| | Вхід у форум

Середа, 2024-04-24, 10:20 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: монах, Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Обереги у вишивці (схеми і обговорення)
Обереги у вишивці
parsДата: Понеділок, 2011-01-10, 6:13 PM | Повідомлення # 21
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Jasjka)
Сонце моє
Сімейний оберіг.
Несе в сім'ю процвітання, достаток і достаток. Сприяє успіху у всіх справах, зростання прибутку, розвитку своєї власної справи, яким займається чоловік, а дружина тільки допомагає.
Зцілює від хвороб і недуг тіло, лікує душевні травми. Зцілює і гармонізує відносини між подружжям.
Сприяє правильному розподілу ролей у сім'ї, де чоловік - годувальник, а дружина - хранителька сімейного вогнища.
Попередження: не рекомендується сім'ям, в яких жінка націлена на кар'єру, чи жінка з якихось причин не хоче або не може займатися будинком і дітьми.

Jasjka, а звідки інформація про такий оберіг? де зустрілася така інформація?


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
JasjkaДата: Понеділок, 2011-01-10, 8:54 PM | Повідомлення # 22
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
pars, в інтернетних просторах smile А що з ним?Щось не те?

Творча майстерня
 
BulletДата: Вівторок, 2011-02-01, 2:33 PM | Повідомлення # 23
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Правом, даним мені адмінісративним логіном, викидаю всі повідомлення, що розпалювали тут флейм і релігійні суперечки, у смітник.
Свої повідомлення - у тому числі.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
bulbashka_aeroДата: Вівторок, 2011-02-01, 3:19 PM | Повідомлення # 24
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (Bullet)
А злим людям , аби якусь каку зробити, зовсім необов"язково писанки правильно чи неправильно розписувати. Принаймі у нас в Київсбкій області, доволі розповсюджене залякування шляхом підкидання землі під двері чи "подаруночок" у вигляді пут з покійника. Головне, що люди вірять у силу тієї дії. Ну і нехай вірять, бог з ними.

Вони ще і яйця підкидають. Зважте! ті самі яйця (з жовтком і всим, що їм належить мати), що на них пишуть писанки - використовують на зло. То ж може все-таки суть не в матеріалі, а в тому, який духовний посил ми в нього вкладаємо?
Хоча я розумію і символічність яйця - зі своєї, звісно, точки зору. Як символ живого всесвіту, зародження життя...
А з іншого боку... Писанки зберігалися? чи ми під писанками розуміємо просто гарніші крашанки, які потім з°їдаємо? Я цим не цікавилася, бо то не моя сфера - я все-таки технар-науковець... Але... якщо їх зберігали, то наскільки доцільним було використовувати те повне живе яйце? Бо по-перше, при зберіганні воно-таки повинно зіпсутися. Я не говорю про те, що воно ще й легко б’ється - тут я уже цілу теорію придумала biggrin
А от моє "по-друге" мене цікавить. Наші пращури були не такі уже багаті люди. Чомусь хліб вони їли. Всі харчі з’їдали (за рідкими винятками, коли їх зберігали до якогось певного моменту - а уже потім їли). Чому ж тоді яйце - яке насправді теж харчі - мусили б не їсти? Не помічала, щоб в українських традиціях було розкидання їжі... Комедійні кидання тортами (або апельсинами - подібні традиції зустрічаються в деяких країнах) у нас, здається, досі на рівні табу...
Я про те, що писанка повинна була бути повна або як "солодкий подарунок", яким спершу помилуються, а потім поласують, або не повинна бути харчовим продуктом, який пропаде намарне. Тобто писанка, яку б хотіли зберігати, повинна б була бути неїстівною і такою, що не псується. Наприклад, дерев’яною - теж між іншим не позбавлений символічності матеріал...
wink Все це, звісно, виключно моя думка. Не підтверджена жодними іншими, "більш авторитетними" думками.

Додано (2011-02-01, 3:19 PM)
---------------------------------------------
упс... поки я писала, Ліза все видалила... а у мене кнопочки видалити немає sad

 
TatiankaZДата: Вівторок, 2011-02-01, 5:35 PM | Повідомлення # 25
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Що до чорного кольору у вишивках - окрім жалобної символіки . . . .це ще і колір чорнозему для жителів Полісся. Так що чорний , то далеко не завжди журба
 
BulletДата: Вівторок, 2011-02-01, 7:55 PM | Повідомлення # 26
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (bulbashka_aero)
То ж може все-таки суть не в матеріалі, а в тому, який духовний посил ми в нього вкладаємо?

+1 багато разів.

Всім дякую за участь в моїй.. демагогії, яку я необачно розвела.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
lakizkaДата: Четвер, 2011-02-03, 8:15 PM | Повідомлення # 27
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 0
Репутація: 29
Статус: Offline
bulbashka_aero, я в обговоренні цієї темки участь свідомо не брала (тільки в кущах сиділа :-)), але напишу тільки мій досвід. Якщо писанку (живу) покласти і не чіпати (в мене лежить в мисочці з зерном), то вона і справді зберігається. Я не знаю які там процеси всередині неї відбуваються:-). Головне, щоб ніде не було тріщинки. В мене вже писанкам по 2 роки. Мої ще важкі. А от в писанкарок які вже багато років пишуть самі перші легенькі, вони з часом висихають. Якость випадково одну давню писаночку розчавили, а там лиш плівочки полишалися. Це як вода свячена, теж не псується :-)
Quote (bulbashka_aero)
при зберіганні воно-таки повинно зіпсутися


 
JasjkaДата: Четвер, 2011-02-17, 3:40 PM | Повідомлення # 28
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Духобори і Целебнік. Для зцілення серйозних хвороб. На убутну місяць 20 лун.день.Вишівается, згинається і зшивається по Палама.


Творча майстерня
 
JasjkaДата: Четвер, 2011-02-17, 3:43 PM | Повідомлення # 29
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Оберіг від бесплодя.Можна зробити у вигляді подушечки
Колард - символ вогняного оновлення та перетворення. Вважається, що він сприяє плодючості людей і тому зображується, на пару з Солардом.
Новороднік - слов'янський обережний символ родючості та народження чогось нового, чи то народження нового життя, ідеї, думки, цілі і т.д. Допомагає в починанні будь-якої справи і сприяє примноженню нашого Роду.
Родовика - оберігає нитку людського життя від темних сил, забезпечує зв'язок з нашими предками-пращурами і ставить під їх незриму захист. Сприяє потомству й гідного продовження свого Роду.
Славец - небесний символ дарує і оберігає здоров'я дівчат і жінок. Він допомагає у народженні здорової і сильної потомства. Жінкам рекомендується використовувати його у вишивках на своїх шатах.


Творча майстерня
 
JasjkaДата: Четвер, 2011-02-17, 3:52 PM | Повідомлення # 30
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Подушечка для щастя і удачі в житті, здійснення мрій і починань.

Дерево життя оточене Символами богів Білобога і ДажьбогаВ углахЗвезда Хреста. Візуально схоже на часи.А годинник це символ земної жізні.Пусть вона буде щасливим і вдалим.
Білобог - Слов'янський релігійний символ бога Білобога - втілення світла, бога добра, удачі, щастя, яке уособлює собою денний і весняне небо. Хто має цей знак завжди буде і з урожаєм і з грошима. Білобог - Знак добра і благополуччя, зберігає від сварок і творить лад у сім'ї.
Зірка Хреста символізує собою удачу, успіх і досягнення наміченої мети.
Дерево Життя символізує собою, перш за все, скелет і структуру нашої неосяжної Всесвіту і Всесвіту. Це стародавній символ вічного життя на Землі, сприяє родючості, достатку, нового народження і процвітання будь-якої справи благого.
Дажбог Літній - слов'янський релігійний символ Дажбога - бога родючості і сонячного світла, літа і щастя, цілющої сили, всіх людей.
Можна вишивати меланжем,чи просто червоними і білими нитками.


Творча майстерня
 
tanyakornДата: Понеділок, 2011-05-23, 7:52 PM | Повідомлення # 31
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 80
Нагороди: 1
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (TatiankaZ)
Що до чорного кольору у вишивках - окрім жалобної символіки . . . .це ще і колір чорнозему для жителів Полісся. Так що чорний , то далеко не завжди журба
оооо, як представник Полісся, повністю погоджусь biggrin
 
Anna_KДата: Середа, 2011-08-03, 11:48 AM | Повідомлення # 32
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго усім дня! Шановна Jasjka, маю до вас питання щодо вашого посту №3. а саме щодо
Quote (Jasjka)
На звороті зображено знак БІЛОБОГА - вселенського добра і благополуччя. Оберіг зберігає від сварок і творить лад у сім'ї. Три підвіски з намистин символізують три світи - Яви, Нави і Прави, і це означає, що союз міцний у всіх світах і вимірах.

тобто має бути ще якесь зображення?
 
Home_FairyДата: П`ятниця, 2011-08-05, 0:35 AM | Повідомлення # 33
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 80
Нагороди: 0
Репутація: 31
Статус: Offline
Дівчата, не знаю, що там зі старовинними оберегами, але у нас прийнято вишивати на зворотній стороні комірця хрестик, щоб оберігав власника вишиванки, ось як на фото:

(Збільшуйте і побачите). Ось такий оберіг мені до душі! smile


 
010101Дата: П`ятниця, 2011-08-05, 1:04 AM | Повідомлення # 34
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Home_Fairy, цікаво, візьму до уваги, коли буду наступну річ вишивати
 
JasjkaДата: Середа, 2011-09-07, 10:18 AM | Повідомлення # 35
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Home_Fairy, досить інтересно!І я таку звичку собі запроваджу wink

Творча майстерня
 
olalalaДата: Середа, 2011-09-07, 11:02 AM | Повідомлення # 36
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 95
Нагороди: 0
Репутація: 40
Статус: Offline
Я завжди вірила в чудодійну силу вишивки. І ще я впевнена, що ми самі наділяємо її цією силою. Якщо майстриня вірить в те, що її робота принесе бажаний результат і постійно думає про це - вона наділяє вишивку потрібною енергетикою. Коли я вишивала свій весільний рушник, то намагалася постійно уявляти своє щасливе сімейне життя, не бралася за роботу в поганому настрої. На ньому багато квітів, вибирала малюнок за аналогією: квіти - це діти. Але потім хтось мені сказав, що не можна на такий рушник ставати ногами (ставати ногами на квіти). Але я ні на секунду не повірила, бо знала, що МІЙ рушник може означати для мене лише добре. Слава богу, зараз маємо двох синочків і плануємо в майбутньому на цьому не зупинятися. Молю Бога за здоров"я моїх діток і свято вірю, що в них все буде добре, бо я "вишила" їх на своєму сімейному рушнику щастя ще задовго до їх появи. Також знаю багато випадків, коли вишитий будинок допомагав в вирішенні житлових проблем і тому подібне. Я переконана, що сила всіх оберегів - в наших думках. Якщо вишивати комусь оберіг з поганим настроєм чи зі злістю в серці, то він ніколи не принесе щастя, що б там не було зображено. І ще я вірю, що обереги варто вишивати лише любимим людям: батькам, дітям, другій половинці, близьким родичам і друзям, тобто тим, кому ми ЩИРО можемо бажати щастя.
 
ВолиняночкаДата: Понеділок, 2011-10-10, 4:46 PM | Повідомлення # 37
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
olalala, ви дуже вдало підмітили про те, що сила всіх оберегів в наших думках! я розпочала вишивати сорочку коханому і дуже хочу, щоб вона стала для нього ще й оберегом. Home_Fairy, такий хрестик, як оберіг, напевно, має дуже сильний захист. Обов'язково вишию!
Сорочка у вас дуже патріотична!!!


Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
аночкаДата: Субота, 2012-02-04, 6:49 PM | Повідомлення # 38
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
очень красивые наборы для вышивки www.ovechka.com.ua
tongue
 
romannahДата: Неділя, 2012-02-05, 0:19 AM | Повідомлення # 39
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
аночка, до чого це тут?

я всіх люблю
 
ЯтутДата: Понеділок, 2012-08-27, 3:12 PM | Повідомлення # 40
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
добрий день!
А знає хто-небудь оберіг для динини (дівчинки) від поганих снів? Дуже потрібен ...
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Обереги у вишивці (схеми і обговорення)
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.