| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-05-03, 5:04 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Майстерня Яги: Шлях до традиції. (Майстерня Яги)
Майстерня Яги: Шлях до традиції.
ЯгаДата: П`ятниця, 2011-12-30, 1:47 AM | Повідомлення # 61
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
4. Полтавські рушники з мереживом по сітці


Є зразки, де орнамент складають восьмипелюсткові зірки, дерева, тощо, я їх вважаю давнішими за зразки з пишними композиціями.

Варіанти композиції:
- одне велике вимережане поле, де або настилуванням виділяють ромбічну сітку і всередині кожного ромбу розмішують елемент (напр. зірку), або основний елемент займає все поле (велике Дерево скажімо)
- три сітчасті поля , середнє звичайно більше - основний узор, два навколо - вужчі.
- вже бачила два таких рушники, де сітка робиться в окремих ромбиках, розкиданих по площині (див. світлину)
- одне мережане поле з двох сторін якого червоно-чорні брокарівські рослинні узори.

Інший варіант білих мережаних рушників - вирізуванням.

Додано (2011-12-30, 1:47 AM)
---------------------------------------------

Quote (Lyubov)
Вот только Обуховский рушник, извиняюсь, какой территории Украины присущ?

м. Обухів Київська область
Quote (Lyubov)
И где еще можно было бы побольше узнать на эту тему?

http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/12-631-41040-16-1317879503
Quote (Lyubov)
Как это - двусторонний? Один и тот же рисунок, или изнанка все же отличается, как, например, при вышивке низью?

Ні, майже 100% одне й те саме, лише деякі з усіх заповнень такі як низь (скоріше як занизування smile )


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
LyubovДата: П`ятниця, 2011-12-30, 1:58 AM | Повідомлення # 62
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлия, просмотрела Вашу ссылку на видео, очень красивые рушники. А где можно было бы посмотреть и вышить узоры Полтавского рушника? Вот в видео очень красивый рисунок показывала вышивальщица. Или это свободный полет фантазии каждой вышивальщицы, но в традиции? Вообще, скажите, пожалуйста, насколько тесно современные вышивальщицы Украины придерживаются стародавних традиций?
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2011-12-30, 2:05 AM | Повідомлення # 63
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
В продовження залишились
5. Брокарівські рушники
Ну не знаю я, які тут особливості cool
- Просто смужки рослинних орнаментів як вам заманеться,
- або смужки, а над ними ваза, а над нею ще можуть бути вінки, літери, тощо
- або смужки хрестиком, потім смужки настилуванням по сітці, потім знов хрестиком

Окрема тема - рушники з побутовими темами: зображено скажімо козака з конем, а біля нього дівчину біля криниці і під низом текст пісні "Несе Галя воду" wink

6. Рушники Західної України

В давнину цьому регіону були характерні рушники ткані, потім прийшла вишивка.
Вишивати стали майже ті самі узори, що вишивали на одязі.
Техніки низинка і хрестик.
Композиція: декілька смуг з геометричним орнаментом, над ними ще можуть бути, скажімо ромбики, тощо...
Цю тему краще роздивитись в майстерні пані Лесі Демчук

Додано (2011-12-30, 2:05 AM)
---------------------------------------------

Quote (Lyubov)
А где можно было бы посмотреть и вышить узоры Полтавского рушника?

Я вже Вам давала десь посилання на Полтавську вишивку Кари-Васильєвої
Просто тут не буває таких схем як для хрестика ( з ключем lol ). Можна взяти старий рушник і перемалювати його на кальку, а потім це перенести на полотно. Але для Вас цей варіант неможливий, тому лишається відмальовувати з фото або придумувати самій

Quote (Lyubov)
насколько тесно современные вышивальщицы Украины придерживаются стародавних традиций?

це залежить від вишивальниць


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
LyubovДата: П`ятниця, 2011-12-30, 2:14 AM | Повідомлення # 64
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Как сказал герой одного кинофильма, - "Будем искать!" Спасибо, Юлечка!
 
ЯгаДата: Неділя, 2012-01-08, 11:33 AM | Повідомлення # 65
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Дійшла я на виставку зимових строїв в Музей Гончара, з цієї нагоди всім в подарунок до Різдва мій фотозвіт .

Найпростіше його переглянути у мене в Пікасі: https://picasaweb.google.com/115068169732517408090/GyTNGB ( я там навіть підписи додала happy )
Виставка працює до 28 січня, хто має можливість - обов'язково сходіть, як на мене, дивитись є що cool
Також фотографувала деякі деталі, якщо раптом комусь щось потрібно, пишіть в приват

Додано (2012-01-08, 11:33 AM)
---------------------------------------------
На додаток описи верхнього одягу за Воропаєм:
Кожух - верхній зимовий одяг, з рукавами, що шиється з вичинених овечих шкір
Кептар - коротка кожушанка без рукавів
Свита - сукняний верхній одяг з рукавом
У Воропая як різновиди свит:
Манта - тулубасті, пошиті "мішком" свити, що їх носили в пн.-сх. Бесарабії і які на спині мали пришитий до коміра великий чотирикутний шматок сукна, що заміняв собою каптур
Ґуґля - біла сукняна гуцульська свита з каптуром
Як я зрозуміла, то в музеї Гончара манта вживається до позначення сірої свити, ґуґля - білої; обидві - весільні гуцульські
Юпка - верхній одяг жінок, що своїм виглядом нагадує свиту, але шиється не з овечого сукна, а з черкасину або китайки (крамних матерій)

Електронний варіант книги я скачувала тут: "Звичаї нашого народу. Зима-Весна". "Звичаї нашого народу. Літо - Осінь" "Український народний одяг", але зараз у мене ці посилання не відкриваються ( може це тимчасовий глюк?)


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-01-07, 11:50 PM
 
shtynkaДата: Неділя, 2012-01-08, 7:05 PM | Повідомлення # 66
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Яга, гарні фото і дуже цінні дописи - з якого регіону! Дякую!

Моя майстерня
 
КиянкаДата: Неділя, 2012-01-08, 7:23 PM | Повідомлення # 67
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Яга, дуже мені імпонує майстерня Ваших виробів. Листівочки дуже різні й своєрідні, а сумочка - особливо приваблива. Подальших успіхів і натхнення!
Якщо Ваша ласка, висловіть свою думку про курси в Музеї Гончара. У кого з майстрів Ви навчаєтеся, чи доступно подають інформацію, чи методично пояснюють техніки вишивання?.. Хочу записатися, але відгуків слухачів в інеті мало, відтак звертаюся до Вас. Завчасно дякую!
 
ЯгаДата: Неділя, 2012-01-08, 9:23 PM | Повідомлення # 68
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
shtynka, Киянка, дякую!
Киянка, курси в музеї Гончара, у мене особисто, загалом перевернули все поняття про вишивку. Я їм дуже за це вдячна.
Quote (Киянка)
У кого з майстрів Ви навчаєтеся

Юрій Мельничук
Quote (Киянка)
чи доступно подають інформацію, чи методично пояснюють техніки вишивання?

техніку вишивки п. Юрій спочатку показує самостійно, потім дає змогу спробувати самостійно і вказує на помилки, якщо вони є, до цього також додаються схеми з канадської книги Т. Дяків (Юрій Мельничук вважає, що саме тут найправильніші та найзрозуміліші схеми)
У мене з техніками було так: якщо відшила самостійно зразочок - то техніку засвоїла, якщо полінувалася - то тут вже невідомо.

Окрім цього, найбільше цінними мені ці студії були тому, що кожна техніка ілюструвалася зразками одягу та рушників з фондів музею.
На другому курсі також була можливість працювати в самих фондах, а також були лекції з традиційних кроїв сорочок.

Одне, що може бути критичним - заняття дорогі.

А так, вся контактна інформація є тут: http://honchar.org.ua/studiyi/. Не бійтеся, дзвоніть.

І ще, окрім мене на курси з цього форуму ходили ще як мінімум двоє: Tana і Kaluna . Якщо вони не захочуть сюди писати, поштурхайте їх в приват smile


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
КиянкаДата: Неділя, 2012-01-08, 10:22 PM | Повідомлення # 69
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Яга, дуже дякую за вичерпну інформацію.
Телефонувати я не боюся biggrin Я хочу навчитися різних технік і поповнити багаж знань, відтак мене цікавить думка й досвід людини, що навчалася й може об'єктивно відповісти.
Ще раз дякую!
 
Сестра_ЮліяДата: Неділя, 2012-01-08, 10:23 PM | Повідомлення # 70
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Яга, який гаманець! А твоя листівочка ( в пакунку на зльоті була) у мене на робочому столі. Майже ввесь робочий час зі мною!
 
OленкаДата: Понеділок, 2012-01-09, 3:33 AM | Повідомлення # 71
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга, Яка надзвичайно корисна і вичерпана інформація! Дякую!!!


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЯгаДата: Субота, 2012-01-14, 3:07 AM | Повідомлення # 72
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Трохи цікавинок: до вашої уваги світлини антикварних сорочок, що їх продавали влітку на фестивалі Захід:


Покуття




Борщів



Закарпаття



мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-01-14, 3:25 AM
 
OленкаДата: Субота, 2012-01-14, 9:15 AM | Повідомлення # 73
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга, Дякую,такі гарні фото. Я вперше побачила такий крій на старовинних Закарпатьських сорочках.


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
LyubovДата: Субота, 2012-01-14, 12:15 PM | Повідомлення # 74
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлия, спасибо большое за книгу "Украинская народная одежда". Может, у Вас найдется что-нибудь о композиционном построении рисунка на рушнике? Как на самом деле украинские мастерицы строили орнамент на своих изделиях? Заранее спасибо!!!
 
ЯгаДата: Субота, 2012-01-14, 6:25 PM | Повідомлення # 75
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Lyubov, от не знаю, що вам нового сказати з цього приводу. Тримайте цитату з Ю. Мельничука "Семантика українських вишитих рушників":
"Коли вишивалися рушники з рослинним узором, то брали шмат цілого полотна, ні в якому разі не зшитого (що означає перерубану дорогу, а кому вона треба?..), і накладали на старе вишиття. Олов’яною ложкою, або іншим способом перетирали, переносили узор на новий рушник. Полотна на рушники по довжині брали стільки, щоб було кратне людському зростові. Дійсно, подільські рушники найчастіше короткі – 150-180 см, київські, черкаські, деякі полтавські – 300-350 см, окремі рушники сягають довжини 450-550 см."
У мене зараз теж мозковий штурм з цього приводу. Оскільки я все одно не бачу нормального шляху перносу малюнка з кальки на полотно + ще й те, що моє полотно може відрізнятися шириною від оригіналу і композицію доведеться правити, я схиляюсь до малювання вручну по полотні з фотографії. (Хоча художник з мене від слова "худо"). Сумку і дещо дрібненьке я вже малювала. Якщо обрана композиція має багато однакових деталей, що повторюються, скажімо, меандр по краю рясніє однаковими листочками, то можна зробити заготовку з картону і обводити її.

Додано (2012-01-14, 6:25 PM)
---------------------------------------------
Oленка, мені здається, що це саме той крій, що його Воропай називає "волошка"


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-01-14, 6:01 PM
 
LyubovДата: Субота, 2012-01-14, 7:03 PM | Повідомлення # 76
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлия, скажите, пожалуйста, как оловянная ложка поможет перенести рисунок на ткань? И еще: что означает полотно должно быть кратно человеческому росту? Кратно или равно? И какой ширины были рушники? На Кубани 27-46 см, по ширине станка. Еще раз - спасибо!!!!!! за ценный материал.
 
ЯгаДата: Субота, 2012-01-14, 7:16 PM | Повідомлення # 77
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Lyubov)
как оловянная ложка поможет перенести рисунок на ткань?

вишивка ґарусом та заполоччю випукла, олов'яна ложка лишає почорніння. Це те саме, що покласти папір на щось випукле і штрихувати по ньому олівцем - отримаємо зображення.
Quote (Lyubov)
что означает полотно должно быть кратно человеческому росту

Сама не знаю, перекопіювала з тексту. Нам особисто Ю. Мельничук казав, що пропорції приблизно 1:7. (ширина до довжини) А ширини теж по верстату. тільки на Вінниччині вони вужчі, на Полтавщині ширші 30-50см. Так склалося якось, що на найширшому вишивали рушники тамбурним швом.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-01-14, 7:26 PM
 
LyubovДата: Субота, 2012-01-14, 8:23 PM | Повідомлення # 78
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлия, тамбурным швом - это такие красивые рушники нитками красного цвета, вышивка в виде родового дерева?
 
ЯгаДата: Субота, 2012-01-14, 9:13 PM | Повідомлення # 79
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Lyubov)
это такие красивые рушники нитками красного цвета, вышивка в виде родового дерева?

так, але шиті тамбурним швом. Це пізніше явище,що прийшло ймовірно з Росії, бо в деяких регіонах їх називають "кацапськими". Тамбурний шов не двосторонній, тому не належить до класичних рушникових швів.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ZetaДата: Субота, 2012-01-14, 11:16 PM | Повідомлення # 80
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Юлечко! велика тобі подяка за екскурсію! яке щастя.що ви маєте змогу це все роздивитися зблизу!а як часто проводяться у Києві такі фестивалі,як Захід?

Додано (2012-01-14, 11:16 PM)
---------------------------------------------
десь про це можна інформацію здобути заздалегідь?






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Майстерня Яги: Шлях до традиції. (Майстерня Яги)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.