| | Вхід у форум

Неділя, 2024-05-19, 11:02 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Прошу вашої поради та допомоги
SchastyachkoДата: Понеділок, 2008-12-22, 9:37 PM | Повідомлення # 121
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
Світланка, Tana, дуже дякую за відгуки. намагатимусь щось зробити. ще прийшла така ідея: може пелюшку акуратно пришити до рушника, оздобити це якось? чи краще не треба, як думаєте?
 
TanaДата: Вівторок, 2008-12-23, 10:33 AM | Повідомлення # 122
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Вважаю, крижмо має бути функціональне, тобто зручне у безпосередньому використанні малюком. Щоб можна було його прати, воно було гарним, і дитинка його так би мовити зносила. Моє рішення -- пелюшка+теплий махровий рушник, але не зшивати їх. І те, і те буде і корисним, і гарно виглядатиме на фото biggrin Або знайти найбільшу за розміром пелюшку з байки, і вишити по краям її.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СвітланкаДата: Вівторок, 2008-12-23, 11:10 AM | Повідомлення # 123
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Schastyachko, спитайте у старших людей... які традиції притаманні вашому регіону smile спитайте священника (адже бачите думки як розділились smile але може це ще залежитиме від якого патріархату хреститимуть... я хрестила у священника від Київського патріархату...) а краще запитайте свого серця... і зробіть все з любовью smile це, як на мене, кращий варіант smile


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
ЮльчікДата: Вівторок, 2009-08-25, 4:26 PM | Повідомлення # 124
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт всім. Підкажіть, будь-ласка, що робити. Купила схему вишивки весільного рушника. Вишиваю сама. Одну сторону вишила, а іншу не знаю як, бо повертаючи другою стороною вже не буде віддзеркалення першої сторони. Що робити?
 
TanaДата: Середа, 2009-08-26, 12:41 PM | Повідомлення # 125
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Трагедії не бачу. Юльчік, будете краще розрізняти сторони; на свій смак "посуньте" орнамент, якщо трішки асиметрії Вам дошкуляє.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
IriffkaДата: Середа, 2009-08-26, 1:00 PM | Повідомлення # 126
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Девочки! Может и не в тему,но меня очень волнует такой вопрос.
Подскажите,пожалуйста. Хочу начать вышивать свадебный рушник. Слышла,что его нужно начинать в четверг.А если женские временные неприятности,то можно ли начинать? И вообще,можно ли в эти дни вышивать,особенно связанное с иконами и рушниками. Мне почему-то кажется,что лучше отложить,ведь в такие дни в церковь не ходят.
И еще,может кто знает. Начинать в черверг вышивать. Так уже именно начинать узор вышивать? Или вообще начало: т.е. делать разметку,обмотку и т.д.? Подскажите,кто знает.
 
ОлькаДата: Середа, 2009-08-26, 3:33 PM | Повідомлення # 127
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Iriffka, как должно быть я не знаю, но тоже много чего начиталась на форумах прежде чем приступать к рушникам: иголки покупать в такой-то день, начинать вышивать в такой-то... приметам этим я не следовала, начала вышивать тогда, когда душа этого захотела. отнеситесь к этому проще и "фильтруйте" приметы и суеверия. тогда вы получите истинное наслаждение от процесса вышивки!
 
BulletДата: Середа, 2009-08-26, 5:27 PM | Повідомлення # 128
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Iriffka)
Подскажите,пожалуйста. Хочу начать вышивать свадебный рушник. Слышла,что его нужно начинать в четверг.А если женские временные неприятности,то можно ли начинать? И вообще,можно ли в эти дни вышивать,особенно связанное с иконами и рушниками.

ну... я не хожу до церкви, мені легше з цими питаннями wink Але стосовно критичних днів - то недарма і банки взривають консервовані в такі дні, і квіти не стоять, зрізані в ці дні. Справа в некротоксинах, що виділяються з кожної пори діночого організму. Фактично жінка позбувається мертвої яйцеклітини, і уся жива природа це відчуває. Впевнена на 100% , що з вишиванням то ніяк не пов"язане. Але якщо у вас є хоч пів відсотка сумнівів, варто відкласти вишивання такого значущого рушника, не треба вишивати те, з чого починатиме життя подружжя в преріод, коли з організму виходять мертві клітинки smile А от одразу потому - можна і треба.
І взагалі, чим більше ви собі знайдете позитивних пояснень (звісно, якщо ви схильні вірити в забобони. А ви схильні, якщо питаєте про це;) ), тим кращу енергетику нестиме вишитий вами рушник.
От дивіться:
+ починаємо вишивати в жіночий день - перший плюс.
+ починаємо вишивати на початку менструального цикла (пардон) , тобто по закінченню виоду мертвих клітин з організму - другий плюс, бо в жінці народжується нова яйеклітина, готова до прийняття нового життя. Чим не позитив?;)
+ вишиваємо після молитви (якщо ви віруюча людина) - третій плюс
+ співаємо в процесі вишивання , читаємо молитву, думаємо про то, що з кожним новим хрестиком додаватимуться години щастя і спокою у подружжя, зо використає на весіллі той рушник (ми в гарному настрої, руки самі шиють, душа співа - вся ця енергетика потім передасться в сім"ю, де зберігатимуть ушник)
+ придумайте собі будь-які подібні "прикмети позитвізму" - і буде вам щастя smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
nosiknataДата: П`ятниця, 2009-08-28, 2:42 AM | Повідомлення # 129
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Голки, нитки, матеріал - купую в любий день тижня незалежно від "критичних" днів. Розмітку і підрубку швів - також будь-коли ( ви ж не вкладаєте в розмітку якийсь зміст чи енергетику, розмітка - це не символ), вишивати вже готову схему (тобто переносити узор на вже підготовлену основу) починаю в четвер. Не тому, що це "жіночий " день ( про це дізналась лише на форумі), а просто тому, що до четверга не можу влитись в роботу - в понеділок важко після вихідних, у вівторок назбируються невирішені завдання, або з"являються нові приорітети, в середу - дитячий день ( як правило ми з сином в гостях, або гості в нас), а на четвер планую вишивання яке зазвичай затягується аж на вихідні. Така в мене "енергетична" розкладка творчих і душевних сил. А ще я назбирую повно вишивальних "довгобудів", і якщо зранку передивляюсь форум обов"язково спізнюсь на роботу - затягує))))))


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
IriffkaДата: Субота, 2009-09-05, 7:10 PM | Повідомлення # 130
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Здравствуйте! Девочки, подскажите пожалуйста схемки для рушника под свадебный каравай(хотелось бы чтобы было написано "Хлеб Соль" и было место для имен.) Облазила весь инет-не могу ничего подобрать.
А еще схемку союзного рушника(чтобы перевязать руки в церкви). Заранее всем благодарна.
 
cherryДата: Середа, 2009-09-09, 9:41 PM | Повідомлення # 131
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 310
Нагороди: 4
Репутація: 78
Статус: Offline
Привіт усім! Прочитала недавно статтю, там говорилось, що колись дівчата вишивали ще рушники для відмови. Тобто, коли сватався хлопець, що не подобався, дівчина давала гарбуза. А коли сватався парубок, якого вона поважала і не хотіла образити, але вийти за нього не могла, то пов`язувала рушника. На тому рушникові вишивались парні пташки, відвернуті дзьобиками одне від одного.
 
TanaДата: Понеділок, 2009-09-14, 3:37 PM | Повідомлення # 132
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Iriffka, в різних місцевостях руки рушниками перев'язують навіть хусткою, особливих прикмет і традицій з цього приводу не знаю. Так що смілмво творіть свої))). Щодо рушника під хліб, то віддаю перевагу геометричним орнаментам. Намалюйте схему з місцем для потрібного напису -- і вперед, до роботи.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
savvangДата: Понеділок, 2009-09-21, 12:35 PM | Повідомлення # 133
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
дівчата підкажіть, перечитала багато інформації щодо рушників, а особливо весільних рушників. познайомилась з вишивальницею. вона продає різні вишиванки, рушники не тільки власні але й інших майстринь. так от вона каже що взагалі все що стосується древа роду на весільному рушнику і будь яких символів, то все маячня і взагалі канонів нема щодо вишивки такого рушника.необхідно вишивати все що заманеться, навіть не привязуючись до розмірів рушника. як таке може бути?

 
BulletДата: Понеділок, 2009-09-21, 12:40 PM | Повідомлення # 134
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
savvang, ваша нова знайома - прибічниця новітньої *релігії* позитивізму: роби що хочеш, але вір, що все - на добре. Зі свого боку, вона має рацію smile
savvang, ви як людина сучасна і мисляча, повинні розуміти, що всі оті *канони* - в певній мірі придумані *дослідниками*. Бо наші пращури не записували, як і коли і на чому що вишивати.....

Як ви себе налаштуєте - так і буде smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
savvangДата: Понеділок, 2009-09-21, 8:59 PM | Повідомлення # 135
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
Bullet, ок, але те що зображали на рушниках особливо весільних не було придумане дослідниками?
а як же символіка, яка характерна для чоловіків і жінок, чи на це теж можна не зважати?


 
BulletДата: Понеділок, 2009-09-21, 9:52 PM | Повідомлення # 136
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
savvang, я про те, що до всього треба підходити з розумом, а не зі сліпою вірою.

Дивіться, ніби-то на чоловічих візерунках не мають бути квіточки, але ж їх повно на них. Причому саме на історичних.. Правда, одні вбачають там квітку, інші - язичницьку зірку алатир (яка має і іншу назву *квітка*!)... ну і так далі...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
September_girlДата: П`ятниця, 2009-09-25, 4:41 PM | Повідомлення # 137
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго усім дня. Я нарешті налаштувала себе на вишивання весільних рушників і буду братися до роботи. Є кілька питань.
1. у нас в місті я так і не знайшла рушникової тканини. усюди мені пропонували тканину з обробленими краями, переконуючи, що оброблення оверлоком за обрізання не вважається. підходящу тканину знайшла в інтернет-магазині, коштує 19грн за відріз 98см. звідси питання, для рушника під ноги мені взяти дві чи три такі довжини?
2. з дописів у цій темі я зрозуміла, що для рушника під каравай і того, яким перев’язують руки можна брати відрізне полотно, так?
 
TanaДата: П`ятниця, 2009-09-25, 6:24 PM | Повідомлення # 138
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
В народній традиції довжина рушника має бути кратній зросту людини.
Про відрізні й невідрізні краї писано-переписано, перечитайте, щоб не повторюватись.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
September_girlДата: П`ятниця, 2009-09-25, 6:32 PM | Повідомлення # 139
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Tana)
В народній традиції довжина рушника має бути кратній зросту людини.

людини, яка його вишиває?
 
BulletДата: П`ятниця, 2009-09-25, 7:02 PM | Повідомлення # 140
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (September_girl)
людини, яка його вишиває?

я думаю, що люди быльш-менш одного зросту... ну хтось на 20 см туда-сюда. Але ны метрових, ны триметрових людей нема:)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Прошу вашої поради та допомоги
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.