| | Вхід у форум

Неділя, 2024-05-19, 3:41 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Все про ляльку мотанку (ділимось секретами)
Все про ляльку мотанку
РосаваДата: Вівторок, 2011-04-26, 4:07 AM | Повідомлення # 241
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Жанна, я роблю мотанку за іншою технікою wink в моєї лялечки замість качана паличка обгорнута тканиною,
Спочатку робила довгою, тепер я її вкоротила - не бачу сенсу робити довгою, адже всеодно нестійка лялька виходить.
З качаном кукурудзяним щось не хочеться робити - спробувала, не сподобалось. Тож я перепробувавши різні варіанти зупинилась на цьому. А картон, до того ж, підстраховує ляльці спідничку щоб вона не м'ялася при перевозці/пересилці.


Моя майстерня

 
OленкаДата: Вівторок, 2011-04-26, 9:32 AM | Повідомлення # 242
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Жанна, Росава, таку структуру підтримки я використовую для своїх в"язаних янголів та лялечок. Хоч я так і ненавчилась робити мотанки, думаю що вам можна прикріплювати цупку проволоку (цупкість буде залежати від матеріалу) вже після виготовлення лялечки. Перевернувши її на голову прикріпити кільце з прволоки зразу під "грудми". Сам каркас треба буде відрегулювати залежно від довжини та ширини платтячка. Зараз у мене не лишилось лялечок, бо всі вони різдвяні дарунки, тому я для наглядности використала товстий фломастер. Коротше, буде цікаво покажу в деталях. Зрозуміло проволоку треба використати однокового кольору biggrin
вид зверху Збоку
знизу



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЖаннаДата: Вівторок, 2011-04-26, 10:02 AM | Повідомлення # 243
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Oленка, дуже цікава технологія))) треба буде якось спробувати для якоїсь іграшки, ляльки.
але не для мотанки, адже для мотанок важливим є використання натуральних матеріалів, дротики не підходять)) (признаюсь чесно, що я, як робила перші ляльки, то толком не розібравшись, зробила їм руки з проволки; не вважаю то аж страшним, але гадаю, що краще такого не робити - все таки і традиція, і певна енергетика, мабуть))) це ж матеріали, які залишаються в ляльці, які є її тілом; треба щоб вони були натуральними))))
Росава, я з качаном іще сама не пробувала - подивлюся, як воно буде)) але якщо тканину цупко намотати, то воно так гарно стоїть і тримається, що більше нічого й не треба)))



мій рукодільний ЖЖ
 
OленкаДата: Вівторок, 2011-04-26, 10:41 AM | Повідомлення # 244
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Жанна)
адже для мотанок важливим є використання натуральних матеріалів
всі чисті метали натуральні, так як вони взяті з тіла Землі, а те що вони на проволоку перероблені, то і одежа зроблена з тканини. Мідь і Срібло мають дуже позитивну енергетику, обидва ці металли на рівні з золотом широко використовуються у релігійному обрядуванні. Мабудь вони не характерні для використування в мотанках тому що для простої трудівниці або кріпачки вони просто були не доступні. А може з затого що мотанками дітки бавились, то заради безпеки не використовувалось. Про мотанку я не дуже багато знаю, хоч вони мені дуже подобаються Я просто так поділилась, згодиться так згодиться, я ж кажу що мотанку так і не навчилась робити. У Вас вони просто супер!!! Пробачте за втручання biggrin



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
РосаваДата: Середа, 2011-04-27, 3:40 AM | Повідомлення # 245
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Oленка, дякую за таку конструкцію, може десь застосую wink Щодо проволоки у мотанках, то тут Ви праві - ними грались діти - це перше, по-друге, мотанка - це ганчір'яна лялька, тож метали там є якось трохи недоречними.
Але саме головне що ляльку-мотанку взагалі не робили стоячою! Не було потреби її ставити - нею гралися, вона лежела в скрині, її вішали над ліжком, тощо...мотанка завжди робилася для якоїсь справи, вона не була сувеніром як нині, тому й питання такого не виникало.

Взагалі у мотанці застосовуються такі матеріали:
тканини, сіно (трава) , лікарські трави, зерно, дерев'яні палички, дерев'яна ложка, кукурудзяний качан, хлібний м'якуш, горіх (замотувався у голівку, у який попередньо замість його вмісту сипалися зерно чи квасолинки - щось таке, щоб тарабоніло) - таким чином лялька була ще й брязкальцем.
Оленко, а Ви б спробували зробити саму простеньку мотаночку. Техніки ж різні є. Можна навіть почати з мотаночки без хреста на обличччі. А ми Вам чим зможем допоможем wink Питайте все що Вам цікаво, чи не зрозуміло, не соромтесь ;))

Жанна, коли менше намотується тканини - ніжніше виходить smile Мені так набагато більше подобається. Та й на картоновому конусі ("кульочком" його скручую) лялечка виходить супер-стійка ))) А головне - спіднички не мнуться cool


Моя майстерня

 
OленкаДата: Середа, 2011-04-27, 4:45 AM | Повідомлення # 246
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Росава, Дякую!


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЖаннаДата: Середа, 2011-04-27, 11:21 PM | Повідомлення # 247
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Oленка, дуже доречне зауваження щодо натуральності металів exclaim я щось про таке й не подумала rolleyes
Ви би, дійсно, спробували б теж лялечку змайструвати - і переконаєтеся разом із нами, яке то велике щастя і задоволення! ))))))

Росава, а я просто звикла спіднички рівненькі робити - якось так у мене асоціюються українські дівчата smile але вони в мене й так не мнуться wink
але цікаво щодо картонного конуса - а як ви його прилаштовуєте?? хотілося би спробувати - щоб урізноманітнювати лялечок)) тому що іноді хочеться спробувати ніжну суконьку, а воно якось не дуже виходить. мо, справді, якщо робити конусом, то вийде?.. )))))



мій рукодільний ЖЖ


Повідомлення відредагував Жанна - Середа, 2011-04-27, 11:27 PM
 
SvitlykДата: Понеділок, 2011-05-02, 9:37 PM | Повідомлення # 248
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
З 20 квітня по 1 травня у Львові відбулася виставка "ETHNO’лялька" в рамках ІІІ львівського фестивалю "Ляльковий світ".
Випадково потрапила на неї за день до закриття, на жаль частина експозиції вже була розпродана, але дещо вдалося пофотографувати. Найбільше уваги зосереджено на мотанці, хоча було багато інших цікавих етнічних іграшок - народних і авторських.
Ось деякі лялечки:

Не знайшла на форумі теми для етнічної іграшки загалом, тож якщо комусь цікаво побачити й інші експонати, ласкаво прошу до альбому - https://picasaweb.google.com/svitlanasvitlyk/ETHNO_2011
 
РосаваДата: Середа, 2011-05-04, 1:38 PM | Повідомлення # 249
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Додам трохи про цей фестиваль, з Вашого дозволу, Svitlyk
30 квітня в рамках фестивалю було створено найбільшу мотанку в Україні 3 метри! ))
Прототипом їй слугувала лялька-мотанка Лариси Теліженко

Лялю творили черкаська лялькарка Лариса Теліженко та львівська мисткиня Оксана Смерека-Малик

Відео - http://www.youtube.com/watch?v=i541fjhMCwI


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Середа, 2011-05-04, 2:29 PM
 
parsДата: Середа, 2011-05-04, 2:17 PM | Повідомлення # 250
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Svitlyk, Росава, яка краса. я щось за всяким домашнім навіть не знала, що був такий у нас фестиваль...

всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
ЖаннаДата: Середа, 2011-05-04, 2:36 PM | Повідомлення # 251
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
клас))) цікавий фестиваль) може, наступних років на нього завітаю.. ))))
3 метри - ого!)))))



мій рукодільний ЖЖ
 
РосаваДата: Четвер, 2011-05-05, 10:20 PM | Повідомлення # 252
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
До теми про найбільшу мотанку. Всіх запрошую переглянути цікаві світлини про те, як творили ляльку ось ТУТЕЧКИ

Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Четвер, 2011-05-05, 10:22 PM
 
ЛеліткаДата: Понеділок, 2011-05-09, 9:19 PM | Повідомлення # 253
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 663
Нагороди: 2
Репутація: 252
Статус: Offline
Росаво. дякую. Я. взагалі-то іноді теж ставлю ляльки на картонні підставки. А то якось спробувала пляшки. сподобалось Тепер відміню цю практику.
Показую свою нову лялю.

Хрест ще на жаль не дуже виходить. але стараюсь.


Мій власний блог - Натхнення "очманілих ручок"

2012:
Чарівниця - Майстриня з мотання лялечок - 2012[/url] 2013
 
lady-vДата: Понеділок, 2011-05-09, 10:00 PM | Повідомлення # 254
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Лелітка, яка ж вона гарненька, та чепурненька!

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
ЛеліткаДата: Понеділок, 2011-05-09, 10:46 PM | Повідомлення # 255
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 663
Нагороди: 2
Репутація: 252
Статус: Offline
Дякую , lady-v.

Мій власний блог - Натхнення "очманілих ручок"

2012:
Чарівниця - Майстриня з мотання лялечок - 2012[/url] 2013
 
сяняДата: Понеділок, 2011-05-09, 10:55 PM | Повідомлення # 256
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 299
Нагороди: 0
Репутація: 72
Статус: Offline
А такі мотанки я зустріла на День міста Львова сьогодні


Повідомлення відредагував сяня - Понеділок, 2011-05-09, 10:56 PM
 
lady-vДата: Вівторок, 2011-05-10, 11:19 AM | Повідомлення # 257
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
сяня, а та біленька мені Юлю нагадує cool biggrin

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012


Повідомлення відредагував lady-v - Вівторок, 2011-05-10, 11:20 AM
 
010101Дата: Вівторок, 2011-05-10, 11:34 AM | Повідомлення # 258
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
сяня, гарненькі мотаночки! Я би хотіла собі таку біленьку! Але Тимошенко вона мені не нагадує biggrin
 
OленкаДата: Вівторок, 2011-05-10, 12:11 PM | Повідомлення # 259
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Goncha)
Але Тимошенко вона мені не нагадує
, а мені дуже! Особливо на тій фотографії де вона на трибуні в білому жупанчику!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
сяняДата: Вівторок, 2011-05-10, 12:36 PM | Повідомлення # 260
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 299
Нагороди: 0
Репутація: 72
Статус: Offline
Я хочу уточнити - мотанки не мої. Я просто сфотографувала з дозволу власниці ці ляльки на Дні міста Львова. Хоча дійсно за рахунок коси та елегантності біла лялька подібна на Юлю
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Все про ляльку мотанку (ділимось секретами)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.