| | Вхід у форум

Четвер, 2024-05-16, 2:05 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Прошу вашої поради та допомоги
BulletДата: Вівторок, 2013-01-08, 4:36 AM | Повідомлення # 401
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
(Andrew_Yer)
Відшиває свою сторону, а чоловіча сторона залишається не вишитою до того часу, коли відомості про нареченого вже будуть остаточними.

Цікаво. Дякую!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ромашка1Дата: Четвер, 2013-01-17, 11:23 AM | Повідомлення # 402
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 350
Нагороди: 1
Репутація: 99
Статус: Offline
прошу поради і допомоги почала вишивати рушника на рушниковому полотні 40 см ширина, нитки ДМС , у 2 нитки ,мені здається що ріденько якось ,треба у 3 нитки брати  , Tana ,дівчата, майстрині,порадьте
 
lady-vДата: Четвер, 2013-01-17, 11:31 AM | Повідомлення # 403
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
ромашка1,  я на такому полотні вишивала в три нитки

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
Andrew_YerДата: Четвер, 2013-01-17, 1:00 PM | Повідомлення # 404
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
ромашка1, я вишивав червоними в 3, а чорними, здається, в чотири на такому полотні.
Після прання вишивка трішечки ущільниться.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2013-01-17, 6:19 PM | Повідомлення # 405
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (ромашка1)
на рушниковому полотні 40 см ширина, нитки ДМС , у 2 нитки ,мені здається що ріденько якось ,треба у 3 нитки брати , Tana ,дівчата, майстрині,порадьте
Саме так, на рушниковому дмс  в три нитки; після прання затягнуть всі дирочки, і буде як годиться. Успіхів! Чекатимемо на роботу.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ромашка1Дата: Четвер, 2013-01-17, 6:29 PM | Повідомлення # 406
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 350
Нагороди: 1
Репутація: 99
Статус: Offline
lady-v , Andrew_Yer , Tana дякую за  швидку пораду уже сіла розпускати ,аби не перегоріти smile
 
TatiДата: П`ятниця, 2013-01-18, 3:20 PM | Повідомлення # 407
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 56
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Ще тут попрошу пораду, бо в темі "Низинка", щось відповіді немає...

1) Прошу порадьте тканину для сорочки вишивати низинкою (чи не буде вітчизняна рівномірка витягуватися у вишитому орнаменті, тобто чи не стане квадрат - ромбом), чи краще імпортна рівномірка, чи ще якась інша тканина;
2) Щодо ниток вишивати низинку: які будуть краще лягати, бо я маю досвід вишивання тільки ДМЦ, то десь читала, що ця нитка не дуже добре "протягується" рівномірно при вишиванні низинки.

Хочу вишивати собі сорочку, вже пора купувати тканину, бо з кравчинею (дуже зайнятою, але дуже досвідченою до якої велика черга) домовилася на 25січня, а я ще не визначилася. що то має бути...


Життя закінчується, коли перестаєш мріяти. Надія зникає, коли перестаєш вірити. Любов вмирає, коли перестаєш піклуватися. Тому мрій, надійся та люби, і твоє життя буде прекрасним!
 
Сестра_ЮліяДата: Субота, 2013-01-19, 4:54 AM | Повідомлення # 408
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Andrew_Yer, якщо ми ведемо мову про весільний рушник, той, на який ставатимуть молоді, то він, думаю, найчастіше вишивається вже після заручин, до весілля. Тому про молодого вже все відомо). Тому вишиваючи цей рушник, дівчина думає саме про подружнє життя з конкретною людиною. молиться і т.д.  У "коронах"-вінцях іноді ж вшивають першу літеру імені нареченого та нареченої. Як це зробити, коли ім"я ще невідоме? А решту рушників - під хліб, для образів, сватів перев"язувати - можна і заздалегідь вишити. Їх скільки треба, що роботи вистачить на роки. З дитячого віку можна починати). Але це моя думка, роздуми, може, я і не маю рації.
 
TanaДата: Субота, 2013-01-19, 9:15 AM | Повідомлення # 409
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Tati)
не буде вітчизняна рівномірка витягуватися у вишитому орнаменті,

Якщо це справді рівномірне полотно, точому воно буде витягуваться!

Quote (Tati)
ДМЦ, то десь читала, що ця нитка не дуже добре "протягується" рівномірно при вишиванні низинки.

Я вишивю низинку лише ДМС,як раз ще йтому, що добре протягується. Можете ще анхор спробувати.
Єдиний недолік, але й перевага дмс в тому,що якщорозпускатимете великий окремовишитий фрагмент,то мікроворсинкидмс лишаютьсяв тканині, ниточка розпушується, і її важко видалити зовсім. Але це такі ньюанси, які легко обійти,і Вам донихще далеко. Приєднуйтесь до сорочкового довгобуду http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/49-773-1


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
nadushaДата: Неділя, 2013-02-03, 10:14 PM | Повідомлення # 410
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата потребую вашої допомоги. Хочу до церкви вишити рушник правда він має бути на вскіс, не знаю колись десь таке зустрічала але де не можу згадати, а от як звичайну схему під це переробити не знаю. Може хтось стикався буду дуже вдячна.
 
KalunaДата: Неділя, 2013-02-10, 8:33 PM | Повідомлення # 411
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Співзвучно з попереднім проханням nadusha
Я теж з запитанням до досвідчених вишиальниць і прихожан.
Сьогодні була вновому Храмі і перед однією іконою, після молитви в голову прийшла чітка думка: потрібно сюди вишити рушник.
Я не часто буваю в церкві і далека від всих ритуалів, правил.  Запитання -  як правильно це зробити?
Перед початком вишивання (і під час) потрібно постувати, читати якусь спеціальну молитву?
Попросити дозволу/благословення у настоятеля Храму?
Чи просто вишити і принести до храму з проханням прийняти в дар, а вони вже на місті розберуться що робити?
І ще прохання про схему - вважаю що мені  потрібна геометрична і обовязково з старовинного рушника-божника (не нового художнього бачення)
Розумію, запитань в мене багатенько  wacko Сподіваюсь на відповідь або хоч на якусь пораду де її знайти.



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
BulletДата: Неділя, 2013-02-10, 8:41 PM | Повідомлення # 412
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Kaluna, не про вишивку, але можливо трохи буду корисна: коли я розписувала вікна в г/к храмі ликами Святих, то отримувала благословення від священника.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
KalunaДата: Неділя, 2013-02-10, 8:58 PM | Повідомлення # 413
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Bullet, дякую, цінна інформація.


Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2013-02-11, 2:24 AM | Повідомлення # 414
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Kaluna, Олю, може чимось допоможу . Зі своєї практики.
Як ви знаєте живу я на звхідній Україні.Не знаю, як у вас там в Києві , чи в центральній Україні , не знаю. Мова йде про храми тут на Львівщині. Це стосується і греко-католицьких храмів і православних.

Переважно про вишиття в церкві дбають сестриці, що відповідають за убранство храму. Звичайно і священникмає своє слово. Але розкажу як у мами в селі.
Коли свята великі -Паска чи Різдво храм вбирають в різнокольорове вишиття, але по орнамент весь однаковий - на іконах, престолі , всюди. Коли піст, особливо перед Паскою вбирають церкву у червоно- чорне вишиття. Теж все однакове. Щоб вбрати церкву в однакове вишиття спочаткку радяться, що мають вишивати, тоді купуютьоднакову тканину, нитки і підбирають узір і роздають вишивальницям в селі, нан зиму, а може і не на одну зиму вишивати. Якщо хтось принесе щось вишите, самостійно до церкви, завжди приймають і застеляють між святами.

Якось я писала в себе на сотрінці, що вишивала 13 червоно- чорних рушників , що вбирали церкву перед Паскою.
Вишивала я до церкви, де жила колись чоловікова бабуся. Просто вирішила подарувати ікону 40 на 50. Вишила і привезла. Сестриця сказала , що ікон та рушників мають багато. А треба до церкви фани. То я дошила Ще другу ікону 40 на 50, пошила фани на оксамиті і тоді подарувала.

Можна запитати в храмі що їм потрібно. Але на мою думку, якщо тобі підказує серце, що ти хочеш це зробити - то роби. Можеш порозглядати довкола чи є якесь вишиття в їхрам, і відштовхнутися вже від кольорової гами, що там є.
Не можу тобі нічого порадити про старовинну схемку до божника, бо в нас вишивають на рушник, що серцю припаде.


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
JinseiДата: Понеділок, 2013-02-11, 1:18 PM | Повідомлення # 415
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Kaluna, в будь-якому разі спочатку краще звернутись до священника з цієї церкви. Він зможе відповісти на усі Ваші питання.
 
TanaДата: Понеділок, 2013-02-11, 4:25 PM | Повідомлення # 416
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Kaluna)
Попросити дозволу/благословення у настоятеля Храму?

Скажу з власного досвіду. Як розпитала, що потрібно, то те,що попросили,я не можу вишити. Ось так.
Тому, як на мене,попросити благословіння взагалі на роботу, а вишити те, до чого душа лежить.
Quote (nadusha)
Хочу до церкви вишити рушник правда він має бути на вскіс
Єтакі в нас схеми, і багато, погортайте сторінки розділу "Рушники"


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
KalunaДата: Понеділок, 2013-02-11, 8:58 PM | Повідомлення # 417
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Дякую, любі за поради і за те що поділились власним досвідом. Наразі, запитала у священника і отримала відповідь, що їм потрібно подумати.
Мабуть, моя пропозиція прозвучала несподівано не лише для мене :))



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
nadushaДата: Середа, 2013-02-20, 4:47 PM | Повідомлення # 418
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Tana, дякую Вам обов'язково полистаю:)
Kaluna, знаєте в Храмі ніколи не відкажуться  від допомоги) я коли приходжу в храм так все б вишивала, і фани і рушники і тд. нажаль сама не  в силі все осилити, може з часом).
 
Olga_DДата: Вівторок, 2013-02-26, 7:46 PM | Повідомлення # 419
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 46
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
дівчата, де купити домоткане ршникове полотно 37 см, щоб воно було не рідкого переплетіння.
Ось я давно купувала, воно однаково називається, але ж воно різне за якістю:

на №1 и №2 - десь 48 хрестиков, але №2 дуже рідке, з дирками, а №1 кашлате. Мені потрібне як №3. Воно десь 50 хрестиків чи більше.
напишіть у ЛС, якщо на форумі неможна. У Вечорницях і Мережкі немає.
 
ромашка1Дата: Вівторок, 2013-02-26, 11:35 PM | Повідомлення # 420
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 350
Нагороди: 1
Репутація: 99
Статус: Offline
[/l][l]
Доброго вечора  дівчата
,дивлюсь я на гарні вишиванки наших форумчан : Довгобуд "Виплекана сорочка"і собі так хочеться .Ось що я замислила купити тканину на вишиванку(треба з чогось почати).
мої пошуки : wacko

1.Домоткане  полотно №50 47гр за мтр,
2.Домотканое полотно №30 (двойная мерсеризация) по 50гр за мтр,
3.Домотканое полотно №40 по 40 гр за мтр,
4.Домотканна "лавсан"(Україна) по 73гр за мтр
5.Оксамит(Україна),Оксамит сірий(льон) 57гр  за мтр
дівчата порадьте що брати
1.для себе на вишиванку 
2 .для чоловіка на вишиванку(кожний день питає, де його вишиванка)
може у когось інша думка ,буду всім вдячна за пораду ,будь ласка wacko
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.