут) - візерунки гуцулів з Румунських Карпат

Низинка. Щоб шити низинкою треба мати схему розводу, та ще й з виворітньої сторони.
В мережі ходить лише одна книжка, повна таких схем :
10. Ірина Свйонтек "Гуцульські вишивки Карпат. Мистецтво орнаменту." - але якість бажає кращого. Я особисто відшивала звідти. Але все залежить від можливостей очей і здогадок.

У мене вдома є паперова книжка Ірини Свйонтек "Вишивки Гуцульщини"(наступна). Я можу що-небудь пофотографувати звідти і повикладати у такій якості.

І також паперову маю "Вишивка Гуцульщини з колекції НМНМГП". Сторіночки з неї викладали тут. А всі хрестикові візерунки я відмалювала і повикладала тут.

Існує ще така книжка низинкових розводів: Сороханюк Є. "Гуцульщина в низинці"

Різні техніки. Ловіть такий верховинський узор:
Якщо сподобалось, ще схожих можу повишукувати.


Кручені шви Також на Гуцульщині, у Косівському районі, в с. Вербовець, Старі Кути та ін. побутувала вишивка крученими швами. Ними вишивали сорочки-рукавівки.

Найкраще техніки і світлини давніх сорочок дивитись у Кулинич-Стахурській або Сусак Стеф'юк.

я особисто їх ще не опанувала angry


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ЯгаДата: Четвер, 2012-06-07, 9:12 PM | Повідомлення # 488
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Тепер вже не про книжки.
Дуже гарну фотогалерею має сайт Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття:
http://hutsul.museum/

Ще існує чудовий сайт, де можна розглядати старі фото гуцулів різних поколінь і читати історії окремих сіл: http://www.hutsul.com.ua/. Про цей проект.

Ще старі гуцульські фото є тут.

Сучасні фото:
Юрія Білака в строях з колекції Коломийського музею: http://www.facebook.com/media....&type=3
Євгена Гапича майстри із Космача http://www.facebook.com/media....type=3 і решта альбомів з назвою "Майстри Космача"

Також варто пошурхотіти архівом журналу "Карпати. Туризм. Відпочинок". Видавася в Франківську в 2004-2008рр. Багато про Карпати і життя гуцулів. Нашого спрямування зокрема розділ "Автентика". Єдиний мінус - в мережі статті скорочені.

А так, своїм карпатським настроєм мені дуже сподобалась книжка "Знаки карпатської магії" Г. Бердник, але я поки що не змогла знайти для вас пристойної електронної версії. v


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
vecnaДата: П`ятниця, 2012-06-08, 0:15 AM | Повідомлення # 489
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 73
Нагороди: 0
Репутація: 39
Статус: Offline
Яга, дякую за світлини.ніби в дитинство повернулась.впізнала багатьох людей.саме таких я їх пам"ятаю.моє дитинство і юність пройшли у верховині.дуже люблю цей край.

Самовидалена з 22 січня 2014 року.
 
Dmutrik09Дата: П`ятниця, 2012-06-08, 0:21 AM | Повідомлення # 490
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Яга, Юлю, дяка величезна за підбірки! Просто наукова робота! smile

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
OленкаДата: П`ятниця, 2012-06-08, 10:06 AM | Повідомлення # 491
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Dmutrik09)
Скажіть одразу як у вас в Штатах стан справ із завантаженням із наших файлообмінників? Про всяк випадок, майже все, наведене нижче, у мене є і я можу Вам надіслати по скайпу або ел. пошті.

Юлечко! Дякую. З файлообмінників я не можу нічого закачати, у мене навіть не всі вебсайти відкриваються. Це пов"язано не стільки зі Штатами, скільки з посиленим захистом на моїх компьютерах. Так як у мене багато конфіденціальної інформації, яка належить іншим людям, стоїть фільтр, який недає вихід на сумнівні сторінки, не кажучи про скачування.
тут на англійскій мові Станфордский україньский музей і бібліотека. Штат Конектікут, місто Станфорд
Тут ткацькі вироби
тут ще трохи тут ще [url=http://www.infoukes.com/culture....уцуламитрохи[/url] Українські костюми



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-06-08, 12:09 PM | Повідомлення # 492
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Юлечко! Дякую. З файлообмінників я не можу нічого закачати

Жаль cry , тоді скайп рулить . Там, де я написала "з авторитетного джерела", у Вас має відкритись.
А посиланнячка згодяться гостям Вашої майстерні з таким самим клінічним хомякозом, як у мене biggrin


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-06-08, 1:07 PM | Повідомлення # 493
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Я не стримаюсь smile остання фотка в передостанньому посиланні Оленки - кошмарний сон нашої Bullet biggrin гуцули - в атласних червоних шароварах а-а-а biggrin

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
BulletДата: П`ятниця, 2012-06-08, 2:38 PM | Повідомлення # 494
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Яга)
остання фотка в передостанньому посиланні Оленки - кошмарний сон нашої Bullet гуцули - в атласних червоних шароварах а-а-а

де?? шо?? а ну.. пішла дивитись....

Не хоче відкриватись гуцул, певно червоні шаровари заважають smile Подивлюсь згодом (не вірю, що то гуцул, чи що то саме шаровари))))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-06-08, 4:08 PM | Повідомлення # 495
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Лізо, там не гуцули, там музичний колектив, який називає себе "Hutsul Band"

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
OленкаДата: П`ятниця, 2012-06-08, 7:21 PM | Повідомлення # 496
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Я ті шаровари спеціально для Лізи виклала. Просто це інформація яку можна знайти в інтернетію Саме з цього на неї не можна спиратись 100 відсотково.


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ZetaДата: П`ятниця, 2012-06-08, 10:59 PM | Повідомлення # 497
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
святковими штанами гуцулів були сукняні червоні "цифровані портки",які по низу викінчувалися широкими вишиваними манжетами. Вони не були вузькими,як "ногавиці","крашениці" або "Крашеники" - але червоного сукна і трохи ширше наших звичайних чоловічих сучасних брюк smile (Закарпатський музей народного побуту,м.Ужгород) - нажаль не можу скинути фото - вже немає сканеру cry
що ж стосується шароварів - то це суто військовий одяг козаків - і його вони шили теж з сукна - це вже в радянські часи чомусь вирішили для танцювальних колективів з атласу шити smile .Взагалі мені особисто військовий гопак дуже подобається - стрункі хлопці,які в тих шароварах такі викрутаси виробляють - як на мене не можуть не подобатися wink






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - П`ятниця, 2012-06-08, 11:14 PM
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-06-08, 11:15 PM | Повідомлення # 498
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
на тому фото немає широкого вишиваного манжету; типові шаровари, переливаються
Zeta, а Ви не можете сфотографувати Ваше джерело? я вже цю фразу зустрічала


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
OленкаДата: Субота, 2012-06-09, 5:18 AM | Повідомлення # 499
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Закарпатський музей в Ужгороді, тут трошки архітектури, ще тут І я не викладаю це для реклами, хоч це і комерційні сайти. Там просто є архітектура. Одягу не знайшла.
Zeta, Таня, кажи уже де ти про штані вичитала? Я тобі вірю і так, але я хочу побачити які вони ті штані, про які ти пишеш.
тут ще але вже не таке комерційне, більше фото про побут і тут ще архітектура в більшості

Цікавить жіноча гуцульська плахта. Чи є різниця між жіночою і дівочою? Яка? Фартух? Хустка: бачила білі і барвисті. Цікавить зараз повсякденне жіноче вбрання. Чоловіче я наче маю уяву, але буду вдячна любій інформації. То ж долучайтесь, не соромтесь. Дописуйте!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ZetaДата: Субота, 2012-06-09, 11:52 AM | Повідомлення # 500
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Оленко - опис дуже гарний є у книжці О.Косминої,а фото у нашої керівниці гуртка - вона теж любить гуцулів smile - але в мене йокнувся сканер - ремонту не підлягає - як вдасться цю проблему вирішити - викладу обов"язково - виглядають ці "брючата" як брюки -" капрі",на які по низу нашита вишивка завширшки в 10см
до речі - у Косминої є такі штани червоного кольору - тільки трохи вужчі і без вишивки у другому томі "Традиційного вбрання українців"

передивись фільм "Тіні забутих предків" - там на Миколайчуку у сцені весілля шось подібне smile






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - Субота, 2012-06-09, 12:53 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Оленчина кімната відпочинку (Або Українці за кордоном!)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.