| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 12:58 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Підготовка до Всеукраїнського Зльоту вишивальщиць » Конкурси / розіграші / вікторини для гостей (оргмоменти)
Конкурси / розіграші / вікторини для гостей
BulletДата: Четвер, 2011-08-11, 10:41 PM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ось тут про причини зльоту, про учасників і таке інше
Питання склали: olimpia, Яга
Ведучий вікторини:

Список необхідних матеріалів:
1.
2.
3.

Список інструментів
1.
2.
3.

Необхідна допомога:
-
-
-



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Понеділок, 2011-08-15, 11:33 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Що нам потрібно:

1. Люди, відповідальні за конкурси і розіграші.
Ці люди проводитимуть конкурсну частину. Потрібно вміти працювати з людьми, вміти заохочувати, мати більш-менш чисту мову, не боятись людей.

2. Люди, які придумають конкурси (це може бути ваша дистанційна допомога якщо ви не в змозі приїхати)
Я пропоную опрцювати ідею з конкурсом на знання української традиції. Наприклад, питати гостей (НЕ Форучан!) про частини етнічного строю, скажімо, Київщини, бо більшість буде саме киян.
Або просити продовжити речення незакінчене. Наприклад: "Головний убір заміжньої жительки Київщини в середині 19 сторіччя був...." - хто перший відгукнеться - тому мікроприз і виведення в центр кола. Чи як ви пропонуєте.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2011-08-15, 11:39 PM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Варіант. Пісня, вірш, приказка про рушник, сорочку, одяг. Для дітей це взагалі цікаво.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Вівторок, 2011-08-16, 2:29 AM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
Варіант. Пісня, вірш, приказка про рушник, сорочку, одяг. Для дітей це взагалі цікаво.

гарна ідея, треба її розробити. Таня, не набирай на себе smile Не встиганеш спати-їсти-жити, на тобі і так практично все висить. У нас багато помічників, я вірю у наших форумчан, що вони допоможуть всій нашій веб-родині smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2011-08-16, 10:03 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
І я вірю.

Питання: чим різняться юпка і керсетка. Відповідь: наявністю рукавів... тощо. Як відгукнеться людина цього розділу, попрацюю музою, але виключно нею)))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
olimpiaДата: Четвер, 2011-08-18, 11:10 PM | Повідомлення # 6
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
Я думаю, якщо кожна з нас вигадає по 1-2 питання, то й вийде конкурс. Я тут трохи посиділа над книжками і склала кілька питань, наприклад, на знання українського вбрання. Ніколи цим не займалася , тому не судіть суворо. Можливо, щось відкинеться, може щось треба відкорегувати....
1) Що захищає дівчину від "лихого ока " та від нечистої сили? (вінок)
2) Яке зілля у вінку мало магічну силу від нечистої (любисток, полин)
3) Що в зачісці дівчини було ЇЇ гордістю (коса)
4) "Хвалиться багацький син, що буде ходити; Не маю я білих грошей на шиї носити"
Що це за "білі гроші на шиї" ? (дукачі)
5) Як називається намисто з литих мідних хрестиків, нанизаних на ремінчик або шнурок? (згарда)
6) Яку річ з жіночого вбрання дівчина вязала парубку на руку, на знак згоди бути йото дружиною? (хустку)
7) Під що ховали волосся заміжні жінки? (очіпок, обрус)
8) Що є головною особливістю української жіночої сорочки ? (вишивка)
9) Що одягали жінки поверх сорочки на долішню половину тіла? (запаска, плахта, попередниця)
10) Чим підперізувалися жінки? (крайка)
11) Що одягали жінки поверх сорочки на горішню половину тіла? (корсетка)
12) Яку зачіску носили козаки? (оселедець)
13) Як називаються найвідоміші українські штани? (шаровари)
14) Як називається коротка кожушанка без рукавів ? (кептар)
15) Як у жителів карпат називається сумка через плече? (тайстра)
16) Як називається зачіска у чоловіків, коли на головову одягалася кухонна посудина? (під макітру)
Гадаю, що в тих питаннях де кілька відповідей, достатньо буде зарахувати і одного з правильних слів


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
РосаваДата: П`ятниця, 2011-08-19, 0:25 AM | Повідомлення # 7
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
olimpia, чудові запитання: прості і водночас... Та Ви дозволите дещо трохи уточнити?

Quote (olimpia)
12) Яку зачіску носили козаки? (оселедець)
16) Як називається зачіска у чоловіків, коли на головову одягалася кухонна посудина? (під макітру)


Цитата:
"Знаменита козацька зачіски „чуприна", яку тепер називають „оселедець"...
Перш за все скажу, що чуприна і чуб не одно і те ж, як дехто думає, а зовсім два різних типи ношення волосся.

Чуб підстригався так: над лобом, на висках і на потилиці волосся голилося чи стриглося при тілі, і тільки серед голови зіставлялося на долоню широке, кругле пасмо довгого волосся. Те волосся розчісували на всі боки і підстригали кругом — вище над лобом, а нижче на потилиці. Таким робом голені місця прикривались чубом і здавалось, що голова вся в волоссі; тілько коли чуб закочувався вітром, то голий череп відкривався, і від того обличчя людини робилось диковеличним і войовничим. Чуба носили пани, городові козаки і посполиті; тілько, здається, пани підстригали його вище, на польський лад.

Зовсім інакше підстригалась чуприна. Вся голова голилась чи стриглась при тілі, над самим же лобом зіставляли кругле пасмо волосся пальців у три ширини. Волосся те часом відростало в довгу косу, яку можна було, зачесавши на лівий бік, або обвести кругом голови і замотати за ліве ухо, або просто довести до нього і замотати. Частіше, коли вона була не дуже довга, тілько спускалась на вухо, і кінець її теліпавсь на плечі. Така коса надавала лицю дуже войовничий вид і оригінальну красу. У маленьких хлопчиків чуприну підрізували у рівні з бровами, щоб не лізла в очи. У старших голова не завсіди була гладко виголена, заростала невеликим волоссям, і так зіставалася подовгу, особливо так було у старих дідів, що не любили чепуритися. Чуприну носили запорізькі козаки і ті люди, котрі, так чи сяк, мали зносини з ними, як от чумаки і ті селяни, що жили близько до Запорожжя. В Гетьманщині ж, мабуть, носили тілько ті козаки, що якийсь час жили в Січі і вернулись назад. Треба думати, що і в Січі деяка старшина, як от писарі тощо, носили чуб..."
Повна стаття про козацьку чуприну ось тутечки


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - П`ятниця, 2011-08-19, 0:31 AM
 
BulletДата: П`ятниця, 2011-08-19, 0:31 AM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (olimpia)
12) Яку зачіску носили козаки? (оселедець)

Росава, я думаю, доречніше переформулювати питання на натсупне:
- якою була найрозповсюдженіша зачіска козака?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
РосаваДата: П`ятниця, 2011-08-19, 0:39 AM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 103
Нагороди: 1
Репутація: 112
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Росава, я думаю, доречніше переформулювати питання на натсупне:
- якою була найрозповсюдженіша зачіска козака?


Та я не так про питання, як про вірну відповідь переживаю smile :)

Додано (2011-08-19, 0:39 Am)
---------------------------------------------
Я б ще може до того списку питань додала б питання про мильну, тобто брокарівську вишивку. wink Непогана нагода просвітити гостей, бо ж більшість люду гадає що українська вишивка - то один лише хрестик )))


Моя майстерня



Повідомлення відредагував Росава - П`ятниця, 2011-08-19, 0:50 AM
 
TanaДата: П`ятниця, 2011-08-19, 10:04 AM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Яга також склала список питань, тож змістовна і призова частини -- закритепитання; залишилось визначити, хто проведе цю вікторину.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2011-09-12, 2:51 PM | Повідомлення # 11
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
olimpia, Яга, можна вже закривати питання про питання для вікторини? Чекатиму на відповідь (чи все лишажмо так, як ви склали, чи можливо, є якісь зміни?)

ВСІМ, дівчатка, давайте ще подумаємо про конкурси. Я думаю намалювати і розтиражувати контурні малюнки зі сценами укр. побуту і костюми регіональні.
Можливо, когось ще є ідейки? Відгукуйтесь, будь ласочка.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
olimpiaДата: Понеділок, 2011-09-12, 7:41 PM | Повідомлення # 12
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
Quote (Bullet)
olimpia, Яга, можна вже закривати питання про питання для вікторини?


Bullet, вище Тана сказала, що питання закрите, то я вже і не думала над цим питанням...%)
А на які ще тематики придумані вікторини? В мене є ще старенька книжечка 1961 року з українськими загадками, може там щось підібрати? Можливо щось на тему українського побуту?

Quote (Bullet)
Я думаю намалювати і розтиражувати контурні малюнки зі сценами укр. побуту і костюми регіональні.

Що за ідея?


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
BulletДата: Понеділок, 2011-09-12, 8:03 PM | Повідомлення # 13
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (olimpia)
вище Тана сказала, що питання закрите, то я вже і не думала над цим питанням...%)

все вірно, вікторини закриті, я ж додатково питаю: чи варто ще щось чи кігцево закриваємо.
Я зводжу всі пункти підготовки в координаційну табличку, тому сама собі ставлю додатково помітки smile Ну таке, краще двічи перепитати, ніж потім щось вилізе боком wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Понеділок, 2011-10-03, 5:02 AM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Нагальні потреби:

Номерки для лотерейного розіграшу серед зареєстрованих гостей.

Надрукувати і порізати на квадратики ( довільна форма, аби роздавати людям) номери від 1 до 300 (краще перестрахуватись, правда ж?)))

Шрифт Таймс Нью Роман кегль (розмір) 88 (можна до 100), жирне накреслення.

Кінцевий розмір папірця з цифрою - не менше 5 х 5 см. Ідеальність квадратиків непотрібна (у однієї людини буде 1 листочок з цифрою, порівнювати рівність країв чи сходість з іншими номерками ніхто не буде).

Треба виконати до 5 жовтня. Хто зробить? wink Кого записуємо в помічники? wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ОлькаДата: Понеділок, 2011-10-03, 3:35 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Лізо, щось типу такого?



Там окрім номерів ще адреса нашого сайту. Можу і роздрукувати і порізати, але навіть якщо вишлю сьогодні, боюсь з Маріуполя до Фастова не дійде за 2 дні.

Або можу комусь вислати електронкою вже зроблений вордівський документ, там 15 сторінок. Хтось зможе роздрукувати і порізати?
 
BulletДата: П`ятниця, 2011-10-07, 8:40 AM | Повідомлення # 16
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Олька, я не побачила твоєї відповіді і надрукувала сама, але дякую (крім того, у Києві є десяток дівчат з координаційної групи, ще ти будеш тягнути папірці з далека..


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: П`ятниця, 2011-10-07, 8:45 AM | Повідомлення # 17
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
питання вікторини роздрукувала. Красиву папку тверду знайшла (для їх зачитування)

Призи для вікторини розпакувала на кульочки, 2 пакети по 10 призів (два рази буде вікторина)

Для лотереї у нас 20 призів
, попаковані теж в крафт з українським узором, частина в прозорі пакети з кліпсою.

Переважно то мотанки- нитяні від Сестри_Юлії, Лелітки, Жанни, закладинки від Лелітки, гольнички від Жанни, моточки муліне попарно.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Підготовка до Всеукраїнського Зльоту вишивальщиць » Конкурси / розіграші / вікторини для гостей (оргмоменти)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.