| | Вхід у форум

Неділя, 2024-05-05, 1:36 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
ОлькаДата: Понеділок, 2010-05-17, 10:26 AM | Повідомлення # 121
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Yulya, пошукайте та перечитайте тему "Прошу вашої поради та допомоги" - там дуже багато інформації. коли я збиралась вишивати рушники, теж була розгублена. а коли у вас весілля? і як швидко ви вишиваєте? подумайе, чи встигнете ви вишити ту кількість рушників, яка потрібна? я собі вишила рушник під ноги, під коровай, і союзний рушник (який буде використовуватись і як рушник на ікону). з огляду на те, що вінчатись не буду, мені цього вистачить.
 
ТанюхаДата: Понеділок, 2010-05-17, 5:22 PM | Повідомлення # 122
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Привіт усім форумчаночкам!!! smile
Маю питання для знавців. Будь-ласка відгукніться.
Я вишила собі весільного рушника. На ньому геометрія та лебеді. Думала взяти його до шлюбу, аби стояти під час вінчання. А знайома мені каже - що не можна стояти на рушнику, на якому птахи вишиті. Це справді так? wacko Невже цей не годиться?
 
TanaДата: Понеділок, 2010-05-17, 5:25 PM | Повідомлення # 123
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ех, почитайте тему з початку складіть свою думку!

Про традиції коротко нагадаю. Рушники в птахами і деревом життя були поширені на Центральній Україні, і на них ногами не ставали, а ставали навколішки, коли батьки благословляли. В західних областях весільним рушником слугувало чисте полотно, невишите.

Якщо Ви вже вишили лебедів, то невже нема на рушнику місця, щоб не ставати на них, а стати на біле полотно? Ви вишили сучасний дизайн, тому ставтесь до нього в рамках сучасних правил.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Понеділок, 2010-05-17, 5:34 PM
 
ТанюхаДата: Понеділок, 2010-05-17, 5:40 PM | Повідомлення # 124
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Tana дякую. exclaim
Так, посереді місця достатньо smile
Отже, його можна використати, якщо на лебедів не ставати cool
 
ОлькаДата: Понеділок, 2010-05-17, 5:53 PM | Повідомлення # 125
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Танюха, не слухайте ви ніяких "доброзичливих" знайомих! ви вишивали рушник для себе з добрими думками і я впевнена, що він принесе вам і вашій родині щастя!
 
TanaДата: Понеділок, 2010-05-17, 6:05 PM | Повідомлення # 126
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Танюха)
Отже, його можна використати, якщо на лебедів не ставати

Дуже добре, що зрозуміли. Також раджу завжди слухатися себе, внутрішнього чуття. Ніколи не вишиється те, що вам не потрібно, повірте.
Багато сучасних розробок рушників під ноги вишиваються з птахами посередині; сама такий вишила не один. І було місце, і молодята ставали, і все гаразд в цих родинах.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-05-19, 0:58 AM | Повідомлення # 127
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Quote (Tana)
Рахуйте самі: тоді триметрові рушники, а зараз відповідно інші будуть))). Під ноги довгий рушник я б не радила шити.

Tana, чому? Поясни? Я вважала, що як раз під ноги рушник в 3м має комфортну длину, щоб парі вільно стояти саме на білом, незашитом полотні (як десь начиталась))
Quote (ganzya)
Ну якщо рахувати на все весілля то скромно так буде - перший на сватання хоч один який пов'язують жениху, гарно якщо ще два буде - це сватам ще один для богословленія батьками та пару на ікони . На весілля один під ноги, другий під коровай. На вінчанні рушник на Євангеліє, союзний ( руки зв'язують), та ще один на який стають. І того - 11 . Не злякались? тоді можу сказати що один рушник можна використати кілька разів ( на богословленіє, вінчання - під ноги). Та зараз можна обійтися парою рушників під ноги та під коровай.

ganzya, дуже корисні поради, особливо для мене!
Якщо можна, уточні, будьласка, дліни кожного з ціх рушників.
Будьласочка! (смалик стоит на задних лапках и виляет хвостиком)))
Просто неабхадиманада!
Не злякалась, нi biggrin


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.


Повідомлення відредагував Цветана - Середа, 2010-05-19, 0:59 AM
 
Dmutrik09Дата: Середа, 2010-05-19, 3:23 AM | Повідомлення # 128
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Аню, напиши про весільні рушники і мені цікаво! Збережу собі файл! У нас такого немає. Цікаво дуже!!! Пліз! tongue tongue tongue tongue

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
TanaДата: Середа, 2010-05-19, 10:21 AM | Повідомлення # 129
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Tana, чому? Поясни?

Я неодноразово писала в цій темі, що довжина рушника кратна зросту людини (зі слів Ю.Мельничука) з поясненнями, погортай форум.
Через одну сторінку назад,повідомлення 115
Quote (Tana)
Я вже тут писала з посиланням на пана Ю.Мельничука, що довжина рушника має бути кратною зросту людини. 60-70 років тому середній зріст був 150-160см, зараз 170-175. Рахуйте самі: тоді триметрові рушники, а зараз відповідно інші будуть))). Під ноги довгий рушник я б не радила шити.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Середа, 2010-05-19, 10:26 AM
 
ganzyaДата: Середа, 2010-05-19, 10:47 AM | Повідомлення # 130
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Найкрасивішій рушник дають женихові на сватанні (зараз, на жаль це рідкісно, але я ще пам'ятаю такі весілля, по всіх правилах) він багато вишитий. Є і інший але до весілля відношення не має, я зустрічала з гарбузами і пташками нарізно –« відказний», сподіваюся він вам не потрібний буде. Рушник женихові і два сватам мають бути такої довжини, щоб вільно перев'язувалися через плече, завдовжки не менше 2,5 метра (свати ж різного зросту бувають). Ну, про рушник для благословення і так багато сказано, на ікони божники - розмір різний від 1,2 м і довше. Під ноги на вінчання і в ЗАГС у нас шиють майже три метрові, для коровая біле, не зашите полотно трохи менше ніж у інших, щоб коровай помістився вільно, зате кінці майже до землі зашиті - розмір теж виходить, під 2,5 метра (знову ж таки прикиньте по зросту) Врахуйте, що цей рушник протягом всього весільного застілля буде на видноті, і з його вигляду судять про майстерність і працьовитість нареченої. Союзний – на вінчання вужчий (щоб зручніше за руку перев'язувати) довжина не менше 2 метрів, під Євангеліє невеликий близько метра чи трохи більше, з церковними символами (його по звичаю залишають в церкви як дар)
Такі рушники вишивають на півдні України.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
СвітланкаДата: Середа, 2010-05-19, 11:01 AM | Повідомлення # 131
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (ganzya)
Найкрасивішій рушник дають женихові на сватанні

вчора дивилися фільм "Святання на Гончарівці" так ось там при сватанні дівчина коханому давала хустку шовкову... та і в творах Івана Нечуй-Левицького часто зустрічала, що саме хустку дівчина готувала для нареченого, та і у Шевченко теж.... хоча традиції різняться навіть і в сусідніх селах не кажучи вже про різні райони і області smile я думаю це вже мають вирішувати наречені самі, адже хустку жінка після весілля одягала на свята cool



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-05-19, 3:51 PM | Повідомлення # 132
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Tana, я уважно читала, але саме з того пояснення не зовсім зрозуміла (не ругайся surprised )
ganzya, велика дяка!
Утащу в свою темку твои советы, чтобы не потерять ничего ненароком wink
Очень ценная инфа, спс!


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.
 
TanaДата: Середа, 2010-05-19, 4:22 PM | Повідомлення # 133
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Цветана)
Tana, я уважно читала, але саме з того пояснення не зовсім зрозуміла (не ругайся )

зріст 150 см, то кратна зросту довжина рушника буде 150см х1=150(або1,5м); см150смх2=300см (або 3 м); 150х3=450 (або 4,5м); 150х4=600 (або 6 м)
якщо зараз середній зріст 170, то 170х1=170(або 1,7м), 170х2=340(або 3,4м),170х3=510(або 5,1м)
Кожен обирає, що йому більше підходить smile


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЦветанаДата: Середа, 2010-05-19, 4:55 PM | Повідомлення # 134
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Tana, це все я зрозуміла.
Меня сбила с толку твоя фраза в конце:
Quote (Tana)
Під ноги довгий рушник я б не радила шити

З 1-го пояснення я зрозуміла - рушник має бути десь біля 3м, але потим - ця фраза... Я навить не припустила б в страшніх снах такій довгій рушник (в 5м biggrin )))
Ну, розібралась wink


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.


Повідомлення відредагував Цветана - Середа, 2010-05-19, 4:56 PM
 
TanaДата: Середа, 2010-05-19, 6:05 PM | Повідомлення # 135
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
шили довгі рушники, якими накривали, наприклад, весь покут з іконами, на яких піднімали сволоки тощо

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
irunka_luДата: Вівторок, 2010-07-06, 8:01 PM | Повідомлення # 136
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
наречений може бачити рушник до весілля?
 
koraliДата: Понеділок, 2010-07-19, 1:30 PM | Повідомлення # 137
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 63
Нагороди: 0
Репутація: 53
Статус: Offline
Доброго дня!
Дівчата допоможіть. Клієнтка хоче собі на шлюб під ноги рушник вишитий білим по білому. Може маєте якісь цікаві схеми? Кажуть, хрестиком не буде нарно виглядати... Що порадите?
 
010101Дата: Понеділок, 2010-07-19, 1:59 PM | Повідомлення # 138
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
korali, краще вишивати лічильною гладдю. Чула, що весільні рушники повинні бути цілими, без ажурних елементів. Не знаю, чи правда, але сама буду вишивати собі на вінчання саме такий, "глухими" техніками.
 
KalunaДата: Понеділок, 2010-07-19, 5:37 PM | Повідомлення # 139
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
korali, Goncha, гарна ідея - вишити білий весільний рушник! В книзі В.Зайченоко "Вишивка козацької старшини" є фото окрайки другої половини 18 ст., вишитої рушниковими швами білим по білому.
Навіть на фото це виглядає приголомшливо! Ось, попробувала перефотаграфувати wacko

Думаю, можна підібрати візерунок з розшитих рушниковими швами Київських, Чернечих або Полтавських рушників і вишити гарними білими нитками. Це, однозначно, буде дуже вишукана робота!



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
Dasha27Дата: Понеділок, 2010-08-09, 12:09 PM | Повідомлення # 140
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Здравствуйте! Я - новичек здесь, но вышивать люблю, и особенно рушники. Я живу в Минске, а здесь у нас купить хорошую ткань для рушников - проблема. Не может ли мне кто-нибулдь подсказать, где можно купить необрезанную ткань для свадебного рушника? Спасибо.
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.