| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-04-23, 9:16 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Майстерня Яги: Шлях до традиції. (Майстерня Яги)
Майстерня Яги: Шлях до традиції.
ЯгаДата: Вівторок, 2012-01-17, 4:44 PM | Повідомлення # 81
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Zeta, ні "Захід" - це музичний фестиваль, який проводився в Львівській області, але там для гостей продавались сувеніри і були два антикварники.

Додано (2012-01-17, 4:44 PM)
---------------------------------------------
Оффтоп:
Зима в Києві:


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Вівторок, 2012-01-17, 4:45 PM
 
Dmutrik09Дата: Вівторок, 2012-01-17, 8:53 PM | Повідомлення # 82
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Яга, як гаррно! Все ж таки зима має бути зі снігом! smile

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
OленкаДата: Середа, 2012-01-18, 8:40 PM | Повідомлення # 83
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга, Вчора ввечері проходячи коридором одної з клінік, на книжковому стенді, побачила книжечку на англійскій мові про Бабу Ягу. Не могла не спинитись, бо одразу подумала дві речі: Як ця історія попала до американської книжки, а друге - про Вас. Відкривши і швиденько переглянувши книжечку я впевнилась - Баба Яга була мудра примудра, і дуже добра.
У нас тут теж випав сніг! Фото снігу трошки нижче. Чомусь не вдалось зразу на те повідомлення посил дати cool



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)


Повідомлення відредагував Oленка - Середа, 2012-01-18, 8:41 PM
 
Dmutrik09Дата: Четвер, 2012-01-19, 8:34 PM | Повідомлення # 84
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Яга, моя Юля завжди згадує вас і розповідь про причину з"явлення цього ніку! Знаєте як у цьому мультику про домового , "щастьє приваліло",тільки те і можу згадати, назву ні. ЯГА, наша Юля дуже добра ЯГа, Вся у вишивці , у рюшечках , і пампушки пече і рукоділить, і у спілкуванні прємна і добра-добра ЯГУСЯ.... biggrin

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2012-01-19, 9:01 PM | Повідомлення # 85
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дівчата, почитайте, ким була Баба Яга в давнину, навіщо до неї ходили богатирі порадитись і таке інше? Впевнена, Юля знає, чому обрала такий нік, який багато про що говорить і звертається до сивої давнини....

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЯгаДата: Понеділок, 2012-01-23, 4:54 PM | Повідомлення # 86
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Ось моя робота з Конкурсу ялинкових прикрас:


Я заядла традиціоналістка, тому не сама додумалася малювати писанки на Різдво smile Підштовхнули викладачка студій музею Гончара пані Лариса Головня(очно) та писанкарка Ірина Вах. (заочно).
Конкретно оці роботи пані Ірини послужили першоджерелом натхнення:

Взагалі, зимова тема на писанках пані Ірини дуже затребувана. Погортати деякі сторінки її книги "Намалюю голос пісні " можна тут : http://web.mac.com/lubap/Books/_Vakh.html і починаючи з цієї фотографії на Пікасі


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
TanaДата: Понеділок, 2012-01-23, 6:20 PM | Повідомлення # 87
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дивовижні!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЯгаДата: Субота, 2012-01-28, 2:33 AM | Повідомлення # 88
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Мої листівки, що брали участь у конкурсі "Вишите Різдво по-українськи":
На цьогорічних листівках зображені мотиви, що по-перше є атрибутами Різдва (оспівані в колядках, виготовляються традиційно для різдвяних обрядів), по-друге є невід'ємною складовою української традиційної вишивки.

1.Обухівське Дерево


Ця листівка ілюструє даній міф про Сотворення Світу, який є основою сюжету давніх колядок:
Як ще не було Початку Світа
То ще не було Неба ні Землі
А лишень було Широке Море
А на тім Морі Явір Зелений
На тім Яворі Три Голубочки
Три Голубочки Раду радили

Як би ми Браття Світ поставили
Ой ходім Браття аж на Дно Моря
Та там добудем Дрібного Піску
Тот Пісок Дрібний посієм всюди
Та встане з него Свята Землиця

Та буде тамки Золотий Камінь
З того Каміння то буде Сонце
То буде Сонце і Місяць Ясний
Рум'яна Зоря й Звізди Прекрасні


В атрибутах традиційного Різдва роль Світового Дерева (і не тільки її) виконує Дідух.

В моєму варіанті, для ілюстрації я обрала композицію-мініатюру по мотивам обухівського рушника. Вишивка рушниковими швами крученою ниткою "ірис". Малюнок малювала сама простим олівцем по полотні. Для одноманітних листків-квіток робила заготовку з картону, яку потім обводила. Прообразом послужили світлини власне обухівських рушників, а також популярних нині серед обухівських вишивальниць сувенірних рушничків. Останні були корисними, як досвід мініатюризації рушникової композиції.




2. Подільські Зірки


Зірка в містерії Різдва - дуже затребуваний образ. Ми чекаємо появи першої Зорі аби розпочати Святу Вечерю, колядники несуть її з хати до хати, бажаючи усіляких гараздів. Не кажучи вже проте, що давне Різдво - народження нового Сонця - нашої найближчої зірки. В текстах колядок цей образ згадується не часто ( ну тобто часто лише трійця "Сонце, Місяць, Зорі"), але я знайшла таку чудову:
В галицькій землі новая зоря
Зійшла з-за моря. – Щасть Боже!
Ясним промінням тьму просвітила,
Людей збудила! – Дай Боже!

Ой у Галичу красна невіста
Мов би Пречиста – Щасть Боже!
На руках носить, як соколятко,
Краснеє дитятко. – Дай Боже!

Тота невіста, треба нам знати,
То вкраїнська мати. – Щасть Боже!
А на руках її красна дитина –
Вкраїнська родина. – Дай Боже!

А ти на небі, ясная зоре,
Не йди за море. – Щасть Боже!
Но приязненько світи від нині
Вкраїнській дитині – Дай Боже!



На листівках Зірка постала у варіанті з подільського рушника. Вишивка качалочкою нитками муліне.

Орнаменти взяті з книги вінницького історика Івана Зайця "Витоки духовності українського народу", де фото рушників приведені як зразок давньослов'янських символів в народному мистецтві.




3. Полтавське деревце-квітка



Ця композиція виконує ту ж роль, що і п.1, проте не така стосовно міфу правильна. Але як я побачила цей візерунок, то одразу на думку спало, що це те саме Світове-Родове Дерево. Тому воно тепер тут.

Вишивка настилуванням по сітці. Орнамент рушника з нашого форума (тема "Мережки", дещо змінений). Експерименти з металізованим картоном продовжуються wink




На чільній традиційні віншування-привітання; для них використано шрифт "Велес" Богдана Гдаля.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-01-28, 3:20 AM
 
OленкаДата: Субота, 2012-01-28, 9:16 AM | Повідомлення # 89
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга,
Quote (Яга)
Мої листівки, що брали участь у конкурсі "Вишите Різдво по-українськи":
Дуже гарні
Quote (Яга)
Ось моя робота з Конкурсу ялинкових прикрас:
Твої писанки полонили моє серце!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЯгаДата: Субота, 2012-02-04, 3:20 AM | Повідомлення # 90
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Вчора в Музеї Гончара відкривали виставку "Вбрання Західного Полісся". Я, напевно, вперше втрапила на все відкриття happy

Виставка показує традиційну ношу Володимирецького та Сарненського районів Рівненщини. Але не всього Володимирецького, і не всього Сарненського, а території, що раніше належала до Степанівської волості Рівненського повіту. Експонати були зібрані двома хлопцями-студентами - Ігорем Перевертнюком та Володимиром Щибрею - в експедиціях.

Власне відкриття, його головні герої та почесні гості:


Ошатна виставкова зала:


Виставляються переважно жіночі рівненські строї, трохи чоловічі, трохи верхній одяг. Жіночі строї - сорочка+спідниця-літник+вишита полотняна запаска-фартух з двох пілок+головний убір(намітка або хустка). Можна роздивитися сорочки, шиті заволіканням, лічильною гладдю та "риззю" - рівненським вирізуванням. Велика колекція головних уборів - безліч наміток, також полотняні вишиті хустки і баранівські вибійчані.
Вибірково жіноче з виставки:


Навіть навчаючись на студіях в МІГу не доводилось бачити архаїчних поліських чоловічих сорочок. Якось пішла там пошесть вишивати на чоловічих пазухах рослинні узори, і від архаїки лишилися лише комірці верхоплутом. А тут... Мммм happy . Чоловіча сорочка - пряма гладь, на уставках - мережки... ^_^.


Виставка триватиме з 3 лютого по 4 березня 2012 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30. Музей знаходиться за адресою вул. Івана Мазепи 29.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-02-04, 4:13 AM
 
LyubovДата: Субота, 2012-02-04, 11:41 AM | Повідомлення # 91
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Какие интересные экспонаты! Спасибо, Юлия. А что еще для Вас было необычного в вышитых сорочках, кроме того, что мужские были вышиты гладью, а на вставках - сетки?
 
KalunaДата: Субота, 2012-02-04, 5:10 PM | Повідомлення # 92
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Яга, Юлю, дякую за фото-звіт! Заздрю, що ти там побувала smile Приємно на фото бачити знайомі обличчя wink
А виставка - дійсно клад. Молодці хлопці, вони роблять велику справу!



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
OленкаДата: Неділя, 2012-02-05, 1:53 AM | Повідомлення # 93
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга, Дякую, дуже гарний фотозвіт


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЯгаДата: Неділя, 2012-02-05, 2:44 AM | Повідомлення # 94
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Oленка)
дуже гарний фотозвіт

Та це ще не фотозвіт, великий ФОТОЗВІТ викладу після закінчення виставки, щоб не перебивати апетит тим, хто збирається потрапити. cool


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-02-17, 2:12 PM | Повідомлення # 95
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Офіційний smile фотозвіт музею Гончара з виставки http://www.facebook.com/media....&type=3

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2012-02-18, 3:08 AM
 
LyubovДата: П`ятниця, 2012-02-17, 3:07 PM | Повідомлення # 96
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлечка, спасибо за такой красочный фотоотчет! Красивые костюмы, разнообразные женские головные уборы! Это все женские или есть среди них девичьи?
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-02-17, 5:22 PM | Повідомлення # 97
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Lyubov)
Юлечка, спасибо за такой красочный фотоотчет!

за фотозвіт дяка не мені, а музею Гончара та Богданові Пошивайлу. smile Навіть узори зблизька виклали. Все для нас smile
Quote (Lyubov)
Это все женские или есть среди них девичьи?

якщо Ви про головні убори, то зазвичай в Україні намітку та хустку щодня вдягали заміжні жінки, дівчата вдягали хустки взимку, проте саме на Поліссі зафіксовані відхилення від цих правил, "дзевкі так валосами ня святілі" і також могли вбиратися навіть в намітки

Про сорочки, де тут дівочі, де жіночі сказати важко.
Знаю лише, що старші жінки на Поліссі боялися ромбу з хрестом в орнаменті і з віком випорювали його. Тож коли він є - сорочка молодої жінки.

І ще одне, що стосується більше Полтавщини, старші жінки не носили вирізуваних сорочок, а лише "сліпі", щоб "черви на тому світі не гризли"


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
LyubovДата: П`ятниця, 2012-02-17, 5:54 PM | Повідомлення # 98
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
То, что фото узоров такие качественные - просто превосходно! Спасибо, что внесли, Юлечка, ясность в мой вопрос по поводу женской и девичьей одежды!
 
ЯгаДата: Субота, 2012-03-31, 2:29 PM | Повідомлення # 99
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Чергова ручкотворка smile


Листівка - сувенір з Київщини. Вишивка - з рукава жіночої сорочки саме з Київщини. Техніки: коса і пряма гладь, штапівка, болгарський хрестик; кручені нитки.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
KalunaДата: Субота, 2012-03-31, 2:34 PM | Повідомлення # 100
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Яга, красиво і стильно!
Вітаю
salute



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Майстерня Яги: Шлях до традиції. (Майстерня Яги)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.