| | Вхід у форум

Неділя, 2024-05-05, 1:00 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
savvangДата: Неділя, 2009-11-22, 1:31 AM | Повідомлення # 101
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
ganzya, дякую за підказку biggrin
можливо було б доречним якимось орнаментом вітділити пташок знизу, від верхної частини узору?


 
NEVIДата: Вівторок, 2009-11-24, 1:52 PM | Повідомлення # 102
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт!
Дівчата підскажіть , в одній статті було написано що дуб і калину неможна вишивати на рушниках весільних оскільки вони вишиваються здебільшого на хлопчачих рубашках, чи це правда чи ні і чи все ж таки можна його вишити на весільному рушнику ? happy
Візерунок виглядить так :
Прикріплення: 3855772.gif (3.4 Kb)


Повідомлення відредагував NEVI - Вівторок, 2009-11-24, 1:57 PM
 
СвітланкаДата: Вівторок, 2009-11-24, 1:58 PM | Повідомлення # 103
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
то більше на виноград схоже wink
а щодо рушників, то ganzya вже сказала wink від себе добавлю, що на весільних рушниках вишивали дерево життя, на гілках пташок які могли тримати в клювику ягоду калини smile



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
NEVIДата: Вівторок, 2009-11-24, 2:08 PM | Повідомлення # 104
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Мені теж так здалось але у більшість сайтах пише що це дуб і калина наприклад на цьому сайті http://www.ukrsuveniri.com.ua/product_info.php?products_id=151
 
savvangДата: Вівторок, 2009-11-24, 7:37 PM | Повідомлення # 105
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
щодо дубу, то зустрічала інформацію, що дуб вишивали чоловікам на сорочках щоб дівчата водились happy
незнаю наскільки це правдиво........


 
ganzyaДата: Вівторок, 2009-11-24, 8:19 PM | Повідомлення # 106
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
все відкриваємо кружок знавців магії, бажано щось екзотичне - Вуду, вишиваємо перець і горілку, щоб не пив не палив , де тут смайлик що бігає по колу?

Як я розумію вишивку на рушнику - це письмо, побажання. Але не як не заговір і інша магічна мішура. Подивившись на вишивку можна побачити воду, сонце, побажання великої і міцної сім'ї. По родовому дереву( у деяких регіонах) можна багато що дізнатися про сім'ю молодих. Але скажіть мені що ви почуваєте дивлячись на дуб? Я тільки силу і красу, а калина – ці червоні ягідки як крапельки сонця що сяятимуть ще довго, навіть під снігом. Ну і чому не вишити це на рушнику? Ви ж тільки хороше бачите, а все що зроблене з добром ніколи не означатиме погане.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
bulbashka_aeroДата: Середа, 2009-11-25, 2:03 PM | Повідомлення # 107
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Чесно кажучи, вперше чую, щоб дуб / калину не можна було на рушниках вишивати. І не бачу для цього жодних підстав. Гарний малюнок, хороший символ... Згодна з ganzya - це ж побажання, а не присуд...
 
MiL@dyДата: Субота, 2010-01-23, 11:51 PM | Повідомлення # 108
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 19
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Я на своєму весільному, наприклад, вишиваю квіти, хоча чула, що на ньому має бути геометрія або рослиний орнамент.
А на тих рушниках, що на ікони в церкві я вишиваю калину, лілії, виноград і дуб з жолудями...
Так що не слухайте нікого - вишивайте те,що припало до душі!


Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона...
 
SparrowДата: Середа, 2010-03-10, 8:42 PM | Повідомлення # 109
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як можна замовити і купити домоткане полотно в Києві??? Дуже потрібно на весільний рушник. Можливо, воно є в інших регіонах, то я була б дуже вдячна, якби хтось зміг вислати)))
 
СвітланкаДата: Четвер, 2010-03-11, 12:08 PM | Повідомлення # 110
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Sparrow, Вітаємо Вас на Вишиванці! Спробуйте подивитися тут http://www.domotkan.ru/domotkan.php?sort=width


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
JAFAДата: Четвер, 2010-03-11, 3:30 PM | Повідомлення # 111
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Репутація: 8
Статус: Offline
Привіт всім! Прочитала під час обідньої перерви тему, деякі запитання звеселили. Щодо родового дерева (це я говорю з власної точки зору, а в мене бурхлива уява): якщо вишиваєш родове дерево на якому батько- мати і т.д., то як на батьків стати ногами? Особисто я люблю геометричні узори, в 2-3 кольори, причому більш в коричневих тонах. Хто знає Київ, Житній ринок, правда останній раз я на ньому була в 1999 році, тоді жіночка із Західної України продавала рушники вишиті по 120 гривень за пару, саме в такій кольоровій гамі, як мені подобається, орнамент був на них - очей не відведеш. Але десь надибати орнамент такий я не можу.
 
VesnaДата: Четвер, 2010-04-15, 4:42 PM | Повідомлення # 112
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго дня!
Дівчата, підкажіть будь-ласка, хочу вишити весільний рушник, але весілля і найближчих планах ще не планується. Чи можна його вишивати завчасно ??
 
TanaДата: Четвер, 2010-04-15, 6:17 PM | Повідомлення # 113
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Звісно, вишиєте, все піде швидше)))потім просто не вистачатиме часу на вишивання поряд з іншими весільними клопотами.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
VesnaДата: Четвер, 2010-04-15, 6:41 PM | Повідомлення # 114
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую! Будемо надіятись! )))

Додано (2010-04-15, 6:41 PM)
---------------------------------------------
Tano, а що ти скажеш на рахунок довжини рушника ??? Бо прочитиала з одного джерела що всі розміри рушника ширина, довжина повинні ділитись на 7.

Вишивкою повинна бути заповнена 1 / 4 кожної половини рушника

 
TanaДата: Четвер, 2010-04-15, 7:02 PM | Повідомлення # 115
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Я вже тут писала з посиланням на пана Ю.Мельничука, що довжина рушника має бути кратною зросту людини. 60-70 років тому середній зріст був 150-160см, зараз 170-175. Рахуйте самі: тоді триметрові рушники, а зараз відповідно інші будуть))). Під ноги довгий рушник я б не радила шити.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
VesnaДата: П`ятниця, 2010-04-16, 5:29 PM | Повідомлення # 116
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Tana
Весільні рушники, ті, що під ноги, повинні дітям матері вишивати, так що незаміжнім не раджу зловживати таким. А от під хліб -- будь ласка. А взагалі, якщо ваша вишивка претендує на сакральність, ставтесь до неї відповідно.

То що виходить, що мені неможна вишивати весільний рушник під ноги, якщо я неодружена??

 
TanaДата: П`ятниця, 2010-04-16, 6:20 PM | Повідомлення # 117
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
а якщо Вам нікому вишивати, то як бути? Краще самій, ніж купувати.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
KalunaДата: Понеділок, 2010-05-10, 6:48 PM | Повідомлення # 118
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Додаю посилання на статтю щодо символіки весільного рушника, з світлинами рушників заслуженої майстрині Надії Денисюк.
Вона приїздила з своїми роботами на весняний ярмарок в Пирогово 8-9 травня. Хто був, міг звернути увагу і познайомитись- лише в неї були рушники вишиті білим на червоному полотні і такі як в статті:

http://life.pravda.com.ua/private/4a5c38b408e16/



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Понеділок, 2010-05-10, 8:13 PM
 
YulyaДата: Неділя, 2010-05-16, 1:57 AM | Повідомлення # 119
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго усім часу доби! В мене планується весілля,і я вирішила вишити рушник власноруч. Просидівши 3 години з пошуком інформації ,яка мене дуже цікавить я так і не знайшла конкретної відповіді на свої запитання.
Мене цікавить,яка кількість рушників разом повинна бути( на сватання,весілля,вінчання)?
Той рушник на який мають ставати молоді він один,особливий,з деревом роду....,а інші вишиваються подібні до основного,чи можна якісь інші узори вишити?Які саме,для сватів,свідків,гостей,короваїв,на вінчання???
Будь-ласка скиньте мені усю інформацію яка Вам відомо,так як я зовсім нічого не знаю...

Додано (2010-05-16, 1:57 Am)
---------------------------------------------
і ще...
де можна купити полотно та нитки?

 
ganzyaДата: Неділя, 2010-05-16, 11:03 AM | Повідомлення # 120
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Quote (Yulya)
Будь-ласка скиньте мені усю інформацію

Вона вже скинута на форум cool Ви шукаєте точних вказівок, а їх нема, кожна вишивальниця робить те що до душі.
Українська народна вишивка
Знаки. 155 Стародавнiх украiнських вишивок
Quote (Yulya)
яка кількість рушників разом повинна бути( на сватання,весілля,вінчання)?

Ну якщо рахувати на все весілля то скромно так буде - перший на сватання хоч один який пов'язують жениху, гарно якщо ще два буде - це сватам ще один для богословленія батьками та пару на ікони . На весілля один під ноги, другий під коровай. На вінчанні рушник на Євангеліє, союзний ( руки зв'язують), та ще один на який стають. І того - 11 . Не злякались? тоді можу сказати що один рушник можна використати кілька разів ( на богословленіє, вінчання - під ноги). Та зараз можна обійтися парою рушників під ноги та під коровай.
Quote (Yulya)
а інші вишиваються подібні до основного,чи можна якісь інші узори вишити?

Можна і треба, все залежить від звичаїв вашого краю.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.