| | Вхід у форум

Неділя, 2024-05-19, 3:22 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Все про ляльку мотанку (ділимось секретами)
Все про ляльку мотанку
ViaДата: Понеділок, 2011-04-04, 8:59 PM | Повідомлення # 221
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Росава)
Хочу внести трохи ясності. Via, тканини не всі можуть рватися - лише ситцеві. Наші бабусі коли робили ляльок зі своїх сорочок та ін. навряд чи їх лише рвали. Ви пробували колись порвати домотканну тканину?

Саме тому і спитала - бо знаю, що то неможливо, міцна дуже. Дякую за змістовну відповідь, для себе зробила висновок, що відрізати клапті тканині і пришивати до них тасьму чи робити вишивку рукавів - таки можна.


 
JasjkaДата: Понеділок, 2011-04-04, 9:17 PM | Повідомлення # 222
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Росава, вона так подібно зроблено як лялькі мотанки,тому подумала,що може підійти happy

Творча майстерня
 
РосаваДата: Понеділок, 2011-04-04, 11:05 PM | Повідомлення # 223
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Хочу вміти їх робити, закінчу 4 початих роботи почну вчитися! Допоможете?

До Ваших послуг

Чим зможемо - допоможемо звісно smile

Додано (2011-04-04, 11:05 PM)
---------------------------------------------
Via, я нічого стверджувати не можу. Більшість майстринь вважають що можна одяг шити...
Ось якби ж зганяти років так на 250-500 в минуле smile та поглянути хоч одним оком як у ті часи мотали лялечок...

Quote (Jasjka)
Росава, вона так подібно зроблено як лялькі мотанки,тому подумала,що може підійти happy

Так то воно так. Але трохи не так. Та й навіщо ефір засмічувати чужим, коли в нас своє рідне є. wink З цим би розібратися.

Зайдіть за тим посиланням що я надала - МК з "Рукотворів". Там прекрасний майстер-клас наша майстриня надає. Навіть видко як коси до лялі кріпити не пришиваючи exclaim


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Понеділок, 2011-04-04, 11:07 PM
 
ЖаннаДата: Понеділок, 2011-04-04, 11:08 PM | Повідомлення # 224
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Росава, дякую ))))
щодо вузликів - чула, що має бути непарна кількість. то я завжди в"яжу або один - якщо виходить міцненько, або вже три - якщо треба закріпити.
Jasjka, лялька то хоч вепська, але можна собі взяти на замітку, як груди мотати wink - на цьому мк гарненько показано ))) дякую! ))



мій рукодільний ЖЖ
 
РосаваДата: Понеділок, 2011-04-04, 11:26 PM | Повідомлення # 225
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Жанна, справа в тім, що отакі груди - візитівка вепської лялі sad Боюся, мутант вийде з хрестом на обличчі як в української лялі та грудьми як у фіно-угорської ((((((((
Я думаю, треба щось своє вигадувати. Я зараз коли хочу ляльці груди зробити просто підкладаю ниточки, м'якенькі маленькі обрізочки тканини.
А була ще колись спроба ліфом зробити (спеціально задумала зробити лялю... ну дуже цицькатою:)))))))))
Ось що вийшло

Але мені найбільше подобається отакий варіант -

Якийсь він більш ніжний, вишуканий, український wink І мені чомусь здається, оскільки Ви одяг ще й вишитим робите, то подібні пропорції Вашим лялям більше підійдуть, аніж грубші форми вепської. Мало б бути гарнюньо smile Отаке моє бачення smile


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Вівторок, 2011-04-05, 0:29 AM
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2011-04-04, 11:32 PM | Повідомлення # 226
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Росава, Дякую за посилання на Мк по виготовленню ляльки wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
OленкаДата: Вівторок, 2011-04-05, 0:16 AM | Повідомлення # 227
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Дівчатка перше питання- не смійтеся- питання не самє розумне. Як намотати на голову хрестик, з усього що я поки що передивилася голова набиваеться в ту саму тканину з якої робляться тіло і кінцівки. Так, сказала не смійтесь! biggrin


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
РосаваДата: Вівторок, 2011-04-05, 5:40 AM | Повідомлення # 228
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Oленка, а Ви дивилися той майстер-клас, на який я давала посилання в дописі # 222?
Там ніби все зрозуміло. Роздивіться уважно фото. Тицяйте на них - вони збільшуються smile

Додано (2011-04-05, 5:40 Am)
---------------------------------------------
Ось на додаток до попереднього МК додаю ще один, трохи простіший, зате ця мотанка ще й з немовлям wink
ТУТ


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Вівторок, 2011-04-05, 0:39 AM
 
OленкаДата: Вівторок, 2011-04-05, 7:03 AM | Повідомлення # 229
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Росава, Дякую, тепер зрозуміло.Та я ж тицяла, тицяла - видно тільки більше пальцем в небо! Це зі мною трапляється, наче дивлюся, читаю уважно і щось пропущу. А так як я кругом бігом, отак і виходить. Задаю питання, котрі і дитина відповідь знає!


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)


Повідомлення відредагував Oленка - Вівторок, 2011-04-05, 7:06 AM
 
ЖаннаДата: Вівторок, 2011-04-05, 1:24 PM | Повідомлення # 230
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Росава, про груди і вишиванку - маєте рацію)) а то я пробувала, пробувала щось намостити, то якщо великі, то негарно виходить))) тому й обходжуся маленькими))) але деякі ляльки з великими грудьми дуже-таки гарно виглядають, тому й хотіла спробувати ))


мій рукодільний ЖЖ
 
OленкаДата: П`ятниця, 2011-04-08, 8:53 AM | Повідомлення # 231
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline

Приймаючи до уваги що від початку єміграції до сполученних штатів 80% відсотків з України, думаю що це праправнучка нашої зворушливої Лялечки. Отак вона бідна на чужині змінилась!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)


Повідомлення відредагував Oленка - П`ятниця, 2011-04-08, 9:07 AM
 
РосаваДата: Четвер, 2011-04-14, 2:08 AM | Повідомлення # 232
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Quote (Жанна)
Росава, про груди і вишиванку - маєте рацію)) а то я пробувала, пробувала щось намостити, то якщо великі, то негарно виходить))) тому й обходжуся маленькими))) але деякі ляльки з великими грудьми дуже-таки гарно виглядають, тому й хотіла спробувати ))

Ось про що я казала - http://rukotvory.com.ua/wp-content/gallery/maystry_orlova/3.jpg
http://rukotvory.com.ua/wp-content/gallery/maystry_orlova/4.jpg - по-моєму не дуже вдале поєднання. Хоча, як то кажуть "на вкус і цвєт"...


Моя майстерня

 
a_ja_ne_tyДата: Четвер, 2011-04-14, 9:11 PM | Повідомлення # 233
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 30
Нагороди: 1
Репутація: 14
Статус: Offline
Quote (Жанна)
щодо вузликів - чула, що має бути непарна кількість. то я завжди в"яжу або один - якщо виходить міцненько, або вже три - якщо треба закріпити

я теж в"яжу непарну кількість. але якось десь натрапила на протилежну інфу - казали, що треба в"язати парну. і задумалася... дуже шкода, що не пам"ятаю де таке читала. підозрюю, що це стосувалося якоїсь специфічної ляльки, бо потім у жж-спільноті мені підказали, що парність - пов"язана із світом мертвих (це підтверджується традицією на кладовище нести парну кількість квітів), тобто цілком можливо, що на поминальних ляльках (а були і такі, принаймні в Росії) в"язали вузликів парно. хоча це все здогадки, і найважливіше, як ви сприймаєте те, що ви робите, а не те, що воно означає/означало десь і для когось. але якщо щось відгукується у свідомості і ви приймаєте це як правильне, то краще йому слідувати


Лялі - маму, лялю - в слінг!
 
РосаваДата: Четвер, 2011-04-14, 9:57 PM | Повідомлення # 234
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Quote (a_ja_ne_ty)
найважливіше, як ви сприймаєте те, що ви робите, а не те, що воно означає/означало десь і для когось. але якщо щось відгукується у свідомості і ви приймаєте це як правильне, то краще йому слідувати

На мою думку важливо і те, і інше. Інакше можна зображувати символ смерті і казати:"ось це тобі на здоров'я".

Якщо ви бажаєте створити сакральну річ, необхідно шукати, шукати у своїх традиціях, бо ж традиції різних народів подекуди були різними... Ось, наприклад, я зустрічала інформацію про те, що оберегову вишивку прийнято було робити гладкою, без вузликів - тому що вузли обривають енергетичний зв'язок вишивки з її носієм, ускладнюють плавну течію енергій. Щодо вузликів на обереговій ляльці, підозрюю, було подібне правило. Можливо, вузликів на ній взагалі не робили.


Моя майстерня

 
ЖаннаДата: Понеділок, 2011-04-18, 7:46 PM | Повідомлення # 235
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
дівчата, може, хтось підкаже, як доглядати за мотанкою???? а то ось стоїть/ висить лялька і пилом припадає. а хочеться ж її якось зберегти гарненькою, чистенькою чи чимось її протирати, чи прати, може, якісь можна.... а то щодо такого я взагалі уявлення не маю..


мій рукодільний ЖЖ
 
РосаваДата: П`ятниця, 2011-04-22, 4:01 AM | Повідомлення # 236
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Лелітка, Жанна, стосовно віночків.

Відкриваю велику таємницю (тіки ж нікому не кажіть )) :
мереживо, ножиці, голка з ниткою



Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - П`ятниця, 2011-04-22, 4:21 AM
 
ЖаннаДата: П`ятниця, 2011-04-22, 4:47 PM | Повідомлення # 237
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Росава, дякую! ))) я й сама використовувала вже квіточки зі стрічечки-мережки, але якось не додумувалася одну на одну накладати, робити пишніше )))


мій рукодільний ЖЖ
 
ЛеліткаДата: Понеділок, 2011-04-25, 10:38 PM | Повідомлення # 238
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 663
Нагороди: 2
Репутація: 252
Статус: Offline
Росава,дякую за секретики!!! smile

Додано (2011-04-25, 10:38 PM)
---------------------------------------------
Росава, ще одне запитаннячко. Як ваші ляльки стоять? Я прилаштувала до своїх вершечок пластикової пляшки smile


Мій власний блог - Натхнення "очманілих ручок"

2012:
Чарівниця - Майстриня з мотання лялечок - 2012[/url] 2013
 
РосаваДата: Понеділок, 2011-04-25, 11:50 PM | Повідомлення # 239
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Лелітка, Лялечка пречудово стоїть на підставці, зробленій з картону зкрученого ціліндром або конусом
Пластик не використовую, оскільки я схиблена на натуральних матеріалах (навіть у підставці не хочу застосовувати щось інше)


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - Понеділок, 2011-04-25, 11:59 PM
 
ЖаннаДата: Вівторок, 2011-04-26, 1:21 AM | Повідомлення # 240
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
Лелітка, Росава, а я просто туго змотую сувій тканини - тіло ляльки - і мотанка стоїть прекрасно)) помітила таку хитрість, що можна знизу тканину одразу трішки підгорнути - щоб вона при намотуванні ставала ніби конусоподібною)) але це вже треба дивитися, пробувати wink
ще хочу спробувати на качан кукурудзи намотати - подивлюся, як стоятиме))



мій рукодільний ЖЖ


Повідомлення відредагував Жанна - Вівторок, 2011-04-26, 10:02 AM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Все про ляльку мотанку (ділимось секретами)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.